Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2713 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

alekriz
18.11.2015

Kniha se mi líbila, i když četla jsem již lépe napsané knihy.

verulik196
16.09.2015 5 z 5

Jak řekla Holly Black: Takhle úžasný fantasy příběh, to je nebezpečná věc.

Kikinečka
16.09.2015 2 z 5

Dobrá napinava knížka

caroline44
13.09.2015 4 z 5

Je to skvělá série, která nezklame. První díl se mi sice líbil víc, ale i tak byla knížka super. Opět tam bylo spoustu nových zvratů, které jsem vůbec nečekala. Už se moc těším na další díl. :-)))

MGT
12.09.2015 3 z 5

Můj závěr?
Děj série se prakticky vlastně nikam neposunul. Poznali jsme nové tvory, byl uzmut jistý předmět, který nebyl vybojován zpět.
Nejvíce z celé knihy mě zaskočilo, že si 15-ti letá slečna (ač je to lovkyně stínů) neumí představit ráno bez kávy. V takovýchto knihách vždy působí lidé podobného věku (kolem 15-18) ale chovají se kolikrát jako třicátníci.

PS: upíry mám raději podle Kulhánka:)

Roselunda 1928
08.09.2015 4 z 5

Lepší než jednička. Mnohem víc se tu projevuje jedninečnost a originalita série. Jen mě štvala ta pachuť krve v ústech.

Lumine
07.09.2015 4 z 5

Huhů! To byla jízda. :D
Druhý díl byl skvělý. Líbilo se mi skoro všechno. Jediná hvězďulka jde dolů za možná až přílišnou zmatenost v některých částech knihy.

HoneyMM
07.08.2015 4 z 5

Jsem ráda, že dílu je víc :) I tenhle mě bavil a těším se na další!

Knoflík28
05.08.2015 5 z 5

Moc ráda bych se vyjádřila inteligentně, nezaujatě a přiměřeně. Ale tahle serie je prostě: uuuuuuuuu. To by stačilo :D Ta zápletka s genetickou příbuzností je dokonalá. Trojúhelník trochu klišé, ale odpouštím jí.

Kačuba
08.07.2015 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale nevím co čekat od dalších dílů....

Jordyz
10.06.2015 3 z 5

Lepší než první díl, to rozhodně. Čtivější a děj dotažený do konce. Moc se v druhém dílu neudálo, ale vzhledem k tomu, že tento díl se mi zdá vydařenější, zkusím i třetí díl:-)
Nerada necháváme nedočtené serie, takže asi dám nakonec všechny díly, ale pořád mi připadá, že knihy jsou spíše pro mladší ročníky....

Pedruska01
07.06.2015 4 z 5

Druhý díl se mi do rukou dostal poměrně po dlouhé době, že jsem měla obavy, že si již z předešlého moc nepamatuji, ale dostala jsem se opět do obrazu poměrně rychle. Četlo se to dobře a líbilo se. Pravda sice je, že se děj nijak výrazně neposunul vpřed, ale přeci jenom bylo tam dostatek akce. Byla jsem spokojená. Každopádně autorka dokáže za každé situace překvapit i vyděsit jako např. s tím Simonem. Což je znepokující i skvělé zároveň.
Jsem "zastáncem" milostných trojúhelníků, proto mě závěr toho všeho lehce šokoval. Nejen Simonovo přiznání, ale i Jaceův proslov. Rozhodně jsem zvědavá, kam to všechno povede a jak se to vyvrbí dál. :)

Misha11
12.05.2015 5 z 5

Kvalitní, čtivé, originální a napínavé pokračování mnou milované série. Všechno je skvěle promyšlené, vše do sebe zapadá. A humor, ten mohu vyzdvihnout hlavně.
Já můžu jen a jen doporučit.

Davina
21.04.2015 4 z 5

Cassandra opět nezklamala se svým smyslem pro humor (nebo si možná jen nehorázně libuji v sarkastickém humoru). Druhý díl byl už o poznání lepší než ten první, ale nějaké mouchy jsem na něm přeci našla. Nic zásadního se tu nestalo, rozhodně nic z čeho by mi spadla čelist. Přesto jsem knihu přečetla a nelituji...

Pavlina.13
17.03.2015 4 z 5

Vůbec nechápu, kam autorka chodí na ty své love stories. Někdy jsou tak absurdní a iritující. Ale na druhou stranu její styl psaní oceňuji. Mám ráda sarkastický humor a ten jí tedy rozhodně není cizí. Výbuchy smíchu rozhodně jdou ruku v ruce s jejími knihami.

sofinka4264
28.02.2015 5 z 5

Tuhle sérii prostě miluju. I když se v tomhle díle neodehrály nějak moc důležité věci, bavil mě. Jakože fakt hodně bavil. Z Jace jsem většinu knihy umírala smíchy. Nevim proč. Možá jenom proto, že je tak okouzlující. Moje nejoblíbenější část je ta, kdy jsou u Zakletého dvora a -SPOILER- Jace musí líbat Clary. Kdybych byla Simonem, asi bych zabíjela. No to je jedno. Neuvěřitelně moc jsem si oblíbila Luka. Maiu ne :D. Hodně často jsem zuřila, když byla kniha psaná z pohledu Aleka. I když někdy bylo fakt vtivný jak se to vyvíjelo s Krasomilem. Každopádně komu by se nelíbila ta část, kdy si Simon bral poučky z plakátu :D „Mami, chtěl bych ti něco říct. Jsem nemrtvý. Chápu, že už sis asi na nemrtvé udělala určitý názor. A vím, že se ti představa, že i já jsem nemrtvý, nemusí zamlouvat. Ale rád bych ti vysvětlil, že nemrtví jsou úplně stejní jako ty nebo já.“ Simon se zarazil. „No, dobře. Možná spíš jenom jako já.“ Miluju toooooooo!!!

fay_of_fire
24.02.2015 5 z 5

Opět výborná knížka. A hodně je mi sympatický Jace díky jeho vtipů a dobírání si ostatních

Dymond
24.02.2015 5 z 5

Perfektní...

Mizzi
23.02.2015

Další skvělý díl. Já prostě ten Jaseův humor žeru!!!

Misa25
19.02.2015 5 z 5

Skvělý díl, pořád doufám, že se některé otázky z prvního dílu vyřeší....k mé spokojenosti samozřejmě...žádný spojler...:))))