Město z kostí

Město z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167983/bmid_nastroje-smrti-mesto-z-kosti-xLD-167983.jpg 4 3547 539

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Bones , 2007

kacaaba
03.09.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, vtáhla mě do děje, nemohla jsem se od ní odtrhnout, pořád se něco děje, rozhodně to není nudné, jen mě ten závěr zklamal...představovala jsem si to trochu jinak, ale to s knihy neubírá.

Janiss_89
02.09.2013 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje hned po pár stránkách. Sice zápletka s otcem trochu předvidatelná, ale to tak vše. Zbytek mě ohromil originalitou a už teď se těším až se vrhnu na další díl.

agar
31.08.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem:D úžasné a napínavé . Dojala mě teda zápletka a hned jsem musela začít louskat druhý díl.

MrsFantasia
25.08.2013 4 z 5

Kniha byla rozhodně poutavá, běžela hezky rychle, plynule přecházela z jedné zajímavé situace do druhé. Styl psaní byl lehký, na nic si nehrál, nikde nedrhl a hezky se četl - takže naprosto splňoval status odpočinkové knihy. Ta celkové nebyla nějak náročná ani co se týče psychologie - ať už se to týče postav nebo náročnosti scén. Jinými slovy, mě, neuvěřitelného cíťu, ani jednou nerozbrečela. To k ději a stylu psaní.
Když bych se měla podívat na postavy, tak u mě takřka jednoznačně vede Krasomil Pohroma. Je to výborná postava, přesně dle mého gusta. Trochu zlá, vcelku nečitelná, občas velice nepříjemná... Prostě výborná. Na nic si nehraje, je vlastně sobecká... a přesto pomůže.
Valentýn je taky výborný záporák, ne bezduchý, skvělý manipulátor, přesto mě nijak zvlášť neuchvátil.
Hlavní hrdinka je kapitolou sama za sebe. Není prudná, umí se o sebe postarat, přesto je často pro ostatní spíš závaží. Velice ráda jí to odpouštím, přesto doufám, že ji v dalším díle autorka naučí bojovat. Status křehké květinky nemůže být věčný. Každopádně oceňují její výdrž beze spánku - ze strany autorky jsem to považovala za nesmysl, nenechat jí tak dlouho spát, ale budiž...
Jace... No, předčasně vyspělý dosti sebevědomý sexy týpek. Co víc dodat? Občas jsem mu nerozuměla, nepřišla jsem na to, jestli je to překladem nebo mou nedostatečnou inteligencí. Možná za to mohlo obojí.
Čím mě ovšem autorka dosti naštvala, je závěrečná situace mezi ním a Clary - pevně doufám, že se to nějak vyřeší.

Závěrem - kniha nijak nezměnila moje názory na fantasy jako takovou. Jela v dobře projetých, mnoha knihami osvědčených, kolejích, hltala jsem ji bez rozmyslu. Byla příjemná, nic nekopírovala, výborná jako odpočinkové letní čtení...

Ruxandra
21.08.2013 3 z 5

Dle mého názoru průměrné fantasy, které mě ničím extra nenadchlo, ale je čtivé. Jako oddechovka ideální.

Bet
20.08.2013 5 z 5

Kniha je hezky psaná pořád se tam něco děje :)
Napínavá, zajímavá a ten zvrat na konci Clary a Jace, ani jsem nedýchala.
Hned se vrhnu na další díl:)

anez66
15.08.2013 5 z 5

Kniha je báječná. Musím říct, že název mě trochu odrazoval, ale nesuď knihu podle obalu. Odhalil se mi úžasný příběh. Líbí se mi autorčin styl. Dobrodružství s kapkou romantiky. Dokonalá dvojice. Všechno je skvěle popsáno, ne na pět stran a přitom si všechno dokážete dokonale představit. Kniha se dá číst pořád dokola a neomrzí. Jsem z ní nadšená. :)

pink_ivy
11.08.2013 5 z 5

“Have you fallen in love with the wrong person yet?' Četla jsem opět na doporučení a rozhodně nelituju. Chtěla jsem si to přečíst ještě předtím, než vyjde film, protože takovou chybu jako dívat se nejdřív na film a pak číst knížku už neudělám. Musela jsem si teda zvykat na postavy a chvíli mi trvalo než jsem pochopila o co tam vlastně jde. První knížka se mi sice poměrně líbila, ale další dva díly mám pak mnohem radši. Spoiler: Knížka, u které zjistíte jak moc můžete shipovat i lidi co jsou sourozenci.

Malíček
08.08.2013 4 z 5

Kniha "Město z kostí" se ke mně dostala úplnou náhodou, když jsem při vybírání v knihovně zavadila o její roh. Obálka mě nijak moc nezaujala, protože mi přijde tak nějak moc "dětská" a prostě nezajímavá, ale přeci jenom mě něco donutilo si ji půjčit. Do knihy jsem se začetla hned po prvních asi 20 stránkách, přičemž mě vtáhla do děje tak, že jsem skoro přestala vnímat realitu. Děj mi přijde docela táhlý a nekonečný, ale přesně takové knihy mám ráda. Vše je dle mého dobře promyšlené, každá postava má svůj osobitý styl, který se přesně hodí do příběhu. Na další díl se už nějaký ten pátek chystám celá nadšená z toho prvního. :)

Posli
28.07.2013 4 z 5

Vzhledem k nadcházejícímu filmu jsem se rozhodla přečíst si aspoň první díl ze série Nástroje smrti. Celá knížka mi přijde, tak trochu „ujetá“ a absurdní, ale i přesto jsem se u ni bavila. Jsou tam sympatické postavy a dialogy, u kterých jsem se opravdu smála. Nejvíc jsem si asi oblíbila Simona, a proto mi ho v mnoha částech bylo líto. Pak taky musím říct, že konec jsem odhadla správně, a proto mě nijak moc nepřekvapil. A jelikož nebyl moc otevřený, tak jsem se do dalšího dílu zatím nepustila, ale už ho mám napsaný na mém imaginárním seznamu, takže si ho někdy v budoucnu přečtu.

Anne Leyyd
15.07.2013 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky traileru na stejnojmenný film, který mě opravdu hodně zaujal. Na knihu jsem se tedy vrhla s nadšením.

Líbí se mi styl autorčina psaní, přechody mezi pohledy postav a taky jejich rozmanitost - to Cassandra Clare dobře ukočírovala.

Nejvíc si mě ale (nečekaně :D ) získal Jace. Jeho postava se mi zdá jako tahoun celého příběhu. A i když se často chová jako arogantní narcista, mám ho moc ráda. Jeho ironie, humor a klackovství mě opravdu baví a užívám si každou scénu s ním.

Příběh jako celek mě taky zaujal, ale ne tak jako třeba Tygří sága. Prostě mi přijde kapku… ehm, ne nudný, spíš více plytký, zbytečně táhlý… Nevím, jak lépe to popsat.
Co vyloženě nemám ráda tak to, jak pořád není jasné, kdo je čí otec, kdo vlastně koho adoptoval. Kdyby to bylo jen jedno velké překvapení, tak to beru ale takové pořád všichni se všemi a hlavně Jace… eh, no zkrátka z toho mám pak mišmaš a vadí mi to.

Na konec tohoto dílu jsem hleděla jak z jara a říkala si "co to jako má být?" Oči jsem měla jak tenisáky a pořád dokola s nevěřícnosti opakovala: "ne, jen to ne!" :D A nedalo mi to, zapátrala jsem na netu, abych mohla spát, ale i tak! TOHLE NE!!! :-( :D

Na 2. díl jsem se vrhla hned, ovšem už s podstatně menším nadšením. Pevně doufám, že to Jace s Clary nějak zachrání a zase mě to vtáhne do děje, nicméně 4 hvězdy si určitě zaslouží.

Aní*
20.06.2013 5 z 5

knížka byla skvělá, děj dokonalý ale konec se mi moc nelíbil... nebo spíš nechtěla aby to takhle skončilo! a také se velmi těším na film;))

Janičta
07.06.2013 3 z 5

Dám radu těm kdo se chystají knihu číst, ale váhají - nenechte se odradit tím začátkem, postupně to bude jenom lepší :-)
Začátek knihy se mi nelíbil, je takový jednoduchý, vše se děje snadno a bez vážnějších zádrhelů - je to takové až povrchní. Ve zbytku knihy se ukáže že některé věci se děli tak snadno z nějakého důvodu a to ten první dojem hodně vylepší.
V druhé části knihy už se to mele a ději nechybí spád a napětí. Celkově je kniha hodně čtivá a nenáročná. Skvěle jsem si u ní odpočinula. Těším se až začnu s dalším dílem.

Týny
26.04.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Fascinovalo mně, jak autorka dala dva odlišné světy dohromady - uspěchanou,moderní realitu a svět nadpřirozena. Postavy jsou dobře promyšleny, mají svůj charakter. Příběh je velmi nápaditý a originální. Jediné co odrazuje je obálka, ale vím, že se chystá nové vydání s původními přebaly, takže super :)Autorka ma svůj styl psaní. Doporučuji si to přečíst.

ala.mihalikova
17.04.2013 5 z 5

Teda knizka se mi libila moc. Zajimavy namet - jak se tam prolinaji vsechny bytosti, ktere si jen lze predstavit. Pribeh je napinavy, zabavny a tech zvratu tam. Byla jsem hodne prekvapena z konce. Jsem zvedava na dalsi dily

Nikol18
01.04.2013 4 z 5

Už mnohokrát jsem narazila na obálku knihy, která mě přímo odpuzovala, i když mě třeba anotace zaujala. A jak zde bylo řečeno, kdyby mi nebyl kniha doporučena, zřejmě bych se do ní nepustila, protože ta obálka je naprosto příšerná. Nechápu, co je špatného na původních obálkách, proč mají češi takovou úchylku dělat vlastní obálky, které nedokážou ani v nejmenším vystihnout děj knihy, ale teď už je to jedno.
Na to, že o knize prohlašují, že je to bestseler, z ní nejsem zas tolik nadšená. Trochu mě překvapovaly charaktery postav. Nechovali se podle toho, jak byly z počátku psány. Nejvíce mě asi choval Jace, jak se nechal obalamutit, s tím svým neustálým sarkasmem a ironií, se nechal tak snadno přemoci. Jediná Clary mě trochu potěšila, i když byly jisté pasáže, při kterých bych ji nejraději vystřelila z kecek.
Přesto děj a celkový nápad byl opravdu dobrý, jen mi občas dělal problém se vyznat v těch jejich výrazech. Hlavně když Clary mířila do Kostěného města a na druhé stránce ho pojmenovali Tiché město. Možná mě sem tam i zkalamalo, jak rychle jsem přišla na důležité zvraty. Možná to mohlo být trochu zaobalenější, i když jsem v závěrečné fázi čekala, že jeden z nich vyskočí a řekne, že to nebyla pravda. Nemůžu říct, že postavy byly přímo natvrdlé, ale stane se, že tam kde něco člověk hledá to nenajde a to co má před očima nevidí.
Pevně doufám v to, že následující díly budou lepší, protože každá prvotina má své mezery.

Francovka
24.03.2013 5 z 5

Kdyby mi tato kniha nebyla doporučena, tak bych si jí asi nepřečetla, protože obálka knihy mě přímo odrazovala od toho si jí přečíst. Avšak přečetla jsem si ji a musím říct, že se mi vážně líbila.

Barvoj
24.03.2013 4 z 5

Tato kniha ve mě vyvolala rozporuplné pocity. Na jedné straně je příběh zasazený do mého oblíbeného prostředí: současnost ve fantasy kabátku, na druhou stranu hlavní hrdinka je celkem panovačná (což občas štve) a některé věci jsou v ději prozrazeny zbytečně moc dopředu (př.: SPOILER! Jen málo kdo by si nespojil dvě události, které se staly čirou náhodou obě před patnácti lety, postavy v knize jsou ale zjevně natvrdlé.. KONEC SPOILERU!) I tak je v knize dost překvapivých zjištění a zvratů. Celkově po přečtení převažuje kladný dojem a rád si přečtu další díly série:)

Nickky
09.03.2013 4 z 5

Na začátku jsem se nemohla do knížky vůbec začíst, pak ale mile překvapila. Konec byl naprosto parádní. Kolik dát hvězdiček? Vyšlo mi to tak na 3,5. Když zaokrouhlíme, dávám knížce 4 hvězdičky. Asi bych si měla sehnat pokračování! :)

TessDragon
08.03.2013 5 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila! Polovina byla tak za 4 hvězdičky, ale ten konec = nemám slov, naráz se vyplnil plný počet!! Knížka je vtipná (jedny z nejlepších knižních hlášek!!), fantasy/sci-fi, samozřejmě romantická a také velmi akční. Líbilo se mi ztvárnění různých démonů, i jejich pobyty + případně i jejich oblíbené bary ;D . Myslela jsem si, že mi bude Clary sympatická, ale pozor :D bohužel mi moc nesedla, byla protivná celou dobu (tak skoro no ;D) a trošku nechápu, jak může mít 2 tak naprosto perfektní obdivovatele. Ale zato jsem si oblíbila spoustu jiných : Jocelyn (úplně Lily z HP co říkáte), Luka(byla jsem jediná kdo si ho představoval jako Luka z GG? ;D), Aleka (bože on byl prostě Boží :D, jen mě mrzela jedna věc, každý čtenář si ji určitě domyslí), Jace( která čtenářka by ho nemilovala? :D) a Simon(tak toho bych brala všemi deseti ke Clary se mi hodí nejvíce, v každé chvíli ji pomáhal, i když ho zrovna odmítla, což mi připadalo od něho velmi hezké ;)). Knížka je rozhodně TOP ve svém oboru, je velmi známá a už se i točí i film(podle mého názoru naprosto příšerné obsazení až na Simona, Aleka a Valentýna), takže já ji můžu jen doporučit, konec jsem zhltla i z navijákem + s otevřenou pusou a těším se na 2.díl.