Exodus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj je upředen z řady autentických příběhů, které se pojí s milostným příběhem americké ošetřovatelky a mladého hrdiny Mossadu. Kniha zároveň zachycuje nejen život v evropských židovských ghettech, pogromy v Rusku, zrod sionismu a kibuců, vznik státu Izrael, ale také třeba principy tzv. ropné politiky či dobu britského mandátu v Palestině. Jeden z Urisových nesčetných fanoušků kdysi poznamenal, že se prostřednictvím jeho děl seznámil s úžasnou spoustou faktů. Snad nejvíce to právě platí o Exodu, při jehož přípravě autor pročetl několik set knih, hovořil s více než 1200 očitými svědky a procestoval desítky tisíc kilometrů. Kniha se stala mezinárodním bestsellerem, byla přeložena do více než 50 jazyků a v USA je považována za největší bestseller po Jihu proti Severu od Margaret Mitchellové. Podle románu byl natočen v roce 1960 film a v roce 1971 se stal předlohou pro muzikál. Uris se sám k tématům použitým v Exodu několikrát vracel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1578/exodus-iY1-1578.jpg 4.6325
Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, BB art
Orig. název

Exodus, 1958

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (87)

Kniha Exodus

Přidat komentář
iveta3867
dnes

Nejraději bych těch hvězdiček dala ještě více.. Dlouho jsem se této knize bránila, bála jsem se, že to bude moc politické a nebudu tomu rozumět.. ale opak je pravdou... kniha mi dala ohromné množství zajímavých faktů, které jsem o situaci Židů bezprostředně po konci 2.světové války nevěděla a příběh byl neuvěřitelně čtivý... tato kniha rozhodně patří mezi ty nejlepší, které jsem v životě četla!

Bája89
19. února

Exodus je jedna z nejlepších a nejúžasnějších knih, které jsem kdy četla. Velmi silný příběh, který vás až do konce nepustí.

danka13
15. února

Pan Uris mě moc mile překvapil, je to úžasné dílo. Vřele doporučuji.

Jellus
09. února

Jak uz nekdo psal o kousek niz: jedna z nejsilnejsich knih, co jsem kdy cetl... Klidne by mohla mit i 2x vice stran a stejne by mi to nestacilo.

Klobouk dolu pred zemi Izraelskou. Tvorit sve byti a byt obklopen neprateli, kterych je vic, jsou vetsi...neni lehke.. ale David Goliase udolal a Izrael se drzi...a drzet snad bude...

Stejne tak, ale i verim, ze se najde plno lidi, kterym tato kniha nic rikat nebude... neznaji historicke souvislosti, nebo je ani nechteji znat... tim bych doporucil, aby se tomuto radsi vyhnuli... zbytecne by ztraceli cas...

Pro snazsi orientaci v popisovane historii - osobach, valkach, udalostech, je dobra pomucka pouzivat google... neni to historie stredni evropy a pro nekoho, kdo poprve zabredne na vychod stredozemniho more to muze byt kvuli tomu slozite.

aktijnov
30. ledna

Trvalo mi velmi dlouho, než se mi podařilo knihu dočíst. A s hodnocením jsem na rozpacích. Na jednu stranu silný příběh položený na pro mne naprosto neznámých historických faktech, na druhou stranu řada postav jen černých nebo bílých. Špatní, zákeřní, úskoční ti ze strany nepřátel a hrdinští, čestní a pouze pro vlast žijící bojovníci nově vznikajícího státu...

evask
27. ledna

Po přečtení první knihy bych dala pět hvězdiček, ale druhá kniha, v té už té chrabrosti, odhodlání a svaté pravdy Židů (a věrolomnosti zaostalých Arabů) bylo až skoro moc. A že také Britové by se měli stydět. Autor nepíše nestranně, ale to se dá nakonec pochopit. Takže s těmito výhradami budu knížku doporučovat dál. Jsem ráda, že se dozvěděla něco z novější historie židovského národa a o vzniku státu Izrael.
Kniha Mosty do Tel Avivu se mně líbila víc.

MarceD.
11.11.2019

Jedna z nejsilnějších knih, které jsem kdy četla. Na jednu stranu jsem k ní byla připoutaná, na stranu druhou jsem se vůbec nemohla odhodlat k dočtení posledních 150 stran. Neskutečné příběhy z neskutečné doby, které se přesto odehrály.

Karimah
03.11.2019

Pokud vás baví číst jak krásný, hrdý, čistý a spravedlivý Žid buduje superzemi Izrael, v čemž se mu snaží bránit proradný Angličan po boku smradlavého, špinavého a zbabělého Araba, tak jste vzali do rukou tu správnou bibli. Eeeeh vlastně bichli.

1