Lunapark

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176588/lunapark-176588.jpg 4963

Joyland (2013)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Beta-Dobrovský

tomaserd

Tak, konečně dočteno, dal bych tomu 3,5* ale bohužel to tady nejde, jelikož S.K. miluju a vím že je výborný tak trochu nechápu co toto bylo, přijde mi že to King napsal jen že neměl co dělat a psal. Kdybych to četl a nevěděl že to napsal on taky bych tomu dal 4.5* ale takto bohužel, King má na víc. Takže pokud chcete začít s Kingem tak toto nedoporučuji. Ale já to přečetl protože Kinga chci mýt načteného kompletního.

mrliš
31.12.2017

Hodně slabá kniha od Kinga. Hezky napsaná, ale to je tak vše. Na to že Lunapark napsal mistr hororu, tak nenastalo u mě žádné mrazení, hororová atmosféra prakticky není, jedná se spíše o takový kratičký příběh kluka, který strávil letní prázdniny brigádou v Lunaparku. Žádné strašení, žádné napětí, prostě nic. Jen takový plytký příběh bez jakékoli jiskry.

dagsvob
11.12.2017

Asi jsem měla moc velká očekávání, nic jiného jsem od Kinga nečetla a moc se mně do dalších jeho knížek nechce.

werewolf88
06.12.2017

Co mě zajímalo ještě víc, než kdo vraždí v parku, bylo jestli ***** mámu toho kluka.-)

Tinoušek
02.11.2017

Na Kinga trošku slabší, ale vůbec ne špatné. Oddechové čtení, tentokrát (skoro) bez krve ;)

Simonovič
29.10.2017

Kniha sa dobre čítala, od Kinga som iné nečítal a tak neviem čo som mal čakať. No bolo to dobré.

StephenKingje
15.10.2017

Kdybych hodnotil jenom tu detektivku, tak bych dal tři hvězdy.Ale já hodnotím nádherně napsanou knihu se simoatickými hrdiny a s nádherným okolím.Za mě sice ne nejlepší Kingovka, ale taky není zdaleka nejhorší.

Crackson
08.10.2017

Jedna z těch slabších Kingovek, ale četl jsem jí během zkouškového, kdy jsem už vážně potřeboval něco jiného než se prohrabávat v nekončících poznámkách a skriptech. Proto se mi líbila a ten počet stránek byl víc než ideální.

petgona
02.10.2017

Jedna zo slabsich Kingovych knih. Dlhy, pomaly rozbeh a potom zrazu sme sa vsetko dozvedeli. Napriek tomu, prijemna oddychovka.

Andynka
26.09.2017

Tato kniha se četla úplně sama. Sice jsem čekala více tajemna, ale napnuta jsem i přesto byla po celou dobu příběhu.

Danilla
23.09.2017

Nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Jako detektivka mi to nepřišlo, ač se mi o Lunaparku zdála noční můra (strašidelnější víc než kniha). Přišlo mi, že to King vzal opravdu hopem, i když mohl knihu klidně víc rozvést. Opravdu krásná byla poslední kapitola (asi jsem citlivka ale skoro i slza ukápla).

Dolik13
20.08.2017

Nejsem příliš velký fanoušek Kinga, nicméně jsem mu dal opět šanci a opět jsem zklamaný. Očekával jsem horor, tajemný příběh okolo domu hrůzy z Lunaparku, ale dostal jsem v podstatě jen béčkovou detektivku, kde se rozhodně bát nebudete. Hlavní postava byla sympatická to jo, ale závěrečné rozuzlení? Motiv vraha? Nic jsem se nedozvěděl, a tak opět musím říct, že mě King zklamal. Nevím, zda mu ještě někdy dám šanci.

Veronika33
20.08.2017

Po dlhej dobe som si opäť prečítala ďalšiu knihu od môjho kedysi veľmi obľúbeného autora. Kniha bola celkom pútavá, dobre sa čítala. Koniec sa mi zdal však taký nijaký, myslím, že King má aj lepšie diela. Prostredie kde sa príbeh odohrával ma však veľmi zaujalo a bavilo.

Kristyna95
17.08.2017

Temna stranka lunaparku propletena tajemstvim a strachem me pritahuje jako vosu med od doby, kdy jsem dokoukala 4.radu American Horror Story. Z tohoto duvodu jsem sahla po teto Kingovce v domneni, ze bude napsana v dobobnem duchu. No, neni. Netvrdim, ze je to spatna kniha, cetla se moc prijemne a urcite ma sve kvality, ktere se ji opravdu uprit nedaji. Jenze ja po otevreni knihy ocekavala husi kuzi, ne prijemne letni poctenicko, u ktereho jsem citila nejake to napeti az na poslednich dvaceti stranach. Mozna jde i o spatne nacasovani, moje posledni prectena kniha pred Lunaparkem bylo Kingovo Osviceni, takze jsem asi vnitrne ocekavala podobnou hororovou atmosferu.
Ale tak co, King proste v teto knize ubral, ozivil na papire zajimave charaktery v cele s docela sympatickym hlavnim hrdinou a prenesl nas do letni atmosfety 70.let, ktera pribehu dodala jeste o neco vic kouzla. To totiz kniha bezpochyby ma, ale ja se porad nedokazu zbavit dojmu, ze z tohoto nametu mohl King vyzdimat mnohem vic.

michal666
16.08.2017

Často špatně hodnocená jako slabá "kingovka". Je to sice oddechovka ale mě se líbila. Jednoduchý děj s trochou nadpřirozena.

aji
11.07.2017

Lunapark je první kniha, co jsem od Kinga četla. Velmi se mi líbila a naladila mě na další knihy. Od té doby je King můj nej autor.

dadu1688
12.06.2017

Moje první kniha od Kinga. Myslím, že jsem čekala něco jiného, ale i přes to mě kniha nezklamala. Něčím mě učarovala. Možná tím, že jsem se dokázala ztotožnit s hlavním hrdinou. Zklamání v lásce, vysoká škola, letní brigády a všechny trable s tím spojené... tedy s vyjímkou duchů, ti se mi zatím nezjevují. :D

Vincenzoci
31.05.2017

Příjemná oddychovka, možná jsem čekal větší odvaz autora (a možná i trochu jatka - lunapark sám o sobě nabízí víc než dost, míst "nehod" a navíc strašidelný dům, jen se toho moc nevyužilo, škoda. Ale je to pěkná ukázka toho, jak takový lunapark funguje, co návštěvník nevidí, jak je to mezi světskými atd. Rozhodně doporučuji, nebude litovat.

bajinecka
30.04.2017

Moje druhe seznameni s Kingem-a cekala jsem konecne deklarovany horor (Pan Mercedes nebyl...) :-( Doufam,ze priste si nejaky typicky Kingovsky horor opravdu pujcim,protoze jinak nepochopim,co vsichni na Kingovi maji:-) Toto byla kratka kniha,ktera me vsak presto celkem nudila. Polovina knihy byla o nicem (pokud vas teda nezajima celkem nudny popis zivota lidi z lunaparku),zakomponovany duch nebyl strasidelny (a vlastne ani moc platny pro dej),tzv.detektivni patrani moc urychlene,cervena knihovna podle me nevhodna. S primhourenyma ocima davam 3* a jeste jednou Kinga zkusim:-)

Air15
04.03.2017

Skvěla podaná kingovská jednohubka - svižné, napínavé, dojemné a trochu strašidelné. Navíc zajímavé prostředí lunaparku ze 70. let. Jenom ta propagace vydavatele, že se jedná o detektivní příběh je trochu přehnaná. Alespoň já jsem to tak nevnímal.

Simona02
28.02.2017

Moja prvá Kingovka.

regenka
25.02.2017

Hodnotím převážně kladně a to především díky několika věcem. Za prvé, je kniha docela krátká, takže se dá přečíst celkem rychle a s nadšením. Líbí se mi i romantický prvek i prostředí lunaparku. U první poloviny jsem se poměrně bála (dvakrát se mi o pouti zdálo), druhá polovina už byla víc detektivní.... k dokonalosti to má daleko, ale příjemné počtení.

trudoš
25.02.2017

Na Stephena Kinga nečekaně řemeslné dílko, sympatické především nepříliš velkým rozsahem. Ten slibuje napínavou počtenou, bohužel opak má k pravdě až nebezpečně blízko. Autorova tendence psát bez konceptu má za následek, že poměrně dlouho trvá, než děj nabude konkrétního tvaru a poté, co si projedeme nadšením ze života světských, konečně se dostáváme k nějaké zápletce (tedy za dobrou půlkou knihy). Jenže nebyl by to mistr mistrem, kdyby všechny tyhle řeči kolem nebyly výborně napsané. Atmosféra počátku sedmdesátých let je báječná, a přestože ústřední motivy nijak zásadně nevyděsí, ta nostalgie pouťové zábavy jednoduše zahřeje u srdce. Vlastně by se dalo říct, že detektivní linie je vedlejší a působí jen jako přidaná hodnota, nemluvě o duchařských sekvencích, vystřižených jak z Krajních mezí. V tomhle ohledu King bohužel moc nepřekvapí „nečekanými“ zvraty, protože až moc dopředu naznačí, jak se věci mají. Přes všechny nedostatky se ale Lunapark skvěle čte, a to je to, co se počítá.

Beebee
07.02.2017

Vynikající dílko, na rozdíl od jiných kingovek hraje nadpřirozeno vedlejší roli, ale rozuzlení je poměrně překvapivé a popis vnitřního života hlavního hrdiny jako vždy imponující. Prostředí Lunaparku je neotřelé a nové pro pozadí tragédie. Jediné, co je na této útlé detektivce na rozdíl od některých jiných kingovek jiné, je malé prokreslení postav, popis jejich vnitřního život je jednodušší, přímější, jsou poměrně jednoduše rozděleny na kladné a pak nesympatické. To vše na vrub rychlejšího spádu děje a zjednodušení vyprávění. Kvůli tomu jsem se do většiny postav (krom hlavního hrdiny) měla problém dostatečně vcítit. Kniha však rychle odsýpala.

Maus
31.01.2017

Jedním slovem Wow! Moc povedený příběh a kniha se četla úplně sama. Zatím vždy, když jsem šáhla po tenčí Kingovce, tak to bylo krásné odpočinkové čtení. Příběh se mu vážně povedl, ale abych řekla pravdu, doufala jsem, že se toho bude dít v domě hrůzy víc. Ale jinak jsem úplně spokojená, ještě teď vstřebávám celou knihu. Mám z ní úžasné pocity.

Kaaramelka
31.01.2017

Kniha Lunapark je příjemná oddechová "Kingovka", která mne nezklamala, a já se jen utvrzuji v tom, že si od tohoto autora chci přečíst další a další knihy.

Svatoslav
25.01.2017

Stephen King a magický realismus? Že to nejde dohromady? Lunapark čtenáře okouzlí vykreslením doby, svého "fikčního" světa. Lunapark vás dojme svou upřímností a vzpomínkou na časy, kdy pokynutí hlavou na pozdrav bylo povinností. Lunapark vás mírně vyděsí svou "ghost story" linkou a v neposlední řadě chytne a nepustí svým detektivním pátráním. Lahůdka na jedno posezení, která zpříjemní každý sychravý den.

PetikH2O
17.01.2017

Na můj vkus tam bylo krapet víc tý romantiky, Křapíku..

Toffee
30.12.2016

King nikdy nezklame. Jeho schopnost vyprávět příběhy je neskutečná. Ať je kniha o čemkoli, po první větě jsem tam. Ani tentokrát nezklamal.

Samysek
10.12.2016

Další velmi podařený příběh od úžasného spisovatele.