Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1148 196

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

adeka9966
13.09.2014 5 z 5

Úžasná série, jedna z mých nejoblíbenějších, líbila se mi víc než TMI. Nesouhlasím s --norou-- protože Jema úplně žeru. Pak se mi líbí jak se to prolíná s TMI. Škoda jen že u nás ještě nevyšli The Bane Chronicles, protože Magnus je nejlepší ze všech postav! :)

Keithi
05.09.2014 5 z 5

Pekelné nástroje mě absolutně nadchli. Popravdě se stali mou nejoblíbenější sérií knih. Po přečtení TMI se mi do téhle triologie vůbec nechtělo, bála jsem se, že to bude jen taková nic moc záplata na stejné brdo,ale nakonec mě zaujal příběh, úplně odlíšný od TMI. Hlavně jsem byla nadšená propojení obou sérií, kdy nám Pekelné nástroje krásně doplní mezery v TMI. Autorka dokáže dokonale strhnou do děje, a tak jsem při čtení knížek prožívala životy všech postav naplno. Neobešlo se to bez smíchu, pláče i občasného nadávání :) Nejhorší bylo pročíst se na poslední stránku poslední knihy a knihu zavřít. Bojím se,že jsem se zmlsala a dlouho si nevyberu další knihu, co by mě zaujala :)

katerinad
19.08.2014 5 z 5

Souhlasím s --norou--
Jema nemám moc ráda, uvědomila jsem si to až po dočtení celé serie. Jinak mi přišlo že vyvrcholení knihy přišlo něka brzy a po té tam bylo ještě spousta věcí, které za finálním soubojem nemuseli bý tak roztahané, polovina se mohla vyřešit už předtím. Trochu to vzalo vítr z plachet.
Epilog no těžko říct, jediné co se mi líbilo po popisu Willovi smrti bylo jak Jem říkal, že by jí mohl vyprávět nová dobrodužství Herondalových, Lightwoodových a Fairchildových.
Magnus se prostě neudrží od Lovců stínů:) Na příbězích mám ráda když propojíte jednotlivé maličkosti, čtete čtete a pak si najednou uvědomíte, že už jste to někde viděli. Třeba Willova hvězda na rameni, kterou od té doby mají všichni. Mojí poslední otázka ke knize: Kostelník? Stejný Kostelník jako v TMI nebo jen stejné jméno?

--nora--
14.08.2014 5 z 5

KDO NEČETL KNIHU AŤ NEČTE TENTO KOMENTÁŘ(prozrazuje trochu z knížky :D)
Další nádherná kniha této spisovatelky.
jen mě naštvalo že Jema zabila a pak ho oživila.
Naštěstí Will zůstal s Tessou.Akorát na konci to zase zkazila tím že Jem a Tessa byli zase spolu(podle mě),mělo to skočit před epilogem(až na tu část kde myslela o Willovi). Já prostě předstírám že epilog neexistuje nebo že Jem je pořád bratrem Zachariášem ^_~
Já osobně Jema nesnáším a nechápu proč jsou pak zase spolu když v té sérii není jediná stránka z jeho pohledu(na rozdíl právě od Willa a Tessy).

Tereza.Dandova
04.08.2014

Je hodně zajímavé, že kniha není psaná v moderní době. To se mi hrozně líbí!

Kniha je napsaná dobře, akorát mě trochu mrzí opět milostný trojúhelník a že se tam až na pár akcí mluví jen o to, kdo Tessu bude mít a koho si vybere.

Každopádně vřele knihu doporučuji, hlavně jestli hltáte nástroje smrti. Hodně se tam toho dozvíte. Kdo je Will, Tessa. Co se dělo a co bylo nesčetněkrát zmíněno v NS a nedalo se to moc pochopit. Prostě a jasně je to hodně doplňující.

Kniha se mi líbí a ráda se k ní vracím a nejlepší hláška všech dob je z části, kdy si Sofie myslí, že zrcadlo je zbraň. Z toho jsem upřímně nemohla.

4/5 Až na pár scén je kniha spíše odpočinková na večer, kdy už se vám nechce moc přemýšlet.

Janissek007
29.07.2014

super kniha, možná se mi líbí víc než sága nástojí smrti, protože se odehrává jednak v Londýně, Will a Jem Jsou úžasní a líbí se mi jak autorka vysvětluje původ portálů nebo jiných vychytávek....
Kniha má u mě 11/10 :D

JJkjubik
21.07.2014 5 z 5

Super odpočinkové čtení na dovolenou. První dva díly sice nic moc, ale poslední jsem přečetl jedním dechem :)

Blueberry.hd
03.07.2014 5 z 5

Nejsi poslední sen mé duše.
Ty jsi první sen.. jediný sen, o kterém jsem byl kdy neschopný přestat snít
Jsi první sen mé duše a od toho snu doufám, že přijdou i další sny
Sny, které se stanou skutečností..
Nádherné :)

hanjana
02.05.2014 5 z 5

Tak tohle byl pro mě asi největší čtenářský zážitek v poslední době. V první řadě bych chtěla říct, že se mi líbí, jak autorka propojila děj a postavy s Nástroji smrti, protože tak si člověk uvědomuje hromadu věcí, které mu předtím nedošly. Pochopíme tak postavy a důvody, proč se chovají tak, jak se chovají a mluví o minulosti tak, jak mluví.
Pekelné stroje je naprosto úžasná trilogie a ani nepřemýšlím nad tím, že bych jedinému dílu dala méně než tisíc založených hvězdiček, kdyby to bylo možné.
Autorčin styl mě nikdy nepřestane překvapovat. Dokáže dát slova do tak krásných spojení, až se někdy nad určitým řádkem musíte pozastavit a vychutnat si to. Přečíst si to několikrát dokola.
A co napsat o tomhle posledním díle, který tak uzavírá jednu z největších emocionálních bomb, které jsem kdy četla? Vybrečela jsem tak dva a půl kýble slz a už i teď, když píšu tuhle minirecenzi, obraz se mi rozostřuje, jen když si vzpomenu na závěr děje. Na to, jak příběh skončil, jaká byla poslední slova postav a jak se vše nakonec vyřešilo. Nebylo to úplně pohádkové, chvílemi jsem měla chuť křičet a praštit s knížkou. Ale skončilo to tak, jak mělo.
Víc říct nemůžu. Doporučuju každému, kdo má i nemá rád Nástroje smrti a kdo je připravený na to, aby mu knížka zlomila srdce (myšleno v dobrém). :)

ellizza
22.02.2014 5 z 5

Miluju knihy, které mi zůstanou v paměti - tahle trilogie to rozhodně dokázala! Poslední díl byl naprosto úchvatný

kathy-16
17.02.2014 5 z 5

Doufám, že se závěrečný díl The Mortal instruments aspoň z části vyrovná závěrečnému dílu téhle série. Byla to kouzelná série a závěrečný díl byl opravdu nejlepší. Musím přiznat, že epilog mi vážně dal zabrat a pořád se nemůžu vypořádat, že už je konec. Postavy v těchto knížkách mi přirostly k srdci.

jana89
09.02.2014 5 z 5

Poslední díl a celková série prostě neměla chybu... poslední díl se pěkně četl, byl plný akce... a ten konec taky parádní :-) rozhodně všem doporučuji...

eleazia
18.01.2014 5 z 5

Úžasné zakončení příběhu a krásný děj. Všem doporučuji!

Natt S
01.01.2014 5 z 5

„Všichni smrtelníci hoří tak jasným světlem. A ty hoříš nejjasněji z nich, Wille. Nikdy na tebe nezapomenu.“
A já zas nikdy nezapomenu na tuhle sérii, ke které se mi váže tolik vzpomínek a pocitů, že je nelze vtisknout do pár slov. Hltala jsem každou stránku, každou větu, každé slovo i písmeno a čím víc se zvětšoval počet stran tím víc jsem si bolestně uvědomovala, že se nenávratně blížím ke konci. Bála jsem se dočíst ten poslední odstavec, protože to znamenalo zavřít knihu a vrátit se opět do reality, ve které se nevyskytují démoni, čarodějové ani temní lovci. Kdo tvrdí, že u epilogu nebrečel je lhář anebo nemá srdce, protože to co Cassandra dokáže vytvořit se slovy.. To, že každá věta, kterou napíše je svým způsobem kouzelná je něco tak úžasného a tahle kniha, tahle celá série je pro mě klenotem.

mourek-veronika
01.01.2014 5 z 5

Poslední díl Pekelných strojů byl mnohem víc akční než předchozí dva (alespoň podle mě). Tolik dějových překvapení jsem ani nečekala. Jak se to všechno schylovalo ke konci, nechtěla jsem pokračovat a zároveň jsem ani nemohla přestat. Taky jsem si pobrečela, i když ne u epilogu, ale u té části, kdy se loučil Jem (Zachariáš) s Willem v tréninkové místnosti. Jem, Tessa, Will... No, doufám, že se alespoň někdo z nich objeví i v CoHF.

pink_ivy
14.08.2013 4 z 5

“Men may be stronger, but it is women who endure.” Závěrečný díl triologie a řekla bych, že i nejlepší. Akce tam bylo spoustu, stejně jako zvratů a šoků, takže jsem se nemohla odtrhnout. Líbilo se mi, že tam byly zmínky, které se propojovaly se serií TMI.
Ale ten epilog. Ten mi teda dal.