Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Truly Truly Ava Reed (p)

Mě to bohužel příliš nezaujalo. Neustále mám pocit, že autorka vlastně "vykradla" postavy, dějové linky i některé pasáže z jiných (mě více oblíbených) knih a dohromady to k sobě ani nesedlo. Chápu, že vymyslet v téhle kategorii něco nového je složité, ale mám pocit že autorka se ani nesnažila. Celkově mám i problémy s Redem pod kterým kniha vyšla, jsou tam chyby, některá slovní spojení nedávají smysl a neustále oslovení : maminka / tatínek mi vyloženě zvedá tlak.

20.07.2021 2 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl si stále udržuje vysokou laťku. Bavil mě možná i o trochu více než předešlý protože ačkoliv byl děj dost předvídatelný, tak jsem přeci jen nevěděla co mě čeká. Ideální oddechovka. A ta scéna s včelou :D ??? Už dlouho jsem se u knihy tak upřímně nezasmála..

20.07.2021 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Je to krásný příběh, vyprávěn z pohledu malého dítěte, plný emocí a témat k zamyšlení (rasismus, společenské postavení, předsudky, domácí násilí...). Děj samotný mi chvilkami přišel uloudaný ale celkově jsem knihu měla přečtenou velice rychle. Také mi to trochu připomínalo Kingovu Zelenou míli. Není to kniha, kterou si budu muset v budoucnu přečíst ještě jednou, ale přečtení rozhodně nelituji.

29.06.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Na nový svět Sarah J. Maasové jsem si musela delší dobu zvykat. Ta kombinace víly s mobilním telefonem v ruce mi nějakou dobu nedělala příliš dobře. Nicméně po prvotním šoku se člověk snadno začte a později mu to už ani nepřijde. Jednu hvězdičku strhávám ale za zbytečně natahovaný děj. Ta bichle by rozhodně mohla být poloviční, nemůžu říct že některé kapitoly byly vyloženě vycpávkové, ale jejich podstatu autorka rozložila zcela zbytečně do dalších 5 kapitol.

29.06.2021 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

(SPOILER) Rozhodně je to zajímavý příběh. Pohled do naprosto odlišné kultury byl rozhodně obohacující. Nicméně malou Čijo jsem si oblíbila daleko více než dospělou Sajuri. Vůbec se mi nelíbilo co z toho odvážného a upřímného děvčátka vyrostlo, její myšlenkové pochody a naivní láska i v dospělosti mě ubíjely. Celkový pohled na gejši potažmo lepší prostitutky mě nepřekvapil, ale pořád jsem doufala že se mezi nimi najdou i poněkud inteligentnější jedinci, co mají i nějakou hrdost. Opravdu mě nenapadlo, že jsou na to ty husy ve skutečnosti pyšné a po ničem jiném netouží.

22.06.2021 4 z 5

Vojvoda a ja Vojvoda a ja Julia Quinn

Já jsem naprosto spokojená. A ano je to plný klišé, sladkých scén a předvídatelného děje (i pro ty co neviděli seriál), ale já jsem si to čtení užila. Je to čtivé, krátké, zábavné a kupodivu i milostné scény byly pro mě v přijatelných mezích. V sérii tedy budu určitě pokračovat. Nebýt Netflixu nikdy by mě nenapadlo pouštět se do čtení tohoto typu knihy což by byla škoda, protože takhle skvělou oddechovku jsem už dlouho nečetla.

21.06.2021 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Opět se skláním před panem Kingem, jeho mozkem, jeho fantazií a jeho stylem psaní. Předchozí díl jsem četla před X lety, takže jsem se bála že se v ději budu trochu ztrácet, ale navazuje to tam okrajově, že člověk se může s klidem pustit do čtení aniž by četl předchozí díl. Postava Morrise Bellamyho byla perfektní, jeho myšlenkové pochody a příhody jsem si fakt užívala, protože takového magora může opravdu vymyslet jen King.

18.06.2021 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Ani tentokrát mě autor nezklamal, ačkoliv tato část se zaměřuje především na válku, politiku a intriky. Geralt se tak trochu odsouvá do pozadí a dějová linka se točí spíše kolem Ciri. Původně jsem to viděla na 4 hvězdičky, ale pak ten jednorožec? No tak, kdo umí tenhle kýč zasadit do příběhu a ponechat si u toho veškerou důstojnost? 5 hvězdiček, jinak to nešlo :D

15.06.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Bála jsem se tu knihu otevřít. Věděla jsem že se mi to nebude číst dobře. Je to opravdu silný příběh plný lásky a bolesti zároveň. Autorka se zaměřila především na charakteristiku hlavních postav a jejich vývoj a to se jí povedlo opravdu velmi dobře. Lily jsem si od začátku oblíbila a většinu jejích rozhodnutí naprosto kvitovala, ale co bylo horší je, že jsem si oblíbila i Rylea. O to hůře jsem pak snášela jeho proměnu. Chápu, že většině žen ta kniha nic neřekne a tak je to správně, ale já smekám a děkuji za poselství, které kniha nese. Možná bych ji zařadila do povinné četby, alespoň pro to něžnější pohlaví.

15.06.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

(SPOILER) Nechápu jak mi to mohla Mona udělat... Kde je sakra můj "happy end" ????

Tak a teď trochu vážně... Je to slabší... Nevím čím to je, možná postavami které ve mě neprobudily téměř žádnou emoci. Jsou takové bezvýrazné, ploché, nijaké. V předchozí sérii jsem je prostě od začátku milovala, nebo nesnášela viz. třeba Sawyer (jen na začátku). Ale ta emoce tam byla. Tady nic. Nezbývá mi, než doufat že se celá série nebude točit jen okolo Ruby a Jamese a Mona hodí do placu další pár, který mi bude víc sedět. A souhlasím s většinou, že překlad je teda dost bídnej, možná by to v originále vypadalo úplně jinak.

13.06.2021 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Milý, oddechový retelling na motivy oblíbené pohádky Kráska a zvíře. Osobně miluji asi všechny retellingy, takže i tento jsem si celkem oblíbila. Výborně zpracované postavy, napětí, čtivost a fakt, že se jedná o standalone (což je v této době plné trilogií malý zázrak) patří rozhodně k plusům knihy. Musím ale rozhodně vytknout samotnou dějovou linku, autorka se bohužel až příliš drží původní linky pohádky ačkoliv příběh rozhodně umožňuje si pohrát s fantazií a ten konec mě vyloženě zklamal.

04.06.2021 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl naslouchače mě bohužel už neoslovil tak jako díl první. Příběh je tentokrát jedno dlouhé výpravné putování Ilan s pětadvacítkou. Nemůžu říct, že to nebylo zajímavé...Ale některé pasáže mi bohužel přišly zbytečně natahované, až nadbytečné. K odhalování tajemství autorka přistupuje velice obezřetně a umí vás tak pěkně vytočit :D. A také mě trochu začíná děsit fakt, že to má být pentalogie. Uvidíme čím nás autorka překvapí, já si počkám klidně i 10 let.

03.06.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Další český autor, kterého jsem předem podcenila. Netuším, proč automaticky předpokládám, že není možné aby se česká autorka vyrovnala zahraničí tvorbě. Je to nádherný, originální a napínavý postapokalyptický příběh, který je velice propracovaný, čtivý a já jen lituji toho, že jsem se této knize tak dlouho vyhýbala. Postavy jsou perfektně zpracované a malou Ilan si určitě oblíbíte, stejně tak jako některé členy pětadvacítky.

02.06.2021 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Souhlasím s většinou, že se nejedná o typickou "kingovku", ale i tak se mi ten pozvolný detektivní příběh líbil.

31.05.2021 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Ukradený polibek je první mojí knihou od této autorky a velice mile mě překvapila. Čekala jsem až pohádkový romantický příběh, kdy je žena přislíbena muži kterého nemůže vystát a později se do něj zamiluje. Dalo by se říct, že to tak vlastně i bylo, ale celý příběh je plný nenávisti, vzteku, odplaty, boje o moc, postavení, intrik a strachu. Chicagská mafie celý příběh posunula na vyšší úroveň a sladký konec byl jen třešničkou na dortu.

30.05.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Další napínavý příběh od autorky Shari Lapena. Manželé odvedle je kniha plná zvratů, napětí a emocí. Příběh začíná únosem maličké dcery Cory na první pohled běžnému manželskému páru, ale během rozplétání této zapeklité ztráty dojde k několika závažným odhalení a autorka vám nejednou dokonale zamotá hlavu. Jak už je v jejích knihách zvykem vina nakonec dopadá na více než jednu hlavu, stejně tak jako otevřený konec, kterým mě autorka pravidelně vytáčí :D

29.05.2021 3 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Postavy jsou skvělý, svět originální, ale na mě tam toho bylo až příliš. Nemůžu říct, že by byly některé kapitoly vyloženě vycpávkové, ale rozhodně byly zbytečně natahované. Díky časté přímé řeči se ale příběh celkem dobře četl. A výrazy jako "zkrunděná čůza" mě teda budou pronásledovat ještě dlouho :D

27.05.2021 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Tak tohle bylo hodně špatný... Bože bylo mi trapně za všechny, co s tou knihou měli co dočinění. Tady to už bohužel nezachránila ani čtivost, kterou autorce musím nechat.

27.05.2021 1 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Když jsem na tuhle knihu narazila v antikvariátu byla to láska na první pohled (no vážně viděli jste tu obálku?)... Ale vlastně jsem od toho nic moc nečekala. Tahle kniha je sen, pohádka, vycházející měsíc a zapadající slunce. Autorka tak nádherně píše, že mi vlastně ani nevadilo že se v první polovině vlastně ani nic moc neděje. Ten příběh je božský (doslova), se spoustou zajímavých postav, které zprvu třeba i nesnášíte ale nakonec je pochopíte a možná i začnete mít rádi. Autorka do příběhu nádherně zpracovala i spoustu nadčasových témat a myšlenek. Určitě to není kniha pro každého, ale pro mě znamenala moc a věřím, že je to jedna z těch knih, které mi utkví v paměti do konce života.

27.05.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Moje první knížka od Shari Lapena a bylo to celkem průměrné. Děj byl celkem předvídatelný, závěr mi přišel už malinko přitažený za vlasy, jakoby se autorka na poslední chvíli zamyslela, jak by čtenáře mohla ještě víc natáhnout... Mě to přišlo jak většina filmových konců, kdy si nechávají otevřená vrátka pro pokračování. Nicméně musím autorce pochválit styl psaní a čtivost, dalším autorčiným knihám dám určitě šanci.

26.05.2021 3 z 5