Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1135/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-nCz-1135.png 4 2309 363

Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon , 1999

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Další taková jednohubka řekl bych. Přečetl jsem to takřka jedním dechem a byl to opravdu dobrý příběh. Další taková banální situace... no ani ne tak banální, situace to vlastně byla dost závažná, ale prostě taková běžná situace a King z toho udělal takový horor, který dokonce dává čtenáří k zamyšlení, jestli to, co ta holčička viděla, bylo opravdové, nebo jen čirá děcká fantazie způsobená strachem. Taky se mi líbilo (i když to nebylo pěkné), že zde bylo popsané jak přežití, tak i běžné lidské potřeby. Tím myslím konkrétně průjem, nevolnost a vše okolo, protože já se s tím zatím setkal velice zřídka kdy v knihách. Tam se většinou takové věci neřeší a kolikrát je to i chyba, řekl bych. Neříkám, že se to musí používat vždycky, ale někdy to není na škodu, alespoň by to přidalo na věruhodnosti.

daviskaaa
30.11.-0001 5 z 5

Jedinečná kniha, tady jde vidět jak King umí z obyčejného udělat děsivé a dokonalé.

Bájča
30.11.-0001 1 z 5

Jediná kniha od SK, která mě neoslovila.

děti boj o přežití lesy strach bažiny, mokřady, močály baseball

Stephen King
americká, 1947