Bez srdce

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336003/bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.2217

Heartless (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

safira09

Zatím moje první knížka, u které jsem dopředu věděla, že to s hlavní hrdinkou nedopadne dobře a možná proto byl pro mě příběh tak zajímavý. Neustále jsem si říkala, co se sakra s tou Catherine stane. Knížka měla trošku pomalejší rozjezd, ale asi od poloviny jsem příběh doslova hltala. Jde o příjemné, pohadkovē čtení a já moc děkuji za možnost vrátit se zpět do říše divů.

planet129

Stále si říkám, co to sakra bylo. Dopředu jsem uhodla, co se bude dít dál, hl. hrdinka mi lezla na mozek a místy se vyskytovalo klišé. Už na začátku máte přímo pod nosem, jak se příběh bude dál vyvíjet, ale autora to okecávala a je z toho 400 stran.. Abych nebyla jen kritická, četlo se to krásně a hrozně se mi líbilo zamyšlení nad otázkou, proč je havran jako psací stůl

Scoobydoo

Od téhle knihy jsem moc neočekávala- půjčila jsem si ji na doporučení kamarádky, která o ní pouze slyša. Že se jedná o prequel jsem zjistila až po pár desítkách stran, kdy jsem si přečetla anotaci (poprvé jsem ji četla na internetu a tam se o prequelu nepsalo).

!SPOILERS!
Kniha mi přišla pomalá- sto stran přečtených a Cath byla jen o krok dál splnit si sen a král se jí začal dvořit. Dalších 200 stran bylo už trochu plnější akce, ale i tak se čtení vleklo. Posledních sto stran bylo akčních, ale až moc- vše se semlelo hrozně rychle. Kdyby byla akce rozprostřena do děje asi by se mi kniha četla líp a nestávalo by se mi, že bych u čtení usínala.

Z konce jsem trochu v rozpacích ne, že by se nedal očekávat, nebo nebyl trefný... Přišel mi trochu krutý.

Co se týče děje- pěkně vymyšlený, ale s Cath jsem nesoucítila. Obdivuji nápaditost a kniha mě překvapila.
Za mne 3,5⭐

sd1992

Prvních cca 150 stran pro mě byla téměř katastrofa. Vážně mě to nechytlo za srdce a vůbec mě to nebavilo, takže jsem se do čtení doslova nutila. Ale potom jsem knížku vyloženě hltala... :-) Takže nakonec za mě super..!!! :-) Je to boží doplňující knížka ke světu Alenky v říši divů.. :-) Je mi líto, jak to dopadlo... Ale bylo to boží... :)

šneki

Docela průměrná knížka, sice se slibným začátkem, ale jinak trochu nudná.

Nikoll2

Jsem velice ráda za možnost vrátit se zpět do říše divů a zároveň poznat již známé postavy o trochu více. Samotný příběh mě také nezklamal.
Určitě toto pohádkové čtení doporučuji.:)

Veruu95

Jedna z nejlepších, možná i nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla! Krásné a originální zpracování, řekla bych, že hodně lidem při četbě Alenky vrtalo hlavou, co se sakra mohlo kdy královně stát, že je taková... V téhle knize je odpověď. Samozřejmě, jelikož znám původní příběh, věděla jsem, že happy end se konat asi nemůže, ale i přesto jsem doufala a hlavní hrdinku Cath i Šprýma jsem si oblíbila. Ráda se ke knize někdy vrátím.

betulla

Laskavě v komentářích označujte spoilery!!!

martina5069

S knihou bez srdce jsem se trošku zasekla nejen proto, že je dlouhá ale některé pasáže pro mě nudné, konec však dostal spád. Špríma si snad musel v knize zamilovat každý a je škoda jak to dopadlo, i když muselo jelikož všichni známe původní alenku v říši divů. Meyerová má suprovou představivost ale musím říct, že série šepotání se mi líbila daleko víc.

Naluš2115

Ze začátku jsem se do knihy nějak nemohla začíst. Vleklo se to, nic se neděje, postavy ani prostředí mi tak nějak neevokovali Carollovu Říši Dívů. Po krátké pauze jsem se k ní však vrátila a udělala jsem dobře. Na všechny ty hádanky, zamotaný děj a smysluplné nesmysly kam se člověk podívá by mohl být hrdý i sám Caroll. A co se příběhu týče... Opravdu, opravdu a opravdu jsem doufala, že to skončí dobře. Ano, bylo to naivní, ale jsme přeci v Říši Divů! Bylo jasné jak celý Cathin příběh skončí, ale přesto mě zakončení zdrtilo. Tedy... Posledních asi sto stránek jsem zhltla jedním dechem, takže jsem ani neměla čas o nich přemýšlet, ale jakmile jsem přečetla poslední větu začala jsem si všechno spojovat. Bylo to vážně úžasné a rozhodně jedna z nejlepších knih na téma Alenka v říši divů (hned po Šepotání).

PetikLozik

Pořád jsem doufala, že to skončí dobře a vlastně to změní celou budoucnost, takže i příběh Alenky (potom by mohlo být i pokračování :D ). Nebo, že si spletl dívku, nebo prostě něco...cokoliv. Nechápu jak to autorka udělala, ale i když ten konec skončil tím nejhorším možným způsobem, tak byl jistým způsobem naplňující. Jedním švihnutím sekery se z naivní, lehkomyslné a lehce ufňukané lady Catherine stane obavaná Srdcová Královna...dokonalé.

rm

Mno, nic naplat, více se mi od autorky líbily Měsíční kroniky.

klarinka9974

Od této autorky, která si mě získala Měsíčníma kronikama, jsem čekala velký trhák. Bohužel jsem byla zklamaná. Kniha není špatná, děj je příjemnou oddechovkou ale chyběla tomu akce, napětí a nějaká veliká záhada, která se bohužel nekonala. Ale i tak, určitě si knihu přečtěte, ale neočekávejte mnoho, možná, že pak budete mile překvapeni.

Terry.89

Při koupi knihy jsem ani na okamžik nezapochybovala, protože se přeci jedná o autorku Měsíčních kronik. Nakonec se však ukázalo, že toto kritérium pro mě ani zdaleka nebylo dostačující.Postavy byly opět dokonale vykreslené, stejně tak tomu bylo i v případě popisu Říše divů, ale... Děj se z počátku příšerně vlekl a v podstatě se ani nic moc nedělo. Z množství postav jsem byla chvíli zmatená, ale nakonec jsem se v nich zorientovala. jenže to nebyl zdaleka první zádrhel. Měla jsem vážně problém knihu dočíst, zkrátka mě nebavila, nakonec jsem se k dočtení přiměla a za jeden den přelouskala přes sto stránek. Přiznám, že ke konci mě příběh zaujal o něco víc a bylo mi líto Catherine, kterou jsem si předtím nijak zvlášť neoblíbila. Přesto si myslím, že bych se do knihy asi podruhé nepustila. No, uvidíme, prozatím má i tak své misto v mé knihovně.

heliiinka

Milá návštěva Říše divů. Knížka by šla napsat mnohem kratší, kdyby se vynechaly některé detaily, ale právě proto se mi líbila. A průběhu jsem měla několik teorií, jak to skončí. Nu netrefila jsem se.

andrejci

Na knížku jsme se hodně těšila a byla jsme příjemně překvapená. Šprým mi byl symticky hned od začátku a to že už na konci knihy nebyl mě hodně przelo. Klóbr mi přišel už od začátku trochu šílený. A na konec Catherin. Nedovedla jsme si představí jak se z dívky ktera miluje pečení stane taková královna. Že staré Cath nic nezbylo. Byli tam i nějaké nejasnosti protože ve filmu zabyla Tlachapoda až Alenka a ty Cath. Jinak kniha byla velmi zajímavá:).
,,Petr Petr, dýní pán,.
,,Ženu měl, však zůstal sám".
A nakonec- Proč je havran jako psací stůl?"

Klarsik3

Od první chvíle sem tu knihu nesnášela, protože člověk ví jak to dopadne, a že to nedopadne zrovna nejlépe... Většinu knihy sem si přála aby to dobře dopadlo a vůbec se mi nelíbil kloboučník.. Měla sem Catherine hrozně ráda... postupně ale přicházel zlom, kdy jsem si začala říkat, že tak úžasná není.. A je to napsané tak, že mi vůbec nevadilo, kdo se z Catherin stal.. No prostě za mě SUPER :)

Lil30

Nádherný příběh, u kterého jsem pořád doufala ve šťastný konec, i když jsem viděla, jak vše dopadne. Catherine mi bylo tak líto a pořád jsem si říkala, co by se mohlo stát, aby se z tak milé dívky mohla stát taková královna...a Šprým, toho jsem si zamilovala od první chvíle. Kdo by taky ne? Autorčiny Měsíční kroniky jsem zbožňovala a u této knihy je to stejné. Má skvělou fantazii a vytvořila úžasný příběh. Určitě doporučuji si ji přečíst.

betule3

První polovina knihy mě vůbec nebavila. Nic se nedělo a když tam byla nějaká zajímavá scéna byla maximálně na jednu stránku. Ale druhá polovina mě totálně odrovnala. Hltala jsem každé slovo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Hrozně jsem si oblíbila Šprýma, jeho charakter se mi prostě neskutečně líbil.

SPOILER: I když jsem věděla, jak příběh dopadne, stále jsem doufala, že se nějakým zázrakem objeví happyend. A když se tak nestalo, byla jsem z toho dost na nervy.

Knihu rozhodně doporučuji. Dala bych 5 *, ale za tu první půlku tu jednu prostě musím strhnout.

Marthas

Ačkoliv bych měla mít charakterově blízko ke Cath a tím pádem bych pro ni měla mít větší pochopení. To pochopení se úplně nedostavilo a to i když jsem si prošla něčím obdobným a vím, že velká L vás může připravit o vše. Více jsem si oblíbila Šprýma Navíc vše začalo být napínavé až od strany cca.250, do té doby jsem se musela do čtení nutit.
Sice jsem si nejdříve myslela, že největší problém bude tom, že jsem předlohu nečetla ale nakonec to ten největší problém nebyl.

blazkoma

I když je jasné, jak to musí dopadnout, kdo by si nepřál jiný konec, že? Myslím, že se autorce podařilo stvořit pěkný prequel Carrollovy Alenky. Nejedná se jen o starý příběh v novém hávu, ale o stejně hodnotný příběh s vlastní zápletkou, který u čtenáře obstojí ať už má rád originál či nikoliv. A to nemluvím o nekonečné chuti na sladké, kterou tato kniha vyvolává.

markulka

Popravdě se mi kniha ze začátku nečetla zrovna nejlépe, ale zhruba od půlky začal být příběh čím dál více úžasnější, až mě zcela pohltil. Postavy jsem si zamilovala, o to více mě mrzel tragický závěr. Sice mi nechybí celé srdce, ale část určitě...ta část, kterou jsem darovala knize. A darované srdce nejde vrátit, nemám pravdu? :)

DracoMalfoy

Srdeční záležitost. A to doslova. Knihu jsem četla napnutá a nadšená z toho, co se mi dostalo do ruky. A navíc, ta obálka...

LucyBooks

Kniha se mi líbila. Catherine i Šprým byli super. Catherine jsem chápala. Jen jsem stále doufala ve šťastný konec :-(.

wildXchos

Naprosto dokonalá kniha. mám opravdu rád Alenku v Říši divů a tahle kniha velmi dobře doplnila příběh, a ukázala, že postavy, které se zdají být zlé, k tomu mají někdy důvod.

vlasta2410
29.12.2017

Knížka se mi četla jedním dechem. Hrozně se mi líbí svět a postavy. U některých pasáží jsem téměř nedýchala a u některých mě začínaly v očích pálet slzy. Od autorky si určítě ještě něco přečtu.

seabook04
22.12.2017

Emoční ždímačka.
Jinak knihu popsat nemohu.
YA žánr je oddech, rychlo čtení a odreagování v jednom. Předchozí knihy Marissy Meyer nebo-li Měsíční kroniky jsou tomu perfektním příkladem. Hltáte stránku za stránku, nemůžete přestat číst, ale přiznejme si, že za pár dní si již detaily příběhu nepamatujeme.
To byl možná ten důvod, proč Bez srdce nesklidilo tak velký úspěch.
Marissa Meyer přišla s něčím úplně novým. S něčím, co obzvlášť od ní nikdo nečekal.

Více v recenzi v záložkách :)

Andreanis
22.12.2017

Po dotčení mám vážně hodně protichůdné pocity. Kniha je výborně napsaná, ale moc mi neseděl příběh. Měla jsem pocit, že měl skončit mnohem dřív, protože konec mě rozhodně neuchvátil tolik, jako chvíle kdy Šprým "unesl" Cath ze sálu, kde právě řekla králi své ano. To pro mě bylo vyvrcholením knihy. Do dotčení jsem se po té opravdu velmi nutila.
Rozhodně to není špatná kniha. Ale určitě najdete i lepší.

LilianaFalcon
22.11.2017

Jsem rada, ze nejsem sama, kdo neni Alence ani jejim prevypraveni naklonen.
A vazne me to mrzi, protoze tentokrat to bylo vazne skvele napsane...
Snad i jako omluvu autorce jsem dala aspon 3 hvezdicky.

Malam
21.11.2017

Krásně zpracovaný pohádkový příběh, u kterého se celou dobu modlíte, ať se nic nepokazí, i když víte opak.