Zrada vítězů

Zrada má řadu podob. Každá z nich někoho bolí, kvůli některým se i umírá… Kestrel svolila ke sňatku s korunním princem a zajistila tak herranskému lidu svobodu a územní autonomii. Sama se však ocitla ve zlaté kleci císařského paláce. Svoje nové postavení ovšem hodlá maximálně využít. Chce změnit kruté válečné taktiky svého národa a tak se bez Arinova vědomí stává tajnou informátorkou herranského mistra špionáže. Pouští se do nebezpečné hry, za kterou hrozí trest nejvyšší – smrt. I když je skvělá lhářka, po čas přestane mít své intriky pod kontrolou a věci se jí začnou vymykat z rukou. Vymyslí Kestrel způsob, jak neztratit svoji čest a svou lásku, aniž by zároveň nezradila císaře, otce a celý svůj národ?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387741/zrada-vitezu-zCH-387741.png 428

Kletba vítězů (2.)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

The Winner's Crime (2018)

Kniha Zrada vítězů

Sabča92
předevčírem

Druhý díl ze série Kletba vítězů se za mě rozhodně nepovedl :-( V celé knize se řešila stále jen politika a akce se nekonala. Romantická linka se také nikam neposunula a obecně jsem měla problém se začíst a potom jsem si přála, aby byl už konec. Pořád ale věřím, že třetím dílem autorka překvapí.. jinak by mě čtení celé série docela mrzelo :-(

Alee

Jelikož se mi první díl líbil, dost mě vystrašily všechny ty negativní komentáře k dílu druhému. Navzdory tomu ale mohu říct, že se mé obavy nepotvrdily. Na rozdíl od spousty jiných čtenářů si nemyslím, že by Zrada vítězů trpěla syndromem druhých dílů a pro mě to určitě nebyla nuda. Naopak. Děj mi skvěle ubíhal, takže jsem celou knihu přečetla téměř jedním dechem. Autorčin styl vypravování se mi moc líbí, nikde to nedrhne, nutí vás to (nebo alespoň mě) číst pořád dál a dál. Že to není příliš akční? To je pravda, ale tahle kniha nikdy nebyla o akci. Hlavní hrdinka vždy používala spíš rozum než svaly a pro mě je to mezi všemi zlodějkami a válečnicemi, kterými se to teď ve fantasy jen hemží, příjemná změna. Líbilo se mi, že má Kestrel vysoké morální hodnoty a co vše postupně obětuje pro to, čemu věří, že je správné. Tenhle díl má vybudovat napětí, konflikt a ukázat, že jestli se ve třetím díle dočkáme nějakého dobrého konce, nebude to rozhodně zadarmo. První díl byl seznamovací, víc než cokoliv jiného byl klasičtější YA romancí, ale teď jde lovestory stranou. Respektive hlavním motivem je ten rozkol mezi láskou a povinností, nebo spíš mezi tím, co hlavní hrdinka chce a co musí udělat. Nemá cenu dělat závěry před koncem, s delší recenzí počkám na závěrečný díl, na který se ale opravdu těším. Zradou vítězů se totiž tato série stala něčím víc než generickou youngadultovkou a já ji určitě hodnotím mnohem kladněji než například třetí díl Jiskry v popelu. Doufám, že mi autorka závěrečným dílem vytře zrak.

Carol96

Nevím, jestli mohu druhý díl hodnotit lépe než ten první. Myslím si, že oba díly jsou zatím na stejné úrovni.

Autorka si udržela mou pozornost i tentokrát. Knížka mě opravdu bavila. V jednom asi lepší byla. Objevilo se více scén, kdy jsem hodně přemýšlela, jak se co stane atd...

Velké plus za mě je, že tento díl obsahuje super mapičku, kterou si knížka rozhodně zaslouží.

Jsem celkem zvedá, jak si autorka se sérii poradí dál, protože konec tohoto díly byl podle mého celkem povedený a rozhodně mě navnadil na další díl. Už aby byl venku.

Hodnocení 4*/5*

Skalníková

No... Co k tomu dodat. Jestliže mě první díl zklamal, tak tohle byla katastrofa. Samá politika, romantika nulová, děj nezajímavý. Absolutně jsem se nutila knihu vůbec dočíst.
Budu hodně přemýšlet, jestli má vůbec cenu pouštět se do dalšího dílu.

maja11231

No tak tohle bylo špatně. První díl byl podle mě lepší.

OndřejMergl

Politikaření, politikaření a politikaření. V prvním díle bylo tak akorát mixlé s akcí a romantikou, ale tady? Tohle mě odradilo od pokračování v sérii.

Marie Rutkoski

Marie Rutkoski