Zkrocení zlé ženy

kniha od:


Koupit

Zkrocení zlé ženy je jedna z nejhranějších, ale také nejkontroverznějších her Williama Shakespeara, neboť Petruchiovo „krocení“ Kateřiny je, jak bylo dobovým zvykem, neobyčejně brutální. Kateřina si však právě pro svou výmluvnost získává ve hře zcela výjimečné postavení. Její slovní půtky s Petruchiem připomínají neobyčejně prudký a agresivní slovní šerm, v němž se Kateřina Petruchiovi zcela vyrovná, dokonce ho mnohdy předčí. Právě tento její naostřený jazykový vtip propůjčuje hře neobyčejnou komediálnost a divadelní energii a ve svém účinku narušuje konvenční raně moderní představu mužské a ženské role....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80325/zkroceni-zle-zeny-80325.jpg 4.1876
Žánr
Literatura světová, Divadelní hry, Humor
Vydáno, Atlantis
Orig. název

The Taming of the Shrew, 1594

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (95)

Kniha Zkrocení zlé ženy

Přidat komentář
Ana72154
včera

Při čtení jsem měla velký problém v orientaci jmén, zvlášť, když si byly podobné.

aďka.c
26. května

Tato komedie mě nadchla mnohem více než jakékoliv jiné Shakespearovo dílo, a to především díky komičnosti, jak postav, tak i celého díla. Mimo jiné mě zaujal konec, který byl přesným opakem začátku díla.


Luigi1
10. května

Klasika,která nás zavedo doté doy kdy byli vládci jen muži a nepřipustili aby je žena v něčem přdčila,moc se mi kniha líbila i film byl super s Elizabet Taylor

Markéta ♡
07. května

Shakespeara jako autora moc nemusím, ale pořád mu dávám šanci a zkouším další jeho díla.
Zkrocení zlé ženy bylo průměrné - pro mě.
Nápad dobrý, zasmála jsem se, ale bohužel 3 hvězdičky.

chaera
14. března

Myslím, že někteří čtenáři by si měli uvědomit v jaké době toto dílo vzniklo. Jasně napsat něco takového v dnešním světě by asi byl problém, ale nevidím důvod proč se pobuřovat nad komedií z 16.století. Mně se to líbilo, několikrát jsem se i zasmála a dialogy mezi postavami mě bavily. Za sebe můžu doporučit.

MayaBu
13. března

Hra poměrně zdařilá, byť smát se nahlas u ní asi nebudete. Pojmenovat ale dvě z postav Grumio a Gremio bylo, drahý Williame, vskutku důmyslné, čtenáři, orientuj se.

1259
11. března

Děj mě upoutal, i když si nedokážu představit, že by tohle na mě někdo aplikoval, ale konec konců teď je i jiná doba. Super.

Háčko
02. února

Na čtení mi to přijde náročnější než třeba Hamlet. Člověku trvá chvíli, než se zorientuje v jednotlivých postavách a uvědomí si pořádně, kdo je kdo a co mu jde. Zkrocení zlé ženy se hodí pro chvíle absolutního klidu.

1

Doporučujeme

Lakomec
Lakomec