Bez srdce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336003/bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.1288
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
Orig. název:

Heartless (2016)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Bez srdce

Přidat komentář
Nuray
18. srpna

Knížka se mi líbila. Ale některé věci mi přišly nedořesené. Konec mě mrzí, ale asi to jinak nešlo :)

Liška13
01. srpna

Kniha se mi docela líbila, ale Catherine mi moc nesedla. Poměrně často (zejména ke konci) jsem si říkala, že jedná hloupě a nelogicky. Kniha tedy nepatří mezi mé oblíbené, ale možná bych si ji i přečetla znovu.

NicaCola
30. července

Přečteno v rámci výzvy 2019

nada3314
25. července

Nádherně zpracovaný pohádkový příběh "Alenky v říši divů" Kniha mě vtáhla do děje od první stránky, hlavní i vedlejší postavy byly dokonale popsány a hned jsem si je zamilovala. Opět se v knize propojuje mé oblíbené téma a to láska versus jídlo, při čtení jsem měla pořád chuť na nějaký koláč nebo dortík...Je to moje první kniha v tomto stylu, a teď po dočtení můžu s klidným svědomím říct, že není poslední... Autorka má neuvěřitelně skvělý čtivý styl psaní, velkou fantazii a vytvořila úžasný příběh. Určitě doporučuji si ji přečíst. Kniha mě nalákala tak, že mám v plánu si přečíst další díla autorky - Měsíční kroniky...Moc se těším už teď vím, že to bude zase neskutečný zážitek.

jmn7053
18. července

Marissa Meyerová je skvělá vypravěčka a tato kniha to jen potvrzuje. Příběh je plynulý, zajímavý. Možná by kniha mohla být kratší, našly se pasáže, které mi trvaly delší dobu přečíst, ale pak tu byly chvíle jako čajový dýchánek, rozhovory s Šklíbou, kroket, milostné dopisy, setkání se sesterským triem, a tak dále, či posledních asi 100 stran, které byly opravdu vynikající.
Divnost, nerozumnost/nemožnost a šílenství bylo zachováno, navíc zakomponování Poeova Havrana tomu všemu dodalo šmrnc. Catherine (a zbytek obyvatel) vkusně dosáhla bodu zlomu a s pompézou se ponořila do hlubin bláznovství.
A i když bych uvítala více Šklíby, Havrana a Kloboučníka, kniha má své kouzlo a určitě bych ji doporučila všem bláznům, kteří nechtějí opustit říši divů.

Hanka123
05. července

Krásný příběh o srdcové královně. Přečetla jsme ho jedním dechem.

Horselen
22. května

Zpočátku jsem si říkala, že je to fakt nuda. Postavy mi také nepřišli kdovíjak povědomé. Už jen proto, že Alence jsem nikdy neholdovala. Ale pak... sakra. Bylo to úžasné! Marissa prostě umí psát. A ta povahová proměna Catherine na konci byla naprosto dokonalá.

Mergirus
21. dubna

No sakra. Už bych měla být zvyklá, že tahle autorka mi dokáže vyrazit dech. Ale ne. Tento příběh mě srazil na kolena. Poslední dobou začínám mít pocit, že za každým zloduchem se skrývá srdceryvný příběh a měla bych je vlastně litovat. Mám nutkání sáhnout po Alence z říše divů a přečíst si ji, abych věděla pořádně, jak se tam ta Srdcová královna projevuje, ale natolik zoufalá zatím ještě nejsem.

Doporučujeme

Náhradní kluk
Náhradní kluk
Patnáctiletý kapitán
Patnáctiletý kapitán
Pes baskervillský
Pes baskervillský
Mačacie dievča
Mačacie dievča