Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Zprvu jsem si říkala, tak to bude ještě zajímavý... Ale bohužel mi to nakonec celé přišlo tak přitažené za vlasy, že to tu oddechovou romantiku úplně zazdilo. Postavy se najednou začaly jak mávnutím kouzelného proutku chovat naprosto nelogicky, na jedné stránce tak a na druhé úplně protipólově, bez nějakého důvodu či vysvětlení. Ale autorka má určitě hezky našlápnuto, psát umí a některé pasáže byly opravdu podařené.

26.05.2021 3 z 5

Jáma a kyvadlo byla opravdu skvělá povídka. Ale u většiny ostatních mi na mysl přicházelo jen jedno slovo: "zvrácený" ... :D

23.05.2021 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkien je pro mě prostě králem fantasy. Ta propracovanost, to poselství, ty postavy... Člověk se k jeho stylu psaní musí trochu propracovat, nebo možná spíše dospět. Já se k němu vracím pravidelně s odstupem několika let a s každým opakováním mi to přijde ještě krásnější než předtím. Filmové zpracování také miluji, ale určitě všem doporučuji vzít do ruky i knihu jelikož je tam spousta nádherných momentů, které se na plátno nedostatly.

19.05.2021 5 z 5

Jedním slovem - MRAZIVÉ..

Forma monologů mi velice vyhovovala, autorka posbírala opravdu velice surový materiál a celá kniha je emoční bouří, kterou s klidem určitě neustojíte. Doporučuji ve formě audioknihy, ty monology jsou opravdu neuvěřitelně zpracované.

14.05.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Ať už to byla pravda nebo lež, jako rodiči dvou dětí mi to čtení opravdu nedělalo dobře... Nicméně od autorky romancí je to opravdu vynikající výkon. Bez sexuálních scén bych se ovšem v tomto případě obešla, do tohoto žánru mi to přišlo vyloženě vycpávkové.

Bože furt přemýšlím nad tím ramínkem...

10.05.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Autor stále drží laťku vysoko. Tato kniha se celá točí okolo Ciri, což ale ve finále vůbec nevadilo. Bylo to čtivé, žádná část mi nepřišla zbytečná nebo vycpávková a to opravdu oceňuji.

09.05.2021 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

(SPOILER) Tak tohle nebylo dobré... Nemůžu říct, že by autorka neuměla psát, to ne, ale neumí psát věrohodně. Dvě hvězdičky dávám za čtivost a poselství, které měla kniha předat, ale vše ostatní bylo opravdu velmi špatné. Špatné a úplně ploché postavy, skoro žádný popis prostředí, vyjádření emocí ještě horší. Nejvíce mě ale vytáčela ta naprostá absurdita v některých situacích viz. SPOILER!
SPOILER:
1) Po sexuálním napadení jde hrdinka po pár dnech chlastat a střídat chlapce u baru a tanečním parketu jak na běžícím pásu.
2) Přemýšlí o tom kolik dní je už bez sexu.
3) Svému doučujímu v prvním mailu oznámí, že ji opustil přítel.
4) Poté mu cpe, jak jí balí její žáci, které učí na hudební nástroj.

Co to sakra je? Ne vážně.. tohle jsou jen střípky z toho, co autorka vyplodila..
Závěr: Chtěla jsem jednoduchou romantickou oddechovku, ale že bude až takhle jednoduchá jsem opravdu nečekala. Celý příběh měl potenciál, mohlo to být fakt dobrý, něco ve stylu Mony Kasten - romantika s přidanou hodnotou..ale bohužel.

08.05.2021 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavý příběh, který zprvu sice působí velice hekticky díky časové lince i střídání postav, ale jakmile se zorientujete je to velmi čtivé. Myslím, že autorce se moc hezky povedlo vykreslit charaktery všech tří hlavních ženských postav a s vrahem mi tedy taky dokázala úspěšně motat hlavu zhruba do tříčtvrtin knihy. Filmové zpracování mě zatím minulo, takže jsem zažila i spoustu "wow" momentů, které jsem nečekala.

07.05.2021 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Silný a emotivní příběh. Green tohle opravdu umí.. Vezme dvě děti, dá jim mozek intelektuálů, zkušenosti starších generací, emoce trpících, nevinnou lásku a vše okoření přiměřenou dávkou sarkasmu. To vše dohromady výborně funguje. Filmovému zpracování jsem se doteď vyhýbala, ale teď si ho s klidným svědomím pustím.

06.05.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell prostě věděl co dělá. Ačkoliv se mi o trošku více líbila 1984 i Farma mi určitě uvízne v paměti. Obě knihy mají vlastně stejné poselství, takže si jsou velice podobné. Ale stojí za přečtení obě. Jeho nadčasové vykreslení společnosti je jednoduše geniální, každý si z příběhu něco odnese a dosadí k jednotlivým zvířátkům tváře a jména dle libosti...

01.05.2021 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Ani nevím co napsat..od začátku knihy jsem vlastně měla na krajíčku a na konci jsem to samozřejmě už neudržela. Je to krátké, ale i na takovém malém rozsahu se autorovi povedlo čtenáře emočně rozložit. Tu knihu si prostě budete pamatovat.

"Tak prostá myšlenka. Věřit sám sobě. A mě to nikdy nenapadlo.."

01.05.2021 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Ten konec... Celou tuto sérii hodnotím jako jednu z nejlepších fantasy dystopií co jsem doposud četla. Má to akci, výborný spád, skvělé charakteristiky postav, věrohodný popis i děj. Autorka se nesnažila zbytečně nahnat stránky bezduchými pasážemi, postavám jsem věřila a fandila až do konce. I Anden, kterého jsem zprvu nemusela mi nakonec díky svým rozhodnutím přirostl k srdci. A ten konec... Není to takový ten klasický happy end, což vlastně k celému příběhu neuvěřitelně sedí a posouvá tak všední romantickou linku na jinou úroveň.

30.04.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Nejvíce se mi asi líbila poslední povídka -Něco více, ten konec s Ciri je prostě epický. Doufám že pokračování mě zase nezklame a že Marigold dostane více prostoru, protože jeho postava je prostě perfektní.

29.04.2021 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Měl by to být klasický vycpávkový díl, ALE za mě byl lepší než první. Přečetla jsem to jedním dechem, bylo tam tolik akce, napětí, intrik.. Samozřejmě to bylo celé celkem předvídatelné, ale ten konec? No tak... Nevěřím tomu, že to někoho nezaskočilo a neměl potřebu dočíst tak celou trilogii :D

28.04.2021 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Taková ta klasická dystopie, která nenadchne neurazí. Další díl si určitě přečtu, ale neočekávanám žádné velké zvraty. Děj je velmi předvídatelný, což je pro mě vždy zklamáním, ale zase mě mile překvapila charakteristika postav a rozhodně nemůžu autorce upřít čtivost a udržení akce. Celou knihu můžete přečíst doslova jedním dechem, bez hluchých a nudných pasáží a to vždy potěší každého čtenáře.

27.04.2021 3 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Klasika, která mě opravdu mile překvapila. Je to milé, nadčasové, dojemné... Jo jsem si zamilovala od začátku knihy a byla tahounem celé rodiny i samotného příběhu. Teď se s klidným srdcem podívám i na filmové zpracování, kterému jsem se záměrně vyhýbala dokud nepřečtu knihu.

26.04.2021 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Oddechový retelling na Krásku a Zvíře. Pokud od toho nečekáte něco víc určitě nebudete zklamaní. Mě trochu zklamal popis prostředí, kde se autoři fantasy můžou vyloženě vyřádit, ale tady to bylo opravdu odbyté (velký zámek, kouzelná flétna, květinový pokoj a konec). Autorka se hodně zaměřila na charaktery jednotlivých postav a ačkoliv mi byly všechny postavy sympatické (nejvíce Grey), tak mě několikrát zklamalo jejich nepochopitelné chování a jednání v některých situacích a bohužel to ubíralo na věrohodnosti příběhu. Druhý díl si ale každopádně přečtu, jelikož konec mě opravdu zaujal a jsem samozřejmě zvědavá, jak se s tím autorka dál popere.

24.04.2021 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Miluju ten žánr, ten příběh, ten humor, ty postavy... Zákonitě teda protáčím oči pokaždé, když se Geraltovi připlete do cesty žena (či individum ženského pohlaví) a jedinou její starostí je zaklínače svést, protože tady se autor opravdu hodně nechává unést mužským egem...Ale aspoň se u toho vždycky pobavím :D

22.04.2021 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Je to krásný příběh o lásce, rodině, svědomí, odpuštění a naději zasazený do toho nejtemnějšího prostředí. Člověk ale musí číst mezi řádky, aby to viděl. Možná mě trochu mrzí, že romantická linka nedostala více prostoru, ale nadruhou stranu jsem za to ráda, protože konec mě i tak dostal..

22.04.2021 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Upřímně jsem od toho čekala víc. Nebylo to špatné, to určitě ne...ale nebylo to ani ničím výjimečné. Do děje jsem se často nemohla začíst a málokdy to ve mě zanechalo nějaké emoce. Druhý díl už mám (bohužel?) doma, takže se budu modlit ať je lepší. Dost mě taky znervózňuje zjištění, že to má mít 6 dílů a opravdu nevím jestli zrovna tahle série k tomu má vhodné předpoklady..

18.04.2021 3 z 5