Město z popela

Město z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167986/mid_mesto-z-popela-Dkg-167986.jpg 4 2713 255

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Ashes , 2008

Karoli282
12.04.2017 5 z 5

A tak se nám příběh postupně dostává dál. Celou dobu jsem v napětí čekala, co se stane v další scéně.
Jaceův skok vysoký byl úžasný, i když se přiznám, že jsem se o něho trochu bála.
Vztah Magnuse a Alena byl více vysvětlen, ale ocenila bych více MALEK chvilek.
Vílí královna to s podmínkou propuštění vymyslela dobře.
A nakonec jsem zvědavá na další díl, taky kvůli nejasnosti původu Jace.
Tenhle díl jsem si určitě užila a myslím si, že byl velice dobře napsán.

ufounek173
25.03.2017 5 z 5

Už jsem četla dvakrát,mrzí mě ,že film byl neúspěšný a netočí se pokračování,přitom kravin s pokračováním je mnoho.

PeťkaW.
23.03.2017 4 z 5

Ve všech směrech je druhý díl o mnoho propracovanější a vyspělejší, než ten první. Byl tu víc představen podsvět a další bytosti, o kterých se v prvním díle autorka jen lehce zmínila, což bylo fajn. Děj byl dobře vygradovaný. Neobsahuje sice žádnou převratnou myšlenku nebo hloubku, ale moc dobře se čte a já měla knihu během dne přelouskanou. Autorka dokáže bravurně popsat pocity a vztahy mezi postavami. Co osobně oceňuju, je i její snaha vmísit do popisu nejen zvukové, hmatové a obrazové vjemy, ale i pachové, což mám ráda, protože to přidává celému příběhu na autenticitě a já se do něj můžu lépe vžít. Lehce ohraně na druhou stranu působila jediná a neustále se vracející záporná postava. Umřel, objevil se, zfingoval svou smrt, vrátil se, uprchl a je zase tady a na konci máme zase útěk. Chtělo by to v dalším pokračování zapojit dalšího záporňáka. Objevilo se i pár překvapivých momentů, ale jinak byl děj poměrně lehce prohlédnutelný. Pokud máte rádi fantasy příběhy, s nadpřirozenými bytostmi, tak tahle kniha by vás ale neměla zklamat.

dancadragneel
06.03.2017 3 z 5

Díky tomuto dílu jsem si prostě zamilovala Simona. Je to jedna z postav, která je rozhodně skvělé popsána a má zajímavý životní příběh.

nicole9410
26.02.2017 5 z 5

Moc krásná kniha Už se těší až začnu číst 3díl

Viky00
25.02.2017

Miluju sérii The mortal instruments.Co víc k tomu říct?

Evisis
21.02.2017 5 z 5

Moc fajn knížka, která mě už během prvních pár stran vtáhla do děje. Celou jsem ji doslova hltala. Tak jako u předchozího dílu mě něco pobavilo, něco rozesmutnilo a něco zarazilo, ale celkový dojem z knihy je super :).

agentka7908
21.02.2017

KnihomolkD: hele stejně Clary a Jace podle Cassandry patří k sobě a já si to taky myslím v šestým díle se všechno vyjasní tak snad..........

KnihomolkD
25.01.2017 5 z 5

Musím říct že druhý díl se mi víc líbil než ten první . Hlavně mě překvapil Simon .Nejdřív upír se z něho stane a pak ještě rozchod Simona a Clary. Fandila jsem jim .
Doufám že třetí díl bude ještě lepší .

poly.0@
23.01.2017

Moje taky ajla5
Dávám jí 5 z 5

misamiska
22.01.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Ze začátku jsem měl stejný problém jako u předchozí knihy-nemohl jsem se do ní začíst. Po asi sto stránkách jsem ji však začal doslova hltat. Jediné co se mi nelíbilo, bylo to, že autorka neustále opakovala, že v takovém světle měl Jace zlaté vlasy a v jiném stříbrné. Závěr knihy mi připadal trochu utahaný. Myslím si ale, že se tato série velice dobře rozvíjí a už se nemohu dočkat, až přečtu další díl.

Ladiva
19.01.2017 4 z 5

Tvrdili mi, že druhý diel je lepší ako jednotka a je to pravda. Autorke sa podarilo naďalej rozvíjať dejovú líniu a to tak pútavo, že nenudí a udržuje čitateľa stále v napätí. Pozitívne hodnotím aj fakt, že "neutopila" dej vedľajšími dejovými líniami a rôznymi odbočkami z deja. Fakt sa teším, že mám k dispozícii hneď aj tretí diel.

ajla5
16.01.2017 5 z 5

Nástroje smrti jsou prostě moje srdcovka.

wesulle
08.01.2017 3 z 5

Četla jsem na doporučení kamarádky a abych si udělala celkový obrázek, přečetla jsem celou sérii. První tři díly byly celkem dobré. Další čtyři knihy už byly jen nastavovaná kaše na rejžování. Po této sérii jsem trošku zanevřela na YA literaturu a fantasy. Doufám, že se mi chuť ke čtení opět vrátí.

chierelods
17.11.2016 5 z 5

Příběh se začal rozjíždět a tím pádem jsem to přečetla jedním dechem. Chvílemi vtipné, smutné a akční pasáže, nad kterými jsem se pozastavovala. V nejbližší době si určitě přečtu další díl.

Ivulka90
16.11.2016 3 z 5

Stejně jako předešlý díl mi chvílemi kniha silně připomínala Sirotčinec slečny Peregrinové, Harryho Pottera a Percyho Jacksona, přesto mi to nijak nevadilo. Kniha byla i tak pro mě velmi čtivá.

orangerose
08.11.2016 5 z 5

ještě víc akčnější než jednička, obálka knížky je krásná, sahám po 3 dílu :D

RiverSong
22.10.2016 5 z 5

Stejně jako předešlý díl naprosto skvělé. Hrozně se mi líbí obálka, ta si od prvního dílu velmi polepšila.

eva4036
03.10.2016 5 z 5

Jako předešlý díl mě knížka tak moc pohltila, že jsem jí přečetla strašně rychle a děj jsem si užívala. Autorka umí vážně moc krásně psát a díky tomuhle dílu jsem do této série propadla ještě víc.

Kate84
13.09.2016 4 z 5

Bezva čtení, tak trochu alegorie k dnešním problémům lidstva v líbivém a akčním obalu.