Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21751/big_bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uc-Zsz-21751.jpg 3.8909
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

Rich dad poor dad, 2000

Kniha Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne

duben

Při prvním čtení jste z toho nadšení a hned si chcete budovat pasivní příjem. Časem zmoudříte, uvědomíte si, že Kyiosaki vydělává peníze psaním knih a poradenstvím, nikoliv těmi velkými "investicemi" o kterých píše. Jako motivační kniha zajímavá, ale nesmí se brát jako dogma a dvojnásob víc kriticky přemýšlet nad tím o čem píše, než to hned hltat jako jasnou pravdu.

lenka2557

Tyhle motivační a seberozvojové knihy jsou sice fajn, ale při jejich čtení je třeba nezapomínat na kritické myšlení - všechno, co čtete, si vydělte dvěma. Kiyosaki je ve svém finančním životě mnohem dál, takže ne vše, o čem píše, se dá ve vašem životě uplatnit okamžitě. Navíc je to Američan, některé věci (typu 401k) tady nemají ekvivalent. Nicméně myšlenka knihy je v zásadě dobrá, líbí se mi a určitě pomůže, pokud chcete pracovat na své finanční gramotnosti.

ropyzz

Tuto knihu jsem si celou poslechl během dlouhých jízd do práce. Bylo to opravdu srozumitelné, příjemné a inspirující čtení/poslouchání.

Samozřejmě je autorovu teorii těžké praktikovat v reálném životě. Pár věcí jsem však na základě této knihy změnil. Dnes je to necelý rok od poslechu a mohu říct, že mi to pár korun do kapsy přihodilo :)

Jellus

Hlavne mladi lide hledaji stesti v penezich. Doufaji, ze najdou tiskarnu na ne zakoupenim tohoto titulu, nebo jemu podobnemu. Chteji zit zivot v luxusu, obdivu, uspechu, inspirace ostatnim a nevim v cem vsem....

Roky leti... Ulitavaji i sny... Bohove sestupuji z nebes a stavaji se smrtelniky...

Prozreni... Autori knih: bud milionar za noc, chudy(cti spatny) tata a bohaty (dobry) tata opravdu zbohatli... Z jak velke casti za to mohou tyhle bludne knihy muzeme se jen domnivat....

Stesti zacina znamenat neco jineho. Uz to neni penezenka vetsi nez mobil a sny o tryskaci... Prichazi na svet prvni, druhy... dite, hypoteka.. Prvni zdravotni problemy.. Zivotni zvraty.... A pak vlastne stesti je hmatatelne a bohatstvi se zacina odvijet od pocitu uspokojeni v zivote a jeho proziti.

Kniha je kravina, ztrata casu. Da vam pouze falesne predstavy a nadeje.
Delejte, co vas bavi, doufejte, ze za to budete mit krejcar. Nebojte se novych veci/situaci. Jestli neco dneska vypada spatne, zitra to muze vypadat lepe. Vazte si slusnych lidi kolem sebe, i kdyz s nimi nebudete vzdy souhlasit. To znamena byt "bohaty".

Ps. Ta 1 hvezdicka je pouze za stylistickou formu, ktere porozumi i kojenec

jjjerry

Velmi přeceňovaná kniha. Pár už dnes velmi známých myšlenek. Jinak takový ten americký sen. Nick konkrténího se nedozvíte. Mám pocit, že to asi uchvátí jen nevzdělané lidi co po víkendovém studiu chtějí dělat "finančního poradce".

VítekP.

Při poslouchání audioknihy jsem zaslechl pár opravdu zajímavých myšlenek, které mě uchvátily svými jasnými formulacemi. Nicméně pro mě osobně se nejednalo o průlomovou knihu, ale i tak ji všem doporučuji.

kikiodvi

Nějakou dobu jsem odolávala, ale nakonec jsem se rozhodla tuto mnohými doporučovanou knihu přečíst. Skrz jsem se prokousávala poměrně dlouho. V kombinaci s přípravou na státnice není kniha, která přímo vybízí k zapojení mozkových závitů, zrovna nejvhodnější volba.
Ti, kdo hledali zaručený návod pro rychlé zbohatnutí, budou zklamaní. Co zde ale najdete? Spoustu příležitostí k zamyšlení, jestli je cesta investic a neustálého vzdělávání v této oblasti určená právě pro vás. Mně osobně pomohla utřídit si myšlenky ohledně peněz a přístupu k nim.
Na svůj žánr je kniha dostatečně čtivá. Nemůžu si však pomoct, výrazněji se mnou nerezonovala. Výsledný dojem zůstává takový "nijaký". Asi jako když jíte suchou rýži

Patrikcz

Pro mě první audiokniha, kterou jsem si na doporučení poslechnul. Přiznám se, že patřím mezi skeptiky, kteří většinou podobným věcem něvěří, přesto si myslím, že kniha má něco do sebe a nejspíše si z ní každý něco odnese. Boháče to ze mě asi neudělá, ale uvědomil jsem si co dělám dobře (třeba finanční gramotnost) a kde bych měl zapracovat...7/10.