Bez srdce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336003/big_bez-srdce-FPp-336003.jpg 4.1509
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Heartless, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (167)

Kniha Bez srdce

Luccinda
15. dubna

Bez srdce je prequel k Alence v říši divů, kterou jsem nikdy nečetla ani neviděla film, takže znám jen základní osu příběhu a rozhodně se nemůžu řadit k fanouškům. I tak ale musím říct, že se autorce skvěle podařilo vykreslit svět, který je pro Alenku tak typický. Knížka měla takovou tu správnou pohádkovou atmosféru a proto si myslím, že pokud Alenku v říši divů od Lewise Carrolla znáte a máte ji rádi, určitě si užijete i Bez srdce.

Mně na knížce vadila hlavně její délka. Napsat příběh, o kterém všichni dopředu ví, jak skončí, je už samo o sobě hrozně těžké, ale roztáhnout ho na 400 stran je ještě těžší. A to se autorce bohužel moc nepodařilo. Na mě to bylo příliš zdlouhavé, místy až nudné a nezáživné. A k srdci mi nepřirostly ani postavy, což se asi nejvíce odrazilo na mém hodnocení.

LenkaVes
30. ledna

Po přečtení pozitivním komentářů jsem do toho taky šla, ale bohužel... asi nejsem ta správná milovnice světa Alenky v říši divů....neoslovilo mě to..


kačuleee29
27.10.2022

(+ SPOILER) Jsem jediná, která si teď připadá prázdná, bez srdce, jako Catherine? Určitě ne :,)

Dokonalý, dokonalý, dokonalý. Já nemám slov. Moc hezky napsané a čtivé, přesně jak to Marissa Meyer umí. Postavy jsem si ihned zamilovala, milou a dobrosrdečnou Cath, zábavného a záhadného Šprýma i jeho Havrana a neposledního i šíleného Kloboučníka a další.. Filmové zpracování Alenky v říši divů jsem samozřejmě viděla, a odmítala jsem věřit, že Cath je ona Srdcová královna. Na konci už se to tak neuvěřitelné nezdá. No, každý ten "villain" má svůj vlastní příběh.
Kniha mě rozesmála, rozesmutnila, nechala mě hodně přemýšlet a snít. Hodně mnou otřásla. Úplně mě zničila. Já zbožňuju šťastné konce :,D. Kniha nepostrádá emoce, je tak hrozně dobře napsaná, jak pocity, atmosféra atd., tak i úžasně popsaný svět. Pohádkově snivé, bláznivé, záhadné..
No? Proč je havran jako psací stůl?

"Když jsem šťastné, jak bubínek duním. Když smutním, tříštím se jako sklo. Když mě ukradnou, nelze mě vrátit. Co jsem?”

Hobitka
06.10.2022

Tahle knížka mě vtáhla. A otřásla se mnou. Protože já zbožňuju šťastné konce.

Tohle je "původní" příběh Srdcové královny, prequell, všichni kdo známe "Alenku v říši divů" víme jak to s ní dopadne ještě než "Bez srdce" vezmeme do rukou. A stejně jsem byla plná bláhové naděje...

Zhruba první polovina příběhu pro mě nebyla extra překvapivá a očekávala jsem, že ve stejném duchu doplujeme až ke konci. To jsem se pěkně sekla. A ne že by mi to snad vadilo. Čtenářský zážitek skvělý.
V příštích dnech si ale asi vytáhnu něco milounkého na vyvážení... :D

Nemám.jméno
21.08.2022

(+ SPOILER) Tuhle knížku jsem si poměrně rychle oblíbila, jedna z nejlepších přečtených za tenhle rok! Věřím, že na zážitek ze čtení jen tak nezapomenu.

Ze začátku jsem se těšila na proměnu Srdcové královny, ale čím déle jsem četla, tím míň jsem přála Cath a jejím přátelům zkázu. Vskrytu duše jsem vlastně doufala, že závěr přece jen skončí šťastně, což navíc umocňovala zoufalá (ač předem marná) snaha hrdinů porazit vlastní osudy, která trvala skoro do posledních stránek. Nakonec však tragické předpovědi budoucnosti vzaly za své a dopadly do každého detailu přesně.

Bez srdce je fantastický počin ve fantasy žánru, jenž nabízí pohádkovou až magickou atmosféru se skvělou romantickou zápletkou, jíž nelze upřít své jedinečné kouzlo, na jehož konci čeká nezvratitelný a bolestný obrat k temné straně.

Radějka
09.08.2022

Já jsem NESKUTEČNĚ nadšená!
Toto je geniální prequel plný životních mouder. Psychický vývoj hlavní postavy je úžasný, romantická linka bez chybičky (Šprýma jsem si oblíbila od okamžiku, kdy vstoupil na scénu) a celý příběh mnou pořádně mával od začátku do konce.
Jestli mám doporučit jednu knihu, tak právě tuto!

SněžnáSova
31.07.2022

(+ SPOILER) Naprosto jsem podlehla Šprýmovi. Je to prostě můj typ a velká knižní láska. Dlouho mi trvalo se do knihy začíst ale i tak se mi moc líbila. Škoda že je to na konci tak smutný.

knihomolka27
03.09.2022

(+ SPOILER) Trochu se ve mně ten zážitek z knihy pere. A to proto, že je to kniha, kterou zároven nesnášíte, ale taky milujete. Nesnášíte jí protože víte, že skončí špatně, ale milujete jí protože má atmosféru, je dobře napsaná, a hlavně nepostrádá emoce. Tak zaprvé, jde samozřejmě o v jádru smutný a melancholický příběh, jelikož vy víte, co byla Srdcová královna zač...o to těžší to navíc ještě je pokud je ta postava zpočátku hodná a vy k ní cítíte sympatie. Já se teda musím přiznat, že mě ty záporáci se zlomenou duší a těžkým životem baví a beru je jako mnohdy ve filmech i jako nejzájímavější postavy...Koneckonců mají nějaký příběh, zjevný vývoj a mnohdy mají prostě strašnou smůlu. Ach jo, všichni nemůžeme dostat svůj štastný konec.

No prostě přišlo mi to hodně smutné to číst, protože když postavy pocítili nějaký ten závan naděje a já bohužel s nimi, tak mi bylo jasné že to nemůže dlouho vydržet a že je jen otázkou času až se tam něco pořádně zkazí. Musím se přiznat, že bylo i celkem vyčerpávající číst ty části, které se tam opakovaly pořád dokola, jako námluvy s králem, hrdinčino vzdychání po Šprýmovi atd......těch dejme tomu 350 stránek se to tam prakticky opakovalo a mně to pak už začínalo jít trochu na nervy, a i ty dvě hlavní postavy mi začínaly svými rozhodnutími lézt trochu na nervy. Na Cath se mi líbilo, že jsem nemohla jednoznačně říct, že je mi sympatická....ze začátku mi přišla trošku přecenovaná, lehce vychloubačná a hodně poddajná....potom se to teda začalo zlepšovat, ale pořád mě trošku něčím vytáčela. Šprým byl takový hodný trouba, né jako král, ale Kloboučník byl z nich určitě nejzajímavější. Rodiče hlavní hrdinky byli pěkní tupci, to nakonci jak najednou na ní, že si krále vzít nemusí, mě úplně rozsekalo....to svět neviděl prostě, oni do ní celý život hučí, že musí být to královnou jinak že ji vydědí, když se ona osmělí a řekne jim, že s králem nebude štastná tak ji neposlouchaj a chovaj se jak pitomci a pak tohle. Ono celkově jsem měla pocit, že se naštěstí podařilo autorce celý ten nápad s originem srdcové královny prodat. Nejenom ten svět a i postavy co známe, ale především ten postupný vývoj hrdinky dával smysl, všechno do sebe hezky zapadalo a ta šnůra nevyhnutelné smůly a konce se stávala delší a delší, přesně jak to má v takovém žánru být....prostě to skutečně působí, že naše hlavní hrdinka má důvody k tomu proč se stát takovou jakou jí známe, víme i že se skutečně jednalo o celkem bezvýchodnou situaci.....at už kvůli počáteční zbabělosti hlavní hrdinky, jejím rodičům, odmítání jejího podnikání atd. Zkrátka a dobře ta naděje sice přišla, ale už na ní bylo pozdě a vy jste to chápali, protože najednou všechna ta rozhodnutí do sebe zapadla a už se nešlo vrátit zpátky.

Co víc říct, kniha je velmi kvalitně napsaná. V mnohém je překvapivá, v něčem zase tolik ne, je i celkem surová a krvavá, ale do toho příběhu to patří. Staré známé postavy jsou dobře a citlivě napsané viz. Šklíba, Kloboučník.......obzvlášt na tom konci i v člověku mrazí a stává se z toho návykové čtení. Ze začátku je to spíš takové sociální drama, ale je to taky hodně dobré...i když říkám, pár chybiček by se tam za mě našlo. Ale ten celkový dojem z knížky je prostě opravdu dobrý...a pokud máte rádi tyto alternativní pohádkové příběhy, tak vám ho určitě z celého srdce doporučuji.

Dokonce jsme se dočkali i prvotních náznaků jak se nám z Cath stává ona legendární královna....musím se přiznat, že v těch chvílích kdy tam začala všechny urážet a konečně říkala co si myslí, jsem se skutečně bavila. Bylo to smutné, ale taky sakra zábavné včetně malého pocitu zadostiučení za všechny ty urážky nebo nadávky....no nic, podtrženo sečteno....autorka jiným autorům ukázala jak správně a dostatečně zábavně psát origin story nám známých postav.

1 ...