Koupit knihy

Robert T. Kiyosaki

americká, 1947


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 27 knih

Komentáře (8)

Shindo
02.05.2020

Rozpísal by som sa, no všetko tu už napísali ľudia podo mnou. Hoci som kedysi na Kiyosakim fičal (mladý a blbý), teraz sa naňho pozerám inak. Je to parazit, ktorý zbohatol na naivite iných a roky rokúce omieľa vo svojich knihách to isté. Mal zostať pri prvej knihe.

onRock
10.02.2020

Tento víkend sa objavili správy o bankrote jednej z firiem Roberta Kiyosakiho, autora Rich Dad, Poor Dad. Spoločnosť na svojich seminároch nezaplatila honoráre v správnej výške a keď prehrala spor na súde, nemala dosť peňazí na vyplatenie svojich pohľadávok. (8. 10. 2019)

Garik
26.12.2019

Kiyosaki je iba ďalší finančný guru (v tom najhoršom význame tohto slova), ktorý predáva rady ako zbohatnúť.
Ďalší podvodník, ktorý sa rozhodol zarábať na nevzdelanosti a naivite, ale aj chamtivosti, čo najväčšieho počtu ľudí. Pritom v podstate nerobí nič iné než práve to, čo neustále vyčíta tým „bohatým a mocným“. Paradox? Irónia? Či skrytý výsmech všetkým, ktorí kupujú akékoľvek produkty jeho spoločnosti?
Ďalší šarlatán, ktorý ponúka miesto liečiva placebo. Niektorým z tých, čo si ho kúpia a užijú, prinesie aspoň dočasnú úľavu, nemnohým možno dokonca uzdravenie (o čom v tomto prípade vážne pochybujem). Väčšina však len prerobí – a oddiali naozaj účinnú liečbu, ak vôbec nejakú potrebuje.
Ďalší chytrák so sklonmi k megalománii, presvedčený, že pochopil svet. Pritom, ako sa zdá, nepochopil ani to najzákladnejšie z ekonómie, sociológie a psychológie a vychádza z úplne chybných premís, takže v skutočnosti nič neponúka, pretože jednoducho nemá čo ponúknuť. Alebo to, naopak, všetko pochopil až moc dobre a preto „predáva vzduch“ (či „deriváty svojich myšlienok“, ako tomu hovorí on).
Ďalší bezcharakterný egocentrik bez morálneho kompasu, ktorého jediným zmyslom života je hrabanie do vlastného vrecka a množenie svojho majetku na úkor všetkých, ktorí mu uveria, či si aspoň omylom kúpia niektorý z jeho produktov.

Metroušek
15.09.2019

Málokterý autor v historii dokázal několik myšlenek, z nich některé nejsou špatné, ale ani originální, opakovat tak kolovrátkovitě, zbytečně a úspěšně jako Kiyosaki. Měl zůstat už u první knihy, ale odolejte přívalu lehko vydělaných peněz, ačkoli jste údajně finančně svobodní, což zřejmě autor není, a proto to dohání knihami, bohužel hlavně v kvantitě místo v kvalitě... V mnoha knihách jiných autorů, které jsou i na českém trhu, se o financích a investování dozvíte daleko víc, a vřele doporučuji všem brát jeho knihy s rezervou, a pouze a jen jako motivační literaturu. A o Kiyosakim samotném se člověk na internetu dozví víc, než kdy vědět chtěl. Měl jsem jistá podezření, ale že je to s ním tak špatné, to jsem dodnes nevěděl. Nedávný bankrot, soud se spoluautorkou mnoha svých děl, předražené semináře s bídným obsahem, kritika Kiyosakiho knih z řad renomovaných realitních makléřů, přiznání, že ten geniální Rich Dad vlastně neexistoval, fakt, že nejsou důkazy o Kiyosakiho bohatství před vydáním jeho první knihy protlačené díky MLM Amway..., a šlo by pokračovat. Vypadá to, že Kiyosaki více lidem životy zhoršil než zlepšil. Nemusíte mi věřit, ale mějte to na paměti. Osobně věřím radě jednoho z Kiyosakiho nesmlouvavých kritiků: "Prostě vydělávejte, šetřete, skoncujte s dluhy, a investujte. Toť vše." (Pozn.: Dodal bych, že by se v tomto mělo dodržet stanovené pořadí. Investování je až poslední aktivita v řadě, která umožní udržet a rozmnožit již existující jmění.)

marvan00
02.05.2016

Strhující pohádkář a ekonomický diletant, v rozhovoru pro Ekonom byl ve své arogantní prostomyslnosti mimořádně osvěžující, kterého před vězením pro dlužníky zachránily právě jen honoráře za jeho knihy a semináře. Ty zmiňované semináře proběhly i v Praze a dle několika přímých účastníků jejich stupidita byla přímo úměrná jejich horentní ceně. Jak pečlivě zdokumentovalo několik publicistů, samotné podnikání Kiyosakiho je sérií katastrof, což nepřekvapivě potkalo i řadu jeho naivních následovatelů, takže dnes je skupina Kiyosakiho zuřivých oponentů minimálně stejně velká, jako skupina příznivců a samotný Kiyosaki bez bodyguardů už neudělá ani krok. Otázka je, jak dlouho mu takto nákladný způsob života ještě vydrží, než se z bohatého táty stane chudý důchodce. Ale možná jsem jen zbytečně pesimistický. Mistr vsadil na lidskou blbost a to je sázka jistější než státní obligace.

Ing.Heinz
30.01.2012

I žila kdysi paní Bovaryová, vášnivá to čtenářka. Že jsou ale knihy na hony vzdálené realitě, by jí člověk těžko vysvětlil. Dlouho jsem si kladl otázku, co by pravděpodobně mohli číst její potomci, když tu jsem narazil na věčně usměvavého pána s podivným jménem. Kiyosaki. Těžko, opravdu těžko se můžu vyhnout srovnání s Flaubertovou Paní Bovaryovou, neboť těch rozdílů mezi nimi tolik není. Tedy ne mezi tou nebohou ženou a panem Kiyosakim, ale mezi ní a čtenáři pana Kiyosakiho.

Zatímco paní Bovaryová má vzhledem k přečtenému poněkud zkreslený pohled na osobní život, čtenáři pana Kiyosakiho se brzy vidí s naditou peněženkou a důchodem ve 35 letech. A tak, zřejmě aby mohli do důchodu ještě dřív, čtou další a další knihy toho stejného autora. Jakoby snad už jen to je mělo nasměrovat k jejich první (a jistě ne poslední) jachtě. Proč navštěvovat školu, vždyť "tam nás přece nic nenaučí". Stačí číst, Slunce naše jasné, pana Kiyosakiho.

Aby nedošlo k nedorozumění. Nesnažím se tady snižovat kvalitu autora, který je nepochybně člověk hodný následování (v něčem). Ale opravdu se nemůžu nesmát, když mi dvacetiletý svářeč vysvětluje, jak je důležité se nebát rizika a jít proti všem, protože jen to vám zajistí bohatství (gól tomu nasadí v momentě, kdy začne jednotlivé profese řadit do "kvadrantů", rozuměj nemluví ani vlastními slovy). Ono je to trochu paradoxní. Pokud se rizika nebojíte a rovnou do všeho skočíte po hlavě, tak narazíte hodně tvrdě a důchod strávíte někde pod mostem. Ten strach z rizika má své opodstatnění, protože ten strach vás nutí tak trochu se zamyslet, jestli "můj nápad" je opravdu životaschopný. Občas je nutné otevřít i náročnější literaturu. Učebnici ekonomie, práva atd., a zkusit o všem přemýšlet, udělat si vlastní úsudek. Nejen nad tou ekonomií, ale nad Kiyosakim samotným...No jo, ale když ono se to tak hezky nečte a přemýšlení bolí...

A že je pan Kiyosaki "jedním z mála lidí, kteří z ničeho udělal něco významného a změnil život sobě a hlavně své rodině"? Ale jděte... Ony ty peníze opravdu nejsou všechno. A i kdyby, úspěšných lidí je spousta. Jen nemají potřebu vydávat každý rok dvě knihy...

dalimoni
22.12.2011

Velmi inspirativní autor.

Sugar289
10.07.2011

Jeden z mála lidí, kteří z ničeho udělal něco významného a změnil život sobě a hlavně své rodině a teď to učí ostatní. Nechte se poučit.