Bez srdce

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336003/bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.2201

Heartless (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Veruu95

Jedna z nejlepších, možná i nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla! Krásné a originální zpracování, řekla bych, že hodně lidem při četbě Alenky vrtalo hlavou, co se sakra mohlo kdy královně stát, že je taková... V téhle knize je odpověď. Samozřejmě, jelikož znám původní příběh, věděla jsem, že happy end se konat asi nemůže, ale i přesto jsem doufala a hlavní hrdinku Cath i Šprýma jsem si oblíbila. Ráda se ke knize někdy vrátím.

betulla

Laskavě v komentářích označujte spoilery!!!

martina5069

S knihou bez srdce jsem se trošku zasekla nejen proto, že je dlouhá ale některé pasáže pro mě nudné, konec však dostal spád. Špríma si snad musel v knize zamilovat každý a je škoda jak to dopadlo, i když muselo jelikož všichni známe původní alenku v říši divů. Meyerová má suprovou představivost ale musím říct, že série šepotání se mi líbila daleko víc.

Naluš2115

Ze začátku jsem se do knihy nějak nemohla začíst. Vleklo se to, nic se neděje, postavy ani prostředí mi tak nějak neevokovali Carollovu Říši Dívů. Po krátké pauze jsem se k ní však vrátila a udělala jsem dobře. Na všechny ty hádanky, zamotaný děj a smysluplné nesmysly kam se člověk podívá by mohl být hrdý i sám Caroll. A co se příběhu týče... Opravdu, opravdu a opravdu jsem doufala, že to skončí dobře. Ano, bylo to naivní, ale jsme přeci v Říši Divů! Bylo jasné jak celý Cathin příběh skončí, ale přesto mě zakončení zdrtilo. Tedy... Posledních asi sto stránek jsem zhltla jedním dechem, takže jsem ani neměla čas o nich přemýšlet, ale jakmile jsem přečetla poslední větu začala jsem si všechno spojovat. Bylo to vážně úžasné a rozhodně jedna z nejlepších knih na téma Alenka v říši divů (hned po Šepotání).

PetikLozik

Pořád jsem doufala, že to skončí dobře a vlastně to změní celou budoucnost, takže i příběh Alenky (potom by mohlo být i pokračování :D ). Nebo, že si spletl dívku, nebo prostě něco...cokoliv. Nechápu jak to autorka udělala, ale i když ten konec skončil tím nejhorším možným způsobem, tak byl jistým způsobem naplňující. Jedním švihnutím sekery se z naivní, lehkomyslné a lehce ufňukané lady Catherine stane obavaná Srdcová Královna...dokonalé.

rm

Mno, nic naplat, více se mi od autorky líbily Měsíční kroniky.

klarinka9974

Od této autorky, která si mě získala Měsíčníma kronikama, jsem čekala velký trhák. Bohužel jsem byla zklamaná. Kniha není špatná, děj je příjemnou oddechovkou ale chyběla tomu akce, napětí a nějaká veliká záhada, která se bohužel nekonala. Ale i tak, určitě si knihu přečtěte, ale neočekávejte mnoho, možná, že pak budete mile překvapeni.

Terry.89

Při koupi knihy jsem ani na okamžik nezapochybovala, protože se přeci jedná o autorku Měsíčních kronik. Nakonec se však ukázalo, že toto kritérium pro mě ani zdaleka nebylo dostačující.Postavy byly opět dokonale vykreslené, stejně tak tomu bylo i v případě popisu Říše divů, ale... Děj se z počátku příšerně vlekl a v podstatě se ani nic moc nedělo. Z množství postav jsem byla chvíli zmatená, ale nakonec jsem se v nich zorientovala. jenže to nebyl zdaleka první zádrhel. Měla jsem vážně problém knihu dočíst, zkrátka mě nebavila, nakonec jsem se k dočtení přiměla a za jeden den přelouskala přes sto stránek. Přiznám, že ke konci mě příběh zaujal o něco víc a bylo mi líto Catherine, kterou jsem si předtím nijak zvlášť neoblíbila. Přesto si myslím, že bych se do knihy asi podruhé nepustila. No, uvidíme, prozatím má i tak své misto v mé knihovně.

heliiinka

Milá návštěva Říše divů. Knížka by šla napsat mnohem kratší, kdyby se vynechaly některé detaily, ale právě proto se mi líbila. A průběhu jsem měla několik teorií, jak to skončí. Nu netrefila jsem se.

andrejci

Na knížku jsme se hodně těšila a byla jsme příjemně překvapená. Šprým mi byl symticky hned od začátku a to že už na konci knihy nebyl mě hodně przelo. Klóbr mi přišel už od začátku trochu šílený. A na konec Catherin. Nedovedla jsme si představí jak se z dívky ktera miluje pečení stane taková královna. Že staré Cath nic nezbylo. Byli tam i nějaké nejasnosti protože ve filmu zabyla Tlachapoda až Alenka a ty Cath. Jinak kniha byla velmi zajímavá:).
,,Petr Petr, dýní pán,.
,,Ženu měl, však zůstal sám".
A nakonec- Proč je havran jako psací stůl?"

Klarsik3

Od první chvíle sem tu knihu nesnášela, protože člověk ví jak to dopadne, a že to nedopadne zrovna nejlépe... Většinu knihy sem si přála aby to dobře dopadlo a vůbec se mi nelíbil kloboučník.. Měla sem Catherine hrozně ráda... postupně ale přicházel zlom, kdy jsem si začala říkat, že tak úžasná není.. A je to napsané tak, že mi vůbec nevadilo, kdo se z Catherin stal.. No prostě za mě SUPER :)

Lil30

Nádherný příběh, u kterého jsem pořád doufala ve šťastný konec, i když jsem viděla, jak vše dopadne. Catherine mi bylo tak líto a pořád jsem si říkala, co by se mohlo stát, aby se z tak milé dívky mohla stát taková královna...a Šprým, toho jsem si zamilovala od první chvíle. Kdo by taky ne? Autorčiny Měsíční kroniky jsem zbožňovala a u této knihy je to stejné. Má skvělou fantazii a vytvořila úžasný příběh. Určitě doporučuji si ji přečíst.

betule3

První polovina knihy mě vůbec nebavila. Nic se nedělo a když tam byla nějaká zajímavá scéna byla maximálně na jednu stránku. Ale druhá polovina mě totálně odrovnala. Hltala jsem každé slovo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Hrozně jsem si oblíbila Šprýma, jeho charakter se mi prostě neskutečně líbil.

SPOILER: I když jsem věděla, jak příběh dopadne, stále jsem doufala, že se nějakým zázrakem objeví happyend. A když se tak nestalo, byla jsem z toho dost na nervy.

Knihu rozhodně doporučuji. Dala bych 5 *, ale za tu první půlku tu jednu prostě musím strhnout.

Marthas

Ačkoliv bych měla mít charakterově blízko ke Cath a tím pádem bych pro ni měla mít větší pochopení. To pochopení se úplně nedostavilo a to i když jsem si prošla něčím obdobným a vím, že velká L vás může připravit o vše. Více jsem si oblíbila Šprýma Navíc vše začalo být napínavé až od strany cca.250, do té doby jsem se musela do čtení nutit.
Sice jsem si nejdříve myslela, že největší problém bude tom, že jsem předlohu nečetla ale nakonec to ten největší problém nebyl.

blazkoma

I když je jasné, jak to musí dopadnout, kdo by si nepřál jiný konec, že? Myslím, že se autorce podařilo stvořit pěkný prequel Carrollovy Alenky. Nejedná se jen o starý příběh v novém hávu, ale o stejně hodnotný příběh s vlastní zápletkou, který u čtenáře obstojí ať už má rád originál či nikoliv. A to nemluvím o nekonečné chuti na sladké, kterou tato kniha vyvolává.

markulka

Popravdě se mi kniha ze začátku nečetla zrovna nejlépe, ale zhruba od půlky začal být příběh čím dál více úžasnější, až mě zcela pohltil. Postavy jsem si zamilovala, o to více mě mrzel tragický závěr. Sice mi nechybí celé srdce, ale část určitě...ta část, kterou jsem darovala knize. A darované srdce nejde vrátit, nemám pravdu? :)

DracoMalfoy

Srdeční záležitost. A to doslova. Knihu jsem četla napnutá a nadšená z toho, co se mi dostalo do ruky. A navíc, ta obálka...

LucyBooks

Kniha se mi líbila. Catherine i Šprým byli super. Catherine jsem chápala. Jen jsem stále doufala ve šťastný konec :-(.

wildXchos

Naprosto dokonalá kniha. mám opravdu rád Alenku v Říši divů a tahle kniha velmi dobře doplnila příběh, a ukázala, že postavy, které se zdají být zlé, k tomu mají někdy důvod.

vlasta2410
29.12.2017

Knížka se mi četla jedním dechem. Hrozně se mi líbí svět a postavy. U některých pasáží jsem téměř nedýchala a u některých mě začínaly v očích pálet slzy. Od autorky si určítě ještě něco přečtu.

seabook04
22.12.2017

Emoční ždímačka.
Jinak knihu popsat nemohu.
YA žánr je oddech, rychlo čtení a odreagování v jednom. Předchozí knihy Marissy Meyer nebo-li Měsíční kroniky jsou tomu perfektním příkladem. Hltáte stránku za stránku, nemůžete přestat číst, ale přiznejme si, že za pár dní si již detaily příběhu nepamatujeme.
To byl možná ten důvod, proč Bez srdce nesklidilo tak velký úspěch.
Marissa Meyer přišla s něčím úplně novým. S něčím, co obzvlášť od ní nikdo nečekal.

Více v recenzi v záložkách :)

Andreanis
22.12.2017

Po dotčení mám vážně hodně protichůdné pocity. Kniha je výborně napsaná, ale moc mi neseděl příběh. Měla jsem pocit, že měl skončit mnohem dřív, protože konec mě rozhodně neuchvátil tolik, jako chvíle kdy Šprým "unesl" Cath ze sálu, kde právě řekla králi své ano. To pro mě bylo vyvrcholením knihy. Do dotčení jsem se po té opravdu velmi nutila.
Rozhodně to není špatná kniha. Ale určitě najdete i lepší.

LilianaFalcon
22.11.2017

Jsem rada, ze nejsem sama, kdo neni Alence ani jejim prevypraveni naklonen.
A vazne me to mrzi, protoze tentokrat to bylo vazne skvele napsane...
Snad i jako omluvu autorce jsem dala aspon 3 hvezdicky.

Malam
21.11.2017

Krásně zpracovaný pohádkový příběh, u kterého se celou dobu modlíte, ať se nic nepokazí, i když víte opak. Víc jsem shrnula tady: https://themalam.blogspot.cz/2017/11/bez-srdce.html

natalie2171
16.11.2017

Problém spočíval jen a jen ve mně. Já blbec si přečetla poslední větu v knize a litovala toho. Věděla jsem sice, kým Srdcová královna je, ale když jsem začala knihu číst, říkala jsem si: "Co se proboha může pokazit?" Odpověď jsem neznala až do závěru knihy, který měl takový spád, až jsem sotva popadala dech a nestačila kulit oči, jak to autorka krásně napsala. Vlastně celá kniha se náramně četla. Byl to briliantní zážitek a autorka opět nezklamala. Do svých knížek pokládá něco magického a netradičního, že je nemožné si ji nezamilovat.

Alex.rrr
03.11.2017

Kniha byla báječná. Ač nemám osobně Alenku a Říši divů ráda, toto mě chytlo. Postavy jsou krásně vykreslené. Po pomalém začátku jsem se víc a víc začítala a postupem děje se přidávaly zápletky a chtěla jsem vědět jak to dopadne. chvílemi se mi stávalo, že jsem se snažila rozhodovat s Catherine a přemýšlela, jak by to mohla udělat jinak. Že nebude happyend jsem tušila, ale předčil očekávání. Určitě jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

izfnp
30.10.2017

Zo začiatku som si myslela, že autorka (podobne ako Marie Lu s Legendou vs Mladými vyvolenými) pôjde oproti Mesačným kronikám do vôd jednoduchších, menej prepracovaných, menej komplexných a teda i akosi menej kvalitných. Chyba lávky!

Bez srdca je nepochybne iný typ knižky, než ako tomu bolo v Kronikách, ale autorka nestráca nič zo svojich schopností, a i keď je jej autorská poloha mierne iná, pre mňa je možno ešte viac zábavná a "čtivejšia". Meyerová má nepochybne veľkú fantáziu, ktorú v prípade Bez srdca dokáže šikovne využiť v prostredí Krajiny zázrakov. Carrollov Wonderland je podľa mňa najzaujímavejším fantazijným svetom na poli literatúry, pričom Meyerová do tohto sveta vstupuje, hrá sa s ním, privlastňuje si jeho atribúty, avšak robí ich zároveň vierohodné i svoje, takže to vôbec nevadí. Je vidieť, že sama autorka má príbeh Alenky veľmi rada a má ho perfektne naštudovaný, takže mu rozhodne nerobí hanbu, ba naopak, robí mu česť (v kontraste napr. k nie moc vydarenej sérii Šepotání). Námetovo sa jedná o naozaj krásny, citlivý a smutný príbeh, ktorý do mytológie Wonderlandu úžasne zapadol a osud Červenej kráľovny (i vďaka názvu možno rýchlo zistiť, kto je vlastne hlavná hrdinka) skutočne láme srdce.

Hlavné postavy sú úžasné, rozhodne nie čiernobiele, vidieť ich vývoj, autorka nám poskytuje mnohé záblesky charakteru hlavnej hrdinky už v priebehu knižky a preto jej zlom na konci vôbec nepôsobí strojene. Taktiež Šprým sa skutočne podaril a veľmi komplexne autorka pojala hlavne postavu Klóbrca. Postavičky, hlavné i vedľajšie, sú všetky zábavné a zaujímavé, a hrozne sympaticky pôsobí, že sa autorka nesnažila spraviť ich dokonalými. Napriek svetu, v ktorom charaktery žijú, sú tak všetky hrozne reálne. Pri tom úžasne funguje ich vzájomná chémia, ktorá dej posúva vpred.

Fungujú tajomstvá, funguje romantika, funguje gradácia (i keď na konci trošku urýchlene) a musím zdôrazniť, že príbeh Bez srdca je až nečakane prepracovaný, a to od prvej po poslednú stranu. Knižka ma rozosmiala, rozosmutnila, poriadne hnevala i veľmi bavila. A tlieskam rozhodnutiu autorky ostať u jedného dielu. Kniha má logiku, svoj príbeh vyrozprávala, a napokon - všetci vieme, čo bolo ďalej...

Thackery14
26.10.2017

Ke knize jsem nejspíš přistupovala s moc velkým očekávání, z Měsíčních Kronik jsem byla nadšená a jsem velkým fandou světa Lewise Carolla, jenže tohle mě lehce zklamalo, vím, že autorka umí líp. Rozjezd byl sice pomalejší, ale s nástupem dalších postav jsem se začetla a těžko jsem dávala knížku z ruky. Dějová linka byla tedy na jedničku, i když mě nepotěšila absence hepyendu. Koho jsem ale v celém příběhu nemohla vystát, byla hlavní hrdinka Catherine, kterou autorka chvílemi vykreslila jako absolutně arogantní nánu, i když to podle mě neměla v úmyslu. 4/5

Any27
03.10.2017

Pláču, pláču, pláču a mé srdce nejspíš nikdy nepřestane. Tuto knihu mi doporučila kamarádka a za to jsem jí neskutečně vděčná, i když mě tato kniha málem zarmoutila. Je to strašně roztomilé a přitom tak....agrrr. K naštvání!
Pokud máte strach se do knihy pustit, protože nejste nějaký velký fanoušek Alenky....ani já nejsem a přesto se mi moc líbila.

vodopad152
30.09.2017

Kniha měla moc dobrý nápad, ale nesedl mi styl psaní autorky. Přišlo mi to hrozně zdlouhavé. Ovšem zakončení bylo naprosté úžasné. Proč je havran jako psací stůl?