Lunapark

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176588/big_lunapark-176588.jpg 41320
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Joyland, 2013

Kniha Lunapark

jfialova
předevčírem

Kniha patří v autorově portfoliu mezi trošku slabší kusy. Oceňuji originalitu námětu-knihu z prostředí lunaparku jsem snad ještě nečetla. Postavy mi přijdou takové odosobněné v porovnání s tím, co autor umí. Nějak jsem se za celou dobu s nimi nesžila. Finále napínavé, úplný konec dojemný.

evvva

Ten příběh se nečetl,ten prostě probíhal,nenásilně,bez Vašeho přičinění....a vy slyšíte zvonění do posledního kola,smích zprava,pláč zleva,do toho praskání vzduchovek od střelnice, před očima tu úchylnou tvář uprostřed housenkové dráhy a všechno to voní tak důvěrně známě,jako teplý vítr, pot a písek...prostě tak,jak voněly a zněly prázdniny....King mě umí dojmout,umí rozplakat jako jeden z mála chlapů...a víte co? Ten nápad s drakem na konci, vůbec není špatný....

EnaryFeniel

Nestrašidelný ale za to oddychový a čtivý příběh o jedné části života jednoho velmi sympatického mladíka. Jeho ''vztahově rehabilitačního,, pracovního pobytu v místě zábavy, přátelství a lásce okořeněno o detektivní zápletku.

jana277

Neviem, či som bola pri čítaní zrovna "prekingovaná", ale čakala som od knihy viac. Niekedy fajn, niekedy až poetická. Sále som čakala, čo také wau sa objaví, ale neprišlo to. Možno po pár rokoch, ak by som čítala znovu...

Calwen89

Souhlasím s většinou, že se nejedná o typickou "kingovku", ale i tak se mi ten pozvolný detektivní příběh líbil.

Faila

Nevím čím a proč, ale místy mi Lunapark připomínal Zelenou míli. A svým způsobem taky staré hororové knížky Stopy hrůzy, které jsem v dětství hltala.
Líbí se mi styl těchto Kingových knih, kdy se nic moc neděje, a zároveň se toho děje až moc. Kdy divné a bláznivé nějakým zvláštním způsobem zapadá do běžného a obyčejného. Občas mi přeběhl mráz po zádech a občas jsem nervozitou nechtěla číst dál. Za mě moc dobrá kniha.

Patrik02

Řekl bych tak trochu jiný King, než jsem zvyklý. Ale rozhodně to není myšleno zle, to vůbec ne. Lunapark je útlejší kniha líčící jednu životní etapu mladíka a jeho práce v Lunaparku. Veselé místo plné rodinné zábavy a atrakcí skrývající jedno nehezké tajemství. Mistr mne v této knize opět přesvědčil, že zkrátka umí psát. Poutavý příběh, barvité popisy, perfektně vyprofilované postavy. Lunapark je dle mého příkladem za všechny, že kniha nemusí mít 1000 stran, ani zbytečně komplikovaný a zamotaný příběh, aby dokázala chytnout za srdce a dostatečně uspokojit čtenáře. Jak už jsem zmiňoval výše, stačí jen umět psát.

janina66

Milý, lidský příběh 21letého mladíka, který brigádničí v Lunaparku. Je to o prvních láskách, vztazích a přátelstvích. Audiokniha byla doplněná písněmi z Lunaparku. Konec velmi napínavý a v úpném konci i nějaké ty slzy ukáply. Jinak je to samozřejmě ryze americké.