Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Když už mi chybělo k dočtení pár stránek byla jsem přesvědčená, že dám 4 hvězdičky. Je to čtivé, vtipné a především originální. I přesto jsem se ale místy nudila, kniha by podle mě mohla být kratší, některé postavy a jejich rozhovory bych klidně úplně vyškrtla jelikož mi přišly vyloženě vycpávkové. Ale ten konec mě dostal a úplně mi změnil pohled na celý příběh. Na příběh, který už vlastně není jen o sexu, drogách a rockenrolu, ale o lásce, důvěře a odpuštění. A o velice silné ženě...(jméno si každý doplní dle svého uvážení, mě napadají dokonce hned 3 jména :D)

15.04.2021 5 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Krásné zakončení série. Konec zůstal víceméně otevřený a ponechává čtenářům možnost domyslet si osudy jednotlivých postav, což mě trochu mrzí, ale svým způsobem to k příběhu patří. Celá série pro mě byla velkým překvapením a určitě se k ní jednou vrátím.

15.04.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Mona opět nezklamala. Porovnání s předchozími díly se samozřejmě neubráním takže bych u hodnocení uvítala i půl hvězdičky. Za mě je strop první díl, druhý díl horší a třetí někde mezi nima. Isaac byl perfektní postava, Sawyer jsem konečně trochu víc pochopila a nakonci si jí dokonce i oblíbila. Což je opravdu úspěch, když jste jí v prvním díle chtěly šlápnout do úsměvu. Hodně se mi líbí, že neztrácím kontakt i s předešlými postavami a tak trochu mi to celé připomíná legendární Přátelé. Další díly si určitě přečtu, ale s menším odstupem jelikož tenhle 3dílný romantický maraton mi emočně vystačí určitě na zbytek roku :D

11.04.2021 5 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhý díl se mi líbil asi ještě více než první. Autorka si to napětí vyloženě užívá a já se několikrát přistihla, jak mlátím pěstí do stolu "Bože Kestrel, tak už mu to konečně řekni !" Nové postavy jsou také výborně vykreslené a obzvlášť z císaře mi bylo kolikrát opravdu úzko. O to víc mě teda pěkně s*** zjištění, že další závěrečný díl je pouze v elektronické podobě. Nechápu...V mé knihovně by totiž trilogie měla své čestné místo jisté, ale takhle popravdě nevím jestli si ponechám pouze dva díly.

09.04.2021 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Souhlasím s většinou, že příběhu by daleko více seděla nálepka historický román namísto fantasy. Hlavní hrdinové, zápletka, milostná linka, prostředí - to vše je naprosto průměrné. Ale za mě ten příběh má neuvěřitelně přidanou hodnotu, řeší tolik důležitých a nadčasových témat jako politiku, otroctví, mír, válku, strategii, ženská práva, rasové rozdíly, společenské postavení... Nechápu, jak se to tam autorce podařilo tak nenásilně všechno vměstnat a za to si plný počet za mě zaslouží.

07.04.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Autorka bohužel svou první knihou série nasadila opravdu vysokou laťku, takže se neubráním srovnání. Ačkoliv postavy Dawn a Spence opravdu zbožňuji, jejich příběh pro mě už nebyl tak "epický". Na můj vkus tam bylo zbytečně příliš erotických scén, které mi nijak nesedly a chyběla mi taková ta lehkost a napětí. Tím ovšem nechci nikoho odradit od přečtení, je to skvělý a kdybych se už jednou nepřesvědčila, že autorka to umí líp bylo by to za plný počet.

06.04.2021 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kraťoučký milostný příběh s (jak asi všichni vědí) tragickým koncem. Styl psaní mi bohužel moc nesedl, ale za to se autorovi během tak malého množství stránek povedlo výborně zachytit charaktery hlavních postav, za což má můj obdiv.

06.04.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tak tohle jsem nečekala. Po pravdě ani nevím jestli mi někdy nějaká kniha podobného žánru tak sedla. Všechny postavy mi neuvěřitelně sedly, milostná linka byla pozvolná, uvěřitelná a já jí fandila od začátku do konce. I milostné scény, které běžně v romantických příbězích naprosto nedávám mi přišly věrohodné a nepřitažené. Takže za mě velké ANO.

03.04.2021 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Za mě spokojenost. Nic převratného jsem od toho neočekávala a přesto jsem mile překvapena. Samotný příběh ani hrdinové nejsou nikterak originální, vše tu už stokrát bylo a samozřejmě mě to nutí ke srovnání s jinými úchvatnými sériemi, ALE za mě jo. Vůbec mi nevadí podobnost s Kazem Brekkerem (naopak hlasuji pro více hrdinů podobného charakteru), ale jsem i naprosto spokojená s postavou hlavní hrdinky a to se mi často nestává. Milostná linka byla celkem zastřená a o to více se těším na další díly a už dopředu předpovídám, že se bude jednat o jednu z mích nejoblíbenější sérií.

01.04.2021 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tak já mám z toho rozporuplné pocity... Na autorku jsem narazila díky jejímu Sběrateli přání a až na hlavní hrdinku jsem byla celkem spokojená, takže mě napadlo si přečíst i něco dalšího a teď přemýšlím jestli to je poslední kniha co jsem od autorky četla. Obecně vzato má autorka velice zajímavé až osudové příběhy, výborné charakteristiky mužských postav, emoční a silné konce, ALE její ženské hrdinky jsou naprostá katastrofa, stejně jako popisy milostných scén a hrozně mi vadí její sklony k překombinování příběhu. Mohlo to být fakt krásný, bylo tam tolik možností k rozvinutí a obohacení děje (třeba aspoň pár znaků nás mohla naučit). Ale autorka to prostě nevyužila a je to škoda.

01.04.2021 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Krásný a kraťoučký příběh o lásce, smrti a odpuštění. Je to smutné, vtipné a originální. Jednu hvězdičku ubírám pouze z důvodu, že mě to nutí ke srovnání s Dorianem, kterého naprosto zbožňuju.

31.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Přiznám se, že jsem ke knize přistupovala dost skepticky. Českou tvorbu zrovna nevyhledávám a v tomto případě mě i dost odrazovala reklama o které jsem se mylně domnívala, že je placená. Už po pár prvních stránkách mi bylo jasné jak hluboce jsem se pletla a nechala se příběhem naprosto pohltit. Je to dokonalý. Opravdu. Autorka si zaslouží všechny poklony a ocenění, kterých se jí dostává za naprosto dechberoucí vylíčení kousku naší historie. Doteď nechápu jak se autorce povedlo naprosto přirozeně popsat vše důležité a přitom skákat z postavy na postavu a zároveň přeskočit i několik let. Jak i přesto máte pocit, že hlavní postavy znáte a prožili jste s nimi skoro celý jejich život. Smekám...

27.03.2021 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Od autorky Měsíčních kronik jsem nic jiného nečekala. Ačkoliv mi v knize ledacos chybělo a milostná linka byla na můj vkus poměrně slabá rozhodně mě autorka nezklamala. Obzvláště postavy se dle mého názoru opravdu povedly ( např. král byl prostě boží :D ). Takže pokud nejste zatíženi jen na šťastné konce určitě doporučuji.

23.03.2021 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Hodnotím jako slabší průměr, nápad byl více než dobrý, ale celé mi to přišlo nedomyšlené, uloudané a ani konec nestál za nic. Pokud jste četli Selekci budete nejspíše zklamaní.

20.03.2021 2 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

(SPOILER) Ve světové literatuře lze najít daleko lepší romány, nicméně já jsem to četla s chutí. Je to nadčasové, moudré, vtipné i smutné zároveň. Každý si tam něco najde.

"Počkej ještě! " zadržel ho don Quijote. "Chci alespoň abys mě spatřil svlečeného a byl asi při tuctu či dvou mých bláznovství. Slibuji, že to zvládnu do půl hodiny. Uvidíš na vlastní oči, čeho jsem pro lásku schopen."

08.03.2021 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tak tohle bylo zvrácené. Vážně... Děj? Ani nevím jestli to nějaký děj vlastně mělo.. Postavy? Ano, tam vím jak velké mají poprsí a bicepsy na břiše. Bože opravdu dlouho jsem nezažila, že bych si neoblíbila alespoň jednu postavu. Ale tady opravdu nemáte koho... Všechny postavy jsou tak bezcharakterní a naprosto odflaknutý, že autorka nazývá kamarádkami holky, které ani neznají svoje příjmení, pak se opijí a každá skončí v posteli s jiným klukem. A to tvoří základ jejich přátelství. O hlavní hrdince se nemůžu ani zmínit, protože to prostě nechceš. Školní prostředí mi dost připomínalo scény z klasického Stmívání, ale po chvíli mi došlo, že je urážka tyhle knihy vůbec srovnávat. Přijde mi že autorka měla v hlavě jen jednotlivé sexuální scény a snažila se je zasadit a poskládat do příběhu. Hvězdičku můžu dát pouze za obálku a počet stránek.

08.03.2021 1 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou. Četla jsem jí zároveň s Janou Eyrovou, takže pro mě byla více než vítaným únikem. Je to příjemná pohádková průměrná oddychovka u které člověk může klidně vypnout. První díl jsem nečetla, přesto mi nedělalo vůbec žádný problém zapadnout do děje a pochopit charaktery jednotlivých postav. Mojí oblíbenou byl pochopitelně Oliver a při některých jeho výstupech v reálném světě se prostě musíte usmívat.

08.03.2021 3 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Tak já nevím.. zajímalo mě to z hlediska mytologie a těšila jsem se na příběh Persefony a Háda v moderním hávu, ale tohle se moc nepovedlo. V samotném ději ani nevidím takový problém, jako ve stylu psaní. Samozřejmě chápu, že se tím autorka snažila dodat na autentičnosti psychickému stavu Pierce, ale trochu dost to přehnala a člověk měl opravdu co dělat, aby s jejími myšlenkovými pochody udržel krok.

26.02.2021 2 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Opravdu krásný milostný příběh, který je velmi zlehka okořeněn nadpřirozenem. Jednu hvězdičku, ale musím strhnout za postavu hlavní hrdinky Clary, která mi bohužel moc nesedla. Často na mě působila ploše, naivně až někdy hloupě a při jejích přeslazených proslovech jsem se několikrát přistihla, že protáčím oči. To už více sympatičtější byla Angelina, která tam zdaleka nedostala tolik prostoru. Postava Jonaha byla naopak velice povedená, realistická a člověk se snadno vcítil do jeho pochyb, strachu a myšlenek. Ke knize se ale určitě jednou vrátím, protože to stojí za to.

25.02.2021 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Další kniha, kde hlavní hrdinkou je žena. King je opravdu jeden z mála autorů (mužů), kterému to prostě věřím. Je dokonale seznámen s ženským myšlením a tím jeho postavy samozřejmě získávají na skutečnosti.

24.02.2021 4 z 5