Calwen89 Calwen89 komentáře u knih

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Krásné zakončení série. Trilogie se opravdu povedla. Co se konce týče, byl perfektní. Napjetí do poslední stránky, protože nevíte co od autorky můžete očekávat. Určitě se k této sérii v budoucnu ještě vrátím a pokud dojde na nový přebal, získá si i právoplatné misto v mé knihovně.

04.02.2021 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Tady začíná přituhovat, druhý díl je lepší než první a zápletka se prohlubuje. Už od prvního dílu jsem měla slabost pro Luca, takže si jejich společné pošťuchování užívám. Autorka dokázala bravurně zasadit milostný příběh do naprosto neromantického prostředí a za to jí patří můj obdiv. Působí to reálně, nepřeslazeně a zároveň to plní svůj účel.

04.02.2021 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Mafiánské prostředí bylo vítanou změnou. Hlavní postavy jsou sympatické, děj je čtivý, celkem předvídatelný stejně jako milostná dějová linka. Nicméně jako oddechovku jsem si to opravdu užila, nebýt té naprosto příšerné obálky hodnocení by bylo jistě vyšší.

04.02.2021 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Bardugo mám ráda, v jejím světě je vše složité a jednoduché zároveň. Nikolaj je sympaťák, stvořený pro korunu, ať si říká kdo chce co chce. Dějová linka Niny mě ale tentokrát opravdu nudila, možná proto že se půl knihy utápí v sebelítosti a druhou
půlku opěvuje Hanne, což mi k jejímu charakteru příliš nesedělo. Docela mě mrzí krátké obsazení Isaaka, ačkoliv se jednalo o vedlejší postavu určitě se povedla a v budoucnu by jistě měla co nabídnout. Další díl si ráda přečtu, ačkoliv na něj nebudu čekat s nedočkavostí jako na Prohnilé město...( Ach jak mi ta zlodějská chátra přirostla k srdci :) )

04.02.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Příjemná oddechovka s naprosto předvídatelným dějem. Nicméně velmi čtivá, francouzština pro mě byla příjemným obohacením, ale přehnaně časté vulgarismy mi byly dost proti srsti. Naopak bodík musím připsat za to, že hlavní hrdinkou není víla nebo upírka (s kterými se ve fantasy roztrhl pytel), ale "obyčejná" čarodějnice.

03.02.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to jedna z těch knih, která ve vás zanechá stopu. Budete si ji pamatovat.

"Nakresli mi beránka..."

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásné, prosté, nadčasové. I kdyby se (opravdu velkou) náhodou našel někdo, kdo nezná příběh pana Darcyho a Elizabeth, od samého začátku by jistě poznal kam to směřuje a jak to končí. Ale i přesto si Austenová dokáže pohrát se slovy a city tak bravurně, že jste napjatí do poslední stránky.

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Takhle upřímně jsem se u knihy dlouho nezasmála. Miluju jeho styl psaní, jeho humor, jeho nadsázku. Katušky mi nakonec bylo i líto, ale jen trošku :D

03.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Celou sérii jsem četla třikrát. Z toho jednou jako dítě, podruhé v dospělosti a posledně jako rodič. Pokaždé narazím na nějaký detail, propojení či skrytou narážku, kterou jsem dříve přehlédla. Knižní verze je prostě dokonalá, celá a není pro mě díl, který bych vynechala či by nějak zaostával za ostatními.

03.02.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nic silnějšího jsem asi nikdy nečetla.

"Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla.."

Příběh dvou měst Příběh dvou měst Charles Dickens

Krásný román líčící hrůzy Velké francouzské revoluce. Charlesův styl psaní mi zprvu hrozně vadil. Nebylo zrovna lehké se zorientovat v množství postav, čase, či prostředí. ALE od druhé části se člověk začte a nechá se strhnout dějem. Velice okrajově zmíněná milostná linka mezi Lucií a Sydneym mě na konci příběhu dohnala k slzám.

"Chtěl bych, abyste věděla, že jste poslední sen mé duše."

03.02.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásný příběh, krasné prostředí, krásná obálka. Přiznám se, že mám trochu slabost pro viktoriánskou éru, takže se to v mém hodnocení jistě odrazilo. Především, ale musím autorce připsat k dobru charakter jejích postav. Obzvlášť pana Reeda, jelikož jeho mrzoutská stránka nezmizela mávnutím kouzelného proutku (jako ve většině romantických příbězích) po té co se zamiluje. Stálost jeho charakterových vlastností a jejich přijetí navzdory těm špatným bylo příjemnou změnou.