Neobvyklý typ

od:

Neobvyklý typ

Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je všech ohledech různorodá. Díky autorovi se setkáváme s plejádou pečlivě propracovaných postav, sledujeme jejich osudy zasazené do nejrozličnějších míst (dokonce i mimo tuto planetu) a časů (v jednom příběhu se také přímo časem přesunujeme). Hanks proslul svým oduševnělým a procítěným herectvím – a tytéž kvality vnáší do své literární prvotiny. Je vtipný, ale umí přejít k melancholii; píše lehkým perem, ale dotýká se velkých témat. Je zjevné, že se svými postavami žije, a snad právě proto mu čtenář věří, podléhá a užívá si každou větu. Je lhostejné, jestli právě čteme povídku o soužení válečného veterána, o vášnivém milostném vzplanutí dvou přátel, nečekaném objevu mladého nadšeného surfaře nebo o sloupkaři z maloměsta, který starosvětsky komentuje moderní svět. Každý příběh nás přenese do zcela jiného světa, jedno je jim však společné: nevyslovené připomenutí, že i když zdánlivě stojíme nohama pevně na zemi, je dobré mít na zřeteli, že země umí být zrádně vratká....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383826/neobvykly-typ-27t-383826.jpg 4.97
Originální název:

Uncommon Type: Some Stories (2017)

Žánr:
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Vikomtka
předevčírem

Moje první myšlenka, když jsem se dozvěděla o této knize: Aha, tak pan Hanks taky píše...
Moje první myšlenka po dočtení knihy: Zaplaťpámbu, že pan Hanks taky píše!

Protože píše skvěle, až by se chtělo říct krásně. Nemá zapotřebí se nikomu podbízet; ani sám sobě už nemusí nic dokazovat, že ano. Nemusí se podřizovat nátlaku literárního agenta, který by jistě žádal, aby to trochu více odsejpalo, protože dnešní čtenář žádá zběsilé, strhující a dechberoucí tempo...
Nic z toho Tom Hanks nemusel dělat. A tak napsal řemeslně skvěle zvládnutou knihu, ze které cítím autorskou pokoru. A která mi přinesla neobyčejně silný čtenářský zážitek (jako už dlouho žádná).

ja.cerven
20. září

Jedna hezčí než druhá - asi nevím, která byla ta nej pro mě.

Jana77
15. září

Naprosto upřímná, lidská sbírka povídek, které se dějí i nám. Žádné vraždy, podvody, násilí. Jen příběhy, které se čtou velmi lehce.

bookcase
13. září

Za mě ano! Poklidné povídky, které mají punc starosvětskosti, i když se většinou odehrávají v současnosti. Žádný adrenalin, žádná akce, prostě jen pohoda, klídek a klapot psacího stroje. Tu pohodu jsem si užívala a do reality se mi ani nechtělo.