Clara_C Clara_C komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Jako vždy výborné příběhy ze života. Kniha sic již staršího data, ale problémy stále aktuálního charakteru. Ano, jsou to víceméně podobně modelové rodiny, matky nezvládající výchovu svého dítěte či dětí, mužský vzor buď žádný nebo vykreslený coby alkoholik a nezodpovědný element, nicméně parádně vystižené rodinné i mezigenerační vztahy. Kéž by si mohl člověk někdy o některých svých životních peripetiích přečíst a vidět je takto s odstupem..

28.12.2019 5 z 5

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Úplně jiná knížka, než jaké čtu.. Nevěděla jsem, co mě čeká, o to větší to bylo překvapení. Skvělý nápad, knížka se četla skoro sama, příběhy byly naprosto strhující. Poslední kapitola uzavřela kruh života, který se vlastně stále opakuje, pouze kulisy jsou jiné.
Děkuji za ní.

21.12.2019 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Knížky od Michaely Klevisové se prostě dobře čtou. Rozhodně si u nich nekoušu hrůzou nehty, jak to asi dopadne, nicméně i takové příběhy čas od času potřebuji číst.

16.12.2019 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Rozhodně lepší jak první díl. Krásná fantasy knížka, dobové fotografie skvěle doplňují příběh, hned vyměňuji za další díl a těším se na další příběhy Jacoba, Emmy, Addisona a dalších podivných.

19.11.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Nemůžu dát málo hvězdiček za knížku, kterou jsem přelouskala jako málokterou. Detektivky Angely Marsons jsou prostě výborné. A vždycky přinesou i něco navíc, není to jenom o vraždách, a v tom mají pro mě svoje kouzlo. Kim spolu s jejím týmem prostě nelze nemilovat.

07.11.2019 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Knížky Michaely Klevisové neberu jako detektivky, spíše jako psychologický román s detektivní zápletkou.
Konec mi přišel tedy takový uspěchaný, přitom byl příběh rozehraný velmi dobře. Ale přesto moc pěkné, na to, že je Zlodějka příběhů autorčinou druhou knížkou.

03.11.2019 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Román, který chytne a nepustí. Je nutné jej číst poctivě a pečlivě, aby čtenáři ke konci neutekly všechny souvislosti. Román, jehož téma pro mně bylo velkou neznámou, o to víc nad schopnostmi bohyní budu přemýšlet.

- Desítky generací nositelek starobylého učení přežily nástup křesťanství, čarodějnické procesy raného novověku, řádění místních kněží i justice, výzkum esesackeho komanda, a nakonec je zlikviduje bolševik. -

Věřím, že všechny ne...

26.10.2019 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Malá, nenápadná knížečka.
A stejně mě zase pan Backman rozbrečel..Asi i proto, že se mi trefil do smutného období, že zrovna hodně přemýšlím o bytí a nebytí, díky knížce i o tom, že není stejné dát za někoho život, nebo pro něj zemřít..

22.10.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Zajímavá vize světa s odděleným pohlavím :-). Těch postav tam bylo až moc, seznam na začátku je kontraproduktivní, kdo by se k němu stále vracel a přetrhával si tím nit či pavučinu příběhu. Ale přečteno, nicméně King umí i poutavější příběhy.

25.09.2019 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Za mně krásná knížka, jako detektivku jsem jí začala vnímat až ve druhé polovině. Vychutnávala jsem si popis Beskyd, chápala ochránce přírody a šelem, kteří se snažili škodit myslivcům bez ohledu na následky. Úplně jsem rozumněla Tereze, která na poslední chvíli cukla od prodeje domu i přes veškeré finanční nesnáze, nesnášela jsem Hanáka, coby prototyp lidí, kteří si myslí, že za peníze se dá koupit úplně všechno. Spisovatelka se velmi trefila do mého vkusu a díky za tuto knížku.

02.09.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Člověk nikdy neví, co mu osud připraví..A po válce obzvlášť. Anna má mojí úctu, neměla žádnou rodinu, všechno si musela vybojovat, postarat se o tolik dětí.. Kdopak by to dneska zvládnul bez pomoci sociálních dávek, že..

27.07.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Velmi dobře podaný příběh vyprávěný zajímavým pohledem z venku. Je to kus naší minulosti, na kterou se díval někdo s odstupem. Nedá se říct, že bez emocí. Vzhledem k tomu, že mí rodiče v pohnutých časech žili v Praze a měli před svatbou, tedy toto osvobození znám i z jejich vyprávění, měl pro mě příběh i osobní podtext.

09.07.2019 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Děkuji paní Soukupové za velmi zdařilou sondu do rodinných vztahů. Myslíme si, jak jsme jedineční a přitom jsme všichni tak stejní.. :-)

21.04.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Jako vždy, skvělá detektivka. Hodně zajímavé téma do dnešních dnů..
Zkraje mi tedy dělalo potíže soustředit se na víc vyšetřovaní najednou, o to víc, že jsem zkraje četla knížku po kousíčkách. Zato druhou polovinu jsem doslova zhtla.
Jsem ráda, že se konci vyjasnila i vzájemná nevraživost Kim a Travise, ani nevím, jestli už v nějakém předchozím díle ten jejich konflikt byl, ale číst, jak se nemají rádi kvůli něčemu z minulosti a nevědět nic k pozadí jejich sporu, bylo takové kontraproduktivní.

10.04.2019 4 z 5

Nemohu objektivně hodnotit, jelikož toto je můj první případ, kdy jsem viděla nejdřív film a poté četla knížku. A film od Tima Burtona nemůže být snad nikdy špatný, nasadil laťku velmi vysoko, že by na ní knižní předloha téměř nedosáhla. Nicméně příběh se mi četl velmi lehce, fotografie v knížce naprosto luxusní záležitost a rozhodně se tedy těším na další dva díly, které budou o to větší překvapení, když netuším, co mě v nich čeká..

01.04.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Což o to, knížka se četla téměř sama. Nechyběl spád i napětí. Ale, mám dost právě těch ale.. Proč vraždil a proč právě takhle? Nejdřív měl vše promyšlené a nakonec se z něj stal stroj na zabíjení? Některé postavy zmizely beze stopy hned, jak přestaly být v příběhu užitečné.. No, rozhodně jsem se u čtení neklepala hrůzou, což bych asi měla u tolika mrtvol ????

19.03.2019 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělá kniha. Vesmírný trosečník. Botanik, co si umí poradit snad se vším. Proto holt nemůže do vesmíru létat každý. Perfektně napsané, závěr gradoval tak, až jsem si div nehryzala nehty. Mrknu i na film, ale knížka je nacpaná tolika událostmi, protkaná ironickými poznámkami nejen Marka, ale i lidí z NASA, že nečekám až tak emotivní zážitek. Jistě, bylo tam plno technických věcí, výpočty a tak, nicméně, nemusím být zrovna kosmonaut, abych nakonec pochopila, o co v danou chvíli Markovi šlo, ne? :)
" Náklady na mou záchranu musely dosáhnout stovek milionů dolarů. To všechno kvůli jednomu nešikovnému botanikovi. Proč tolik úsilí?.......Ve skutečnosti to však udělali proto, že v každém člověku je základní instinkt pomáhat druhým. ......Je to tak zásadně lidské, že to spojuje všechny kultury bez výjimky. Jistě, najdou se idioti, kterým je to jedno, ale lidí, kterým na druhých záleží, je daleko víc.
Paráda, ne? "
Určitě, Marku :)

06.03.2019 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Zkraje jsem byla lehce udivená, cože to vlastně čtu a proč. Plkání chlápků v sauně o ženských? A ještě takové kecy, co si to o nás vlastně myslí? ..............................................
A teď po dočtení jsem naopak velmi překvapena. A sedím a přehrávám si ty jejich rozumy v hlavě. Jo, za mě dobrý. Ale - není to čtení pro každého.

05.03.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Chvíli mi trvalo než jsem se do příběhu začetla, ale poslední třetinu jsem doslova zhltla. I když jsem tušila a poté i věděla, stejně mě příběh pohltil. Rozhodně čtení pro ženy, ve stylu Zoufalých manželek. Nikdy nemůžete vědět, co se odehrává za dveřmi byť nejlepších přítelkyň a proto nikoho nesoudím ani v reálném životě. Každopádně moc pěkná knížka.

17.02.2019 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Jo jasně, tak jako bramboračka je moc bramborová a kyselo je moc kyselé, knížka od Toma Hankse na mě byla moc americká :) Je mi to líto... Snažila jsem se a dala jsem knížce několik šancí. Neříkám, že všechny povídky, které jsem přečetla byly špatné, ale prostě mi nesedl styl a chyběl mi jistý přesah..Ale nedočetla jsem jí a zbaběle jí odložila tři povídky před koncem.

08.02.2019 2 z 5