Polibek vítězů ekniha

Arinovy myšlenky jsou soustředěny na válku a o Kestrelině osudu nemá tušení. A ani nechce mít. Je přesvědčen, že k zásnubám s princem Valorie ji přiměla touha po moci a životy nevinných lidí ji nezajímají. Kestrel však byla odsouzena k nuceným pracím, kde jen stěží přežívá. Doufá, že Arin dostane její tajnou zprávu a konečně se dozví pravdu. Podaří se jim opět se setkat, spojit síly a vybojovat svobodu a mír nejen pro sebe, ale také pro své národy? Nejnapínavější partie Tesáků a Žihadel začala. Ani ty nejvyšší kameny však hráčům nemusí zajistit vítězství… Závěrečný díl bestsellerové trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431618/big_polibek-vitezu-w9s-431618.jpg 4.384

Kletba vítězů 3.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: (ekniha), Fragment (ČR)

The Winner's Kiss, 2018

Kniha Polibek vítězů

Ketfl

Úžasné zakončení celé série! Moc jsem si tento díl užila. Na to, že kniha pojednává o docela těžkém tématu (válka), tak je opravdu velice pěkně a čtivě napsaná. Opravdu jsem měla problém se od knihy odtrhnout. V tomto díle jsem si taky konečně užila nějakou tu romantiku u naší ústřední dvojice. Nesmím zapomenout taky vyzdvihnout vztah Arin-Rošar. Rošar a ty jeho kecy, to mě fakt nesmírně bavilo. No, a na závěr hezký a i celkem netypický epilog, který nepopisoval žádnou dalekou budoucnost, spíš zůstal poměrně rozvolněný, i když čtenáři je určitě jasné, jak by se děj dál ubíral. Mě se takový epilog líbil, jsem spokojená. Celkově mohu říct, že jsem od celé série dostala opravdu to, co jsem si představovala. Sympatické postavy, zajímavé prostředí, čtivé téma. Za mě opravdu velice pěkné. Jsem ráda, že jsem na tuto sérii narazila.

Calwen89

Krásné zakončení série. Konec zůstal víceméně otevřený a ponechává čtenářům možnost domyslet si osudy jednotlivých postav, což mě trochu mrzí, ale svým způsobem to k příběhu patří. Celá série pro mě byla velkým překvapením a určitě se k ní jednou vrátím.

Ella161

Závěrečný díl mě překvapivě vůbec nezklamal. Trochu jsem se bála, když jsem si četla všechny ty komentáře, že je tady Kestrel jiná a že jim to vadilo. Každopádně moje obavy byly zbytečné. Dokonce bych si i troufla říct, že tenhle díl jsem si z celé série nejvíce oblíbila.

Celý příběh jsem si neskutečně užívala. Stránky mi mizely pod prsty. Četla jsem a četla, až jsem bohužel knihu dočetla. Trvalo mi to pár hodin, což vypovídá o tom, že to bylo opravdu napínavé. Byla zde válka, která byla místy zdlouhavá, ale takové války jsou. Není všechno hned a je k tomu potřeba trpělivost. Takže, i když mě to někdy nudilo, byla jsem trpělivá a čekala na to, až tam začne nějaká akce. Těch v knize bylo dostatek. Ovšem musím vyzdvihnout to, jak všechno bylo krásně propracované a popsané.

Arin tady byl skoro stejný Arin jako v prvním díle. Konečně uvěřil tomu, co mu celou dobu srdce napovídalo a řídil se svým instinktem. Ukazoval zde něhu, starost, strach, lásku. Prostě starý dobrý Arin. Takovýho ho mám nejraději. Každopádně do války se hodně zapojoval. Tam se z něho stal silný, nebojácný, pomstychtivý protivník. Byl zatvrzelý vůči svým pocitům a dělal to, co mu jeho bůh našeptával. Někdy nebylo pěkné to číst, ale i tohle k válce patří.

Kestrel to měla těžké a stalo se jí něco, co jsem fakt nepředpokládala. Občas mě svým "dětinským" rozhodnutím štvala, protože tohle by nikdy dřív neudělala. Pak jsem si ale říkala, že za to nemůže. Není její vina co se jí stalo. Také její pochyby o tom, jestli k Arinovi opravdu cítí lásku, mě štvaly. Opět za tohle nemohla, ale stejně... Nicméně, abych jen nekritizovala. Časem se konečně vrátila do normálu, chovala se jako dřív a uvědomila si to, co opravdu cítí.

Opět tady dostaly nějaký postavy větší prostor. Třeba Rošar, kterého si prostě nešlo neoblíbit. U jeho vtipných poznámkách se nešlo nezasmát. Taky jsem se smála u toho, jak furt Arinovi podstrkoval toho tygra, kterého pojmenoval po Arinovi. Jak ho s sebou všude bral. Pasáže s Rošarem byly prostě vždycky úsměvné a hned mi zlepšily náladu.

Jen mě mrzí, že celkem dost věcí zůstalo nevyřešených. Mě by zajímalo, jak dopadl Kestrelin otec. Co se s ním asi dělo pak. Tohle mě štvalo asi nejvíce. Protože i přesto všechno, co udělal, jsem ho měla ráda. Bylo vidět, že má Kestrel opravdu rád, i když udělala tolik hloupých chyb.

Každopádně s celou sérií se mi loučí těžce. Po přečtení jsem měla pocit, jako bych něco ztratila. Ty postavy se mnou byly po celé tři dny (jelikož jsem celou sérii přečetla za 3 dny) a bylo těžké se s nimi rozloučit. Nicméně už teď vím, že si sérii za nějaký čas přečtu znovu.

DreamerX9

"Konec knižní série je velmi zvláštní místo- je to oblak plný smutku a vzrušení"
První díl byl prostě top ale tohle bylo spíš jen oddechové rozuzlení. První půlka byla napínavá a svižná ta druhá se strašně táhla a vše bylo na jedno brdo. Ale i tak krásně se to četlo a ačkoliv bych tam přidala,ještě epilog který by všechno dotáhl jsem ráda za ten konec ačkoliv byl předvídatelný. Někdy je na obtíž když se do děje plete další postava a její osud tady by mi to nevadilo. Musím ocenit nápad a krásné autorčiny myšlenky na závěr

Ajda300

(+ SPOILER) Skvělá série. Každý díl měl něco do sebe. Jednička úžasná, dvojka skvělá a tenhle díl byl bomba. Vše tu bylo skvěle popsané a moc se mi líbil průběh války, který byl naprosto normální a zdlouhavý (ne jako ve Dvorech). Jediné co mi vadilo, byl moment kdy Krestel přišla o paměť. Předtím pro mě byla skvělá badass hrdinka, která je drzá a odvážná a přesto neumí bojovat. Najednou se z ní však stala holka oslabená tím, že si nic nepamatuje. Přesto strašně doporučuju. Skvělé zakončení

aquaver
20.11.2020

Celou trilogii doporučuji, opravdu stojí za přečtení. A je mi líto, že jsem to už dočetla. Bude mi to chybět... Arin, Kestrel, sestřenka Arina, Rošar, Oštěp, Verex a celý ten svět (i když to bylo o válce).

AKO
20.10.2020

Skvělá napínavá kniha. Plná nečekaných zvratů.

Percabethka
13.12.2020

(+ SPOILER) Úplně nechápu, jak se to stalo, protože předchozí dva díly byly výborné. Tady ale jako by zmizela jakákoli zápletka a zbyla jen Kestrel s Arinem.
Kestrel, kterou jsem si hned na začátku prvního dílu oblíbila pro její důvtip a laskavost se tu po ztrátě paměti chovala jako vyměněná a její činy byly většinou hrozně nelogické. A v podstatě nemyslela na nic jiného než na to, jestli je zrovna zamilovaná do Arina, nebo ne. Jo, bylo to fakt záživný... A jeho postava to nijak nezachraňovala.
Arin vedl svůj národ do války a měl se starat o nějakou politiku, jednat s generály, řešit strategie a podobně, ale on myslel jen na Kestrel a v celé knize nebyla jediná scéna, kde by se ujal vedení, měl nějaký proslov k lidem nebo řešil důležité věci týkající se budoucnosti své země. Ne. Protože priorita je přeci Kestrel. Uff.
Celý příběh kvůli tomu působil hrozně nereálně a upřímně to byla místy fakt nuda. Protože jsem si ale předchozí díly a všechny postavy i svět oblíbila, četla jsem dál a brala to spíš jako nějaký bonus k dvěma předchozím knihám, než jako plnohodnotné pokračování.
Co tenhle díl trochu zachraňovalo byl Rošar s těmi svými hláškami, kterými nadlehčoval atmosféru, a pak pár zajímavých bojových strategií. A samozřejmě šťasný konec, který byl ale asi stejně uvěřitelný jako celý zbytek knihy. Královna se asi z dobrostrdečnosti rozhodla, že zemi nechce obsadit. Lidé si snědli všechny zásoby jídla na obří hostině, takže v zimě asi umřou, ale hlavně, že jsou šťastní. Valorie je bez krále, princ utekl a nemá ji kdo vést, ale proč bychom řešili takové malichernosti. A co se vlastně stalo s Kestreliným otcem? Působilo to na mě, jako by si autorka všimla, že těmi nekonečnými myšlenkovými pochody hlavních postav zahltila už 450 stran a přeci nechce, aby z toho byla bichle jak od Maasový. Tak na pár stránkách uzavřela všechno, na co si zrovna vzpoměla, ať už to dávalo smysl nebo ne. A bylo to.
Abych tu jen nekritizovala, i přes to všechno se mi líbil autorčin styl psaní, ke konci ze zase Kestrel začala chovat jako dřív a upřímně, bez tohohle dílu by ty předchozí dva číst nešly, pokud si nelibujete ve špatných koncích.