Bez srdce

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336003/bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.2237

Heartless (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Yustina
14. prosince

Nevěděla jsem, zda se mi kniha líbí nebo nelíbí. Doteď jsem se nerozhodla.. Ze začátku, mě nebavila.. po přečtení půlky knihy jsem zbytek dočetla jedním dechem, zvědavá, jak to doopravdy dopadne.. a nakonec jsem snad ráda, že jsem knihu přečetla.. Nebo nejsem ráda ? :-)

danyinsidebooks
06. prosince

Alenku v říši divů moc nemusím a tuhle knihu jsem ani číst nechtěla. No, stejně jsem se k ní dostala a ono to kupodivu bylo dobré.
Catherine jsem si dost oblíbila. A Šprýma vlastně taky. Zato třeba její matka? No to panečku bylo něco. :D
Možná se mi to tak líbilo proto, že nejsem v Alence nějak pořádně zorientovaná, netuším. A i přes pár scén, které mě moc nebavily, můžu Bez srdce doporučit. :))

elik-play5518
25. listopadu

Styl psaní autorky je dokonalý. Kniha mě v celku bavila. Ale trvala mi přečíst dlouho

makul
21. listopadu

Kniha se mi neskutečně líbila. Začátek byl takový rozjezd, který mě málem od knihy odradil, ale určitě stojí za to knihu dočíst! Knihu jsem přečetla asi před týdnem a doteď mi leží v hlavě.

V této knize jsem si oblíbila hned několik postav - nejvíce: Klóbrc (Kloboučník), Šašek a samozřejmě i Catherine.

phedr
01. listopadu

Knihu jsem četla s přestávkami asi půl roku a prostě jsem do ní nemohla začíst a nějak ve mě nazanechala trvalejší dojem

Kyta

*Obsahuje spoilery*

Nejsem největší fanynkou říše divů, ale příběh o Srdcové Královně mě zajímal, navíc když ho napsala Marissa Meyer. Kniha mě vcelku bavila, objevovaly se tam sice slabší a pomalejší části, ale jako celek bych ji ohodnotila jen pozitivně. Obdivuji autorku, že tak věrohodně napodobila svět Lewise Carrola, který Alence a Srdcové Královně vdechl život. Marissa Meyer se rozhodně nemá za co stydět, povedlo se jí to na jedničku. Atmosféru vykreslila úžasně a já si čtení knihy díky tomu užívala.

Catherine jsem si v průběhu knihy moc oblíbila. Byla sympatická, hodná a trochu naivní, jak ostatně dívky jejího věku bývají. Měla svůj sen, pro jehož zrealizování by udělala cokoliv. Zamilovala se do muže, se kterým nemohla být, ale přesto se s ním scházela, což je naprosto pochopitelné. Šla si za svým i za cenu toho, co to může stát. Nezáleželo jí na bohatství, ale na štěstí a lásce a to bylo obdivuhodné. Nechápala jsem její rodiče, kteří ji chtěli za každou cenu provdat za krále, aby se měla co nejlíp, ale vůbec je nezajímalo, co by chtěla ona sama (na konci knihy mě doopravdy naštvalo, když se zeptali, zda si krále chce skutečně vzít - po tom všem, čím si Cath prošla a její sny byly nadobro ztraceny). Nechápala jsem, co se mohlo stát, že se z takové hodné a milé dívky stane tak bezcitné a nemilosrdné stvoření, které známe z "Alenky". Od začátku bylo jasné, že celý příběh nedopadne dobře, přesto jsem tak nějak nepřestala doufat.
Šprýma jako druhého hlavního hrdinu jsem si taktéž moc oblíbila. Nemohla jsem uvěřit, jaký osud mu byl určen, ale jeho smrt byla zkrátka nezbytná k tomu, aby se z Cath stala ta slavná zlá Srdcová Královna. Naprosto jsem chápala její pocity. Když člověku zemře jeho milovaný, má pocit, že už není pro co žít, cítí neuvěřitelnou bolest, uvnitř je prázdný a už se o nic nestará. Přesně to se stalo s Catherine. Není divu, že se vzdala svého srdce výměnou za možnost pomsty. Poslední kapitoly, kdy se Cath "měnila", byly nejzajímavější a autorce jsem to věřila.

Příběh jako takový mě bavil. Byl to mix romantiky, fantasy a dobrodružství. Nemohla jsem se dočkat, až se Cath se Šprýmem dají dohromady. Bylo trochu kruté, že nám autorka dávala naději na to, že můžou být spolu - líbila se mi představa, že spolu utečou do Šachova a tam si budou šťastně žít. Strašně moc jsem jim to přála, ovšem měli určený jiný osud a ten zvrátit nejde. Autorka vymyslela spoustu zvratů, které dělaly knihu napínavou (Sestry, Bludiště, útoky Tlachapouda atd.). Zápletka s Tlachapoudem byla zajímavá, i když fakt, že to monstrum byla ve skutečnosti paní Petrová, mě tolik nepřekvapil. Ovšem je nutno uznat, že všechno to do sebe zapadalo a dávalo smysl.
První polovina, která byla trochu pomalejší, se mi zamlouvala stejně jako ta druhá. Obě měly něco do sebe. V té první polovině mě bavilo sbližování Cath se Šprýmem a v té druhé jejich společné dobrodružství, obzvlášť ta napínavá cesta skrz Bludiště k Zrcadlu.
Kloboučník, Šklíba, Bílý králík, Zayda, Houseňák a mnozí další - tyto postavy nejvíc mi evokovali říši divů. Moc mě bavil čajový dýchánek a seznámení s Klóbrcem a mnohé další příhody v knize.

Abych to shrnula - autorka opět nezklamala. Dílo mě neuvěřitelně bavilo a už se nemůžu dočkat, až Marissa napíše další knihu!

safira09

Zatím moje první knížka, u které jsem dopředu věděla, že to s hlavní hrdinkou nedopadne dobře a možná proto byl pro mě příběh tak zajímavý. Neustále jsem si říkala, co se sakra s tou Catherine stane. Knížka měla trošku pomalejší rozjezd, ale asi od poloviny jsem příběh doslova hltala. Jde o příjemné, pohadkovē čtení a já moc děkuji za možnost vrátit se zpět do říše divů.

planet129

Stále si říkám, co to sakra bylo. Dopředu jsem uhodla, co se bude dít dál, hl. hrdinka mi lezla na mozek a místy se vyskytovalo klišé. Už na začátku máte přímo pod nosem, jak se příběh bude dál vyvíjet, ale autora to okecávala a je z toho 400 stran.. Abych nebyla jen kritická, četlo se to krásně a hrozně se mi líbilo zamyšlení nad otázkou, proč je havran jako psací stůl

Scoobydoo

Od téhle knihy jsem moc neočekávala- půjčila jsem si ji na doporučení kamarádky, která o ní pouze slyša. Že se jedná o prequel jsem zjistila až po pár desítkách stran, kdy jsem si přečetla anotaci (poprvé jsem ji četla na internetu a tam se o prequelu nepsalo).

!SPOILERS!
Kniha mi přišla pomalá- sto stran přečtených a Cath byla jen o krok dál splnit si sen a král se jí začal dvořit. Dalších 200 stran bylo už trochu plnější akce, ale i tak se čtení vleklo. Posledních sto stran bylo akčních, ale až moc- vše se semlelo hrozně rychle. Kdyby byla akce rozprostřena do děje asi by se mi kniha četla líp a nestávalo by se mi, že bych u čtení usínala.

Z konce jsem trochu v rozpacích ne, že by se nedal očekávat, nebo nebyl trefný... Přišel mi trochu krutý.

Co se týče děje- pěkně vymyšlený, ale s Cath jsem nesoucítila. Obdivuji nápaditost a kniha mě překvapila.
Za mne 3,5⭐

sd1992

Prvních cca 150 stran pro mě byla téměř katastrofa. Vážně mě to nechytlo za srdce a vůbec mě to nebavilo, takže jsem se do čtení doslova nutila. Ale potom jsem knížku vyloženě hltala... :-) Takže nakonec za mě super..!!! :-) Je to boží doplňující knížka ke světu Alenky v říši divů.. :-) Je mi líto, jak to dopadlo... Ale bylo to boží... :)

šneki

Docela průměrná knížka, sice se slibným začátkem, ale jinak trochu nudná.

Nikoll2

Jsem velice ráda za možnost vrátit se zpět do říše divů a zároveň poznat již známé postavy o trochu více. Samotný příběh mě také nezklamal.
Určitě toto pohádkové čtení doporučuji.:)

Veruu95

Jedna z nejlepších, možná i nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla! Krásné a originální zpracování, řekla bych, že hodně lidem při četbě Alenky vrtalo hlavou, co se sakra mohlo kdy královně stát, že je taková... V téhle knize je odpověď. Samozřejmě, jelikož znám původní příběh, věděla jsem, že happy end se konat asi nemůže, ale i přesto jsem doufala a hlavní hrdinku Cath i Šprýma jsem si oblíbila. Ráda se ke knize někdy vrátím.

betulla

Laskavě v komentářích označujte spoilery!!!

martina5069

S knihou bez srdce jsem se trošku zasekla nejen proto, že je dlouhá ale některé pasáže pro mě nudné, konec však dostal spád. Špríma si snad musel v knize zamilovat každý a je škoda jak to dopadlo, i když muselo jelikož všichni známe původní alenku v říši divů. Meyerová má suprovou představivost ale musím říct, že série šepotání se mi líbila daleko víc.

Naluš2115

Ze začátku jsem se do knihy nějak nemohla začíst. Vleklo se to, nic se neděje, postavy ani prostředí mi tak nějak neevokovali Carollovu Říši Dívů. Po krátké pauze jsem se k ní však vrátila a udělala jsem dobře. Na všechny ty hádanky, zamotaný děj a smysluplné nesmysly kam se člověk podívá by mohl být hrdý i sám Caroll. A co se příběhu týče... Opravdu, opravdu a opravdu jsem doufala, že to skončí dobře. Ano, bylo to naivní, ale jsme přeci v Říši Divů! Bylo jasné jak celý Cathin příběh skončí, ale přesto mě zakončení zdrtilo. Tedy... Posledních asi sto stránek jsem zhltla jedním dechem, takže jsem ani neměla čas o nich přemýšlet, ale jakmile jsem přečetla poslední větu začala jsem si všechno spojovat. Bylo to vážně úžasné a rozhodně jedna z nejlepších knih na téma Alenka v říši divů (hned po Šepotání).

PetikLozik

Pořád jsem doufala, že to skončí dobře a vlastně to změní celou budoucnost, takže i příběh Alenky (potom by mohlo být i pokračování :D ). Nebo, že si spletl dívku, nebo prostě něco...cokoliv. Nechápu jak to autorka udělala, ale i když ten konec skončil tím nejhorším možným způsobem, tak byl jistým způsobem naplňující. Jedním švihnutím sekery se z naivní, lehkomyslné a lehce ufňukané lady Catherine stane obavaná Srdcová Královna...dokonalé.

rm

Mno, nic naplat, více se mi od autorky líbily Měsíční kroniky.

klarinka9974

Od této autorky, která si mě získala Měsíčníma kronikama, jsem čekala velký trhák. Bohužel jsem byla zklamaná. Kniha není špatná, děj je příjemnou oddechovkou ale chyběla tomu akce, napětí a nějaká veliká záhada, která se bohužel nekonala. Ale i tak, určitě si knihu přečtěte, ale neočekávejte mnoho, možná, že pak budete mile překvapeni.

Terry.89

Při koupi knihy jsem ani na okamžik nezapochybovala, protože se přeci jedná o autorku Měsíčních kronik. Nakonec se však ukázalo, že toto kritérium pro mě ani zdaleka nebylo dostačující.Postavy byly opět dokonale vykreslené, stejně tak tomu bylo i v případě popisu Říše divů, ale... Děj se z počátku příšerně vlekl a v podstatě se ani nic moc nedělo. Z množství postav jsem byla chvíli zmatená, ale nakonec jsem se v nich zorientovala. jenže to nebyl zdaleka první zádrhel. Měla jsem vážně problém knihu dočíst, zkrátka mě nebavila, nakonec jsem se k dočtení přiměla a za jeden den přelouskala přes sto stránek. Přiznám, že ke konci mě příběh zaujal o něco víc a bylo mi líto Catherine, kterou jsem si předtím nijak zvlášť neoblíbila. Přesto si myslím, že bych se do knihy asi podruhé nepustila. No, uvidíme, prozatím má i tak své misto v mé knihovně.

heliiinka

Milá návštěva Říše divů. Knížka by šla napsat mnohem kratší, kdyby se vynechaly některé detaily, ale právě proto se mi líbila. A průběhu jsem měla několik teorií, jak to skončí. Nu netrefila jsem se.

andrejci

Na knížku jsme se hodně těšila a byla jsme příjemně překvapená. Šprým mi byl symticky hned od začátku a to že už na konci knihy nebyl mě hodně przelo. Klóbr mi přišel už od začátku trochu šílený. A na konec Catherin. Nedovedla jsme si představí jak se z dívky ktera miluje pečení stane taková královna. Že staré Cath nic nezbylo. Byli tam i nějaké nejasnosti protože ve filmu zabyla Tlachapoda až Alenka a ty Cath. Jinak kniha byla velmi zajímavá:).
,,Petr Petr, dýní pán,.
,,Ženu měl, však zůstal sám".
A nakonec- Proč je havran jako psací stůl?"

Klarsik3

Od první chvíle sem tu knihu nesnášela, protože člověk ví jak to dopadne, a že to nedopadne zrovna nejlépe... Většinu knihy sem si přála aby to dobře dopadlo a vůbec se mi nelíbil kloboučník.. Měla sem Catherine hrozně ráda... postupně ale přicházel zlom, kdy jsem si začala říkat, že tak úžasná není.. A je to napsané tak, že mi vůbec nevadilo, kdo se z Catherin stal.. No prostě za mě SUPER :)

Lil30

Nádherný příběh, u kterého jsem pořád doufala ve šťastný konec, i když jsem viděla, jak vše dopadne. Catherine mi bylo tak líto a pořád jsem si říkala, co by se mohlo stát, aby se z tak milé dívky mohla stát taková královna...a Šprým, toho jsem si zamilovala od první chvíle. Kdo by taky ne? Autorčiny Měsíční kroniky jsem zbožňovala a u této knihy je to stejné. Má skvělou fantazii a vytvořila úžasný příběh. Určitě doporučuji si ji přečíst.

betule3

První polovina knihy mě vůbec nebavila. Nic se nedělo a když tam byla nějaká zajímavá scéna byla maximálně na jednu stránku. Ale druhá polovina mě totálně odrovnala. Hltala jsem každé slovo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Hrozně jsem si oblíbila Šprýma, jeho charakter se mi prostě neskutečně líbil.

SPOILER: I když jsem věděla, jak příběh dopadne, stále jsem doufala, že se nějakým zázrakem objeví happyend. A když se tak nestalo, byla jsem z toho dost na nervy.

Knihu rozhodně doporučuji. Dala bych 5 *, ale za tu první půlku tu jednu prostě musím strhnout.

Marthas

Ačkoliv bych měla mít charakterově blízko ke Cath a tím pádem bych pro ni měla mít větší pochopení. To pochopení se úplně nedostavilo a to i když jsem si prošla něčím obdobným a vím, že velká L vás může připravit o vše. Více jsem si oblíbila Šprýma Navíc vše začalo být napínavé až od strany cca.250, do té doby jsem se musela do čtení nutit.
Sice jsem si nejdříve myslela, že největší problém bude tom, že jsem předlohu nečetla ale nakonec to ten největší problém nebyl.

blazkoma

I když je jasné, jak to musí dopadnout, kdo by si nepřál jiný konec, že? Myslím, že se autorce podařilo stvořit pěkný prequel Carrollovy Alenky. Nejedná se jen o starý příběh v novém hávu, ale o stejně hodnotný příběh s vlastní zápletkou, který u čtenáře obstojí ať už má rád originál či nikoliv. A to nemluvím o nekonečné chuti na sladké, kterou tato kniha vyvolává.

markulka

Popravdě se mi kniha ze začátku nečetla zrovna nejlépe, ale zhruba od půlky začal být příběh čím dál více úžasnější, až mě zcela pohltil. Postavy jsem si zamilovala, o to více mě mrzel tragický závěr. Sice mi nechybí celé srdce, ale část určitě...ta část, kterou jsem darovala knize. A darované srdce nejde vrátit, nemám pravdu? :)

DracoMalfoy

Srdeční záležitost. A to doslova. Knihu jsem četla napnutá a nadšená z toho, co se mi dostalo do ruky. A navíc, ta obálka...

LucyBooks

Kniha se mi líbila. Catherine i Šprým byli super. Catherine jsem chápala. Jen jsem stále doufala ve šťastný konec :-(.