Zkrocení zlé ženy

Koupit

Zkrocení zlé ženy je jedna z nejhranějších, ale také nejkontroverznějších her Williama Shakespeara, neboť Petruchiovo „krocení“ Kateřiny je, jak bylo dobovým zvykem, neobyčejně brutální. Kateřina si však právě pro svou výmluvnost získává ve hře zcela výjimečné postavení. Její slovní půtky s Petruchiem připomínají neobyčejně prudký a agresivní slovní šerm, v němž se Kateřina Petruchiovi zcela vyrovná, dokonce ho mnohdy předčí. Právě tento její naostřený jazykový vtip propůjčuje hře neobyčejnou komediálnost a divadelní energii a ve svém účinku narušuje konvenční raně moderní představu mužské a ženské role....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80325/zkroceni-zle-zeny-80325.jpg 4.1876
Literatura světová, Divadelní hry, Humor
Vydáno, Atlantis

The Taming of the Shrew, 1594

Kniha Zkrocení zlé ženy

Ana72154
včera

Při čtení jsem měla velký problém v orientaci jmén, zvlášť, když si byly podobné.

aďka.c

Tato komedie mě nadchla mnohem více než jakékoliv jiné Shakespearovo dílo, a to především díky komičnosti, jak postav, tak i celého díla. Mimo jiné mě zaujal konec, který byl přesným opakem začátku díla.

Luigi1

Klasika,která nás zavedo doté doy kdy byli vládci jen muži a nepřipustili aby je žena v něčem přdčila,moc se mi kniha líbila i film byl super s Elizabet Taylor

Markéta ♡

Shakespeara jako autora moc nemusím, ale pořád mu dávám šanci a zkouším další jeho díla.
Zkrocení zlé ženy bylo průměrné - pro mě.
Nápad dobrý, zasmála jsem se, ale bohužel 3 hvězdičky.

chaera

Myslím, že někteří čtenáři by si měli uvědomit v jaké době toto dílo vzniklo. Jasně napsat něco takového v dnešním světě by asi byl problém, ale nevidím důvod proč se pobuřovat nad komedií z 16.století. Mně se to líbilo, několikrát jsem se i zasmála a dialogy mezi postavami mě bavily. Za sebe můžu doporučit.

MayaBu

Hra poměrně zdařilá, byť smát se nahlas u ní asi nebudete. Pojmenovat ale dvě z postav Grumio a Gremio bylo, drahý Williame, vskutku důmyslné, čtenáři, orientuj se.

Děj mě upoutal, i když si nedokážu představit, že by tohle na mě někdo aplikoval, ale konec konců teď je i jiná doba. Super.

Háčko

Na čtení mi to přijde náročnější než třeba Hamlet. Člověku trvá chvíli, než se zorientuje v jednotlivých postavách a uvědomí si pořádně, kdo je kdo a co mu jde. Zkrocení zlé ženy se hodí pro chvíle absolutního klidu.

Lakomec
Lakomec