Jan Kryštof I

Je to příběh života od narození až do smrti. Hrdinou je velký německý hudebník, přinucený okolnostmi žít mimo Německo v Paříži, Indii..

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/109335/jan-krystof-i-Z7I-109335.jpg 4.823
Vydáno, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Jean-Christophe, 1948

Kniha Jan Kryštof I

Petrstik
02.07.2016

Trošku náročnější ale čtivý román líčící život hudebního skladatele německé národnosti Jean-Christophe Kraffta, žijícího v Paříži mezi Pařížskou komunou a I. světovou válkou.

Lessana
03.04.2016

Kniha, ktorá ma nadchla už po prvých stranách. Rolland má nesmierny talent písať pútavo a citlivo, talent vytvoriť zo slov na papieri nesmierne silný pocit, talent vykresliť charaktery a typy postáv... Nehovoriac o tom, že v celom diele je zakomponované veľké množstvo životných právd, ku ktorým sa Jan dostáva nie ľahkým životom.
Je to majstrovsky napísané a pánom Kopalom i majstrovsky preložené. Pre túto dokonalú kombináciu som si musela zadovážiť oba diely Jana Kryštofa a už ich mám vlastné. :)

tester
31.10.2015

..Zvony se rozezpívaly v nočním tichu. jejich hlas byl vážný a pomalý. Ve vzduchu zvlhlém od deště šinul se jako kročej po mechu....před autorem klobouk dolů. Velmi čtivé a pro mne všechno představitelné. I když pro někoho příliš rozvláčné. Není to jednohubka která se dá strávit na jeden zátah. Je to chuťovka, kterou je potřeba si v klidu, pohodě a pomalu vychutnat. Že už v roce 1915 dostal autor Nobelovu cenu za literaturu vypovídá a kvalitě autora. Dnes by asi Nobelovku nedostal. Autor a jeho dílo je dnešními generacemi asi neznámé a tím nedoceněné. Styl jakým je kniha psaná asi neodpovídá většině dnešních čtenářů.

Romain Rolland
francouzská, 1866 - 1944