Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1148 196

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

juni
10.11.2017 5 z 5

Tak tenhle díl mě fakt dostal. Naprosto úžasný a do poslední chvíle napínavý. Jsem ráda, že si nakonec vybrala mého favorita. Nejlepší kniha ze série. Epilog mě chytil za srdce a i mi ukápla slzička (víc než jedna).

GrétaG
09.11.2017 5 z 5

Souhlasím s fa.sci.ko, tohle naprosto nešlo zvládnout. Brečela jsem jako želva. Nádherně napsaná kniha, nebyla kapitola, která by se mi nelíbila, citáty na začátku kapitol- nádhera. Nástroje smrti jsou krásná série ale tohle mě naprosto uchvátilo.

Misa25
25.09.2017 5 z 5

Kniha byla krasnym zakoncenim serie. Konec byl i na slzicky ;-) a nemuzu si pomoct, ale pripomenulo mi to serie Sepotani...taky byl konec o trech lidech.

fa.sci.ko
21.09.2017 5 z 5

Celou sérii jsem přečetla jedním dechem a asi si ji půjdu přečíst znovu. Upřímně? Zamilovala jsem se do Willa až po uši a i když mi chvílemi Tessa fakt lezla na nervy, tak i ji jsem si nakonec oblíbila. A ten konec? Až do teď jsem u knížky nikdy nebrečela, ale tohle se prostě nedalo zvládnout.

Peťulka3
20.09.2017 5 z 5

Ten konec...uuhh.(v dobrém) Posledních několik stránek jsem měla slzy na krajíčku. A ať už to lidi kritizují jakkoli,mě se ten konec prostě líbíl takhle a přišlo mi to ideálně zakončený.

barrie
11.09.2017 5 z 5

Do pekelných strojů jsem se 'katastrofálně zamilovala.'
Oblíbila jsem si Londýn ve kterém se příběh odehrává,všechny postavy v něm (hlavně Willa s Jemem) a citáty na začátku kapitol.
Stránky epilogu jsem měla promočené od slz.Kniha mě sice překvapovala neustále,ale na tohle jsem se dostatečně nepřipravila.
I když autorka konec vymyslela dobře,nemohla jsem se - stále nemůžu- přes konec přenést.

MíšaS.
25.08.2017 5 z 5

Naprosto jednoznačně miluji CC a její svět Lovců stínů.
Tato trilogie mi přijde trochu "romantičtější" než Nástroje smrti, ale i tak je to skvělé čtení.
Velmi se mi líbí, jak se jednotlivé série prolínají a jak v dalších a dalších částech objevujete zmínky a připomínky o předchozích postavách.
Stala jsem se na CC závislá a teď už jen čekám na Pána půlnoci a doufám, že vyjdou i ostatní knihy v češtině :D

Jen na okraj, já bych si vybrala Jema :D

Kirrie
23.08.2017 5 z 5

Skvělý závěr triologie! Nad Jemem a Willem jsem si ve finálních scénách velmi pobrečela, ale stálo to za to. Kdybych to měla shrnout, ano, kniha je kopií Nástrojů smrti. Will je v podstatě Jace, Tessa méně otravnější Clary. Ale to neznamená, že budu knihu hodnotit hůře. Byla totiž lepší. Nevím, čím to bylo, ale fungovalo to. Poslední slova na závěr si nechám k další vyděračské knížce, co Cassandra napíše.

Knižní_kout
12.08.2017 5 z 5

Musím říct, že mě to celé šokovalo. Autorka velice zajímavě vyřešila milostný trojúhelník, ale, co si budu nalhávat, můj favorit byl Will. :) Kniha se četla velice dobře, děj mě místy překvapil...
Netradiční a dobře zpracováný koncept, u mě 5*
Co si myslíte? Kdyby byl Jem v pořádku, koho by si Tessa vybrala, oba by asi nemohla, tak koho? Klidně pište do zpráv ;)

Anonymní
20.07.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, až zase jako vždy na prolog. Nemohla jsem otrhnout oči a celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu ať Jem zmizí někam jinam a nechá Tessu s Willem. Jinak byla celá moc super a mohu ji jen doporučit.
Jediné co bych zde asi vytkla je ten epilog... nelíbí se mi jak dopadne ta velká láska mezi Willem a Tessou...Proč jen musí být nesmrtelná?! :) :D

pauline93
20.07.2017 5 z 5

Při čtení posledního dílu i slzička ukápla... Doporučuji :)

IsobelleFarbs
13.07.2017 5 z 5

Toto byla úžasná trilogie! Mechanická princezna se mi líbila o trochu míň, jak Mechanický princ, ale přesto byla úžasná. Finální bitva mohla být trochu více propracovaná, ale zbytek byl naprosto úžasný. Strašně se mi líbil konec knihy a to, jak Cassandra vyřešila náš milostný trojúhelník, stále jsem se nemohla rozhodnout zda mám radši Jema nebo Willa a tak jsem za tenhle konec opravdu ráda. ♡

alexvera
11.07.2017 5 z 5

Úžasná trilogie ... a báječný konec :)

Jupijow
07.07.2017 4 z 5

Na to, že se více jak dvě knihy hledal hlavní padouch, tak finální "bitva" rozhodně moc epická nebyla, ale budiž. Autorka šla cestou nejmenšího odporu a zvolila zajimavé řešení našeho milostného trojúhelníku. Kniha obecně bavila, ostatně jako celá serie, ale musím přiznat, že než milostné tokaní ústřední trojky mě spíš bavily příběhy vedlejších postav (Sofie, Cece, bratři Lightwoodovic, Henry atd.).

EnneP
04.07.2017 5 z 5

Krásné zakončení a rozuzlení trilogie Pekelných strojů. Nemohu říci který z těch třech dílů se mi líbil nejvíce, protože všechny tři se mi líbily stejně. Doporučuji přečíst je všechny.

šneki
30.06.2017 5 z 5

Co říct? Do této série jsem pustila s tím, že se mi nebude líbit, protože jsme věděla, jak skončí a tahle nedůvěřivost se se mnou táhla 2 díly. Ale Mechanická princezna byla něco překrásného. Willův smysl pro humor a příběhy dalších postav si mě nakonec získaly. Jen prostě moje OTP bude navždy Wessa.

Lidudu
16.06.2017 4 z 5

Tak z mého pohledu je to naprosto stejné jako Nástroje smrti. Jména jiná, čas jiný, ale jinak totéž. Nic nového. Proč tedy čtyři hvězdy? No jednoduše proto, že je to pro náctileté holky (a kluky) bezpečné čtení. Láska a přátelství, rodina... odvážný boj za toto všechno. Fešácký hlavní hrdina (v tomto případě jich tam bylo požehnaně), krásné a odvážné hrdinky, ve kterých se každá holčina najde.... Připadá mi to takové milé a jako bonus to ani není nudné.

Jen ten milostný trojúhelník.... ten mi teda trhal žíly. Připadalo mi to vyhnané tak do extrému, že bych se ani nedivila scéně, kde by jeden z mladíků stál u postele s úsměvem a vševědoucně by sledoval Tessu při sexu s druhým mladíkem. Milostné trojúhelníky jsou vzrůšo, ale tohle už bylo fakt hrozně ujetý. Ale jinak je to pěkné a co je nejdůležitější: pořád je to lepší než Stmívání!

_Žanet_
27.05.2017 4 z 5

Celá trilogie se mi líbila a přiznávám se, že jsem ji četla dlouho. Ale jak jsem psala, i přes tenhle fakt se mi líbila. Zrovna tento díl jsem četla dva měsíce (a stydím se za to). Bylo to ale asi tím, že zase takové kouzlo, jako měly předešlé díly, pro mě tento díl jaksi postrádal. Trilogii si nejspíš znova nepřečtu, ale série celkově mě okouzlila a Cassandra je vážně úžasná spisovatelka. Bylo v knize pár věcí, které mi vadily a proto srážím jednu hvězdičku.

kasilka
24.05.2017 5 z 5

Krásná trilogie pro milovníky Lovců stínů, ale mojí srdcovkou zůstanou vždy Nástroje smrti :) Nicméně si budu muset přečíst Příběh dvou měst :)

ufounek173
16.05.2017 5 z 5

Tak tento konec jsem vůbec nečekala,ale spisovatelka úplně ukojila moji romantickou duši,neuměla jsem si představit ,že bych se přiklonila k jedné straně,vyřešila to skvěle.