Petr a Lucie

Koupit

Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1584/petr-a-lucie-oMP-1584.jpg 3.85665
Literatura světová, Novely
Vydáno, Melantrich

Pierre et Luce, 1920

Kniha Petr a Lucie

Wasylka79
včera

Každý by měl knihu alespoň jednou přečíst,prostě klasika.

Jaňula08

(+ SPOILER) Tato kniha byla nádherná. Četla se úplně sama a nebyla ani tak dlouhá. Nějakým způsobem mě zaujala a okouzlila. Má takový svůj specifický nádech. Dokázala mne úplně vnést do děje, a prožívala jsem jejich lásku s nimi. To ale také přináší pocit bolesti nad jejich společným koncem. Kniha mě velice inspirovala a pochopila jsem zase z jiného úhlu prožití těžkých chvílí za první světové války.

gerzova_

Romantický příběh se smutným koncem. Od začátku jsem si přála, aby to mělo šťastný konec a když už to tak vypadalo, přišel zvrat. Krásná knížka.

ddd666

Upřímně jsem si knihu vybrala, protože je krátká. Autor udělal dobrou práci s popisem nálad a pocitů. Láska dvou mladých lidí, jejich vztah s rodinou v průběhu války. Smutné ale krásné.

tyjá

V popředí války se odehrává sladký příběh dvou zamilovaných. Kam se hrabou laciné romantické knížky, kterých jsou plná knihkupectví.

LauraSýrová

Milá knížka, takový Romeo, Julie a tma za první světové války :) I když musím uznat že tohle mě bavilo o něco méně... Nemohla jsem si zvyknout na ten přepoetizovaný jazyk, ale nakonec mám radost, že jsem se tím prokousala. S menším odstupem to nebylo špatné, ale moje oblíbená knížka to taky nebude.

dawe01

Velmi se mi líbí motiv klasické romantické novely. Jejich láska se odehrává ve stínu války. Ačkoliv Peter pochází z dobře situované rodiny a Lucie z chudších poměrů, toto nebránilo jejich lásce. Což se mi velmi zamlouvalo. Konec knihy si podle mého zasloužil hezčí a i delší zakončení. Připadá mi to velmi zhuštěné. Knihu ale určitě doporučuji k přečtení.

ZÓNA

Příběh na mě zapůsobil rozporuplně. Ať už svojí váhavostí v tempu, nebo rozličným působením na čtenáře v tématech, kterými se zabývá.
Láska je zde pojata téměř obstarožně, mladým bych přisoudil živější a zamilovanější pojetí vztahu, obzvlášť v tendenci k jejich budoucímu nejasnému životu.
A právě atmosféra první světové války v Paříži a nejistý osud, který je vetkaný ve všech slovech této novely, působí nejvěrohodněji...
Ani vyústění příběhu nedojme. Spojení víry a smrti je popsáno sice stylově, ale slzu ani smutek na mé tváři nevyvolalo...

Jatka č. 5
Jatka č. 5