Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Vždycky mě potěší a zaujme, když se chlap dokáže tak snadno vcítit do pocitů ženy (hlavní hrdinky). King je prostě bůh a jako každá žena smekám před jeho empatií vůči opačnému pohlaví.

24.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Možná je to tím že jsem to četla v těhotenství, ale hrozně se mi to líbilo. Ten příběh malého a odhodlaného děvčátka jsem přečetla doslova jedním dechem. Kinga miluju, obzvlášť pokud "občas" nechá dítě i přežít :D, takže tím si mě omotal okolo prstu.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Celá série je opravdu povedená. Tématika padlých andělů mě moc nezaujala, ale autorka to bohatě vynahradila pestrými postavami a svižným dějem.

24.02.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran a Prohnilé město je podle mě vrcholem autorčiny kariéry. Je to dokonalý. Ta zlodějská cháska vám prostě přiroste k srdci :)

Selekce Selekce Kiera Cass

Hodnotím celou sérii a to více než pozitivně. A ano - je to sladké, prosté, naivní, předvídatelné a naprosto dívčí, ale ten princeznovský příběh miluju. Postavy a jejich charakterové vlastnosti autorka popsala opravdu výstižně a přesto nenuceně. Dalším čtenářům však doporučuji skončit příběh třetím dílem (do třetice všeho dobrého, no ne :D) a do Dcery a Koruny se nepouštět.

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Velice povedená fantasy a oddechovka. Popravdě se mi líbila daleko více než Kroniky pozůstalých. Hlavní i vedlejší postavy jsem si zamilovala a pozvolna vyvíjející se romantická linka se opravdu vydařila.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje druhá nejoblíbenější. Člověk pak začne být v přítomnosti koček mírně znepokojen... :D

Misery Misery Stephen King

Srdcovka, jelikož se jedná o mojí první knihu od tohoto génia. Četla jsem jí prve ve 14ti a doteď si pamatuji, jak jsem nechápala, co má furt autor s tím přílivem a odlivem :D Ale už tehdy si mě King získal a já se stala jeho věrnou čtenářkou. Misery jsem četla už asi 5x a věřím, že to není naposledy.

24.02.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Moje máma mě jí poprvé donutila přečíst ve 14ti. Vzpamatovávala jsem se z ní opravdu hodně dlouho. Znovu jsem se do toho donutila sama v dospělosti a musím říct, že to bylo snad ještě horší. Nicméně knihu mám schovanou a až přijde čas vnutím ji zase svým dcerám, protože jednoznačně splnila svůj účel.

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Nádherná obálka, ale tím to opravdu končí. Hrozně jsem na knihu těšila (a kdo ne), ale se Selekcí se to nedá vůbec srovnávat. Autorka evidentně všechny své nápady již vyčerpala a potřebovala by uměleckou pauzu. Každopádně je to škoda, už její pokračování Dcery a Koruny mi bylo trnem v oku, ale po tomhle už ani nemám slov...

22.02.2021 2 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Četla jsem prvně Pekelné stroje, před Nástroji smrti a jsem za to opravdu vděčná. Za mě je tato série mnohem lepší. Miluju ten příběh, postavy a především brilantní zakončení série a milostného trojúhelníku.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Určitě doporučuji. Kniha se velmi dobře četla. Byla napínavá, svižná, bez hluchých míst a nudných pasáží. A ačkoliv nepatřím k herním nadšencům nedělalo mi problém držet krok s autorem a hlavními hrdiny.

22.02.2021 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kdo by nyní neznal hladové hry. Ačkoliv se filmové zpracování v tomto případě celkem vyvedlo, jsem ráda že jsem se tenkrát prve dostala ke knižní verzi a doporučuji ji všem, protože film jí podle mě nesehá ani po kotníky :)

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Přečteno, ale ke knize se už nevrátím. Sestry Brontëovi mají sice neuvěřitelný talent, co se psaní týče, ale s každou jejich knihou se utápím v smutku a zoufalství. Nedokáží vystihnout ani tak jednoduché pocity jako je radost a tak i vy máte pocit, že se celá kniha nese v depresivní a místy utahané linii, která nikdy nekončí. Jany mi bylo pochopitelně líto, protože neměla jednoduchý život, ale to byly asi jediné emoce které jsem vůči hlavní hrdince pocítila. Umím si ale představit, že pro melancholické povahy se Jana stala spřízněnou duší.

22.02.2021 3 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Důstojné zakončení série. Autorka se také moc hezky poprala s milostným trojúhelníkem, ačkoliv nás mohla trochu více napínat a neupozorňovat nás na konec už z kraje knihy.

Doporučuji všem holčičkám, dívkám a ženám které vidí smysl v nesmyslu a jejichž fantazie nezná hranic. Lichotnický klobouk! :D

09.02.2021 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Rozhodně patřím k té skupince, které se líbil druhý díl více než první. Je tam více akce a napětí. Autorka se s dalším dílem neuvěřitelně profesně posunula a je to znát. Jediné co člověk může trochu postrádat je samotná říše divů, která se tak trochu ocitá na druhé koleji. I přesto si ale myslím, že je pro celkový příběh nezbytné ukázat čtenářům i počínání All v lidském světě. A o to více je samozřejmě nalákat na závěrečný díl.

05.02.2021 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Asi je to zvláštní, ale je to moje první kniha od známé autorky. Než jsem tě poznala jsem bohužel viděla prvně ve filmovém zpracování a tak se nemůžu odhodlat ke čtení knihy. Ačkoliv tahle kniha nepatří k autorčiným trhákům opravdu jsem si to užila. Jojo přesně ví kdy a jak z vás vytáhnout emoce, kdy zvolnit a kdy naopak přidat. Postavy vám během několika stránek ožijí před očima stejně jako celá zátoka.

04.02.2021 4 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

(SPOILER) Krásná pohádková trilogie na zimní večery. Ruská kultura, krajina a historie na vás dýchala z každé stránky. Vasja mi neuvěřitelně přirostla k srdci, nejspíš právě proto, že si nikdy nehrála na další krásku v nesnázích a ještě dále měla do sladké a nevinné Nastěnky. Postavy Mrazíka, Medvěda, čjortů a Půlnoci mě také neuvěřitelně bavily a kdo neuronil slzu pro Slavíka má srdce z kamene :D

04.02.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Splněno, přečteno, ALE ke knize se už nevrátím. Depresivní prostředí, depresivní postavy a ještě depresivnější děj. Věřím, že někdo v tom dokáže spatřit světlo, lásku a jisté kouzlo, ale já mezi ně opravdu nepatřím. Heathcliff byl pro mě od počátku až do konce pěkným prevítem a ačkoliv jsem cítila povinnost připsat mu body za jeho lásku ke Kateřině prostě to nešlo.

04.02.2021 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Ten nápad je skvělej. Asi bych ale milovala příběh Alenky v jakémkoliv provedení, takže jsem velkodušně přehlížela spoustu nedostatků. Charakteristika postav je celkem ucházející (u Morphea dokonce bravurní), ale pro mě dost zevrubný popis prostředí kazil celkový dojem. Děj byl chvilku přehnaně táhlý, ke konci zas příliš úspěchaný. Ale pokud vás první díl neodradil určitě doporučuji přečíst celou sérii, bude to jen lepší a lepší ;)

04.02.2021 3 z 5