Bez srdce

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336003/bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.1370
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Heartless, 2016

Kniha Bez srdce

Alča31
15. listopadu

Za mě pecka, tady tu knihu jsem si pučila od sestry, když jsem neměla co číst a rozhodně toho nelituju. Musím říct, že je to nádherně napsané a svět, který se autorce podařil vytvořit je prostě dokonalý. Jako jediné mínus bych viděla pomalejší rozjezd ( první půlka knížky je prostě jen taková pohodička ), ale to se dá určitě překousnout !

Alnima
07. listopadu

Krásný a velmi smutný příběh Srdcové královny. Možná bych po tom všem, pak byla taky taková.. Místy zdlouhavé, ale jinak to stojí za to.

any37
04. listopadu

Po přečtení této krásky prohlašuji Meyerovou za královnu retellingů, i kdyby ty poslední dva díly Kronik totálně zpackala, prequel na Alenku vše naprosto zachrání. Kouzelné, strhující, smutné, vtipné, šťastné, lámající srdce a nevím co ještě. Jednoduše horký adept na jednu z nejlepších knih tohoto roku.

Sixtinka144

Když tahle kniha vyšla, měla jsem v plánu si ji okamžitě přečíst. Jenže pak jsem četla spoustu jiných knížek a na tuhle jsem nějak zapomněla, narážela jsem na ní v obchodech, ale nikdy na ní nedošlo. Ted jsem se k ní konečně mohla dostat a jsem neskutečně nadšená! Celý ten příběh je dokonalý, z nějakých kapitol dokonce i mrazí. Miluju to Alenkovské prostředí, a hned po přečení knihy jsem si šla pustit první díl Alenky v říši divů. Vzhledem k tomu, že každý, kdo viděl Alenku ví, jak se chová Srdcová královna, takže vám konec knihy je už na začátku jasný. Ale stejně jsem doufala, že tam budou nějaké paralelní světy a Cath se nestane to, co se jí stane :D Knihu určitě doporučuji a za mě jedna z nejlepších knih roku 2020 ,které jsem četla.

Človíček678

Skvělé... zaujalo mě to. Líbí se mi, když se podíváme na postavy, které jsou v pohádkách či jiných příbězích představovány jako naprosté zlo, víc do hloubky. Když zjistíme, že mají svůj vlastní příběh v němž jsou hrdinové.
Samozřejmě, že to není žádná složitá kniha, ale já jsem si ten příběh užila.

Aivinka

Bylo opravdu zajímavé sledovat život mladé Srdcové královny. Marissa si opravdu umí vyhrát s detaily, to už potvrdily Měsíční kroniky. Potěšilo mě, že se i nadále věnuje pohádkové tématice trochu jinak. U konce jsem si dokonce i poplakala, takže za mě opravdu krásné čtení na chladné večery.

Marta88

(+ SPOILER) Marrisu Meyer řadím mezi své oblíbené YA autory. Její Měsíční kroniky mě uchvátily. Bez srdce je bohužel pro mě minimálně o dvě hvězdičky slabší. Vůbec mi neseděla postava Šprýma a romantická linka. I občasné jednání Cath bylo chaotické a nereálné. Možná by mě více oslovil příběh zničeného snu o pekařství vlivem rodičů a zrady přítelkyně bez romantické linky či udělat ze Šprýma toho zloducha, který Cath svedl falešnou láskou s cílem získat její srdce, kdy za trest ona ho nechala stít. Oceňuji však postavu Klobrce a jeho zápletku a provázanost na příběh Alenky. 3,5*

ydnac

Přečetla jsem tuto knihu, protože je od mojí oblíbené autorky a vcelku se mi to líbilo, až do chvíle než mi došlo jaký bude konec:-( ach jo no muselo to tak být...

Artemis Fowl
Artemis Fowl