Mechanický anděl

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/big_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4.41305

Pekelné stroje 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Yoli

Clockwork Angel, 2010

Kniha Mechanický anděl

loty13
06.12.2021

Tato kniha mě bavila o hodně víc než Město z kostí.
Vtáhla mě do sebe. Četla se strašně rychle. Líbí se mi jak je dej dosazen do viktoriánského Londýna.

Kaya77911
12.11.2021

Od Cassandry Clare jsem četla už Temné lsti a musím říct, že to se mi líbilo o trochu více, i když je samozřejmé, že když Mechanický anděl je teprve první díl série (a první kniha ze ságy o lovcích stínů, myslím) tak se to ještě rozjede.
Co se mi vážně líbilo bylo prostředí starého, temného a upršeného Londýna. Temné bojovné scény, odehrávající se v chladných uličkách tohoto města byly naprosto dokonalé.
Příběh se rychle rozjede, ale mě dělalo trochu problém se začíst, protože mám pořád plnou hlavu The Poppy war. I tak se mi to však rychle zalíbilo.
To, s čím jsem měla menší problém byly postavy. Hlavní hrdinka - Tessa - mi chvilkami přišla skvělá a jindy mě zase hrozně vytáčela. Will na tom byl dost podobně, protože na něm je strašně vidět, že byl prostě napsaný tak, aby se líbil a myslím, že ho skoro každý, kdo knihu četl má rád. Já to samozřejmě chápu, protože i já jsem si říkala že bude boží už když se tam objevil. A jako on byl boží, akorát se občas choval absolutně nesmyslně a otravně. Samozřejmě neříkám, že ho nemám ráda. A pak tu byl ještě Jem, což byl tak trochu tahoun celého příběhu. Nebo alespoň mě to díky němu bavilo daleko více. Taky se tu objevil Magnus, což je moje láska z Temných lstí, ale ten tu tolik nehrál (takže já jenom doufám, že v dalších dílech bude více).
Co se samotného příběhu týče, ten byl hodně dobře zpracovaný a promyšlený. Jak jsem už říkala, rozjelo se to hned a svižné tempo si to udrželo až do poslední stránky (teda až na pár míst, kde se vysvětlovalo kdo jsou lovci stínů atd., protože to jsou věci, co už znám z Temných lstí).
Celkově bohužel nemůžu říct, že bych z toho byla úplně odvařená, ale zase mě to ani nezklamalo a do dalších dílů se samozřejmě chci pustit, ale doufám, že Magnus už tam bude hrát více.

Fallenyard
11.10.2021

Prvních cca 100 stran jsem přemýšlela, jestli to bude opravdu dobré nebo opravdu špatné, protože mě vyděsilo klišé lovců stínů versus podsvětí plné upírů, lykantropů, čarodějů a démonů, ale... je to opravdu dobré! Svět dává smysl, charaktery taky fungují (včetně hlavní hrdinky) a zatím byly veškeré náběhy na dějové nesrovnalosti nebo nesmysly vysvětletny. Lovestory i příběh přinesly mnoho zvratů, které jsem nečekala a poslední dvě třetiny knihy jsem se i přes slabší překlad, který dle mého knize trochu škodí, už protože dost zazdívá humor, kterým je kniha prošpikovaná, nemohla odtrhnout. Až tak, že si už druhý den po přečtení šupajdím do knihovny pro další díl.

sarah7586
22.08.2021

Začínáme v Londýně, ve světě plném upírů, lykantropů, čarodějnic, démonů a především nefillim. Mladá dívka Tess se vydává za svým bratrem Nathanielem. Je uvězněna a nucena používat svůj dar, pro který je velmi žádaná. Zachráněna je lovcem stínů - Willem. Při útěku zjistí jsou stvořeny mechanické bytosti a rozjíždí se kolotoč nebezpečí a hledání pravdy.
__
Musím přiznat, že hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická a místy mi až drásala nervy. Děj byl vcelku uplynulý, některé pasáže bych vynechala. Ovšem zápletka se povedla. Ostatní postavy byly vykresleny vcelku věcně. Nejspíš mi chyběl lepší pohled ze strany Willa. Série má své kouzlo, bohužel nedostatečně pro mne.

Vjeerus
19.08.2021

Trochu pomalejší rozjezd knihy nám dal neuvěřitelně originální provedení světa. Londýn je zde popsán tak akorát, aby to nebylo nudné a zasazení do 19. století se povedlo, tak nějak si tu dobu představuji i já.
Hlavní hrdinka mi sice přišla vcelku plochá, ale vzhledem k době, kdy se děj odehrává, se jakási plochost od žen očekávala (poslušná domácí puťka) a ona tak prostě byla vychovaná. Navíc je stále naivní a věří v romantické příběhy z knih. A pak se jí zboří svět, který znala a ona se snaží zuby nehty držet toho svého známého, což bych asi nejspíš udělala také.
Hlavního hrdinu upřímně nechápu, ale je mi víc než jasné, že důvod jeho chování bude vysvětlen v dalších dílech. Rozhodně ho považuji za tahouna pozornosti čtenáře, protože tolik otázek, co jeho charakter tvoří, to je k zbláznění. Naproti tomu jeho kamarád je tak otevřený, jak to jen situace dovolí a dohromady tito dva pánové působí strašně harmonicky, jak se jejich charaktery vyvažují.
Samotný příběh je opravdu dobře postaven a já byla opravdu napnutá, jak to tedy s Magistrem je a hodně dlouho jsem to autorce žrala i s navijákem. Nechybí několik bitek, kdy dostaneme nasvalené lovce stínů, kteří jsou prostě dokonale vytrénovaní. A dále vcelku propracované záporáky a nechybí ani intrikáni, kteří pomohou jen natolik, aby dosáhli vlastního potěšení. Žádná z postav na mě nepůsobí jako uměle našroubovaná a všemu tomu dění věřím.
Za mě jedna z nejpovedenějších knih od autorky, jelikož jsem dostala krásně vyváženou akci, romantiku, tajemství a napětí, ale i "nudu" (nemyslím tím, že jsem se nudila, spíš popisy nutných částí doby, místa, historie apod.)

EleanorJane
10.08.2021

Tuto sérii jsem se rozhodla zkusit proto, že jsem se úplně zamilovala do Mortal Instruments. Nějak se mi nejdříve nedařilo začít číst, ale pak jsem zase nemohla přestat. Pro ty, kdo také četl tuto sérii, se zde budou objevovat již známá jména a i některé postavy. Tessa je tak ze třetiny podobná Clary. Will a Jem jsou báječná dvojka. Kniha má celkem dost toho, co v knihách mám opravdu ráda, sarkasmu. Na to že se dej odehrává na konci 19. století, nějak to z děje není znát. Po přečtení zde zůstává dost otazníků, takže už mám v ruce druhý díl :-D

magdalene7
08.07.2021

Tohle nebylo vůbec špatné! Svět se pěkně vysvětlí a člověk se dobře chytí do děje. I já, která nikdy nečetla nic od autorky, jsem svět Lovců stínů pěkně pochopila. Hlavní osoby jsou pěkně vyobrazené: Tessa je jako hlavní hrdinka super, taková "uvěřitelná", jestli to dává smysl, Will je zábavný a mysteriózní a Jem je prostě sladký. První díl je spíš takový o seznámení s dějem, povahách osob a objevuje se tu hrozně moc tajemství a záhadností, na které se nemohu dočkat, až se vysvětlí. Kniha byla hodně čtivá a já se pouštím do dalšího dílu :).

ZapisnikTerky
07.07.2021

S autorkou začínám touto sérii a musím říct, že to byla skvělá jízda, která nám přiblížila super svět. Těším se na další díl. Víc v mojí recenzi.