Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2713 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

Natt S
22.09.2013 5 z 5

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Začala jsem ho číst hned poté co jsem dočetla Město z kostí. Nestačila jsem se ještě ani vzpamatovat z příhod předešlé knihy a už na mě čekali další překvapení a záhady. Ten konec mi rval srdce a po dočtení jsem přestala dýchat. Nebudu lhát, brečela jsem jak malá holka! :) Stále se nemůžu vyrovnat s postavou Simona která je mi hrozně nesympatická a sama nevím ani proč. Jinak všechno bylo super. Cassandře není co vytknout, zápletky, souboje a všechno ostatní bylo prostě perfektní!!!

P.ary
19.09.2013 5 z 5

No... myslela jsem si, že si teď přečtu něco jiného a pak dám teprve třetí díl... nemůžu, prostě to nejde a musim si dát další díl... :-)

Janiss_89
06.09.2013 5 z 5

Druhý dil nezklamal. Znovu napínavý od začátku, i když mě tak trochu štve, že pořád nejsou ty jejích tajemství vysvětleno a hlavně mě štve Clary s tím jejím sluchem. Někdo ji něco povidá a ona buď nerozumí nebo neslyší. By mě z ní střelilo. Epilog mě naštval. Prostě Jace s Clary patří k sobě :D

agar
02.09.2013 5 z 5

Opět zajímavé pokračování a čím dál více zamotaný děj i city hlavních hrdinů. Baví mě to :D hlavně Jace , nějak mi připomíná Damona z Upířích deníků ... sympatický rebel, který jde do všeho po hlavě a má neskutečně sympatický smysl pro humor.

monz
26.08.2013 4 z 5

Tak nějak nevím. Neni to úplně špatné. Je tam spousta zajímavých nápadů, fantazie tomu nechybí.Jen jsem na to asi už stará- děj je strašně předvídatelný. I když se morduje stovka demonů, je jasné, jak to dopade. I když stále řeší svou lásku, všichni opět víme své... Fantasy pro děti je ten správný výraz, protože tohle jim nezbaští ani puberťák :-)

Bet
24.08.2013 5 z 5

Druhý díl no nemám slov :) u prvního dílu jsem ke konci nedýchala :),ale při druhým jsem nedýchala celý díl :)
Přečetla jsem jí za den musela jsem vědět jak to dopadne. Na spoiler jsem nekoukala, tak jsem to měla jako překvápko :) (trpěla jsem až do konce a říkala si to nemůže být pravda)
Tak právě čtu třetí díl a už jsem v klidu :)
Musím se před autorkou poklonit, že v takové době vymyslí něco co je lepší než Twilight a jí podobné.
Jediné co můžu říct je OMG :)

Janičta
09.06.2013 3 z 5

2,5 hvězdičky (zaokrouhleno na 3)
Líbí se mi, že i druhý díl je stejně čtivý jako první. I když ten se mi líbil víc. V tomto díle mi hlavní hrdinka lezla většinu knihy krkem, ale další postavy to tak nějak vyvážily. Zvraty, nové objevy, napětí, akce (v tomto pořadí) v knize nechybí, čehož jsem se po prvním díle trochu obávala. Na tomto díle je patrné, že se ten pravý děj teprve rozvíjí a autorka nás na to pomalu připravuje.
Jinak je to pro mě kniha spíš na oddech, protože při troše přemýšlení se dá uhodnout co se bude dít dál. Proto doufám, že v dalších dílech budou zvraty stejně časté, jako tomu bylo doposud :-)

ala.mihalikova
19.04.2013 5 z 5

Pani teda tenhle dil byl jeste uzasnejsi nez jednicka. nedalo se od toho odtrhnout. Tolik akce a zvratu. Libi se mi jak se postavy vyviji. Jsem zvedava jak to bude pokracovat. Nadherna knizka

Missys17
13.04.2013 5 z 5

Úžasná kniha, už se těším na další díl :)

TessDragon
14.03.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších, nově objevená série Nástroje smrti pokračuje a rozhodně nijak nezaostává. Oblíbila jsem si nové postavy hlavně Maiu, šíleně jsem si ji přála vyměnit za Clary :D , Simona jsem si oblíbila ještě víc a popravdě Jace už trochu zaostával, Alek mě s tím vyhýbáním pěkně štval, přece jen mi až Krasomila bylo líto. Konec byl znovu epický a velmi neočekávaný + spoustu zvratů v průběhu knihy. Znovu musím jedině doporučit. ;)

deedulka
07.03.2013 4 z 5

Copak mi to provedli se Simonem? :) Asi největší překvapení z celé knihy. Už jsem si i říkala, že by to mohla dát se Simonem dohromady, náznaky byly pěkné. :) Nj ale srdci neporučíš. V knize mi přišlo trochu příliš povídání a citového přetřásání, kdo co cítí, rodinné vztahy Jace a jestli se někomu křivdí,.... Jinak ale pohodová kniha, kterou můžu jen doporučit a těšit se na třetí díl.

ciniminisek
09.02.2013 4 z 5

Tento díl byl lepší jak díl předchozí, Doufám, že to je ten druh série, co se lepší každým dílem. Konce jsou vždy takové, že musím prostě číst dál.

DariDerek
10.01.2013 5 z 5

nem

Claire
07.04.2011 4 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako její předcházející díl, autorka skvěle popisuje, takže se snadno vžijete do děje. Jediné co mi vadilo, byla skutečnost, že první díl jsem četla před dvěma lety a v této knize není nic, co by vám to přimělo :))

pet-kyval
16.03.2011 1 z 5

[020/11] (ebook) Vydržím hodně, ale dvakrát se na stejnou udičku nechytím. Tím spíše ne, když se jedná o přímé pokračování něčeho, co jsem hodnotila lehce podprůměrně a s nadějí, že kvalita poroste díky nabytým zkušenostem nové autorky na trhu. Cassandra Clare míří se svým pisatelským “umem“ pomalu ale jistě do pekel a já do ní klidně ještě prstíkem šťouchnu, aby se ta její ulička hanby odbývala rychleji. Bijte do ní sudlicí a cepem a nebojte se, kvůli ní se nikdo vzrušovat nebude.

(EB str.: 052) ,,Není běsu většího než hněv zhrzené ženy.“

Bez větších problémů věřím, že se to někomu líbí, ba co víc, že s nadšením čeká na další díl. Je to čtivé až hrůza, když je vám 12-16 let, ale titul dorostu jsem zanechala o šest městských bloků dál a nemohla jsem si nevšimnout, jak postavy na každé stránce krvácí, potí se a zmítají se v návalu emocí, které se ve stále se opakujících cyklech vrací na textové stránky a vy neustále musíte číst o nenaplněné incestní lásce, či naopak naplněné lásce homosexuální.

(EB str.: 208) ,,Tohle je válka. A důležitá je jen jedna otázka, a to na které straně budeš bojovat.“

Mezi každou akcí si projdete citově vypjatou situací, která vám je upřímně tak blízká, jako osina v zadku. Člověk někdy až očekává, kdy na něj pisatelka vybalí, že ten či onen “hrdina“ zrovna trpí větry. Postava se píchne o špičku meče a vyteče z ní hektolitr krve, sedne si na bodlák – další litr krve, škrábne se o drátěný plot a div nepotřebuje transfuzi, ale z toho všeho si samo sebou nic nedělejte, protože všichni lovci stínů si potrpí na nošení magické stély a tak jim stačí načmárat runu na obnaženou hruď a bebínko vyšumí stejně rychle, jako bublinky z laciného sektu.

(EB str.: 217) Dokud na světě existovala káva, nemohlo to být zase tak špatné, ne?

Dialogy autorce naprosto unikají. Clary je většinu času na obtíž, Jace si hraje na nacisticky nadřazeného spasitele světa bez špetky morální sebekontroly a Simon… che chéé,… Simon utíká jak zajíc pokaždé, když ho někdo ranní do jeho erotikou bušícího srdéčka. Ach ty mladičké milostné trojúhelníky…