Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21751/bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uc-Zsz-21751.jpg 3.9745
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Pragma

Rich dad poor dad, 2000

martinka.cz1

Kniha je inspirativní a velmi dobře napsaná. Základní myšlenka knihy je, že by člověk měl část svých měsíčních příjmů šetřit a investovat. Zároveň neutrácet za věci, které reálně nevyužijeme nebo na které ani nemáme peníze a mohli bychom se díky nim zadlužit.

NGC6715

Další z návodů na zbohatnutí. Kolik z vás zná někoho, kdo zbohatl podle návodu v nějaké populární knize? Kdyby to šlo tak jednoduše…. Myslím, že mnohem více lidí zbohatlo na tom, že psali podobné nesmysly. Návod na psaní líbivých nesmyslů, hrajících na ješitnost čtenářů, kteří dostanou pocit, že zrovna oni mohou být bez problémů ti výjimeční a bohatí, by tedy byl užitečnější. Než ješitní čtenáři přijdou na to, že v knize jsou nesmysly, je z autora už dávno boháč. A ješitnost jim brání přiznat si chybu. Ti, kteří knihu přečetli a byli úspěšní, měli štěstí, které jim pomohlo více, než informace v knize. Jenže ješitný člověk si štěstí nepřipouští - on je přece ten lepší a kniha mu to potvrdila - on je ten se silnou vůlí a vyšší inteligencí. Ale do toho! V kapitalismu přece můžeme být multimiliardáři všichni! Stačí tak málo (napříkd hyperinflace)! No není to skvělé? Boháči-čekatelé jsou nejdůležitější kapitalistickou třídou. Někteří uspějí, ale bude to jen zanedbatelná část - můžete si však být jisti, že právě vy jste ti, kteří jsou vyvolení, koneckonců kniha je psána tak, aby si to myslelo co nejvíce lidí.

Artep071

Za mě 4* má své místo v mé knihovně. ... dle mého přesvědčení by se již na základních školách měla povinně číst spolu s dalšími tohoto typu.

FrutyZ

Kniha je napsaná poutavou formou v podáni příběhu, které autor sám zažil. Brilantně popisuje veškeré kroky jednání své i svého učitele (Bohatého táty). Do příběhu jsou zapojeny i grafy, které dobře doplňují danou skutečnost.
Vůbec jsem nevěřil hodnocením a doporučením, které jsme na knihu dostával, ale jsou pravdivé. Kniha je čtivá a měl by jsi ji přečíst každý, obsahuje důležité lekce.
Příběh: V mládi ji četli i moji rodiče a vůbec jsem nevěřil tomu,že ji mají doma vystavenou v knihovničce a já jsem ji nikdy neviděl. Dokonce jsem našel mnoho poznámek, které si zaznačili přiložený papír. Později, když jsme srovnával svoje zápisky a zápisky rodičů, byly téměř totožné.
Kniha by měla byt zařazena do knížek, které musí každý alespoň jednou za život přečíst.

MHudec

Asi to nebyla úplně kniha pro mě...

AlfiqHar

Pan Koyasaki vydělává prodejem knih a seminářů o tom, jak zbohatnout. Přečtěte si první 2 kapitoly, a poté knihu zahoďte. Na trhu je mnoho lepších knih na toto téma.

Základní myšlenka o tom, že by člověk měl část svých měsíčních výdělků šetřit a investovat, neutrácet za věci, na které sám nemá, a nezakládat si zbytečně kreditní karty a žít na dluh, je dobrá. Je důležité si však uvědomit, že celá kniha je fikce, která pouze vychází z již známých poznatků z oblasti osobního finančního poradenství. Nová verze z r. 2017 je od té původní značně přepracovaná (jedná se o úplně jiný text, vyjma kapitoly 1), nehledě na to, že postupem let přiznal téměř všechny lži, ze kterých byl obviněn: žádný chudý táta neexistuval, nikdy v armádě nebyl, několikrát zkrachoval za pochybných okolností (jak prezentuje v knize - "if you have to go broke, go broke big"). Nehledě na to, že prezentuje nereálné příklady, jak během odpoledne vydělal mnoho peněz přeprodáváním nemovitostí na hraně zákona a de fakto se tím značnou část života živil, což také není pravda, pokud si o autorovi něco zjistíte. Autor také nabádá k tomu, aby se čtenář stal členem jakékoliv multi-level marketingové firmy (jako jsou např. Herbalife, OVB atd.). Toto je dle mého názoru série velice špatných a dokonce i nebezpečných rad ohledně investování. Je až smutné, jak úspěšně se tato kniha prodává. Mnoho kvalitních knih na toto téma jsou kvůli tomuto podvodníkovi upozaděny. Jeho semináře o tom, jak se stát bohatým, za pouchých $ 45 000 také hovoří o svém.

Velice podrobná a zdravá kritika zde: https://johntreed.com/blogs/john-t-reed-s-real-estate-investment-blog/61651011-john-t-reeds-analysis-of-robert-t-kiyosakis-book-rich-dad-poor-dad-part-1

Kniha pojednává o příběhu autora, který od mala byl ovlivňován dvěma různě smýšlejícími otcovskými figurami. Jeden byl učitel, představitel střední třídy, druhý byl úspěšný podnikatel. Autor poté na příkladu ukazuje různé typy myšlení a vede čtenáře k myšlení, které dle něho vede k bohatství (nejen fyzickém). Zároveň kniha obsahuje spoustu názorných ukázek, jak se vlastně dá zbohanout a nastiňuje techniky, pomocí kterých toho lze dosáhnout. Tyto příklady jsou dle mého názoru neocenitelným pomocníkem pro představu, jakým způsobem lze bohatství dosáhnout. Zároveň je kniha skvělým motivačním počinem. Co bych vytknul je přílišná americká afektovanost, jakou je kniha psána. Za mě i tak 5/5.

Davidoff21

Mělo by se dávat k občance

bohatství peníze

Autoři knihy

Robert T. Kiyosaki
americká, 1947
Sharon L. Lechter
americká, 1954

Kniha Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne je v

Právě čtených66x
dalších seznamech4x