Palác lží

kniha od:

Palác lží https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344253/bmid_palac-lzi-h9Y-344253.png 4.2 1379
Koupit Koupit eknihu Bazar

Ella Harperová překonala už spoustu problémů, které jí život přichystal. Je tvrdá, odolná a ochotná udělat, co je potřeba, aby ochránila ty, které miluje. Jenže s tajemstvími, která obklopují jejího otce a přítele, jehož život je nyní v ohrožení, se možná ani Ella nedokáže smířit. Reed Royal je zvyklý ničit všechny překážky, které mu osud staví do cesty. Nyní se to však obrátilo proti němu. Pokud chce zachránit sám sebe i dívku, kterou miluje, musí se postavit trýznivé minulosti a napravit svou pošramocenou pověst. Nikdo nevěří, že Ella dokáže v paláci Royalových přežít. Všichni jsou přesvědčeni, že je Reed zničí. Možná mají pravdu. Ella a Reed musejí společně najít způsob, jak zachránit sebe i svou rodinu, a odhalit všechna tajemství a lži, které se skrývají v paláci rodu Royalových.... celý text

Série:

Royalové / Royalovci 3.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Twisted Palace , 2016


více info...

Komentáře (263)

Komentáře 263 Recenze 11

uzivatel83509
uzivatel83509
09.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl jsem četla, stejně jako ty předešlé, jedním dechem.
SPOILER: Na jednu stranu jsem chápala, že si Steve hrál na skvělého otce, který má starost o svou dceru, ale na druhou stranu mě všemi těmi zákazy a omezováním, dost štval a neměla jsem ho v lásce... Kdo zabil Brook? - měla jsem 3 podezřelé a trefila se - dokonce jsem si myslela, že to tak nějak bylo a ta osoba mě napadla jako první.. testy otcovství Broočina dítěte - pro mě překvapení! A ten konec, wau, nemohla jsem jít ani spát, jak to bylo napínavé... tohle tedy zrovna odpočinkové čtení nebylo, moje nervy :-)

Rapeh
Rapeh
15.04.2023 4 z 5

Příběh plný zvratů. Ella má vliv na všechny Royaly.Kniha přečtena za jedno odpoledne. Baví mne celá série a jsem zvědavá jak to celé dopadne. Krásné odpočinkové uniknutí od reality ( což knihy mají dělat).


Baaja
Baaja
13.04.2023

Tenhle díl mě vůbec nebavil. Nemohla jsem se do knihy začíst. Přečetla jsem pár prvních a posledních kapitol.

Fortuna7
Fortuna7
27.12.2022 3 z 5

Bohužel pro mě celkem zklamání :-(
Do knihy jsem se absolutně nemohla začíst, nic moc se tam nedělo a dokonce mě ani moc nezaujala romantická linka... Kniha mě vlastně bavila pouze tehdy, když se příběh odehrával ve škole.

hankapimi
hankapimi
21.12.2022 3 z 5

Že by nám Reed začal pomaloučku dospívat a moudřet? Že by ho už nebavilo předstírat, že je všechno v pohodě ? Že by ho dostihla karma za všechny ty holky, kterým ublížil a všechny ty kluky, které zmlátil? Je nesporné, že Ella má na něho dobrý vliv, ale necháme se překvapit...

MAU256
MAU256
30.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Další příběh rodiny Royalových, tentokrát i s detektivní zápletkou. Tento díl se mi zatím asi líbil nejvíc. Jsem ráda, že "otec" Elly skončil tam, kde by měl být, vůbec se mi nezamlouval. A Ella a Reed, no co na to říct, těším se na další díly :-).

munka
munka
30.10.2022 5 z 5

Pekný príbeh, plno zvratov a hlavne lásky. Oddychovka ako ušitá na tieto sychravé dni.

_Brunetka_
_Brunetka_
17.07.2022 5 z 5

Co k tomu říct? Tahle série nejde obkecávat do nekonečna. Zkrátka miluju každé slovo autorek. Hravě bych četla i jejich nákupní seznam, hlavně ať píšou dál a zásobují mě neustále takovými úžasnými knížkami. Jednoduše tahle série je nutnost! MILUJU TO tak moc,že by bylo zbytečné snažit se to vyjádřit slovy, nejde to. Z konce mi doslova spadla pusa a poslední stránky jsem hltala se zatajeným dechem.

Hellothere
Hellothere
09.07.2022

(SPOILER) Tenhle díl mě bavil mnohem víc než ten předchozí, protože ta detektivní linka tomu dávala úplně jiné grády.
Nesnáším chování Steva. Sice tam je od mnoha postav několikrát zmíněno, že jeho "rodičovské chování" je úplně normální, ale mně teda normální nepřišlo. Moji rodiče nejsou laxní, ale ani moc přísní. Prostě normální. Všechno je to o vzájemné komunikaci. Vědí, že když řeknu jdu se a sem, bude tam ten a ten, budu doma v tuhle a tuhle dobu, tak to udělám. A skoro vždy mě pustí. Když jsem si našla vážný vztah a řekla, že je tu teoretická možnost určitého aktu lásky, začalo se to řešit a mluvili jsme o tom. Jenomže Steve s Ellou o ničem nemluví. Rozhoduje se sám a jenom přikazuje nebo zakazuje. To rozhodně není správný přístup. Navíc nechápe, že čím víc se bude snažit Elle a Reedovi zakazovat stýkat, tím víc to budou dělat a bude to ještě horší. Navíc to odhalení na konci jsem tak nějak celou dobu předpokládala, protože se choval divně, neměla jsem ho ráda a celkově jsem k němu byla hodně podezíravá, přestože jsem k tomu neměla úplně důvod. Navíc jsem podvědomě i vědomě chtěla, aby udělal, co udělal a z příběhu už konečně zmizel.
Bylo mi docela líto Savanny. Sice není úplně 2x příjemná, ale co se dá dělat. Zároveň je vidět, že Gideona vážně milovala a podle mě stále miluje, rozhodně není fér, že ji podvedl a ještě se nechal vydírat jejími nahými fotkami, to vůči ní nebylo spravedlivé. Na druhou stranu chápu i jeho úhel pohledu, protože tím, že se s ní rozešel ji ochránil od zveřejnění těch aktů. Chápu, že s tím nemohl moc nic dělat, pokud nechtěl ohrozit Savannu, ale kdyby ji nepodvedl s Dinou, nemuselo se to všechno vůbec stát. Navíc je vidět, že ho Savanna vážně pořád miluje, přestože ji tak moc ranil a to mě rozesmutňuje ještě víc.
Líbí se mi, jakým způsobem je tady zobrazený první sex Reeda a Elly, protože ukazuje, že není nic špatného na tom si nějakou dobu "jenom hrát", jak tomu říka Ella, než na to "hned skočit", jak se v dnešní době lidé občas domnívají. Na druhou stranu, sex je jedním z nejčastějších způsobů, kterým řeší problémy, a to mi nepřišlo úplně v pořádku.
Dina je sice svině a byla už od začátku, ale jak se na konci zachovala, to bylo úctihodné, navíc tím utužila vztah mezi ní a Ellou, to bylo fakt děsně pěkný. Z nějakého důvodu jsem si nikdy nemyslela, že si budu přát, aby spolu ony dvě vycházely, přesto mě to na konci dělalo neskonale šťastnou.
Verdikt tedy zní: další díl, další super příběh.

tittanie
tittanie
03.07.2022

Během pěti dnů jsem přečetla první tři díly série. Tento třetí díl jsem četla až do půlnoci. Musím si dát velkou pauzu mezi tímto a dalším dílem, protože mám pocit jako bych stíhala vlak a nemohla ho dohnat.
Série se mí líbí, ale prostě bych uvítala méně násilí a více slovních přestřelek, ale určitě jsem zvědavá na další díl.

Doomiiniikaa
Doomiiniikaa
17.06.2022 3 z 5

Tato série nebyla úplně to pravé pro mě.. samé drogy,sex,alkohol ... nic jiného se tam víceméně neřešilo. Trošku jsem čekala, že se to autorka v tomto dílu pokusí zachránit prvky detektivky, ale k tomu ne nemělo ani náznakem blízko. Kdo je vrah je jasné už od začátku, takže tento díl jsem dočetla jen abych neměla nedočtenou sérii. Celkově mi tato série nic nedala a ani se neplánuji k ní vracet.

MonaLisa42
MonaLisa42
14.04.2022 4 z 5

Pěkné ukončení celé série.
Knihu jsem začala číst ihned po přečtení minulého dílu, to ani nijak jinak nešlo.
Závěr byl dokonalý a mohla bych ho číst pořád dokola. Moc děkuji!!!

knihomolka27
knihomolka27
08.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Kdo by to byl čekal, že po ultimátně zvrhlé a bizardní Papírové princezně....se dočkáme celkem ucházejícího, sterilnějšího Prokletého prince, a dokonce už i celkem dospělého - v rámci možností - Paláce lží, který si tak trochu hraje na detektivku, a chvílemi se mu to i celkem daří.

Dle mého názoru je ale stále nejpovedenějším, a tedy nejneškodnějším dílem ze série...právě Prokletý princ, který je více čtivý a děj se narozdíl od trojky víc posouvá...takže pojdme na hodnocení trojky.

...
Nevím jestli se za ty tři díly autorkám změnil sexuální apetit, ale přijde mi...nebo je to vlastně zcela očividné, že tu upustil od svého zvrhlého a tamějšího já...nevím, třeba jim to dali sežrat fanoušci, nebo lidé co knížky cenzurují brečeli zoufalstvím....ale světe div se...v této knize není skoro žádný wtf sexuální scéna. A já tomu vůbec nemůžu uvěřit, nečtu náhodou jinou sérii? Ale dost už....Takže celá trojka se točí okolo vyšetřování vraždy Brook, sem tam se vyštourá nějaké to tajemství, které tak úplně šokující není. Knize určitě nejvíc škodí její zbytečně dlouhá délka. Některé postavy mají opět hodně málo prostoru...přijde mi, že to v tomto dílu platí pro všechny. Postavy se nikam moc neposouvají, a řeší se tu jenom jedna linka s Reedem a Ellou.

...
Z Elly by teda dobrý detektiv nebyl...jelikož všechno najde náhodou, nezabijou ji taky jenom náhodou atd. Jejich vztah s Reedem je tu opět především o sexu. Musím říct, že Steve byl teda pěknej zmetek, a nejvíc mě štval jak sví dceři všechno zakazoval...to teda normální nebylo. Ten konec byl takovej urychlenej a i celkem nezáživnej.

...
Podtrženo sečteno - třetí díl funguje sám za sebe za všechny ty tři knížky nejmín, je nejnudnější a zbytečně dlouhý, Detektivní zápletka je celkem zajímavá, ze všech dílů je nejdospělejší.

Ps: Reed je tu sice dospělejší, ale nechápu proč se pořád musí rvát...fakt mě to štve.

Erika017
Erika017
31.03.2022 5 z 5

Skvělé, moc hezky ukončena série. I když abych se přiznala, možná se mi víc líbily ty předchozí díly. V tomto dílu se objevily určitě osoby, které mi hrozně lezly na nervy. Také mě velmi překvapilo, jak se celé to naladění knihy změnilo, z příjemné dívčí romanťárny se stala hotová detektivka. Celkově se mi to moc líbilo a mohu jenom doporučit.

moudivlacek
moudivlacek
09.03.2022 4 z 5

Sobeckost, egoismus, marnivost a lži. Může se tomu člověk opravdu ubránit? I když to má v tomto díle Reed hodně nahnuté a jeho život pádí do horoucích pekel, má na druhé straně pořád své bratry, otce a hlavně lásku Elly. Jenže Ella sama neví, kam upnout své síly dřív. Na Reeda nebo na svého zmrtvýchvstání otce, který v ní nebudí ty správné pocity. Má věřit svému srdci nebo nepříznivým důkazům.
Nepřítel může být někdy i dobrý přítel a dobrý přítel může být nepřítel.... Co dodat závěrem? Ohledně problémů jsem ráda, že nejsem Royalová. Ohledně rodinné soudržnosti a vzájemné lásky a podpory závidím, že nejsem Royalová. Hezký příběh s koncem naznačující další příběh.....

buffy5235
buffy5235
19.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo zklamání, prostě špatná detektivka. Vsunutí erotické scény, když se tam řešil takový problém, bylo velmi hloupé. Hrozný díl, ale ne o moc horší než ostatní.

ivetapl
ivetapl
21.12.2021 3 z 5

No.. uf...
Tenhle díl byl za mě nejslabší z této prvotní triologie - o Reedovi a Elly. Další dva díly jsou o Gideonovi a Eastonovi. A ty si musím proložit alespoň jednou knihou, než se k této sérii vrátím....

Strašně mi vadila jistá osoba, která se objevila na konci druhého dílu. Vadila mi víc než věc, která se tam řešila ohledně Brook. Hrozně mě štve, že tu ty věci nemůžu zmínit, protože by to byl spoiler pro ty, kteří ještě třeba nečetli druhý díl. Ale myslím, že spousta lidí to vnímala stejně.
Konec byl alespoň zajímavý. A... Nečekala jsem to. Mela jsem jistě podezření, ale z jiného důvodu, než se to stalo. (Kdo četl, mylsim že ví, co myslím.)
Reeda miluju od prvního dílu. Je to prostě rebel, ale boží. Jsem ráda, že se s Elle nedají! ️

Podtrženo, sečteno: za mě zatím nejslabší díl. Ale určitě se těším na zbylé dva.

denniys
denniys
13.12.2021 3 z 5

Tohle je tak blbý, až je to docela dobrý.. naivní, předvídatelný, přeslazený, samé klišé, ale nečte se to špatně.. jako oddechovka ucházející..

kolacky
kolacky
05.12.2021 4 z 5

Nehledíc na romantický příběh je tohle solidní detektivka.

A mimochodem, být v Americe na střední musí být šílený vopruz.

marie2577
marie2577
27.09.2021 4 z 5

Zacatek slabsi..pozvolne rozjizdeni. Konec prekvapujici cely dil vytahl o neco vys.

Petraj365
Petraj365
05.09.2021 5 z 5

Tak tato série mě dostala. Vůbec jsem se nenudila. Stále se něco dělo. Nemohla jsem se odtrhnout a pak jsem byla naštvaná, že je už konec. Spisovatelku si dávám do oblíbených.

Ivet_V
Ivet_V
24.08.2021 4 z 5

První polovina se mi moc nelíbila. Bylo to čtivé a vtipné, ale motalo se to pořád kolem toho samého. Steve se mi taky nezamlouval. Druhá polovina byla už lepší. Pořád se sice řešilo to stejný, ale už se to někam posunovalo. Vraha jsem neodhadla, ale taky jsem o tom moc nepřemýlela. Konec se mi líbil, nebyl moc přeslazený.

badliar_id
badliar_id
23.08.2021 4 z 5

(SPOILER) "She got under my skin the moment I met her, and she's still there, in my blood, in my heart."

***
Tohle bylo tedy něco. Vůbec jsem nečekala, že mě tahle série tolik chytne a přiroste k srdci.
Tenhle díl by výjimečný v tom, že zde byl trochu krimi žánr, ale jen lehce.
Celou dobu sledujeme průběh "vyšetřování". Ono to vyloženě vyšetřování není, ale i tak.. Pořád je to kniha zaměřena hlavně na romantiku, ale bylo fajn se celou knihu napínat kdo asi Brooke zabil (mně to bylo jasný nějak od prostředku).
Ella a Reed, moje zlatíčka. Přiznám se ale, že mě občas pěkně vytočili. Ale jinak je zbožňuju ;) …
Easton je moje zlatoo! Těším se na jeho knihy, ale zároveň se bojím :Dd..
Překvapilo mě, že se tu skoro neobjevil Gideon (a ano, stále nevím co si o něm myslet).
Dvojčata miluju a fakt mě štve, že nemají a nebudou mít svoje knihy :( ..
Konec byl na mě trochu urychlený, ale byla jsem s ním víceméně spokojená..
Asi se hned nebudu do dalšího dílu pouštět, protože potřebuju změnu žánru a navíc nemám poslední díl a mě nebaví čekat :D..
Tahle série je rozhodně fajn a doporučuju jí, ale stopro nesedne všem!
Doporučuju číst od 17+ - sexuální scény, alkohol, násilí..

Barbara182
Barbara182
09.08.2021 3 z 5

Tentokrát mě hodně vytáčelo, jak se chtěl Reed pořád nechat zavřít za vraždu, i když vlastně nic neudělal, a de facto to vypadalo, že snad ani jinou možnost navzdory špičkovým právníkům nemá (v tomhle to už zkrátka trochu skřípalo :-(, ale jinak se mi líbily ony pochybnosti Elly, jestli to opravdu udělal, a taky mě potěšilo, že se můj tip ohledně pachatele nakonec potvrdil :-) Nicméně pořád zůstává dost nezodpovězených otázek, takže se zaručeně musím pustit do dalšího dílu :-)

kalinka99
kalinka99
16.07.2021 5 z 5

Třetí díl byl spíše detektivka, ale to vůbec nevadilo. Příběh se četl stejně dobře jako předchozí dva díly. No, a vraha bych vůbec netipovala. Jsem ráda, že to dobře dopadlo mezi Elle a Reedem.

Laf
Laf
05.07.2021 5 z 5

Tak tento díl byl skvělý od začátku do konce. Nechybí napětí ani spousta zvratů a konečně se toho hodně vyjasní. Super kniha, která mne hned vtáhla a ráda všem doporučím :)

Magič
Magič
08.06.2021 3 z 5

Za mě nejpovedenější díl. Přesně jak tady ostatní píší, z romantiky se stalo krimi s prvky detektivky. A překvapivě mě to velmi zaujalo a zajímalo mě, kdo je ten pravý "padouch". Ella mě už ke konci dost štvala, nejraději by jen utíkala od problémů a Reed by se jen mlátil. Ze zvědavosti o jiných členech domácnosti v rodině si přečtu poslední dva díly.

neubam02
neubam02
02.05.2021 4 z 5

Velice mě překvapilo, že z romantiky se stala krimi. Rozhodně to dalo knize víc děje, než kdyby řešili jen středoškolský hádky a sex. I když toho všeho bylo v knize i tak dost . Já teda osobně jsem celou dobu věděla, kdo je vrah, ale tím neříkám, že je to až tak okatý, spíš to bylo takové moje přání, které se naplnilo. Fajn je, že to nemá úplně takový ten nejvíc přeslazený konec. Něco dopadne dobře a něco holt ne. Knihy z této série jsou tenké, proto by se mohly první tři díly úplně v klidu stáhnout do jedné knihy. Bylo by to tak určitě lepší, protože chvílemi jsem drobet zažívala pocit nudy.

tereza7804
tereza7804
15.04.2021 4 z 5

Já tu sérii prostě miluju... Třetí díl nezklamal a přestože na druhý díl nemá, těch zvratů a závěrečných překvapení tam bylo vážně požehnáno :). První trilogii tedy rozhodně můžu doporučit, tak uvidíme ty ,,dodatkové" dva díly. :)
4,4/5 ( samozřejmě se to hodnocení nedá srovnávat s jinými knihami, kterým jsem dala podobné hodnocení. Kniha je bizár co zabaví, ale zase na plnohodnotnou knihu to prostě nemá, na čemž se nás asi shodne víc :D. Jako samostatná kniha si to ale tohle hodnocení zaslouží).

Jita160
Jita160
14.04.2021 5 z 5

Tak to byla vážně knižní jízda se vším všudy.Steve byl manipulátorsky hajzlik jak jsem předvídala,ale až tak?
Celá tato série mě opravdu nadchla a určitě se k ní ještě vrátím,protože byla čtivá a velmi návyková.

Fallon443
Fallon443
12.04.2021 5 z 5

Přišlo mi to trošičku slabší než jako předchozí dva díly. Autorka nasadila téhle sérii hodně vysokou laťku.
Možná jsem čekala víc romantiky, ale i přes to jsem si knihu hrozně užívala a měla ji za dva dny přečtenou.
Myslím si, že kniha stojí za přečtení a určitě doporučuji.

illca2
illca2
01.04.2021 3 z 5

Tak jako předchozí díly napínavé, až bláznivé.. Ale jooo, skvělý relax, romantika, intriky, lži.. Kniha se četla dobře, těším se na další díl.

temna.vila
temna.vila
13.03.2021 4 z 5

Pokud máte přečtené předchozí díly, pravděpodobně Vás nepřekvapí, že kniha postrádá nějaký přesah nebo hloubku, nemůžete jí ale upřít čtivý děj. Příjemný relax Vám tedy autorky nabídnou, víc jsem od knihy nežádala.

Kikityna19
Kikityna19
06.03.2021 4 z 5

Lži, intriky, rodina - ne rodina.. takhle žijí bohatí?
Bylo to skvělý, takový to epický rozuzlení, nad kterým Vám zůstane hlava stát, a i když je to někdy až moc, jakože fakt až MOC, tak to do toho příběhu sedí.. prostě super.

CiaKawlone
CiaKawlone
03.03.2021 5 z 5

3. Díl byl stejně skvělý jako ty 2 předešlé. Moc mě to bavilo, i to celkové rozuzlení všech lží a intrik. Bylo to moc pěkně napsané a příběh byl stejně lehký. Steve se mi nelíbil už od začátku a to měl být asi záměr. Výborná série.

Ocásek
Ocásek
24.02.2021 4 z 5

Předchozí díl skončil tak otevřeně, že jsem se musela pustit i do tohoto závěrečného dílu. Bohužel Palác lží nebyl tak skvělý jako první dva díly, ale i přesto mě knížka moc bavila.
Líbilo se mi, že je do knížky zakomponovaná detektivní dějová linka, která vás nutí číst dál a dál a vy se snažíte nad celým příběhem přemýšlet. Já osobně odhalila celou zápletku už v první třetině knihy, prostě to bylo až moc očividné, ale i tak jsem si to užila. Úplný konec byl tak neskutečně sladkej, že jsem z toho skoro dostala cukrovku.
Líbil se mi i vztah Elly a Reeda, kteří si v tomto díle prošli velkou zkouškou. Byla jsem ráda, že autorky ponechaly střídání pohledů. Dozvěděla jsem se takto mnohem víc věcí a konečně si aspoň trochu oblíbila Reeda, který se konečně přestal chovat jako úplný pitomec. Ella se svým chováním také změnila a přišla mi sympatičtější.
V tomto díle dostaly větší prostor i vedlejší postavy, ať už to byla Val s Wadem nebo ostatní Royalovic bratři či Steve, kterého jsem neměla ráda už od samého začátku.
Myslím si, že se časem pustím i do dalších dvou doplňkových dílů, protože Easton je moje nejoblíbenější postava z celé trilogie. Zamilovala jsem si ho natolik, že prostě potřebuju vědět, jak dopadne i jeho příběh a ne jen ten Elly a Reeda.

Ejwa66
Ejwa66
18.02.2021 4 z 5

Byla jsem zvědavá kdo je vrah a celkem mě ten závěr překvapil, tento díl nebyl sice tolik o romantice, ale jako lehká detektivka to bylo příjemné čtení :)

Sansli
Sansli
11.02.2021 4 z 5

První dva díly naprosto super. Přesto u tohohle dílu mi trochu trvalo než mě to chytlo. Ale nakonec musím říct, že se mi to vlastně i líbilo. Postava Steva mi teda k srdci opravdu nepřirostla a to, že mě tento díl z počátku nebavil byla hlavně jeho vina. Pak jsem se jeho jednáním už docela bavila.
Mám moc ráda všechny postavy Ellu a Reeda, Eastona ale taky Val s Wadem. Ti byly bezvadní:) Možná by mi nevadilo kdyby byla kniha o něco kratší (hlavně první polovina se docela vlekla), ale druhá polovina knihy byla skvělá, takže jsem nakonec ráda, že jsem to přece jen dočetla.

JessieM25
JessieM25
31.01.2021 3 z 5

Jak mě první dva díly nadchly, tak na toto jsem neměla nervy ... Papírovou princeznu i Prokletého prince jsme přečetla v podstatě za den, ale Palác lží jsem četla o dost déle ... Nějak jsem na Steva a ty jeho hry neměla žaludek ...

johana3160
johana3160
14.01.2021 3 z 5

S odstupem nekolika mesicu jsem precetla 3. dil. I presto, ze jsem se rychle chytla, zapletka a pro me prekvapivy konec (detektivky nectu, abych po trech strankach vedela kdo je vrah) byly prijemne cteni. Prijemne ale ne poutave. Bohuzel mi vetsina knihy prisla jako vycpavka, ktera nic neresi, nikam nevede, nerozesmeje a ani extra nerozesmutni, i kdyz vrazda je smutna vec... mozna je to tim ze uz nejsem pubertacka, nebo toho mam moc precteneho, tak me kniha moc neuchvatila, ale neda se rict, ze by to byl ztraceny cas.