Mechanický anděl

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239761/pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4.4906

Pekelné stroje (1.)

Clockwork Angel (2010)

Vydáno:, Yoli

walusaaa
25. listopadu

Sáhla jsem po této knížce po dočtení Nástrojů smrti a nejspíš by bylo lepší, kdybych pořadí sérií prohodila. Líbí se mi časové zasazení děje, postavy, které jsou velmi podobné těm z Nástrojů smrti, což tomu nijak neubližuje. Zápletky byly fajn, klasická Clare. Začátek pomalejší, takové znovu seznámení se se světem stínů, do kterého jsem se ráda do vrátila.

AniDi
15. listopadu

Pro mě průměrná kniha, očekávala jsem víc. Občas jsem měla chuť některé věci přeskočit. Neurazí, nenadchne, četla jsem lepší.

Mergirus
11. listopadu

Kdybych nejdřív četla tuhle sérii a až pak Město z kostí, nejspíš bych si to víc užila. Takhle nevím. Opět se tu rýsuje milostný trojúhelník, což moc ráda nemám. Ale jsem zvědavá, co je Tessa zač a jaké tajemství skrývá Will.

Denisa31
11. listopadu

zajimave, dobre napsaný příběh, kde není vse tak jak se muže na první pohled zdát :)

orangerose

Knížka mne moc nachla, bavila, plná akce :)
P. S. Už sahám po 2 díle :D

hurikan123

parádní fantasy román se skvělým prostředím. vřele doporučuji!!!

Anet_410

Musím říct že mě to moc překvapilo. Ze začátku jsem sice měla trochu problém se začíst a zvyknout si na to že si postavy vykají. Zvraty v knížce mě překvapily a pouštím se do dalších dílů:)

A.K.A.R.

Knihu jsem zhltla v rekordním čase.Moc jsem si ji užila a hned jsem chtěla číst další díl.Cassandra Clare je skvělá spisovatelka a všem doporučuji.

Julinka679

Ráda jsem se "vrátila" do světa lovců stínů, i když teď se nacházíme v Londýně v roce 1878. Ti, kdo četli Nástroje smrti tak v příběhu nachází nám už známé postavy, jako třeba Magnuse Banea nebo upírku Camille. Některé postavy si jsou svým chováním nebo nějakou drobností podobné s některými ze série Nástroje smrti, což vůbec není na škodu. Dokonce bych řekla, že u některých jsou poznat rodové rysy.
V knížce se mi líbí Tessa, která je sympatická a jsem ráda, že právě ona je hlavní hrdinkou... Mimo ni se mi hodně líbil Jem (James), jeho charakter, chování, celá postava byla krásně vykreslena až jsem doufala, že by Tessa nakonec mohla být právě s ním. Oba by si to zasloužili.
U Willa mě ani nepřekvapuje jeho arogance, samolibost a uzavřenost ve kterých vidím jistou podobnost s jinou postavou od Cassandry. Ostatní postavy i jejich charaktery byly dobře zvoleny a utvářely celý děj. Z hlediska postav mi nic vážného nechybělo ani nepřebývalo.
Mechanický anděl se četl dobře ale za mě stále vede série Nástrojů smrti, které se mi četly poněkud lépe.
Určitě si přečtu i další díly, jsem zvědavá jak to celé bude pokračovat :-)

danyinsidebooks

4,5*
Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem se začetla. Některé zvraty jsem odhalila, jiné mě překvapily, ve výsledku to bylo dost dobré čtení.

leník511

Upřímně... čekala jsem víc.

Ninde

Ze začátku jsem měla problém se do této knihy začíst.V některých částech jsem si to musela přečíst ještě jednou,abych to pochopila.Ke konci mě to už více bavilo a jsem i zvědavá,jak se to vyvine v druhým díle.

lumiyeu

Cela serie me velice prekvapila. Puvodne jsem si koupila prvni dil pouze na zkousku jestli me bude bavit. Ani jsem se poradne nenadechla a uz jsem byla na konci knizky a utikala do knihkupectvi pro dalsi dva dily. Opravdu me to mile prekvapilo. Zamilovala jsem si serii Nastroju smrti a byla jsem jenom rada, ze se mi dostala do rukou serie, ktera primo i neprimo na tuto serii navazuje. Bylo pro me hezke sledovat osud Magnuse a dalsich hrdinu a zaroven poznavat jmena, ktera se objevuji i v predchozi serii. Velice doporucuji vsechny tri dily at uz svet lovcu stinu znate, nebo se jej teprve chystate poznat.

andrejci

No prostě bomba. Will mi hrozně chováním připomínal Jace. Jinak je blbý že jsme si jako první přečetla Nástroje smrti takže částečně vím jak to skončí.

zinon

Začátek knihy mě příliš neoslovil...ale čím déle jsem četla, tím více se mi knížka líbila....a věřím, že to tak bude pokračovat až do konce série :)

wildXchos

Moc se mi líbí nápad s lovci stínů a autorka píše skvěle. Pořád se něco děje takže se u knihy čtenář nenudí a některé zvraty jsou velmi překvapivé. Jenom nechápu, co Tessa vlastně vidí na Willovi. Chová se k ní hrozně, a jsou tam i normální muži, Jem a Thomas.

IsobelleFarbs

Pekelné stroje naprosto miluju, ale musím říct, že ze začátku bylo hodně věcí, co mě na Mechanickém andělu štvalo... podobnost s Nástroji smrti (Tessa mi přišla taková Clary a Will jako úplná kopie Jace), vykání atd. Ale v průběhu čtení to postupně vymizelo a když jsem to dočetla, tak jsem nutně potřebovala další díl... A ty dva další byly prostě něco.

Ilirea25

Prostě klasická Cassandra. Miluju její svět, její tvorbu,.. Naprosto úžasné

Slugterra

Knížka mě skutečně zklamala, čekala jsem od ní mnohem víc. Má skvělý nápad na příběh a krásnou obálku, jenže to nevypovídá jak je kniha napsána. Že? Já osobně jsem se jí prokousávala celé dny a byla jsem neuvěřitelně šťastná, když nastal čas na přečtení poslední stránky, věty, slova... Té knize jakoby chybělo kouzlo. Nevím jak to říct, jakoby ji něco scházelo. Děj byl nudný a někdy i docela useknutý, což mě dokázalo opravdu, ale opravdu naštvat. Strašně moc jsem se na knihu těšila, až si ji budu moct přečíst a ,,pocítit" jejího ducha. Ale zklamala mne, proto ji nemohu dát 5 hvězd, ale jen 3.

Cassandru Clare mám ráda, je to jedna z mých oblíbených autorek a proto ji dám ještě druhou šanci a přečtu si i druhý díl...

Lily-fairy

Spousta nevyužitého potenciálu. Krásný nápad, svět a sympatické postavy, ale styl psaní mi nedovolil se do postat vžít a oblíbit si je. Přesto dám dalším knihám od Cassandry Clare šanci a uvidíme, jak to nakonec dopadne.

coppacabana

(obsahuje malou míru spoilerů)
Jak já se do světa stínů zamilovala a stále zamilovávám. A překvapivě je v 19. století ještě atraktivnější než v 21. Pokud se nemýlím, Londýn v té době byl po první průmyslové revoluci, proto mi přijde velice nápadité, že hlavní zbraní temné strany byly mechanické stroje, tedy roboti. Nádherný "detail". A zamilovala jsem si Tessu a její lásku k literatuře a to, jak dokáže Willa usadit. A stejně tak jsem si zamilovala Willa, protože jsem typická náctiletá kačena a záhadní bad boyové jsou úplně nejvíc. Lol. Z čehož nejsem moc nadšená, protože podle toho, co jsem se zatím dozvěděla, Tessa skončí s Jemem. Ale to asi přežiju, protože i ten mi je sympatický. A co se mi na knížce ještě líbilo, byly všechny ty citáty (ať už na začátku kapitol, nebo v konverzacích mezi Tessou a Willem). Moc a moc se těším, až dočtu všechnu povinnou četbu a vrhnu se na další díl.

marketa262

Předem musím říct, že jsem ještě neměla tu čest se seznámit s Městem z kostí, přestože už dlouho plánuju, že si ho přečtu. Tudíž jsem světem autorky skoro nepolíbena. Více mě zaujala tato kniha, jelikož se odehrává v 19. století a zasazení příběhu do této doby je pro mě více poutavé. Příběh mě vtáhl a moc se těším na pokračování - kniha se mi velmi líbila. Přesto mi tam něco chybí, tak uvidíme, jaký bude 2. díl.

Peťule115

Po NS jsem neodolala a pokračovala v serii YA (i přes to, že jsem říkala že si teď hodím nějakou romantiku nebo historickou oddechovku) - a nebylo to vůbec na škodu. Věřím, že jsme nečetla tuto autorku naposledy.

PapayaD

Tak toto bylo něco úžasného. Asi mám novou oblíbenou autorku. Z Nástrojů jsem četla jen první a druhý díl, a byť mě oba moc bavily, Mechanický anděl mě uchvátil víc. Možná to bylo i prostředím, jelikož mě vždy baví více knihy odehrávající se v minulosti, než v současnosti či v budoucnosti. Taktéž velmi sympatizuji s Willem a Tessou, oni prostě MUSÍ být spolu. Je pravdou, že tam vidím určitou podobnost s prvním dílem Nástrojů, ale čert to vem :D. Mě se to líbilo a rozhodně si celou sérii koupím, protože vím, že to nebude krok vedle. A i kdyby mě ostatní díly nebavily, tak když už nic jiného, budou mi dělat nádhernou ozdobu v knihovničce.

Makaja

Co říct, čte se to dobře, ale upřímně je to hrozně předvídatelné pro toho, kdo četl nástroje. Pro mě osobně je spíš na obtíž, že jsou tam tytéž postavy, nebo jejich předci. A navíc mi není sympatická ani jedna postava, dokonce ani Jem, který to vzdal a je odevzdany(sice to nakonec bude trochu jinak,. ale i tak).

GiraffeAndy

Po Městě z kostí, které mě dost zklamalo, jsem vůbec nečekala, že by mě Mechanický anděl mohl tak moc bavit. Určitě to bylo i atraktivnějším prostředím, pro viktoriánský Londýn mám obrovskou slabost a také postavy mi tu sedly lépe. I když to vlastně vychází z téhož univerza, nějakým způsobem mě svět Lovců stínů v této sérii oslovil mnohem víc než v Nástrojích smrti. Sice jsem doufala, že budou Pekelné stroje lepší, jinak bych je ani nezkoušela, ale vzhledem k tomu, jak jsou si příběhy na první pohled "podobné", mě překvapuje, jak moc se můj dojem z obou sérií po přečtení prvního dílu liší...

Babsy

Jsem z toho taková nesvá.
Už je to nějaký ten pátek co jsem četla Nástroje, ale souhlasím, že je to na stejné brdo. Ale tady mě hlavní postavy vůbec nezaujali. Jediný Jem mi byl sympatický a zajímalo by mě jak to s ním skončí.
Pokud neznáte Nástroje smrti, může to být zajímavé představení celého světa Lovců. Chápu však i nadšence, kterým to rozšíří tento svět, který JE zajímavý!

Za mě krásný steampunkový potenciál, který mě bohužel nebavil i proto jak moc je osnova podobná Nástrojům, ale hlavně pro postavy, které pro mě byli nezáživné.
Děj se neskutečně táhne a teprve okolo str.150 se začne něco dít. Také mi vadili neustálé detailní popisy prostředí a šatů, které vůbec nepomáhaly v budování atmosféry. Mnohem radši bych nechala více prostoru fantazii samotného čtenáře a dala jich méně. Místy jsem byla upřímně i dost zmatená nad nelogičností popisů prostorů, situací nebo chováním hrdinů.

Pekelné stroje nejspíš nedočtu, ale zkusím dát ještě šanci Paní Půlnoci.

sd1992

Rozhodně je to začátek další super série od Cassandry Clare.. :) Nástroje smrti se mi zatím líbí víc, ale na hodnocení je po prvním dílu trošku brzy. Každopádně jsem si nemohla nevšimnout spousty podobností mezi prvním dílem Město z kostí a Mechanickým andělem. Dívka, snažící se zachránit člena rodiny, netušící o svého moci, zakoukaná do "padoucha"... :D Myslím, že bylo možný zaexperimentovat víc a udělat něco trošku jiného, ale tak uvidím, jak se trilogie bude rozvíjet. Každopádně i tak mě to bavilo a na další díly jsem zvědavá.. :-)

misak94

Ze začátku děj trochu vázl ale nakonec byla kniha moc pěkná :)

cukrovka

Nejdříve jsem se nemohla do knihy pořádně začíst, ale asi po 100 stránkách se stal děj napínavější. Konec nastínil několik otázek, tak uvidíme co přinese další díl.