Město padlých andělů

Město padlých andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154238/mid_nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu-XWX-154238.jpg 4 1977 176

Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Fallen Angels , 2011

janebeauty9860
23.07.2019 3 z 5

Do toho dílu jsem se nemohla pořádně začíst.

PhoebePollard
19.05.2019 4 z 5

Tohle není můj blíbený díl. Trošku jako nastavovaná kaše, ale pokud se vám líbily předchozí díly, ai tenhle nebude úplně marný. Takže směle do toho, není zase taková hrůza.

Silmarien
29.04.2019 2 z 5

Ano, takto nejako si predstavujem zbytocne nadstavenu trilogiu. Mozno to zachrania dalsie diely, ze z toho bude nova trilogia, ale takto sa len vsetko, co pekne dopadlo, pokazilo.

Z Jacea je sibnuty martyr, z Clary sibnuta hrdinka, z Aleca ziarlivy saso, vztah Jocelyn a Luke sklzne do akejsi trapnosti, aby bol dobrym podkladom pre dej (party v Ironworks?)... vobec ma to nedojalo.
Jedine pozitivum vidim v linii Simona a s tym spojenych Isabelle, Maiu a Kyla, ktora sice ma byt hlavnou, ak som to dobre pochopila, ale prosto nie je, na mna tak vobec neposobila.
Kvitujem zaverecne rozuzlenie (nie to uplne zaverecne, to bol otras, ale zaver Simon-Clary-Jace-demonka), to bolo naozaj efektne a moja romanticka dusa bola velmi spokojna. Az kym to nepokazil uplny koniec.

Citalo sa to dobre, ale ja som bola vacsinu knihy skor sklamana a tahala som to ku koncu, nech to mam za sebou, nez ze by som sa tesila, co bude na dalsej strane. A tak by to asi nemalo byt. Na druhej strane chapem, ze zaryti fanusikovia su za toto pokracovanie radi. Keby Lucy Maud Montgomeryova napisala o Anne a jej potomkoch dalsich osem knih, tiez by som si ich precitala s nadsenim (pravdepodobne bez ohladu na to, ako by boli napisane, len aby som zozbierala par criepkov z ich zivotov).

(citane 10/2016)

msjadepaton
15.03.2019 3 z 5

Tři hvězdy jsou pro mě za tenhle díl opravdu maximum. Připadalo mi to hrozně zdlouhavé a přehnaně dramatické, především, co se týkalo Jace a Clary. Když k tomu přidám Pekelné stroje, tak to prostě asi bude celkový trend, že u Cassandry Clare neustále protáčím oči, když přijde na romantický vztah mezi hlavními postavami. Vedlejší vztahy totiž autorka zvládá podstatně lépe a to nejspíš právě proto, že se na ně tak nesoustředí. Takže se upřímně docela bojím, co vzejde z nové knihy, která vyjde v AJ nejspíš příští měsíc a bude mít Magnuse a Aleca jako hlavní postavy. Doufám, že mi je ta kniha nezkazí.
Jinak Jace mám plné zuby snad ještě víc než Willa. I když možná je to dobře, protože v první trilogii to byl jen nudný patron. V téhle knize měl alespoň pár zajímavých momentů. I tak jsem ale ráda, že se velká část téhle knihy věnovala Simonovi, který je alespoň zajímavý, když už nic.
Každopádně mi tenhle díl přišel hrozně rozlítaný, na to jak zdlouhavé to bylo. Jenže jsem to taky mohla čekat. Je to vlastně začátek nové série, protože první trilogie byla uzavřená a s prvními knihami ze sérií (Město z kostí a Mechanický anděl) je to, zdá se, vždy stejně slabé. Což by ale mohlo znamenat, že další dvě knihy to zase trochu napraví.

Laf
14.03.2019 5 z 5

Říkala jsem si, o čem bude pokračování, když je Valentýn mrtvý, ale autorka pojala pokračování dobře a hlavně čtivě a poutavě. Závěr byl opravdu výborný.

ronave
15.02.2019 4 z 5

Knížka byla opět hodně čtivá, nejvíce asi posledních stran.

JmenujiSeZuzla
29.01.2019 4 z 5

Tak takhle série mě nepřestává udivovat . Myslela jsem si, že díly následující po hlavní trilogii série budou o dost horší, protože u hodně podobných knih jsem se s tímto nešvarem setkala, ale tohle je pravý opak. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nechápu, že někdo dokáže napsat knihu, ve které je tolik dějeplných scén a vlastně musíte dávat pozor na každou stránku, protože se neustále děje něco nového, zamotává se příběh a podobně. V knížce nejsou vycpávkové kapitoly a to je úžasné, to vás drží u této série - autorka. Cassandra je neuvěřitelně nadaná spisovatelka a jde to vidět v její tvorbě.
Líbil se mi hlavní plot twist celé knihy. Autorka často dělá to, že vybere nějakou hlavní dějovou linii, ke které se doplňují ty vedlejší a mne dost udivuje (tuto schopnost má i například paní Rowling) jak do sebe nakonec vše zapadne. Věc co mě možná zamrzela, že příběh Clary zastiňuje občas vedlejší postavy, které bych upřímně už ve čtvrtém díle chtěla vidět trochu víc. Vztah mezi Alecem a Magnusem bych ocenila nejvíce. Než několikrát se opakující popisy vztahu Clary a Jace určitě. Na to si myslím byl prostor v prvních třech knihách.
Můj názor je jasný. Knihy jsou na 100% lepší než seriál a film bych řekla také, i když jsem ho zatím neměla šanci vidět.

saez
25.01.2019 3 z 5

Teda, kdyby to skončilo předchozím dílem, tak by to vůbec nevadilo. Sérii dočtu, ale už je to nastavovaná kaše. Navíc mizernej překlad.

roman9276
18.01.2019 4 z 5

Chvílema jsem si říkal, zda celá série neměla skončit předchozím dílem, páč mi to možná přišlo trošku zbytečný. Tenhle díl byl ze začátku takovej slabší, ale na konci se to zase pěkně rozjelo. Líbil se mi vývin vztahu mezi Alekem a Magnusem :) a celkově se nám zase odkryla nějaká další tajemství, což mě zase dost bavilo. Co mě, ale fakt nebavilo nebo spíš mi celej díl lezl Jace neskutečně na nervy a dost se mi zprotivil, tak jsem zvědavej, jak se bude jeho postava dál vyvíjet a jak to bude mít s Clary :)

Karin_Kim55
09.01.2019 2 z 5

Měla jsem nutkání dat 0*, ale za jednu novou zajímavou postavu jsem si řekla, že ta 1* mě nezabije.
Proč jich nedám víc?
- Protože všechny postavy mě neskutečně rozčilují svojí neuvěřitelnou stupiditou.
- Vyřešení zápletek je až neuvěřitelně kýčové.
- Předpokládaný výsledek.
- Že jednu postavu nazvou originálním jménem, v další kapitole překladem a potom zase originálem (aneb Magnus Bane nebo Krasomil Pohroma) jelikož se mu ve všech předchozích dílech říkalo Krasomil, tak to byl nezvyk. Kdyby se mu celou knihu říkalo Magnus, tak se nic neděje, ale že jednou použijou českou a podruhé originální verzi?
Asi jsem měla vydání od jiného nakladatelství, než 3 předchozí knihy, protože jsem se do čtení nenutila jen kvůli prekérní kýčovitým přeslazeným situacím, ale i celkově čtivost byla opravdu hrozná. Jsme ráda že to mám za sebou a i když to opět končí otevřeným koncem, tak na poslední 2 knížky už nemám nervy.
Musím přiznat, že mě překvapuje, jak vysoké má tahle série hodnocení.

Ivka14
28.10.2018 5 z 5

Další skvělý díl. Už se těším na pokračování. Vždy je konec hodně otevřený a už chcete hned číst další díly.

AnnaNes
04.10.2018 5 z 5

Každý díl je lepší a lepší. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

zinon
10.08.2018 4 z 5

Tento díl mě tolik nenadchnul, předchozí část nasadila laťku vysoko.

POZOR SPOILER!
Už jsem četla sérii Pekelné stroje, tak si teď říkám, že některé věci moc nesedí. Třeba to, že už s Alecem neměl být Jace parabatai....protože zemřel. Taky to, že to měl Alec poznat. Tady to pouto není vykresleno tak intenzivně jako v druhé sérii.

Chování Jace bylo fakt děsný...opravdu za to vše částečně mohl...kdyby nebyl tajemný jak hrad v Karpatech a svěřil se dřív, nemuselo by to sem vůbec dojít.

dancav28
02.07.2018 5 z 5

Začátek byl trochu pomalejší, ale ten konec úplně super. Hned jsem se pustila do 5. dílu. Knížku jsem přečetla za pár dní a určitě doporučuji

Ludy1990
13.06.2018 5 z 5

4.díl jsem přelouskala za par dní.Chvílemi mě trápil,kvůli
Clary a Jace,tyhle dva jsem si obzvlášť oblíbila.Ale podle
mého očekávání,to bylo podle i mých představ,i když si myslím,že to mohlo být více akčnější i více démonů nebo více andělů,když už je to v názvu.Spíš mi přišlo,že se tam řešili jenom vztahy.

Nikkiproch
13.06.2018 4 z 5

Čtvrtému dílu ubírám jednu hvězdičku za vleklý začátek. Jinak konec zase dechberoucí a napínavý a plynule přecházím k dalšímu.

petrulka
11.06.2018 5 z 5

Líbilo se mi moc, Raziel nadchnul, setkání s ním popsáno famózně, jako kdybych tam byla :-)

Julinka679
09.06.2018 4 z 5

Obsahuje SPOILER!

Musím říct, že v tomto dílu mě hodně překvapil Simon ale svým způsobem vlastně i Jace, který měl s Clary opět "o zábavu postaráno". Isabela se mi po boku Simona líbí a Maia si zaslouží svůj happyend s Jordanem. Alec s Magnusem jsou kouzelní a jen doufám, že se Luke s Jocelyn konečně vezmou! Už mají načase! :D
Konec mě celkem překvapil ale nějak jsem tušila, že se Sebastian vrátí a jen doufám, že už naposled.
Už se těším na další díl :-)

Laughtubbe
22.05.2018 5 z 5

Už aby Clary mohla být s Jacem v klidu :( Velmi mě v tomto dílu zajímal Simon. Takový typický NERD a dvě slečny. Fandila jsem Izabelle, ale jak to s ní dopadlo? To si přečtěte :P

andrejci
12.05.2018 4 z 5

Prvních asi 150 stránek jsem přemýšlela ,že to vzdám. Nebavilo mě to . Měla jsem pocit , že celý díl bude jenom o Simonovi. Ale potom se to rozjelo a já nemohla knížku odložit. Někdy jsem byla fakt překvapena. Ten konec=Super. Byla opravdu ráda ,že jsem tu knihu neodložila. Už se těším na další díl.:):):):)

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město padlých andělů je v

Přečtených3 430x