HankaJosefiova HankaJosefiova komentáře u knih

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Začínám mít po 180 stranách pocit, že asi nejsem tak otrlá jak jsem si myslela. Skoro v každé kapitole si říkám jak "Štefana" lituju. A že si ta mrcha ničeho neváží. Spíš než o sexu a erotice je to o moci a závislosti na ní. Tfuj. Kniha se dá přečíst, ale je to už moc přitažený za vlasy asi.

26.04.2024 2 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Jak jsem tak celá první a druhý díl, bylo mi strašně líto, že už mi zbývá pouze ten třetí a přitom vlastně tak žalostně mají stránek příběhu, který jsem hltala jako blázen. Obě hlavní postavy jsem zbožňovala. Podle mě to nejde moc jinak. Jediné co bych vytýkala je překlad, který byl občas trochu kostrbatý. A slovo šoustat bych alespoň někdy vyměnila za šukat ale to už by to bylo moc dokonalý. Díky.

14.04.2024 5 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Vážně jsem si začátek knihy myslela, že jde o horší díl této série, avšak zhruba od půlky to začala být horská dráha, která poskytuje adrenalin, vášeň a spoustu impulsů k přemýšlení. A mě to nesmírně bavilo. A na konci jsem tu tři zbožňovala. Těším se na další díl jako malý dítě. A Luna je fakt krásný jméno...

12.04.2024 5 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Jako jo, myslím, že tohle je určitě žánr od kterého se dost dobře nedá odtrhnout. I když mě možná trochu víc bavil King s Persy, ale tohle bylo taky zatraceně dobrý.

11.04.2024 4 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Když jsem knihu začala číst chvíli mi trvalo než jsem všechno pochopila, ale potom jsem nemohla přestat. Bratrstvo mě asi taky uhranulo. Je to všechno trochu přitažený za vlasy, ale i tak musím říct, že to je skvělá kniha. Trochu složitější dějový linky jsou k zamyšlení a to mě bavilo a moc. Ale ten piercing

09.04.2024 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Jako první díl byl určitě lepší co se týče kvality, ale tenhle mě občas vážně vzrušoval. Jak to říct, prostě ten styl psaní a akce, je tak živý. Myslím, že měsíc snad na třetí díl v knihovně nezvládnu čekat

07.04.2024 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Jako fakt dobrý. Zhltla jsem to jako nic. Jen mě štve, že druhý díl je v knihovně na poličce až do pondělí. (sobota ráno) Je to strašné útlá knížečka. Nemá cenu se pouštět jen do jednoho dílu.

06.04.2024 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ano, tuhle knihu jsem nikdy nechtěla vzít do ruky. Přišla mi to trapná masovka. Avšak desetiletí se posunulo, já se stala matkou a najednou chci číst takovýhle věci. A za mě je tohle dobrý počin. Četla jsem to nadšeně a fandila oběma. Chuť na sex mi to taky dalo. Takže já jsem spokojená.

17.03.2024 5 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Super oddychovka, dala jsem ji do 24 hodin. Nešlo přestat.

14.03.2024 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

První jsem viděla film si když nejsem cílovou skupinou moc se mi příběh líbil. Jasný matka na mateřské touží po vzrušení kterého se jí nedostává s dítětem na ruce. Ano. Ale přesně tenhle účel to splnilo. Samo se to četlo. Postavy jak moji příbuzní. A celý to s nima prožívám. Takže ano, je to dobrý.

13.03.2024 5 z 5

Dějová linka samozřejmě už z názvu neslibuje nic výjimečného. Ale... Tenhle díl je vážně čtivej. Prostě mě to bavilo. Postavy, náboj a prosté uvolnění.

21.02.2024 5 z 5

Je to sranda, párkrát se zasmějete i nahlas, ale vlastně nakonec o té zemi nevíte nic, což ale v tomhle případě vůbec nevadí, protože to, jak své cesty Ladislav popisuje je jednoduše lidské :)

28.01.2021 4 z 5

Adam Ondra: lezec tělem i duší Adam Ondra: lezec tělem i duší Martin Jaroš

Knihu jsem dostala a nejprve se mi do ní nechtělo. Ale jak tomu již bývá zvykem. Chytla mě. Je opravdu psaná jazykem, kterému rozumí i nelezci. A právě i nelezci najednou poznají jaký život může lezec mít. A poutavě pochopí, proč jsou prostě lezci takoví :)

28.01.2021 4 z 5

Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Kate Allan

Není mi úplně jasné pro jaký typ dětí, či dokonce dospělých je tato kniha určena. protože pokud nějaké dítě je v tak špatném psychickém stavu aby ji potřebovalo, tak nepotřebuje knihu, ale psychologa! Hezké jsou maximálně ilustrace. Ale svému dítěti bych tuto knihu rozhodně nepodala...

24.09.2019 odpad!

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Miluju psaní Mawera, ale tentokrát přesto, že se to četlo samo a často šlo i o velmi veselé čtení nedokáže napsat..."Jsem bez dechu". Protože nejsem, je to pouze pokračování knihy, která vlastně ani pokračování nepotřebovala.

30.01.2018 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Bohužel tahle kniha, leč jsem ji dávala opravdu velké naděje mě nepřesvědčila. Možná je to tím, že mám méně času na čtení a zdlouhavé začátky mě prostě nezaujmou již z principu,ale prostě jsem ji ani nedočetla. Dlouho se to nestalo. Ale tato kniha mě nepřesvědčila o svých kvalitách.

01.12.2017 2 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Poznání osobností této knihy z mnoha úhlů, to je nakonec věc, kterou si nejste jisti. Chvíli je otevřená a dává Vám naději a následně jste na dně a přejete si jiný zvrat. Nechcete se tomu poddat, tomu smutku a v pozadí naději, která již nikdy nemůže přijít.
Ano tahle kniha mě pohltila právě svými zvraty, je jedno zda jste mladí, nebo staří, prostě tu knihu začnete milovat pro její živelnost a přesný popis pocitů, které každý někdy z nás zažil.

01.11.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Smutná, smutná ale zároveň střízlivá kniha. Kniha při které se radujete, pláčete a žijete s nimi. Uvědomujete si tíhu tématu a doufáte, že tohle se děje pouze v knihách nebo ve filmech a chcete aby Finch, ten mladý kluk, nikdy nechtěl najít dno.
Vzpouzím se pocitu že takto kniha končí, ale ano, právě tak má končit nemá vás pohladit po duši, má vás roztrhat na kusy a ukázat, že každý může být skvělý ale přitom i zoufalý. Až tak moc že i se štěstím najde dno.

19.01.2017 5 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Knihu jsem poprvé od Mawera ani nedočetla. Nevím proč, každopádně všechny ostatní knihy mají takový drive, který mě táhne kupředu číst dál a dál. Tato bohužel u mne ne.

04.11.2016 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jak to říct složitěji než...prostě oddychovka.

02.08.2016 3 z 5