Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1148 196

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

Silmarien
08.05.2017 4 z 5

Záverečný diel trilógie.
Romantický až až, akcie tam až toľko nebolo, ale napriek tomu to bol pre mňa najlepší diel Pekelných strojov a možno i najlepší diel všetkého, čo som od Cassandry zatiaľ čítala. Parabataistvo ma jednoducho dostalo :-)

ajla5
07.05.2017 5 z 5

Lovci stínů jsou prostě moje slabost. V této knize jsem se dozvěděla spoustu malých detailů, které vysvětlují něco dalšího v Nástrojích smrti. A mám radost z bratra Zachariáše, ale bohužel moje srdce je od začátku Willovo. Prostě jak se někde mihne nějaký Herondale, můj zdravý úsudek udělá: puf a rozplyne se ve vesmíru.

tatjana1737
01.05.2017 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Třetí díl jsem četla jedním dechem, a proto jsem byla naštvaná, když jsem musela dýchání přerušit kvůli víkendovému pobytu. Sice jsem ihned po návratu navázala, ale už to nemělo ten potřebný spád :-/. Přesto byla kniha velmi důstojným zakončením příběhu a jsem zvědavá, zda i další knihy autorky o lovcích stínů jsou takhle dobré. Vyřešení milostného trojúhelníku bylo sice bolestné, ale asi to jinak nešlo. O to víc mne ale překvapil epilog. Z pohledu lásky mezi třemi hlavními postavami ho považuji za ospravedlnitelný, jinak ale epilogům ve stylu "o mnoho let později" nefandím a nemám je ráda. Takže ani tenhle se mi nelíbil :-). Po čtení příběhu v jedné dějinné době mi přijde umělé a nepřirozené najednou přeskočit čas, opustit důvěrně známé postavy i svět, a přijmout s klidem v duši, že se zase píše o nich, přestože vše ostatní se změnilo.

Oceňuji styl autorky, který je asi vyzdvižen i zdařilým překladem. Velmi se mi líbily citáty v úvodu jednotlivých kapitol, ze kterých si čtenář místy mohl domyslet, co bude následovat, a které sedly jako zadek na hrnec. Že já si nakonec toho Dickense přece jen přečtu?

Uvítala bych, kdyby Cassandra Clareová sepsala i další příběhy z této doby, zaujal mne samotný podsvět se svými obyvateli. Moji oblíbenou postavou se stal Magnus Bane.

Denisa153
27.04.2017 5 z 5

Musím říct, že tato trilogie byla mnohem lepší než nástroje smrti. A poslední díl byl naprosto skvělí. Líbí se mi propojení mezi seriemi, které vysvětluje mnoho otázek, které vznikli při čtení nástrojů smrti.

MíšaS.
26.04.2017 5 z 5

Celá trilogie je skvělá. Jak už jsem psala u Nástrojů smrti, uchvátil mě promyšlený svět lovců stínů. Těším se a doufám, že vyjdou další a další knihy o lovcích...

M.B.
17.04.2017 4 z 5

Váhám nad hodnocením...nebýt epilogu, dala bych pět hvězd. Přidávám se k těm, kteří budou předstírat neexistenci epilogu. Jinak tleskám autorce. Kniha mě úplně emocionálně rozložila :)

SPOILER:
Myslím, že linka s Jemem nebyla šťastně vedená, jeho konec měl být definitivní.

kklepkaa
05.04.2017 3 z 5

Pekelné stroje hodnotím vcelku daleko lépe než celé Nástroje smrti. Líbilo se mi i zasazení děje do minulosti.

elizabranska
01.04.2017

Po dočtení jsem se cítila sama... U knih nebrečím tak často, jen tak něco mě nezaujme natolik, že v tom nechám kus sebe. Posledních 100 stránek jsem četla v slzách, které mi rozmazávaly písmenka, ale číst jsem prostě musela dál. Konec mě vzal a až tady, v Databázi, jsem si uvědomila, že nejsem jediná, kdo to tak cítil. Po přečtení spousty komentářů o proplakaných kapesníčcích se mi udělalo líp a byla jsem ráda za Tessu, Jema, Willa, Charlotte a ostatní, že jejich příběh žije v tolika srdcích. Přes některé věci a konce se nepřenesu ale i tak knihu všem doporučím, protože vůbec nebyla nudná ani protahovaná. Naopak, byla velmi živá.

pája007
25.03.2017

úžasná kniha, nejvíc jsem brečela když umřel (stal se m. bratrem) Jem a při Epilogu

Nelly
23.03.2017 3 z 5

Trošku zklamání, tento díl byl někdy zbytečně protahovaný, obsahoval nudnější pasáže, ale konec už byl podle mého gusta. Musím si znovu přečíst sérii Nástroje smrti...

kika812
10.03.2017 4 z 5

Přečteno bezdechu a se slzami. ❤

velunka1269
27.02.2017 5 z 5

Uff. Před cca půl hodinou jsem tento díl dočetla. Celý díl jsem skoro ani nedýchala. Tolik napětí, rozuzlení, lásky, naděje, slz, smutku už jsem dlouho u knihy nečetla. Konec byl plný slz jak smutku, tak štěstí, jelikož konec nakonec dopadl, jak jsem doufala, že by byl nejlepší.
Tuto sérii jsem si oblíbila snad ještě více než Nástroje smrti..
Pro každého, kdo má rád fantasy, romantiku, napětí a krásný příběh, určitě stojí za přečtení.
Tak a já se jdu ještě vzpamatovávat z celého příběhu.. :-)

kristynkal
24.02.2017 4 z 5

Třetí kniha byla plná rozuzlení a dalších zápletek, od začátku jsem se nenudila a opravdu jsem nebyla schopná odhadnout jak se co bude vyvíjet. Po přečtení jsem nadšená z celé série. Nádherný příběh, o kterém ještě pořád přemýšlím, protože se mi opravdu moc líbil. Konec mi přišel už natahovaný, ale o to více překvapující.

Petra1420
13.02.2017 5 z 5

Úžasné zakončení série, knížku jsem četla v každé volné chvíli (stejně jako i sérii TMI). Konec jsem si schovala na později, až budu sama a jsem za to ráda, protože byl moc dojemný (už dlouho jsem takhle u knížky nebrečela), ale nádherný. Líbilo se mi propojení obou závěrečných dílů sérií, určite se k nim někdy v budoucnu vrátím. A teď nezbývá než čekat na Lady Midnight:)

petrasvo
10.02.2017 5 z 5

Skvělý příběh. Napínavé až do konce.

AllyKumari
07.02.2017 3 z 5

Inu, přečetla jsem to lehce, pobavilo mne to, ale přeci jen to nakonec nebyla epická fantasy ale poněkud neohrabaná a nedopilovaná věc. Četby nelituji, ale další knížky od Cassandry Clare ve svém životě nepotřebuji. :)

k-k-
20.01.2017

Opravdu skvělá série a nejspíš se zařadí k jedněm z mích nejoblíbenějších. Ke konci jsem brečela jak magor.

cérka
18.01.2017 5 z 5

Ach, to byla nádhera. Všechny tři díly jsou pro mne velmi milým překvapením a ten Epilog....Poplakala jsem si jako u Pýchy a předsudku.

Laurel
14.01.2017 5 z 5

Potřebuju pár minut, než to pořádně rozdýchám... Co to plácám? Ani pár dnů by mi nestačilo na rozdýchání. Knížku jsem dočetla asi před hodinou a stále mám husí kůži.
Připadá mi, že tehle díl byl z celé série nejlepší. A těch slz, co padlo. Hlavně u epilogu. Fakt jsem nemohla. Neumím to se slovy tak dobře, jako Tessa; neumím svá slova vyjádřit ani jako Will skrz poezii, i když tvrdí, že to neumí; a ani nedokážu svá slova vyjádřit hudbou, jako to umí jen Jem. Takže doufám, že snad bude stačit jen to, když řeknu, aby si to každý povinně přečetl, a ne jenom jednou.
Sbohem lidičky, jdu si poplakat.

*Moudro na závěr: Vyhýbejte se démonímu syfilisu!

verulik196
08.01.2017 5 z 5

Řekla bych, že to byl asi nejlepší díl z této série. Knížka měla větší spád než předchozí a především na konci mě neustále ohromovala (Jem). Na Nástroje smrti nemá, ale i tak to byla skvělá trilogie a jsem ráda, že jsem se ji rozhodla číst.