Spálená mrazem

Život Mercy Thompsonové prošel zásadní změnou. Když se stala družkou Adama Hauptmana – charismatického alfy místní vlkodlačí smečky –, stala se zároveň i nevlastní matkou jeho dcery Jesse. Tento vztah vnáší do Mercyina života požehnané okamžiky normálnosti. Ale na okraji lidskosti se může drobný incident za úplně normálního dne proměnit v něco mnohem většího. Po dopravní nehodě v rušném provozu se Mercy a Jesse nemůžou spojit s Adamem – vlastně s nikým ze smečky. Všichni byli uneseni. Skrze jejich pouto Mercy ví, že Adam je rozzlobený a trpí. Vlkodlaci bojují politickou bitvu za akceptaci veřejností a Mercy se obává, že s ní Adamovo zmizení může nějak souviset – a že on i celá smečka jsou ve velkém nebezpečí. Mercy čelí mnohem mocnějšímu protivníkovi a je na něj sama – možná bude nucena přijmout pomoc od jakéhokoli spojence, a to bez ohledu na to jak nepravděpodobný je....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176658/spalena-mrazem-x4b-176658.jpg 4.6500

Mercedes Thompsonová 7.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Frost Burned, 2013

Kniha Spálená mrazem

Katie46
27. listopadu

Tentokrát se začala trochu z jiného úhlu. Mercy musí zjistit co se stalo Adamovy a hlavně ho najít. Musím říci, že mě i tento díl dost chytnul a bavila jsem se u něj.

havrmoni

Tak tady je trochu víc Adama a je to i z jeho pohledu. Vzala jsem ho na vědomí a možná by se mi začal i víc líbit, kdyby tam autorka nestrčila Asiho. No a ten byl pro mě mnohem zajímavější. A Stefan hmm :)) Líbí se mi jak Mercy zvládá svoje ,,dary" a jsem zvědavá co ještě v sobě najde.

Yustina

Opět velmi čtivá :-) za mě 5 hvězd

MiraiYume

Velmi dobré. Díl plný akce a napětí, přesně takový, jaké byly první knihy, které mě k této sérii připoutaly. Výborně napsané. Opravdu jsem si čtení užila. V jedné chvíli jsem si říkala, že autorka při psaní zjevně hltala seriál Mentalista. Úryvek básně od Williama Blaka se nacházel na přesně tom správném místě v textu, kde mi dokázal vyrazit dech. Věřím na náhody a věřím, že v literatuře neexistují, takže inspirace tady byla zjevná a výborně uchopená. A věta "Chystala jsem se bojovat s upíry, a nejmenovala jsem se Buffy - byla jsem v háji." mě fakt rozsekala. Prostě skvělé! Ano, místy kvalitou celá série kolísá, ale to je u tak obsáhlé série knih obvyklé. Tento díl ji z mého pohledu opět vrátil do hry.

Anie.M

sedmý díl série jsem si opravdu užila - útlá knížka na dva večery napěchovaná akcí. moc ráda se k Mercy a jejímu fantasy světu vracím.

Charmedka

Děj je zaměřen převážně na politiku a i když to na první pohled působí zmateně a strašně složitě, tak vše je dokonale vysvětleno, hlavně tedy důvody onoho jednání.

Kniha je nejen napínavá, ale nechybí ani vtipné poznámky, zkrátka Mercy. I přesto, že se mi kniha líbila a ráda jsem se opět vrátila do světa Mercy Thompson a doufám, že se mi povede sehnat pokračování, tak se jedná o slabší díl, přesto velmi povedený a čtivý.

katallinka

Už jsem si chtěla dat od Mercy na čas pauzu a zase skvělý díl nabitý akcí. Při čtení této knihy jsem si uvědomila, že mám raději díly, kdy je Mercy bez Adama. Tak hurá na další díly.

kkarmela
08.11.2018

krásná celá série, velmi čtivé