Bez srdce

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336003/bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.388

Heartless (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Alethea_k

Alenku jsem si zamilovala až po přečtení retellingů od A. G. Howard, která si mě dokázala svým vyprávěním získat mnohem více. Tady se 2/3 knihy prakticky nic nedělo, pořád se někdo přirovnával k chutím mnoha koláčů. A to není nic pro mě. Moc popisů, zpočátku ne moc rozhovorů. Pouze konec nabral spád a trošku mě zlanařil, abych knize dala o hvězdičku navíc. Jestli jsou takhle nudně napsané i Měsíční kroniky, nehodlám se do nich ani pouštět. Tohle se prostě moc nepovedlo...

Anne Leyyd

Moc se mi do této knihy nechtělo, protože nemám ráda příběhy s... podobným koncem, ale kupodivu jsem si četbu užila. Koneckonců je to přece z dílny Marissy Meyer! :-)

Ačkoliv jsem si svět Alenky v říši divů nikdy nějak víc neoblíbila, líbilo se mi, jak autorka svět i postavy pojala.

Vášnivá Cath, která nechtěla zklamat nikoho, chtěla vyhovět všem, nedovedla si "dupnout" ve chvíli, kdy by to ještě něco vyřešilo - v době, kdy to neznamenalo srážet hlavy.

Šprým byl fajn, zajímavá postava - i Havran.

Celkově se mi kniha líbila a opravdu myslím, že Marissa odvedla velmi dobrou práci, když napsala příběh Srdcové královny tímto způsobem, tudíž nemůžu jít níž než na 5 * A rovněž doporučuji k četbě všem, kteří máte rádi retellingy.

Arya26

Marissa Meyer má skvělý styl psaní, který vás dokáže vtáhnout do děje, nicméně by si kniha zasloužila trochu ubrat v počtu stran, neboť děj byl místy příliš rozvleklý a někdy za půlkou vám hrdinčino žvatlání o tom jaká je to chudinka a nemůže být s tím koho miluje, začalo lézt na mozek. V těch momentech jsem si říkala, sakra ty huso, když ho tak miluješ, udělej pro to něco! Čekala jsem větší originalitu. Autorka de facto použila již předem vytvořený svět, do které skoro ničím novým nepřispěla (samozřejmě vysvětlení toho co bylo před Alenkou, ale samotný svět nechala nezměněný). Retelling od A. G. Howard se mi líbil víc, jelikož ta svět Říše divů velkolepě obohatila a skvěle zpracovala. Marissa toto bravurně zvládla při psaní retellingové ságy Měsíční kroniky. Nechápu, kde se co pokazilo. Naopak ke konci knížky se mi líbilo pozorování té změny, která se odehrála v hlavní autorce. Na začátku naivní (až lehce pitomá) holka plná ideálů, snů, která všechny poslouchala na slovo a dělala to co se podle dvorské etikety patří. Na konci lidská troska a krvelačná zrůda se zlomeným srdcem ( a vlastně bez srdce ) a bez emocí ( a lehce šáblá :D ).Šprým byl skvělý a úžasný. Cath se měla o něj prát stejně jak on o ni. Přesto to hodnotím 4 hvězdičkami, protože se mi to vlastně i docela líbilo :D

Lucik100

Skvěle napsaná kniha, ve které autorka perfektně zpracovala námět Alenky v říši divů.

karolina259

Tahle knížka mě zaujala už jen kvůli názvu knížky, ale také nejvíce, že to napsala moje oblíbená spisovatelka. Přiznám se, nikdy jsem nečetla Alenku v říši divů, ale viděla jsem filmové zpracování, tak jsem věděla o co jde. Proč mě dostal ten nazev Bez srdce? Jelikož jsem netušila o co vlastně tady půjde a nejdřív si myslela, že král bude ten, kterému se nebude líbit vztah mezi Šprýmem a Cath. Myslela jsem si, že to on bude ten bez slitovaní. Až během čtení mi došlo, že to bude úplně jinak a nedokazala jsem se od ní odtrhnout. I když jsem věděla, že to má být jako minulostí královny, doufala jsem, že se to nějak změní. Hruď jsem měla sevřenou úzkosti, když se tak nestalo a vážně se osud vyplnil. Byl to strašně silný příběh a myslím, že jeden z nejlepších, který jsem kdy četla. Ještě teď musím na to myslet. Další úspěšný román, který by měl každý kdo miluje takové knížky přečíst. Strašně mě mrzí konec a nejradši bych byla, kdyby příběh dál pokračoval. Že by spisovatelka nekoukala na svůj příběh jako navazující k dalšímu autoru, ale aby pokračoval ve svým dál a vymyslela zázrak. Vím, že to je naivní, ale Šprýmu jsem si zamilovala. Jinak úžasný. Za pět hvězdiček vážně stojí.

Ikii

Kniha opravdu překvapila. Skvěle napsaná, ÚŽASNÝ příběh. I když tušíte jak to skončí, stejně musíte doufat v opak :( . Jsem ráda, že znám minulost Srdcové královny a doporučiji všem, kteří si chtějí přečíst boží knihu.

eva4036

Po přečtení nemám slov. Tak moc jsem doufala, že knížka skončí šťastně, i když jsem věděla, že ne. Mám ráda Srdcovou královnu a to je jen další důvod, proč jsem tuhle knížku četla. Dále jsem si oblíbila Šprýma a to už jen z anotace knížky. On je vážně skvělá postava, kterou si nejde nezamilovat a proto ještě víc jsem byla smutná, když jsem se dozvěděla, jak to s ním skončí. Brečela jsem jak malá holka nad jeho osudem a stejně tak z Catheriných emocí a to mě jen tak nějaká knížka nerozbrečí. Nad koncem jsem jen žasla a jsem ráda, že se ti dva dočkali své pomsty.
Rozhodně dávám 5* protože knížka si je vážně zaslouží.

PotterBara

Po přečtení,nebudete v pořádku,a možná ani ne v půlpořádku (kdo četl,ví :D). Strašně by jste chtěly pokračování,ale zároveň by jste ho vůbec nechtěly. O psacím talentu autorky ani nemluvě,hned při prvních větách jsem si její styl psaní zamilovala.
Příběh jako takoví je fantastický.
Každá postava je naprosto jiná, každá měla něco do sebe. Všechny postavy se mi moc líbily(když pomineme chovaní hlavní postavy na konci knihy-myslím její svádění viny na ostatní).
/Mordýř,mučedník,monarcha,mdlé mysli/, to mě naprosto odrovnalo,tak 'jednoduché', a tak geniálně ukončené. Závěr se mi ne zrovna líbil ,ne že by nebyl dobře vymyšlený, chyba je ve mně. I když jsem věděla že to neskončí zrovna dobře, stejně jsem tomu nevěřila. Každou přečtenou stránkou jsem doufala, že to skončí dobře...no.
Samozřejmě nechyběly i slzy, někdy jsem brečela možná víc než pan (pa)želv :D. Taky musím zmínit Šprýma ...Ihned v anotaci jsem se do něj zamilovala :D.
Pokud milujete říši divů, neváhejte a knihu se přečtete,totéž platí i pro ty kteří říši divů moc nemusí(pokud takoví někdo existuje). Na začátku příběhu jsem si musela říkat: "To má být říše divů?" Skoro mi to jako říše divů nepřipadala :D (až na pár detailů).
Tahle kniha se mi moc líbila a mile překvapila :).

Amaryll

Opravdu okouzlující... Titanic ani smrt Dobbyho mě nedokázali rozbrečet, ale tady padala slza za slzou. Plakala jsem, smála se, zkrátka jsem to s Catherine prožívala. Moc bych těm dvou (stejně tak kloboučníkovi a Havranovi) přála lepší konec. Kniha je úžasně napsaná a zápletka je geniální. Zhltla jsem ji za jeden večer. Už jsem toho načetla hodně, ale Bez srdce patří mezi můj top žebříček.

Nicoletta1681

Geniální! Miluju příběhy z Říše divů a tato kniha mi ukázala další její kout - zapomenuté srdce Srdcové královny. Tak moc jsem doufala, že to skončí šťastně, ale nemohlo tomu tak být. Ale i přesto...Šprýma je veliká škoda a přiznávám, že mé oči nezůstaly suché...dávám 5* a přikládám na seznam nejlepších knih, co jsem četla!

MIA-chan

Já prostě nemám slov. I když jsem tušila jak ta to kniha dopadne, pořád jsem doufala, že tak to nesmí skončit. Věčinou se u knih nerozbrečím, ale této knize mé slzy patřili právem. Vždy mě zajímalo proč byla srdcová královna tak zlá. A teď už vím, že chtěla jenom lásku od Šprýma a že si chtěla otevřít pekařství. Bože tato kniha je tak úžasná. Autorka má velice pěkný styl psaní. Jsem moc ráda, že jsem tu to knihu prěčetla.

margaretz

Po Měsíčních kronikách další skvěle přepracovaná pohádka. Od začátku jsem těm dvěma držela palce, i když jsem věděla, že to musí skončit špatně. Vlastně jsem pořád doufala v nějaký zvrat. A i přesto mě to totálně dostalo a uspokojilo, že tak to má být. Doufám, že se autorka vrhne na další pohádky. A navíc si díky této knize budu muset přečíst celou Alenku, ten svět už mi chybí. :)

Princezna22

"Proč je havran,jako psací stůl??? Lary,fary...." kloboučnik v téhle knize je naprosto okouzlující. :D i když není šílený až pak...Sakra, takhle úžasnou knihu jsem nečetla dlouho. Moje první setkání s autorkou, na její měsíční kroniky se chystám také. Ale tohle wow. Pokud jsou kroniky lepší tak je to sakra málo hvězd na hodnocení,jelikož musím dát plný počet... Nápad napsat něco před Alenkou a navíc, ještě o srdcove královně prostě bomba,takhle postava mi přišla v říši divů dost málo popsána. Ale teď, když prakticky můžeme si myslet,že tohle byl důvod její zloby, tak to celkem chápu.. Já bych se na jejím místě asi zachovala stejně!! Mno a co jiného dodat než.. "Sražte mu hlavu!!"

Lucie1990

Tuto knihu jsem dlouho odkládala. Četla jsem její Měsíční kroniky a ty se mi moc líbily. Při čtení této knihy mi ukápla slza ( a nejen jedna) a na konci...... bych udělala to samé co Catherine ,,Pomstu''. Za mě skvělá další kniha od této autorky

Blahona

Ke čtení Bez srdce jsem se nemohla dlouho odhodlat. Knihu jsem si koupila v náhlém popudu na Světě knihy díky její krásné obálce. jenže pak jsem ji přinesla domů a říkala si, že já vlastně vůbec nemám ráda Alenku, a bála se, že jsem sáhla tentokrát vedle. Nakonec jsem se do knihy přeci jen pustila a ještě teď sedím s otevřenou pusou. Byl to silný zážitek! Více v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

Mishak

"Nejlehčí způsob, jak něco ukrást, je přesvědčit danou osobu, aby se toho vzdala dobrovolně."

Pokud jste četli dílo od A.G. Howardové (taktéž inspirováno dílem L. Carrolla - Alenka v říši divů) a byly jste z něj nadšení, věřte mi, že tohle je ještě mnohem lepší! Přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži!

Celý můj názor na knihu si můžete přečíst zde:

warca

"Bez srdce" jsem přečetla naprosto "bez dechu" :D
Přestože Alenku moc nemusím, tato kniha mi celou Ríši divů ukázala v jiném světle. Bylo to naprosto úžasný!
Ale i tak to na Měsíční kroniky to nemá a je to úplně něco jiného.

Bookgirl

Hned jak jsem knížku uviděla, bylo mi jasné, že si ji musím přečíst. Miluju knížky s tématem říše divů a tohle bylo něco! Věděla jsem, že to skončí špatně, ale stejně jsem dočítala se slzami v očích a měla jsem chuť dát knize tak 1 hvězdičku. To by ovšem bylo krajně nefér, protože byla skvěle napsaná a opravdu mě přinutila se smát i brečet. Byla úžasná a kdyby nedopadla tak jak dopadla, myslím že by ani neměla to svoje kouzlo.

Barča 008

Nevím, jestli mám autorku obdivovat, nebo proklíat. :( Kniha je fantastická (možná jsem zaujatá, protože miluju Říši divů), ale sakra, jak to jen mohla udělat?!

Alice_E

Začátek pro mě byl trochu pomalejší, občas byla kniha hodně předvídatelná. A také si myslím, že s autorčiným talentem nebyla přesně popsaná situace, jak se člověk cítí, když o někoho přijde (já se teda do toho moc nevžila). Tam je podle mě obrovský nevyužitý potenciál. Na druhou stranu, na světě se děje tolik špatných věcí samo o sobě, proč si to ještě ztěžovat u knihy - prostě, když už se do toho autorka pustila, mohlo to být lepší. Tak jako tak, kniha nebyla špatná.

Ivuska.09

Kniha je vlastně takovou pohádkou. A právě tak je nutné k ní přistupovat. I když je napsána jednoduše a autorka se inspirovala Alenkou v říši divů, dokázala vytvořit originální, poutavý a nenáročný příběh, ve kterém dokonale vystihla atmosféru z říše divů – ze země, ve které je možné naprosto vše. Můžete u něj vypnout, odpočívat a nechat se unášet Catherininým bojem o vlastní štěstí.

degus

Kniha nebyla špatná a četla se mi lehce.
Mnohem víc by se mi však líbilo, kdyby nepopisovala události předcházející Alence v říši divů a vyprávěla svůj vlastní příběh. Zápletka i charaktery postav by zůstaly stejné, jen prostředí by se změnilo a nebylo by vázané na už vzniklý svět.
Vím že jde o prequel a autorce se určitě skvěle vyvedl. V jiném provedení by mě však kniha zaujala o mnoho víc.

Dani3

Přiznám se, že Alenka v říši divů se mi nikdy moc nelíbila. Ale tato kniha je vážně dobrá. Je velmi čtivá a chytlavá s tou správnou dávkou divnosti.

Tento svět za zrcadlem mě jednoduše okouzlil. Autorčin styl psaní je velmi podmanivý, líbilo se mi hraní se slovy - byla v tom lehkost, jednoduchost, ale přesto to mělo svoji hloubku. S Catherine samotnou by byl příběh nudný, protože byla jen velký snílek s obavou učinit zásadní rozhodnutí, ale postavy Šprýma a Havrana dodaly příběhu potřebný nádech vzrušení a vtipu, Kloboučník dodal zase divnost, originalitu ale i zoufalství.

I když konec je smutný a čiší z něj vztek a beznaděj, tak jsem za něj ráda. Bez něj by to prostě nefungovalo.

Maky132

Věděla jsem že to špatně skončí, už když jsem si tu knihu kupovala a tak nějak jsem tušila i jak to skončí, ale tohle překonalo všechna má očekávání. Ta kniha mě rozbrečela a já normálně u knih, nikdy nebrečím! Troufám si říct že Marissa Meyer překonala samu sebe. Připomněla nám jak krásná i krutá láska umí být.

Njzy

Nikdy jsem nečetla nic co by bylo tak bolestné dočíst jako právě toto. Myslím že po téhle knize už na nic jako pravou lásku prostě věřit nedokážu...

Efeméra

Opravdu tohle napsala autorka Měsíčních kronik, které všem horlivě doporučuji? Na začátku jsem byla nadšená. Měla jsem před sebou krásně napsaný text, neuvěřitelně zajímavé prostředí a postavy (moc jsem si oblíbila Šklíbu) a hravé dialogy. Hlavní hrdinka byla sympatická a při popisech jejích pekařských výrobků se mi sbíhaly sliny. Námět měl opravdu velký potenciál. Hned zpočátku mi připadaly některé pasáže zdlouhavější, ale nepřikládala jsem tomu velkou váhu. Tento nešvar se však později ukázal jako typický prvek celé knihy. Děj se příšerně táhl a zápletka byla na délku celé knihy chatrná, jednoduchá a hrozně předvídatelná (a to v tomto směru přitom příliš nevynikám). Čekala jsem výborné zdůvodnění toho, proč se vyloženě dobrá Cath stala zlou Srdcovou královnou (přece jen to napsala Marissa Meyer, že), toho jsem se však nedočkala. Hlavní hrdinka se místo toho jako mávnutím kouzelného proutku změnila v nesnesitelnou káču, která sváděla svou vinu na všechny kolem sebe. Podle mě to, co se v knize odehrálo, nebyl důvod pro tak radikální přeměnu, ani přinejmenším to na mě nepůsobilo uvěřitelně. Za mě tedy zklamání a 2,5 hvězdičky.

dreamhex

Takže.. líbil se mi pohádkový svět, ve kterém se kniha odehrává, po dlouhé době něco v netradičním pojetí. Jedná se o celkem oddechovou četbu. Co se týče příběhu, ten začínal pomalu a já doufal v následný rychlý spád a podle komentů vydařený konec. Bohužel se tak úplně nekonal. Nepochopil jsem hloupé chování hlavní hrdinky, v některých chvílích se chovala nesmyslně a celkově to bylo těžko uvěřitelné. Myslím, že se autorce úplně nepovedla ona přeměna z dobra na zlo. Působilo to, jakoby to autorka už chtěla mít za sebou a moc nad tím nepřemýšlela. I přes to mám z knížky dobrý pocit, za prvé nejsem úplně cílová skupina, takže jí dokážu ledaco prominout a za druhé to byl příjemný oddech.

_Gabriela_

Byla to úplně nejlepší kniha co jsem do teď četla. Byla zamilovaná a trochu i děsivá a to se mi moc líbilo. Soucítila jsem s hlavní hrdinkou a moc mě zarmoutila jeho smrt. Top kniha.

IvankaM

Mám z této knihy trochu protichůdné pocity.
Na jednu stranu to bylo nádherné a krásné čtení, ale na tu druhou to bylo zdlouhavé a akce byla až na konci.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/06/06/Bez-Srdce

Narissa

Ještě se mi nestalo, abych se na knihu tak strašně těšila a zároveň se jí bála (vážně nemám ráda špatné konce). Řekla bych, že knize hodně dodává na dramatičnosti právě to, že čtenář ví, že skončí zle. Dobře jednoduše dopadnout nemůže, že...
Kromě krásného příběhu, který je napsán tak, že jsem nakonec neuronila ani jednu slzu, za což jsem vděčná, oceňuji vyprávěcí styl. Vážně čtivý a promakaný. Není podbízivý a triviální, jak je dnes běžné. Ale prostě dokonalý.
V tomhle případě je mi dokonce i líto, že neznám Alenku tak dobře, jak bych ráda. Ne proto, že bych jí nečetla, ale proto, že nejsem anglické dítě a nejsou mi vlastní všechna jejich říkadla a rozpočítávadla atd.
Za mě je Bez srdce vážně skvělá kniha a jsem i ráda, že autorka nepodlehla dnešní módě a nerozložila příběh do více dílů. Takhle je krásně dynamický a plynulý. A skvělý!