HankaJosefiova Online HankaJosefiova komentáře u knih

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Bohužel tahle kniha, leč jsem ji dávala opravdu velké naděje mě nepřesvědčila. Možná je to tím, že mám méně času na čtení a zdlouhavé začátky mě prostě nezaujmou již z principu,ale prostě jsem ji ani nedočetla. Dlouho se to nestalo. Ale tato kniha mě nepřesvědčila o svých kvalitách.

01.12.2017 2 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Poznání osobností této knihy z mnoha úhlů, to je nakonec věc, kterou si nejste jisti. Chvíli je otevřená a dává Vám naději a následně jste na dně a přejete si jiný zvrat. Nechcete se tomu poddat, tomu smutku a v pozadí naději, která již nikdy nemůže přijít.
Ano tahle kniha mě pohltila právě svými zvraty, je jedno zda jste mladí, nebo staří, prostě tu knihu začnete milovat pro její živelnost a přesný popis pocitů, které každý někdy z nás zažil.

01.11.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Smutná, smutná ale zároveň střízlivá kniha. Kniha při které se radujete, pláčete a žijete s nimi. Uvědomujete si tíhu tématu a doufáte, že tohle se děje pouze v knihách nebo ve filmech a chcete aby Finch, ten mladý kluk, nikdy nechtěl najít dno.
Vzpouzím se pocitu že takto kniha končí, ale ano, právě tak má končit nemá vás pohladit po duši, má vás roztrhat na kusy a ukázat, že každý může být skvělý ale přitom i zoufalý. Až tak moc že i se štěstím najde dno.

19.01.2017 5 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Knihu jsem poprvé od Mawera ani nedočetla. Nevím proč, každopádně všechny ostatní knihy mají takový drive, který mě táhne kupředu číst dál a dál. Tato bohužel u mne ne.

04.11.2016 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jak to říct složitěji než...prostě oddychovka.

02.08.2016 3 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Kniha je dobrá v určitých pasážích i dokonce odborně dobrá, ale tím to hasne. Kdo není zrovna fanouškem genetiky ať k této ruce raději ani nevztáhne ruku. Pro mne toto nebyl až takový problém, ale životy hrdinů zůstaly, tak jak to má Mawer ve zvyku, až moc otevřené...povrchně se načal příběh, který nemá konec...

26.01.2016 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Pro každého kdo kdy ve "skleněném pokoji" byl tahle kniha znamená mnoho, chápe ji. Vžívá se do každého záhybu chromovaných sloupů do velké prosté a úchvatné plochy....skla, podlahy, makasarského dřeva a onyxu....je to prosté, kdo kdy okusil tenhle pocit, který je v knize tolikrát popsán, být bez dechu a nechat se opíjet prostorem, ten čte knihu s chutí dovědět se byť třeba iluzorní život, který tuto vilu navštívil...Ať to jsou Landauerovi jako v knize nebo rodina Tugendhat, která prožila tato opravdová příkoří nastíněna v knize.
Jsou tyto stránky pro mě skvvostem jak literárním, tak z části i dokumentárním...Cítila jsem soucit, který se vydal do minulosti, do dob, kdy v Brně život plynul jinak. A kdy nutil tento rodinný život k útěku a ztrátě.
Přidaná hodnota v podobě rodinných přátel, jejich životů a vztahy uvnitř rodiny byly skvostné. Konec poměrně rychlý a strohý, ale otevřel ve mě spousty otázek. Jak to doopravdy bylo?

12.01.2016 5 z 5

Trochu náročnější čtení, ale rozhodně velmi vhodné, když to tak řeknu...pro člověka mé generace (1987) je tato kniha dalším otevřením mnoha hádanek kladených historií...je dobře psaná, ale vyžaduje pozornost, jinak je možnost ztráty přehledu mezi hrdiny...je jich mnoho :)

08.12.2015 4 z 5

Kniha umí říct lidem kde dělají chybu v tom že nemají peníze, ale pro většinu lidí neumí vysvětlit jak peníze lépe získávat. Logicky...protože by už autor tyto knihy nemusel publikovat.

25.11.2015 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Úžasná, povzbuzující a asi dá se říci poučná. Přímo se do mne vsákla, žila jsem s knihou i s hrdinkou. A...stálo to jednoduše zato...chci znovu :) .... rozšířila ve mě poznání té doby. Trochu jiné, pronikavé a hlavně odhalující těžkosti na něž se nesmí zapomínat.

19.10.2015 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Nelze říci, že by kniha nebyla dobrá, je dokonce velmi dobrá, protože řeší asi bohužel i téma dneška v některých zemích. Avšak neutkvěla, pouze na chvíli. Byla drásavá, ale ne srdcervoucí.

19.10.2015 3 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Mám od něho knihy ráda ale tato měla už opravdu moc otevřený konec. Vypadla jsem z něho.

28.07.2015 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

O této knize jsem neměla valné mínění, dokud jsem ji nezačala vnímat jako bych prožívala každý moment s hrdiny tohoto románu...není radno zlehčovat téma lásky, které je v této knize podáno z mnoha úhlů...stejně jako i jiná velmi hluboká témata. Tato kniha je smutně strhujícím zážitkem.

06.07.2015 5 z 5

Nejsem si jistá co o této knize napsat, byla milá a dobře se četla. Avšak moc mě neupoutala.

02.06.2015 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Hlubka této útlé knihy je ověřovanána již po několik let..proč se k ní nevracet?!

06.01.2014 5 z 5

Kniha, která je součástí mne samotné, našla jsem tu kousek svého. Rozpletla jsem díky ní některá svá tabu a odpověděla si na otázky, které nikdo nikdy nechce rozkývat. Jednoduše skvělá.

09.12.2013 5 z 5

Je to kniha která kloubí mnoho žánrů, které by mnohdy leckterý ze čtenářů nikdy nevyhledal, ale vcelku to je velice čtivé a zajímavé.

09.12.2013 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Není snad jiné knihy, která má tak široký klan příznivců...

26.05.2013 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

prostě a jednoduše uhrančivá...

21.04.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Neměla jsem velká očekávání, pro mě jsou bestsellery povětšinou dost nezajímavé, ale po pravdě je to první detektivní příběh co mě zaujal. Nechal mě nad ním přemýšlet.

27.03.2013 4 z 5