Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1135/holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-ixM-1135.jpg 3.91370

The Girl Who Loved Tom Gordon (1999)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

StephenKingje

Sice je trochu jiná než ostatní knihy od Kinga ale mně se strašně líbila.Jenom škoda že tam byl ten divný medvěd.Medvěd by tam sice pasoval,ale měl by být "normální".

Monnyska

Nádhera.. Trochu pomalejší rozjezd, ale jinak skvělé dílo! Celým příběhem mě doprovázela myšlenka: 'Sakra Kingu, jak můžeš tak malou holčičku tahat takovými zákoutími strašidelného lesa, pomoz jí, ať konečně tu cestu najde..'

pedroK

Podle přebalu by mě příběh nezaujal. Ále je to King, takže jsem si říkala, že to nebude jen tak. A tedy jsem se dala do čtení. Děsivý příběh holčičky ztracené v beznaději. Po půlce knihy jsem už jen se strachem čekala, kdy a jak umře. No, neuvěřitelný příběh, na konci jsem šokovaná s úlevou zavřela knihu a rozhodla se, že moje děti nikdy do lesa nevkročí!!

Mikik

Mně se kniha líbila. Není sice kdovíjak dlouhá, ale napínavá to tedy je. Do poslední chvíle jsem se o tu holčičku bála.

Peťulka8

Kniha mi přišla trošičku zdlouhavá, ale má velmi napínavý a zajímavý děj. Všem čtenářům, kteří mají rádi dobrodružnou a fantastickou literaturu doporučuji :-)

VeliiQ

Pěkná knížka s typickými motivy Stephena Kinga (les, Maine, škumpa, strach, snad i ten baseball). Řekla bych, že se to dá brát i jako taková příručka, co (ne)dělat, když se ztratíte v lese, takže se může i dost hodit.

MikeDV3

Kniha pro mě byla v některých pasážích velice zdlouhavá a měl jsem nutkání přeskakovat. Na druhou stranu za velký klad považuji vykreslení psychologie Trys, která se mi moc líbila. Dále mě docela zklamal konec, přišlo mi to takové moc rychlé.

Bar16

Kniha se příjemně četla. Trošku jsem se bála, že se budu nudit, ale pan King mi zase ukázal, že psát opravdu umí. Smekám, protože naprosto perfektně popsal pocity devítileté holčičky, ztracené a osamělé...

EnaryFeniel

Zdánlivě jednoduchý příběh... Holčička se ztratila v lese. Ale v té jednoduchosti je jedinečnost, která jej povznáší. Krásně popisovaná příroda a myšlenkové pochody hlavní hrdinky, které bych tedy podle příběhu hádala o pár let více, ale nevadí. :)
Jako skautka s obří fantazií jsem příběhem nadšena. :)

Kingomolka

Co na to říct. Asi jen to, že nejlepší bude když se budete držet cesty. A knihu si užijete stejně jako já. :)

allebra

S tvorbou Stephena Kinga jsem se zatím setkávala jen prostřednictvím filmů a teď konečně došlo i na jeho knihy. Trisha měla mé sympatie od první chvíle a celou dobu jsem jí držela palce. Nenudila jsem se ani chvilku, Stephen King je skvělý vypravěč! Už se moc těším na jeho další příběhy.

DickBach

Jsem mámou devítileté holčičky, takže vůči knize mám jedinou výtku... takhle velké holky si s panenkami už nehrají... Nebo že by americké jo???
Jinak je to - jak se píše pode mnou - netypická Kingovka. Ovšem jen pan mistr dokáže bravurně popsat mysl holčičky ztracené v temných lesích s tak ohromující přesností a realističností. Doporučuji dcerám místo rodičovského nudného omílání "vyšších pravd" na téma poslušnost. :o) :o) :o) Děkuji.

Ivan Kučera

Sorry, ale strašná nuda. Možno dokonca jeden z najslabších románov Stephena Kinga, i keď slovo román je asi dosť prehnané, nakoľko toto je skôr útla novela z komerčných dôvodov vydaná ako (kvázi)román. Nápad o vystrašenom, malom dievčatku, stratenom v nádherných, ale i hlbokých, obrovských a reálne nebezpečných lesoch severnej Ameriky je úžasný a kvalitné filmové spracovanie by mohlo dosiahnuť fenomenálnych rozmerov, ale film stále nemáme a čo sa úrovne literárneho spracovania týka, je veľmi slabá. Už len krátka nočná pasáž z kultovej poviedko-novely Telo, v ktorej štvorica kamošov trávi noc v les,e je stokrát atmosférickejšia, než celé Dievčatko, ktoré malo rado Toma Gordona. Je to príliš skratkovité, nezáživné, bez atmosféry, slabé, (pod)priemerné...

2ndFebruary

První Kingovka, co se mi asi v 11 letech dostala do rukou.
Já vím, že pro spousta lidí ten příběh není kdovíjaký terno, ale pro mě je to srdeční záležitost :)

stafbul

Velmi dobrá kniha, kterou asi ocení jen lidi, kteří milují přírodu a mají velmi dobrou představivost. Přečetla jsem ji už potřetí a jistě né naposledy. Vše dokáži prožívat s hlavní postavou, cítím studená potok, slyším ševelení stromů, lupání větviček...je to krása.

buldozer5

Stephena Kinga sice nemám nijak moc v oblibě, ale tahle kniha byla úžasná. Jen strhávám jednu hvězdičku za nudné pasáže, které jsem přeskakoval.

happy-smile

Takové lehké čtení. Pořád se jenom motáme v lese a fandíme holčičce, aby našla správnou cestu a došla v pořádku domů. Kniha je krátká, ale i tak na takové téma docela dlouhá a místy to už může člověka bohužel docela nudit.

Gabi.K

Tento příběh není jako typické díla od Kinga. Přesto se dobře čte , i když jsem postrádala "tajemno" musela jsem dočíst, abych zjistila jak to celé dopadne.

Gordonlord

Spoiler : Holčička se ztratí v lese, pár dní bloudí a odvahu ji dodává poslech rádia se zprávami o jejím oblíbeném baseballovém hráči. A na konci se postaví medvědovi. Sorry, že jsem vám vykecal celý děj, zápletku i vyvrcholení, ale tahle kniha podle mě nestojí za přečtení. Jedna hvězdička za řemeslně zvládnutou ubíjející nudu a zajímavě popsané myšlenkové pochody malého děvčete v krajní situaci.

RA-dushe

Jak muze někdo dat min jak pet hvezdicek za tak vybornou knizku. Uzasny, jak se autor dokaze vcítit do ruznych osob ruznyho veku. Nechapu. King je proste king!

danny_21

Útlounká knížečka stylem lehce mimo Stevův obvyklý styl, přesto povedené, rychle plynoucí s příběhem o tom, co všechno může potkat devítiletou holčičku ztracenou ve staré známé oblasti divočiny TR-90. Jeden i přehlédne i pochyby o způsobilosti takto malého dítěte konat všechny ty chladnokrevné skutky v jasném rozumu a nakonec mu z toho vychází hodnocení v lepším průměru - 70 %

BuryHK

Jedna malá Holčička jeden velký les a pan King.Neuvěřitelné co dokáže ten chlap vymyslet.Knížka rychle plyne a je hodně napinavá.Říkám díky!

susan0834

Úžasná!!!

dom.ini

Moc zajímavý psychologický příběh o pocitech holčičky ztracené v lese. Příběh byl napínavý od začátku až do konce a Trishe jsem moc fandila, aby to s ní dobře dopadlo. Jedinou výtku, kterou k tomu mám je věk Trishy, protože nějak pochybuju, že by takto malá holčička zvládla vše, co jí v této knize potkalo a osobně bych ji odhadla na takových 14 let a více, ale to je tady jen taková drobnost. Rozhodně však doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé psychologické příběhy.

MGT

Za mě teda luxusní záležitost, ač to není Kingovka na jaké jsme všichni zvyklí. Sice nevěřím, že by devítileté dítě (i když je jí skoro deset a je na svůj věk velká) tohlencto zvládlo. Pro mě super čtení s nádechem mystéria, až je s podivem, že je v modrém.

martina.culik

Jedná se o jeden z útlejších románů od Kinga. Děj se dá shrnout jednou větou: Holčička se ztratila v lese a bloudí. Přesto jsem se od začátku do konce měla problém od knihy odtrhnout a moc jsem té ztracené holčičce fandila.

Tereza.K91

jak se zde píše kniha nenadchla, ale ani neurazila. Čekala jsem něco víc.

ujira

Překvapilo mne, že autor píše i knihy s dětským hrdinou,dokládá to jeho literární talent a nezměrnou fantazii. A je to napínavé i když ,,nekingovsky,,.

Hanah01

Strašidelný příběh o ztracené holčičce v lese...jak jednoduché a přitom vůbec ne k zahození. Není to typická Kingovka, ale neurazí. Nejvíc mě na tom baví, jak autor umí popsat pocity- strach, zoufalství,naději .. Žádné nadpřirozeno a přitom člověku sem tam proběhne mráz po zádech.

gan112

Pre mňa ploché a nudné. Počúval som to ako audio knihu, možno keby som to čítal tak sa mi to páči viac, alebo možno aj menej. Chýba mi tam šírka. Dejová linka s rodičmi je na chvíľu naznačená a potom sa vytratí úplne. Jeden z mála dobrých nápadov je s walkmanom ako jediným spojením s vonkajším svetom, a naviazané baseballové zápasy. Dobre ale to je tak zo šírky všetko, a preto pre mňa neuveriteľný príbeh, bez zázemia širších okolností, súvislosti, a z množstvom opisov ktoré ma poväčšine nudili. Prišlo mi to ako pretiahnutá poviedka. Skrátka nič nutné.