iveta3867 iveta3867 komentáře u knih

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

No, velkou část knihy jsem měla pocit, že je to nudné čtení, hodně mě vtáhnul do děje až soud, pak zase vlažné, ale ke konci to nabralo obrátky a až na úplném konci jsem pochopila smysl celé knihy.. takže nakonec palec nahoru :-)

07.07.2023 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Silna cetba.. jsem toho plna.. tema 2.svetove valky me neprestava fascinovat.. velmi doporucuju..

17.07.2020 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Rozhodně další z těch nejlepších knih, co jsem kdy četla.. mrazivý příběh, poutavá četba.. slovo nádhera se tu nehodí a přesto se mi chce použít..

15.11.2018 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

4 hvezdicky davam.jen proto, ze martan byl o chlup lepsi.. i tak to bylo neuveritelne ctive a napinave.. a miluju zaver knihy!

17.09.2023 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi napínavé, rozšířilo obzory.. fakt skvělé čtení!

21.01.2023 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přečteno za dva dny.. četlo se velmi dobře.. ale na první příčky válečné literatury přeci jen u mě nemá..

31.12.2019 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Drsný čtení.. krásně napsáno

01.09.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Do pulky knihy mi Hana hodne pripominala Zlodejku knih.. ze zacatku to bylo vlaznejsi, ale konec neskutecne vygradoval.. na mem seznamu ji sice nepatri prvni pricka, ale je hodne vysoko:-)

26.07.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

až z toho mrazí.. od začátku jsem čekala jiný konec, takže trochu překvapení, ale o to přidává na kvalitě..

24.09.2018 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

4* dávám jen proto, že první dvě knihy byly dechberoucí.. vlastně mě zklamal téměř celý průběh děju, konec šokoval, vůbec jsem to nečekala.. ale trochu mi vadilo, že to bylo celé takové až moc zamotané a zmatečné, měla jsem pocit, že už se v tom zase tolik nevyznám.. no jsem zvědavá na další díly :-)

19.07.2022 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělá kniha!

29.06.2019 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Hodně barvitě vylíčené smutné důsledky války..

10.06.2019 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Silný příběh, drsná realita... hodně kvalitní četba...

18.01.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

tato kniha je pro mě srdcová záležitost.. jedna z mála knih, která mě opravdu naprosto pohltila a kdy jsem uronila slzu, ne kvůli příběhu, ale protože už byl konec..

12.06.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

tento thriller řadím mezi nej.. takhle napnutá a zabořená do příběhu jsem nikdy nebyla.. líbil se mi super nápad příběhu.. opravdu úžasný, doporučuji..

12.06.2018 5 z 5

opět super absurdní příhody, velice mě pobavilo a příběh jsem zhltla rychle..

12.06.2018 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Hezky se četlo, ale měla jsem asi trochu větší očekávání :)

05.10.2021 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

zase trochu jiný příběh a pohled na situaci v protektorátu.. pěkné..

02.11.2020 4 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Nejraději bych těch hvězdiček dala ještě více.. Dlouho jsem se této knize bránila, bála jsem se, že to bude moc politické a nebudu tomu rozumět.. ale opak je pravdou... kniha mi dala ohromné množství zajímavých faktů, které jsem o situaci Židů bezprostředně po konci 2.světové války nevěděla a příběh byl neuvěřitelně čtivý... tato kniha rozhodně patří mezi ty nejlepší, které jsem v životě četla!

24.02.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tenhle pribeh se mnou hodne zamaval.. nemuzu na ni prestat myslet.. behem cteni jsem nenavidela Christianu, jeji rodice, Berlin, i celou spolecnost..

12.01.2020 5 z 5