Vendeta

Pro Sofii to mělo být jen další léto v Cedar Hill, kde pracuje v rodinném bistru a vídá se s kamarádkou Millie. Jenže potom se do opuštěného sídla nastěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. Jednomu z nich Sofie nedokáže odolat – a varovných znamení si nevšímá. Proč má Nicoli pořád odřené klouby na rukou? Proč s sebou všude nosí vystřelovací nůž s vyřezávanou rukojetí? A proč jí jeho arogantní a nesnesitelný bratr Luca nechce dovolit, aby se s ním vídala? Brzy začnou tajemství rodiny vycházet na světlo a Sofie tak nedobrovolně odhalí i palčivou pravdu o vlastní rodině. Náhle se ocitá ve válce dvou dynastií a brzy si bude muset vybrat, zda dá přednost loajalitě, nebo lásce. A až se tak stane, nic nebude jako dřív – protože v tomhle temném světě je čest to jediné, co stojí mezi životem a smrtí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344257/big_vendeta-gAT-344257.jpg 4.2502

Krev za krev 1.

Romány, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Baronet

Vendetta, 2015

Kniha Vendeta

Kristy.Seb

Život je tak komplexní, že jen zřídka jsme těmi lidmi, kterými máme být. Místo toho nosíme masky a budujeme si zdi jako obranu před odmítnutím, lítostí a představou, že nás nikdo nebude milovat takové, jakými v jádru doopravdy jsme.

Krása je všude kolem nás. I v temnotě je světlo.

Láska je slabost.

Slabosti z nás dělají lidi.

Jen v lásce a vraždě jsme ještě opravdoví.

První půlka knihy mi také přišla jak příběh pro teenagery, ale druhá půlka začala nabírat na příběhu. Skvěle se příběh vyvíjel. Naprodto mě prekvapil vývoj postav. Těším na další!

Youn@n

čtení pro děti. Nuda

Fidibus
04.12.2021

(+ SPOILER) Že začátku jsem si říkala, že to vypadá spíš na četbu pro náctileté, ale pak se to rozjelo a bylo to čtivé a zajímavé. Hlavní hrdinku tajemný dům i rodina přitahovaly a postupně se dozvídá proč, ač by se měla držet dal. Objevuje se tam i přirovnání k Shakespearově Romeo i a Julii, což sedí. Rozuzlení je napínavé i překvapivé, těším se na druhý díl.
Jen mě trochu překvapilo, že se mafiáni nechají zaskočit zezadu... A šli by hned na začátku do toho bistra, když... Kvůli ní?

Knihajeradost
16.09.2021

Tenhle díl byl tak neuvěřitelně čtivý a napínavý. Knihu jsem četla se zatajeným dechem a byla zvědavá, jak se to celé vyvine a jakým směrem se tento příběh bude ubírat. V knize se setkáváme s drsnými mafiány. Trochu nahlídneme pod pokličku, jak to u nich chodí a čím se řídí. Pro mě to bylo opravdu zajímavé čtení a nedokázala jsem se odtrhnout. Jelikož se jedná o knihu z mafiánského prostředí, počítejte s tím, že v ní objevíte i násilí. To se mi sice moc dobře nečetlo, ale dalo se to zvládnout. Kniha končí docela uspokojivě, takže jsem mohla jít v klidu spát a na druhý den se pustit do dalšího dílu.
Jedinou věc, kterou bych knize vytkla, jsou krátké italské věty, kterým jsem vůbec nerozuměla, ale jelikož jsem holka zvědavá, překládala jsem si je. I přes tento nedostatek se mi kniha moc líbila.

Nikusha
04.09.2021

Knížka mě bavila, četla jsem se zaujetím až do konce. Do první poloviny knihy seznámení s postavami, všechny mi byly sympatické díky zevrubnému popisu. Líbily se mi i romantické pasáže, nic vulgárního a přitom vzrušující. Nakonec rozuzlení s mafiánskou zápletkou. Jediné co mi tak nesedělo je fakt, že jeli do nemocnice. Počítám, že mafiáni mají svého doktora, ale to je detail. Jako celek hodnotím velmi kladně.

Amitiel76
22.07.2021

Tuto knihu jsem původně přinesla z knihovny pro moji šestnáctiletou dceru, která mi ji po sto stránkách vrátila zpátky, že ji vůbec nebaví.... Tak jo. Řekla jsem si, že to zkusím já. Podle vrchní obálky jsem soudila, že jde o nějaký přesládlý románek pro náctileté. Ale zdání klame. Z knihy jsem byla velice mile překvapená. Co překvapená!! Já byla nadšená, a nemohla se odtrhnout. Z prostředí mafie jsem dlouho nic nečetla, tak to byla vítaná změna. Moc dobře se to četlo.
Jediné co mi na knize nesedělo, byl věk hlavních postav. Proč jim proboha zas bylo sedmnáct!? Proč když už je kniha zařazena mezi čtení pro ženy, nemohl být jejich věk kapánek vyšší!? Tohle bylo totiž dost těžko uvěřitelné. Mladiství vytrénovaní zabijáci se zbraněmi v rukou.... Trochu mi to připomnělo Elitní klub králů.
Jinak fajn počtení, a určitě budu shánět další dva díly. Už se těším!! ;-))

Malíček
14.07.2021

Tahle knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou a na první dobrou mě dosti odradila svým vzhledem. Dala jsem jí ale šanci a rozhodně nelituju!
Příběh je originální, nic podobného jsem zatím nečetla, zajímavý a poměrně dobře uchopený. Hlavní postava Sofie je nebojácná, tvrdá, ale zároveň má srdce ze zlata.
Knihu jsem si moc užila a rozhodně se těším na další díl.

ÁňazLabyrintu
30.06.2021

Od téhle knížky jsem neměla moc vysoká očekávání. Chtěla jsem jen nenáročnou romanci v mafiánském prostředí. Musím říct, že ze začátku jsem se docela nudila a nepřišlo mi to moc originální. Hlavní hrdinka působila lehce naivně a občas jsem si říkala, kde nechala mozek. Pak se to ale rozjelo, začalo se všechno rozuzlovat a přišla akce. Jen té romantiky na mě bylo trochu málo a přišlo mi, že to pouto mezi Sofií a Nicem je takové...prvoplánové a nedotažené? Možná. Co se ale musí nechat, je fakt, že autorka si koncem slibně nakročila k druhému dílu, který by podle mě mohl být daleko zajímavější, proto se do něj pustím.

Jane utíká
Jane utíká