Petr a Lucie

Koupit

Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1584/big_petr-a-lucie-oMP-1584.jpg 3.76693
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Melantrich

Pierre et Luce, 1920

Kniha Petr a Lucie

B-artX
včera

(+ SPOILER) Na střední jsme měli přinést naší závěrečnou práci na výtvarné praxe a doteď si pamatuju chladno odpověď profesorky: "Nápad předčil formu" a myslím si, že Petr a Lucie trpí přesně opačným problémem. Rolland píše krásně: empaticky předává emoce titulní dvojice, jeho citlivý a lyrický styl je velmi nápaditý, text působí skoro jako romantická báseň. Ale obsah je tak trošku nuda, příběh nemá žádný dramatický oblouk a ani v jediný moment jsem neměl extra tendence se ke knize vracet. Petr a Lucie se potkají, zamilují, pak chvilku užívají života a z ničeho nic je zabije bomba. Když to porovnám s většinou klasické beletrie první poloviny dvacátého století, todle působí po stránce děje strašně slabě.

Vera Silent

Kniha je v podstatě epickou básní. Je psaná poetickou okrasnou řečí, která se ovšem vůbec nehodí k věku postav. Popravdě jsem čekala klasický příběh a tak i když mi kniha nevadila a přečetla se rychle, v srdci mi stopu nezanechala.

Kdo má rád poezii, měl by si Petra a Lucii určitě přečíst. Nebo kdo rychle potřebuje klasické dílo do seznamu četby do školy, poněvadž tato knížka se čte rychle a bezbolestně.

marekB78

Kniha není zrovna můj šálek, ale přečetl jsem jí do výzvy. Úplně mě nezaujala, ale ani nijak neurazila. Dojemný příběh se smutným koncem...

EliskaD

Jsem zklamaná kvůli nedějovitosti knihy. Zoufale se v ní nic nedělo a já se strašně nudila. Samé vnitřní dialogy, myšlenkové pochody, náhledy na tehdejší společnost. Příběh ani v tak kratičké knížečce téměř žádný. Nevím, co jsem čekala od milostné novely. Je však pravda, že svou poetiku a romantiku měla. Já to ale nedokázala ocenit.

Delphín

Bohužel mi tato kniha příliš nesedla. Děj je opravdu jednoduchý a prostý, jakýkoliv dialog nelogický a na můj vkus příliš mnoho filozofování na malý počet stran.

K.Katynska

Úžasná. Romantický a bolestný příběh o tom, jak válka dokáže nesmyslně ničit životy.

Knihomol170

(+ SPOILER) Nedočetl jsem tuto knihu. Nelíbilo se mi, jakým způsobem autor psal. Domnívám se, že oba umřou, ale nevím to jistě. Kniha se mi velice nelíbila!

Kabuky

Nádhera.