Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1148 196

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

Anne Leyyd
08.01.2017 5 z 5

Tak... dočteno... co k tomu dodat? Jsou 2 ráno a já přečetla těch zbývajících víc jak 200 stran nyní v kuse za několik hodin - to samo o sobě dost vypovídá.

Příběh závěrečného dílu měl opravdu pořádné grády. Velmi dobře promyšlený děj, který v průběhu neustále překvapoval. Nečekané zvraty a rozhodně naprosto nečekané rozuzlení. Tak nějak jsem sice myslela, že SPOILER závěrečný střet s Mortmainem bude trochu dost delší a složitější, protože upřímně řečeno ho hledali celé 2,5 knihy a pak to Tessa utne jen tak? Hm, na jednu stranu dobře tomu zmetkovi tak, ale přece jen jsem čekala něco kapku složitějšího... KONEC SPOILERU.

Co se týče onoho milostného trojúhelníku, tak sice dopadl tak, jak jsem čekala, ale tedy... jak to nakonec dopadlo :D to jsem NEČEKALA ANI OMYLEM. OH MY DEAR. :-))) Rozhodně maximálně originální a velmi nevšední konec, který tuto sérii tak nějak vyvyšuje nad ostatní.

A přiznávám, že mě tato série (a taky neustálé útoky sestry) přiměly přehodnotit můj reading list a zařadit do něj zbývající 3 díly Nástrojů smrti.

5 hvězd je rozhodně zasloužených - skvělý a čtivý styl psaní, sympatické postavy, neotřely děj plný dobrodružství, záhad, napětí... A konec, který prostě... pořád nevím, co si o něm myslet. Mísi se ve mě spokojenost, smutek, radost, pochopení, nevěřícnost... zkrátka - VŘELE DOPORUČUJI ;-)

adela3429
06.01.2017 4 z 5

Předchozí díly se mi líbily o fous víc, ale byl to moc hezký závěr. Rozhodně jsem si tuhle sérii oblíbila ještě víc než Nástroje smrti. :)

Horselen
05.01.2017 4 z 5

Na můj vkus byla kniha dost přeslazená a místy jsem se potýkala s nudnými pasážemi, takže oproti ostatním dvěma dílům dávám pouze 4 hvězdičky. Jinak jsem ráda, že se záhady vyjasnili a pozitivní konec má taky něco do sebe :)

PandaGirl
21.12.2016 3 z 5

Chvílemi mi to přišlo jako utrpení. Oproti ostatním dílům to bylo táhle a nezáživné. Jistě byly tam světlé chvíle (proto tři hvězdičky), ale celkově mě to zklamalo. Ani konec mě nějak extrémně nenadchnul. Fakt mi to ke konci přišlo jako utrpení. Musela jsem se k dočtení nutit. A po dočtení jsem měla pocit extrémního přeslazení, po kterém zůstala kyselá pachuť v ústech. Ne, prostě to nebylo to, co bych od C.C. čekala, hlavně pokud bych vzala v potaz předchozí dva díly. Proto tři hvězdičky, víc tomu dát nemohu.

Davina
04.12.2016 5 z 5

Skvělé zakončení této trilogie. Opravdu miluji tento svět lovců stínů a děkuji spisovatelce za jeho vytvoření. Nedokážu se rozhodnout, která série je lepší, ale obě zůstanou v mém srdci navždy. Je to opravdu krásně sepsané a jsem hrdá na to, že mohu mít tyto skvosty doma.

jana3526
02.12.2016 5 z 5

Doják! Ještě nic mne takhle nerozbrečelo a nerozhodilo na dalších několik dní. Pořád u mne převažovaly nástroje smrti, ale po přečtení mechanické princezny vážně nevím, která série byla lepší.

Terie
28.11.2016 4 z 5

Skvělé zakončení celé série. Až na ten smutný konec. Jinak se mi to moc líbilo.

Attia
27.11.2016 4 z 5

Mechanickou princeznu sama nehodnotím zrovna dobře, nevyhovovalo mi velké množství popisů, dlouhých rozhovorů, přílišného a detailního zaobírání se vztahy zejména v milostném trojúhelníku Tessa-Will-Jem na úkor vlastního akčního děje. Délka knihy se mi zdá přehnaně dlouhá, příběh zbytečně natahovaný. Z těchto důvodů bych dílo doporučila spíše romantickým duším, milovníkům viktoriánského Anglie a jejích mravů a samozřejmě oddaným fanouškům Cassandry Clare, kteří ji budou nejspíš milovat za každou její knihu.

Astriiia
07.11.2016 5 z 5

Cassandra nezklamala naprosto skvely epilog u ktereho jsem si pobrecela.
jen pred epilogem bylo takových 20 stranek celkem nuda, kdyz se vsichni necekane davali dohromady. A chudák Tessa, která i za x let bude muset protrpet smrt Jema, jsem zvedava, jestli se v dalších knížka třeba jeste neobjeví,.

EliaBooks
31.10.2016 5 z 5

U Anděla, Cassandra mě opět chytila do svých sítí. Nástroje smrti miluji a už od prvního dílu Pekelných strojů jsem se zamilovala znovu. Myslela jsem,že to nejde, mít ráda obě série stejně, ale jak se to stalo Tesse, stalo se to i mně. Nejúžasnější završení trilogie jaké mohlo být.... Pobavila jsem se nad Willovými poznámkami, vzdychala nad laskavým Jemem a pobrečela si ke konci. I štěstím i vzpomínáním :)

Napůlanděl
29.10.2016 5 z 5

Cassandra Clare nezklamala...její knihy přímo hltám. Je to neskutečné co dokáže napsat...Tato kniha na mě byla vělmi emocionalně silná...Ano, ukápla slza, ale u Cassandy Clare se neni čemu divit! Naprosto úžasná kniha...nemám slov!!!

Ni_kita
28.10.2016 5 z 5

Myslela jsem si že Město nebeského ohně už nic nepředčí, ale u Mechanické princezny se to Cassie svým způsobem povedlo. Smála jsem se, plakala jsem, proklínala jsem autorku, skákala jsem po celém pokoji a k tomu brečela štěstím... Tahle kniha měla prostě naprosto všechno, ani u jediné stránky jsem se nenudila, naopak mi dělalo problém se soustředit, štěstím z toho že mám konečně tu knihu, na kterou jsem čekala ještě před tím, než vyšel v překladu Mechanický anděl. Mechanická princezna je prostě jedna z těch knih, ze kterých jste tak unešeni, že to nejde vyjádřit slovy. Pekelné stroje nemůžu jak jinak než vřele doporučit každému fanouškovi Cassandry Clare, a budu doufat že nejsem jediná kdo s nadějí očekává její další knihy :)
A následující část komentáře bych doporučovala pouze těm, co již Mechanickou princeznu přečetli.

OBSAHUJE SPOILERY
Bylo to ještě před tím než vyšel Mechanický princ, a ke mě se nějakým způsobem dostala informace že Will na konci Mechanické princezny zemře. Jakmile se jedná o mé oblíbené fiktivní postavy, jsem hrozná citlivka, takže po tom co jsem to zjistila jsem pomalu u každé druhé stránky v Mechanické princezně brečela, protože jsem si byla jistá že Will zemře v závěrečném boji s Mortmainem, a k mému neuvěřitelnému štěstí, jsem zjistila že Will s Tessou prožili svůj společný a šťastný život život, a prostě jsem měla nutkání napsat to sem, protože v mém okolí není nikdo koho by to mohlo zajímat. :D
Za celou dobu jsem nebyla schopná se rozhodnout - Will nebo Jem? Nakonec jsem dospěla k tomu že rozhodnout se prostě není v mých silách, protože jsem zbožňovala všechny okamžiky kdy byla Tessa s Willem i s Jemem. Takže jsem ráda že Tessa měla svůj život s Willem a nakonec i svůj život s Jemem, i když až po tolika letech...

sarahmoon
28.10.2016 4 z 5

Po druhém dílu jsem se vrhla na knihu v elektronické podobě (a to tak nesnáším elektronické verze)... nadšení mi, ale po +/- 100 stranách nevydrželo a musela jsem odložit čtení až po vydání knižní podoby.
I přes to však mohu říct, že je kniha skvělá, autorka píše vážně úžasné příběhy! Jelikož je tato série první kterou od Cassandry čtu ... tak určitě nebude poslední. ;o) Uvidím co další série :o) možná to zkusím spojit ... jak to tu již někdo uvedl... za to děkuji ;o)

SPOILER!!!

No nevím, nevím jestli konec byl geniální ... :o( mě tedy nepotěšil a to ani trochu :o(
Nějak se moje srdce nedokáže smířit s představou, že Tessa dokázala oba milovat stejně :o( to prostě nejde ... i když oni tři, vytvořili celek... prostě mi vadila představa, že po tom co prožila s Willem se dokáže spokojit s čímkoliv jiným :o( a to mám Jema víc než ráda :o(
... no možná si příběh beru až moc osobně, ale i tak ...
ve mě epilog zanechal hořkou stopu ... :o( škoda

Arianne
25.10.2016 5 z 5

První díl byl kouzelný, druhý úžasný a tento třetí... Držela jsem palce, rozplývala se, zlobila se, plakala... Nedokázala jsem se přiklonit na ničí stranu, přát si, aby příběh dopadl nějak. Obvykle nemám ráda, když všichni dostanou vše - tak to v životě nechodí a nepřijde mi to fér, ale v tomhle světě to neplatí. Ačkoli se to tak může zdát, každý zisk je vykoupen několika ztrátami a tak si lepší konec ani není možné přát.

MGT
11.09.2016 3 z 5

...a všichni jsou šťastní a každý má někoho do páru.
Nehledě na to, že jsem četla všechny knihy ve verzi, kdy ten, co to opisoval absolutně nehleděl na nějaké i/y, musím opět vyzdvihnout snadnost a čtivost tohoto díla. Taková příjemná jednoduchá puberťácká romantika:)
A epilog jsem teda (na rozdíl od všech ostatních tady) neobrečela, spíše mě zarazila (a trochu zklamala) skutečnost, že když se jednou něčím stanete, můžete se i odestát.

Nikiny
20.08.2016 5 z 5

Parádní poslední díl. Nějak nevím jak začít. Skvělé postavy, příběh, konec. Jen si musím přečíst ještě jednou konec poslední knihy ze série Nástrojů smrti. Ti co četli, pochopí :). Trochu si osvěžit úplný konec... :(

Jane-13
14.07.2016 5 z 5

Série TID mě nadchla stejnou měrou jako TMI, nedokáži říct, kterou mám raději. U TMI jsem začínala a mnohem víc se vžila do postav, zatímco u TID se mi neskutečně zalíbil námět a zamilovala jsem si prostředí viktoriánského Londýna. Taky mě tato série přesvědčila, že je možné milovat dva lidi naráz... tedy pro mě ne, ale Cassandra napsala Tessu a její pocity tak, že jsem se do ní absolutně vžila, pochopila to a uvěřila tomu. A s epilogem jsem naprosto spokojená. *spoiler* Ukápla mi nějaká ta slzička (fajn, tak trochu víc) za Willa a to i přestože jsem měla raději Jema. Podle mě to Cassie ukončila tak, aby byli spokojené obě strany (kromě Tessy... přece jen Jem je ted taky smrtelník... chudák Tessa, co bude až Jem...? *Snaží se nebrečet.*). Pro mě je prostě Cassie jedna z nejlepších autorek se zajímavými náměty, strhujícími ději a uvěřitelnými postavami. *Nedočkavě vyčkává na Lady Midnight.*

Nathanielka
15.06.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že Mortal Instruments už nic nepřekoná. Oooo jak jsem se mýlila :D Naprosto úžasná série, která se prolíná s příběhem z Mortal Intruments. Doporučuji přečíst, ale rozhodně si to přečtěte před Městem nebeského ohně aby jste si nevyzradili děj.

Na internetu je postup jak je nejlepší obě série číst a nemohu než souhlasit, pokud by se někdo chtěl inspirovat, přikládám seznam :)

1. Město z kostí
8. Mechanická princezna
9. Město nebeského ohně

Fei
28.03.2016 5 z 5

Celou sérii jsem měla za týden přečtenou. Bylo pro mě prakticky nemožné se od knih odtrhnout a nemůžu se dočkat na sérii The Dark Artifices.

VeronikaH.
08.02.2016 5 z 5

Takhle jsem ještě nikdy u žádný knihy nebrečela. Ještě teď když si na ni vzpomenu mě píchne u srdce. Úžasná kniha!