Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1149 196

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

Allysa1985
25.04.2020 2 z 5

Série se mi vcelku líbila, zejména prostředí bylo dobře zvolené, Londýn 19. století a démoničtí roboti - super. Ale teda vyfasovala jsem nějaký naprosto otřesný překlad, plno faktických chyb, špatně přeložených slov, nesmyslů a hrubek. Nemám od těchto knih přehnané očekávání a poslední dobou zejména nové knihy často vypadají, jako by je přeložil strýček Google, ale tohle teda bylo ještě horší než obvykle.

marianna7090
29.02.2020 5 z 5

Bála som sa tejto knihy. Bála som konca. A teraz sa len chytám za hlavu aká som bola hlúpa a očakávala sklamanie od milovanej a talentovanej Cassandry.
Jedno veľké ďakujem asi stačiť za túto sériu nebude.
Najskôr som nebola veľkou Willovou fanúšičkou a moju pozornosť zaujal skôr Jem, dejom sa to postupne menilo a nedokázala som sa rozhodnúť s kým by bolo Tesse lepšie. A zrazu prišli posledné kapitoly. A ona to vymyslela tak dokonale ako by to nik iný neurobil. Je mi ľúto, že nemohli byť všetci traja pokope, ale aspoň každý z chlapcov dostal na svoj vymedzený čas na zemi možnosť byť s ňou. A ona s nimi. Žiadna žiarlivosť len láska. A to ma teší.

Akireee
15.02.2020 5 z 5

Asi nelepší díl z celé série. Jediné co mi přišlo škoda, u všech dílů, tak bylo, že když už byla nějaká akce, tak mohla být více rozvinutá. Jinak určitě doporučuji k přečtení.

Kukicka
09.02.2020 5 z 5

Zhodnotila bych celou serii. Prvni dil me do pulky moc nebavil a rikala jsem si do ceho jsem se to zase pustila, ale pak se zacal pribeh rozvijet a krasne postupovat a ja si najednou uvedomila, ze jsem v nem uplne ponorena. Je to krasny, propracovany svet kouzel a magie. Je to pribeh dobra a zla, kde nechybi laska, cest, sila pratelstvi, ztrata milovanych. Posledni dil uz byl hodne emotivni a vic holcici a me se libil strasne moc. To jak to bylo nakonec ukonceno a ten epilog!! Dokonaly zaver. Kdyz jsem asi pred 5 lety zacala vice cist, tak jsem zacinala se serii Nastroje smrti a predposledni dil jsem odlozila asi v pulce, zacala cist neco jineho a uz se k nemu, ani poslednimu dilu nevratila a ted si rikam jestli jsem se nepripravila o to nejlepsi...

EllSeifert
26.12.2019 4 z 5

Krásný konec série, znovu musím ocenit líbí promyšlenost celého světa stínů, hlavně provázání jednotlivých rodokmenů. Konec byl krásný, i přestože jsem četla Nástroje smrti a něco o osudech jednotlivých postav věděla. Osobně se mi ale předchozí díly líbily víc.

Adele02
13.12.2019 4 z 5

Už tady padlo, že to je ten nejsmutnější happyend, a... sakra, fakt je. Svým způsobem jsem chtěla, aby to takhle skončilo, ale taky jsem to absolutně nechtěla! A největší mindblown mlčenlivý bratr. To jsem čučela.

Calla2002
29.11.2019 5 z 5

Naprosto to zbožňuju, už čtu Nástroje smrti, ale můžu říct, že tohle bude pro mě asi vždycky best série. Ani ne tak tím, že je to moje první série z toho světa, jako to, že mě to prostě přijde lepší dějově i postavově, než Nástroje smrti s Clary.

Kulivlad
04.11.2019 5 z 5

Celá tato série se moc líbila a ten konec byl úžasný a dojemný.

Kacennnka
03.11.2019 5 z 5

A cenu za nejsmutnější happyend získává... Cassie Clareová. (Takhle jsem naposledy brečela u Hvězdy nám nepřály)

crazyslunicko
14.10.2019 5 z 5

SPOILER
Nejlepší díl z celé série. Tessa a Jam se zasnoubí a připravují se na svatbu. Jam je na tom zdravotně hůř a hůř, ale nevzdává se. Will má starosti se svou sestrou, která se chce stát lovcem stínů. Proti Charlottě a jejímu Institutu bojuje Konzul, který se ji snaží házet klacky pod nohy. Na všechny její akce dává nesouhlasné stanovisko a dává ji najevo, že je mu podřízená. Když už se zdá, že nemůže být hůř, tak se Magistr zmocní Tessy a unese ji, aby zpečetil její osud. Jam a Will se ji snaží zachránit a najít a bojují se svými pocity.

Konec pro mě byl velmi překvapivý. Vcelku uspokojivý konec pro všechny. Tessa byla v nezávidihodné situaci, pro kterého muže se rozhodne. Ale vše se elegantně vyvinulo ke spokojenosti všech.

Hanjimka
08.10.2019 5 z 5

Napínavé, veselé i smutné, a určitě překvapivý konec trilogie. Líbily se mi všechna 3 díly.

uziRM
18.09.2019 5 z 5

To nejlepší nakonec! Určitě nejpovedenější díl trilogie.

Ivka14
14.09.2019 5 z 5

I když jsem věděla jak to skončí, protože jsem cetla Nástroje smrti, konec mě dojal. Celkový epilog byl velice emotivní a dojemný a i mně pár slz ukáplo. Určitě si tuhle sérii přečtu někdy ještě jednou. Je to moje nejoblíbenější ještě se sérii nástrojů smrti.

Denisa.knizky
09.09.2019 4 z 5

Mile cteni zamerujici se opravdu na young adult ctenare. Ac do teto skupiny jiz delsi dobu nepatrim tak jsem za precteni teto rychle se ctouci, romanticke a bojove triologie rada. Treti dil je spise o romantice a emocich nez o bojich mezi nadprirozenymi bytostmi ale nicemu to nevadi. Pekne, mile zakonceni cele serie.

nikiss76
06.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha a parádní zakončení celé série Pekelných strojů. Nejprve jsem byla v šoku že smrti Jema, pořád jsem čekala, že se přeci jenom najde nějaký lék. Na druhou stranu jsem si přála, aby Tessa byla s Willem. Nakonec to autorka naprosto brilantně vymyslela a konec byl lepší než jsem čekala. Pro mě pořád na prvním místě zůstává série Nástrojů smrti, ale i tak jsem si Pekelné stroje užila.

Karoui
31.07.2019 5 z 5

Skvělá série lovců stínů! Četla jsem jedním dechem a konec pro mě byl opravdu srdcervoucí :)

verense
17.07.2019 4 z 5

Krásná série (i když nejsem cílová skupina, jako oddechovka to bylo super, i když občas člověk musel přimhouřit oko). Musela jsem si znovu přečíst i závěr Nástrojů smrti, kterýžto získal zase nový rozměr. Smekám před autorkou a jejím propracovaným fantazijním světem, určitě se k němu vrátím.

orangerose
09.06.2019 5 z 5

Úžasný díl této série, určitě se někdy k ní vrátím :)

Marosusu
29.05.2019 5 z 5

Celá séria top ...mám rada aj ostatné knihy od autorky ...za mňa super čítanie ;-)

janebeauty9860
27.05.2019 5 z 5

Četla se jedním dechem. Nejvíc mě dostal epilog...Ale aspoň bude každý čtenář potěšen. :D Jako já, která se nemohla stále rozhodnout.