Mezi láskou a smrtí

Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné – je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti? První díl nové strhující „podsvětní“ řady....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127582/podsveti-mezi-laskou-127582.jpg 3.8382

Podsvětí 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Knižní klub

Abandon, 2011

Kniha Mezi láskou a smrtí

Kudík
včera

Přiznávám, že jsem měla problém se začíst. Po přečtení jiných sérií od Meg Cabot jako "Mediátor" nebo "Hrdinkou snadno a rychle" mi tato nepřišla jako od ní. Následně se děj rozjede a stránka od stránky (následně i díl od dílu) je lepší a lepší. První díl mi přesto přijde nejslabší, a to na cca 3,5*. Pierce jsem musela postupně přijít na chuť, ale pán podsvětí/kapitán John, to bylo něco. Super jsou citace z Danteho. Přečteno za den.

Medasek

Úplně úžasná kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem. Postavy mají příjemný charakter. Líbí se mi, že je to vlastně takové moderní pojetí mýtu o Hádovi a Persefoně.

kalinka99

Příjemná oddechová kniha. Líbí se mi pojetí světa po smrti. Oba hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí, tak jsem se hned musela pustit do pokračování.

Damonka12

Všechny knihy od této autorky jsou super oddechovky a tato není žádnou výjimkou. Mou nejoblíbenější sérií od autorky, ale zůstává Mediátor, ale uvidíme třeba se to po dalších dílech změní.

oluskace

Jsem moc zvědavá na druhý díl :)

elyonka9643
26.10.2018

Oblíbený řecký mýtus, oblíbená autorka a krásný vládce podsvětí a ne až tak hloupá hrdinka. Co víc si může člověk od románu pro náctileté přát? Taky bych občas chtěla mít diamantový přívěsek, který by mě chránil před nebezpečím.^^ Nemůžu se dočkat pokračování.:)

chmelda212
30.03.2018

Ani nevím, co ke knize napsat. To, že autorka skákala z přítomnosti do minulosti i během jedné kapitoly mi občas lezlo na nervy. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to vzala postupně - setkání Pierce s Johnem, když jí bylo sedm, pak v patnácti a nakonec v sedmnácti.. Bylo to takové místy až chaotické a popravdě mě kniha začala bavit až posledních 50 stran, kdy se příběh konečně trochu rozjel. Dávám 3 hvězdy za nápad, hlavní hrdinku, která logicky uvažuje(pro mne po dlouhé době hrdinka, co se nechová jako nanynka), a za citace z Danteho.

Hojuska
10.02.2018

SPOILERY
Knihu bych dala do kategorie "Čtení, když chcete vypnout". Jednoduchá kniha, jednoduchý děj. Někdy mě i překvapil, ale to bylo spíš proto, že by tak žádný zdravě smýšlející člověk nepostupoval. Nemám nic proti retrospektivnímu vyprávění, ale toto.. Připadala jsem si, jako bych četla druhý díl už dávno rozjeté série. Mnoho otázek, na které mi nikdo nedal odpověď.
Nápad je skvělý a krásný, ale to provedení.. Probůh, kdo tak píše? Chaotické, chaotické, chaotické. Myšlenky hlavních hrdinů, jednání.
Knihu jsem přečetla dost rychle, ale to hlavně kvůli Johnovi. Nic víc.