Lunapark

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176588/lunapark-176588.jpg 41086
Orig. název:

Joyland (2013)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Beta-Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (228)

Kniha Lunapark

Přidat komentář
Martial
15. dubna

Výborná

mirka71
13. února

Docela povedený příběh, rozhodně to není detektivka, ani horor, spíš jen tak neobyčejný příběh z pro mě nestandartního prostředí lunaparku s trochou tajemna. Obyčejný kluk se formou brigády dostane mezi sortu lidí zvaných světští a začne se zajímat o vraždu, která se v lunaparku stala před několika lety,což se mu málem stane osudným....... Cestou za prací do lunaparku poznává těžce nemocného chlapce a jeho matku...chlapec má zvláštní schopnost jakési jasnozřivosti....Knížka mě vcelku bavila, proto dávám pět hvězdiček.

Lutziana
07. února

Čtení tohoto kousku jsem víc jak půl roku odkládala a zdaleka jsem si od ní neslibovala nic, kromě toho, že to bude krátká oddychovka. Vše bylo nakonec jinak. Lunapark je příjemná duchařina, moje první přečtená "detektivka" od Kinga. Postavy příběhu jsou skvěle propracované, hlavní hrdina mi byl velmi sympatický, i když hned za ním se držel obdivuhodný chlapec Mike... Zezačátku jsem čekala obyčejnou detektivku, jež v lásce nemám, nakonec to byla ale solidní mysteriózní zápletka, trochu nedotažená, ale brala jsem jí jen jako druhořadý efekt a ozvláštnění už tak profundované atmosféry. Tenhle Kingův styl bych dva dny od přečtení předešlé "Kouzelné skříňky pro Gwendy" označila za progresivní, táhne na stará kolena více ke světlu, než k temnotě, která byla u Kinga vždycky hlavní jistotou, takhle je to podáno jinak a mě se to zamlouvá v pokročilejším čtenářském věku o dost líp, i když netvrdím, že se s chutí nezakousnu do nějaké echt Kingovky minulých dekád, to jistě zas někdy ano! Tesknivá nálada na závěr mnou hnula a čtenářské nitro pookřálo. Takhle dále, pane Kingu!

rutto45
27.12.2018

Prvé dielo, ktoré som od Kinga čítal. Priznám sa, že som čakal viac od ospevovaného "majstra hororu", ale aj tak milo prekvapil. Aj keď sa jedná skôr o detektívku (ktoré až tak moc nemusím) Štefan si udržal moju pozornosť po celý čas.
Pasáž, kedy atraktívna MILFka vylúpala mladého neskúseného panica sa mi na veľmi dlho vryla do pamäti.

shrek12
22.12.2018

Tato kniha je moje první od Stephena Kinga. Patří mezi ty lepší.

Gallaxy
15.12.2018

Pro mě zatim nejhezčí "kingovka" (zdaleka jsem nepřečetla všechny. Možná by se mi vic libilo, kdyby knizka skoncila ztratou panictvi Deva, ale to by zase nebyl King. Zvlaštní pocit zůstává.

Julinka679
17.11.2018

Bylo to dobré, ale... nebyl to pravý King. Knížka se četla sama, byla zajímavá, trocha duchařiny tomu rozhodně pomohla ale nějak to pořád nebylo ono. Má to být detektivní příběh, což jistým způsobem je ale King většinou vše píše tak, že mám husí kůži a tady se to nestalo ani jednou. King je králem hororu a kdyby Lunapark byl více hororový asi by se mi líbil víc. Každopádně jsem si čtení užila a jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Za mě "kingovský" dobrý průměr :-)

jaroiva
03.10.2018

I když mě moc nezajímalo, kdo je viníkem, knížka se mi líbila kvůli ostatnímu. Možná že nemocné děti jsou až příliš laciné téma, ale jako celek mě to bavilo a charaktery byly uvěřitelné.
Pobavilo mě upozornění, že to není literatura faktu :)