Kletba vítězů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Některá vítězství stojí víc, než jen velký balík peněz... Jako dcera mocného valoriánského generála si Kestrel užívá bezstarostného života. Její osmnácté narozeniny se ale blíží a ji čeká zásadní rozhodnutí: buď se přidá k armádě, nebo se vdá. Když jednoho dne míjí na trhu místo, kde právě probíhá prodej otroků, upoutá její pozornost mladík hrdě vzdorující ponížení, kterému je vystaven. Kestrel se impulzivně pustí do dražby a vyhraje. Vítězstvím však na sebe přivolá kletbu, jejíž následky ji budou stát mnoho. Zakázané přátelství, které mezi nimi záhy vznikne, se stane nebezpečným nejen pro ně, ale i pro celou zemi. Kestrel – představitelka silného národa dobyvatelů a válečníků, a Arin – otrok z pokořeného národa Herranů, se totiž stanou důležitými figurkami ve vysoké politické hře plné intrik, tajemství a zrady…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384949/kletba-vitezu-keY-384949.jpeg 4.3124
Série:

Kletba vítězů (1.)

Orig. název:

The Winner's Curse (2014)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Kletba vítězů

Přidat komentář
Blahona
18. února

Skvělá kniha, která mě úplně pohltila. Hlavní postavy jsou výborně vyvážené. Kestrel je sice velmi slabá bojovnice, ale vyvažuje to svou bystrostí a úskočností. Také Arina jsem si zamilovala. A ten konec!

Maaruska1
15. února

Kniha se mi moc libila, doporučuji. Samozřejmě člověk se musí dopředu obrnit - počítat s YA klišé a kniha mi celkem připomínala Jiskru v popelu. Přesto se mi kniha moc líbila a doporučuji i s ohledem na její dřívější vydání než Jiskry.

Efeméra
12. února

Přestože jsem doufala, že se autorka pokusí zpracovat zápletku složitěji, po dočtení můžu říct, že je kniha opravdu docela prvoplánová. Děj je tedy poměrně předvídatelný. Jedna z věcí, která mi při čtení taky vadila, byla skutečnost, že si autorka s postavami dělala, co zrovna potřebovala, ačkoliv to leckdy nedávalo smysl. Například Valoriáni tu jsou od začátku líčeni jako neporazitelný dobyvatelský národ. Brzy nato nám však autorka jejich chováním dokazuje opak, když generál a všichni válečníci odjíždějí z poloostrova a nechávají ho nechráněný, což je hloupé a hlavně nevěrohodné. Stejně tak mi připadaly úsměvné některé pasáže, kdy autorka chtěla ukázat, jak dobré má hlavní hrdinka strategické myšlení. Věci, které navrhovala a byla za ně obdivována, rozhodně nebyly tak závratné, aby nenapadly všechny okolo a obzvlášť jejího otce, který byl velmi zkušený generál. Na druhou stranu je však Kletba vítězů bezesporu čtivá a má krásný jazyk. Stránky mi ubíhaly, ani nevím jak. Stejně tak se mi líbilo, že se autorka při tvorbě svého světa nechala inspirovat antikou. Romantický vztah hlavních hrdinů zpracovala výborně a taky se mi líbilo, že se příběh potýká s problematikou otroctví. Rutkoski ukázala, že dříve stačilo opravdu málo, aby se z mocného národa stali lidé na dně společenského žebříčku. Za mě pozitiva určitě převážila, takže s přivřenýma očima hodnotím 4 hvězdičkami a těším se na pokračování.

Tesset
10. února

Ze začátku nic moc, ale pak mě to vtáhlo do příběhu a super. Krásný nový svět a jeho příběhy, skvělé postavy, co víc si přát. Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

AgnessN.R.
01. února

Kniha mě bavila od začátku do konce. Konec. Já si pořád stojím za tím, že ukončit knížku takovým koncem, by mělo být trestný :D
Ale je fakt, že se taky trochu obávám, jak se další díly vyvinou a taky doufám, že tam nebude milostný trojúhelník - prosím ne. To mi autorka nemůže udělat... :D

ammehrdlička
30. ledna

Naprosto bezchybná kniha! Kestrel jsem si velice oblíbila... Pro její nadšení z hudby i pro její osobnost. Arin, zvláštní chlapík:)

RájKnihoHolky
27. ledna

Od této knihy jsem asi čekala něco trochu jiného. Námět je podle mě dobrý, ale něco tomu prostě chybělo. Nedokážu tak úplně popsat své pocity z této knihy. Je to takové zmatené zklamání. Čekala jsem velké věci, ale ve finále mi příběh přišel plytký, prostě bez akce. Hlavní hrdinka Kestrel je mi stále záhadou. Nevím, co si o mám myslet, nebyla mi míč sympatická a od první až po poslední stránku jsem nechápala její chování. Její charakter mi zkrátka zůstal utajen. Asi neumím číst mezi řádky, nevím. Další minus má kniha za spoustu překlepů a slov navíc. Sumasumarum největší dojem na mě udělalo grafické zpracování. Do dalších dílu se pouštět nehodlám.

LilianaFalcon
19. ledna

Ano, překlepů a chybek tam bylo opravdu hodně. Vypadá to, že nakladatelství šetří čím dál tím víc.
Jinak knížka byla čtivá, skvěle vtáhla do děje. Příběh nádherně vystavený na rozporuplných pocitech a křehké romantice. Závěr pro mě hodně nečekaný. Tedy furt jsem si říkala, s jakým "WAU" autorka přijde, protože z každé situace, ve které jsem si myslela, že by mohla příběh utnout, se našlo nějaké východisko.
To WAU fakt přišlo. Ale nejsem si jistá, jestli se mi chce ve čtení pokračovat. Protože tímhle WAU může další díl buď rovnou úplně zazdít nebo naopak z něj udělat další parádní knížku.

Magič
16. ledna

Slyšela jsem na knihu mnoho názorů. Mě tenhle příběh zcela zaujal a pohltil. Bylo to něco nového, zcela nový svět plný otroků a intrik, romance se tam objevuje postupně a nenásilně. Kdežto války a umírání je tam popsána naopak dost násilně. Stále jsem ale nepochopila problém zmíněné "kletby" a občas jsem se v příběhu ztrácela kdo je kdo. Nicméně si přečtu další díly jakmile u nás výjdou.

RubyReed
12. ledna

Objednávala jsem knížky k Vánocům a vedle těch, které jsem určitě chtěla, jsem sáhla také po Kletbě s tím, že zkusím něco jiného. A té volby rozhodně nelituji. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem, během týdne.
Bylo to skvělé, celou dobu se něco dělo, člověk se při čtení nenudí, nejsou tam takové ty obvyklé nudné pasáže, jako ve většině knih, kdy člověk čtení odloží na jindy, protože ho to prostě nebaví a potom se k němu třeba měsíc nevrátí. To v Kletbě chybělo a já z toho byla nadšená. Skvěle vykreslené postavy, chápala jsem, kdo zastává jakou roli a rozhodnutí byla pochopitelná. Velmi často jsem souhlasila jak s Kestrel, tak s Arinem. Ani jeden z nich mě nerozčiloval a oba byli velmi příjemní.
A ten konec... No... Wow. To jsem nečekala.
Už se těším na další díl.

vandalindakova
04. ledna

Rovnou ze začátku říkám, že jednu hvězdičku jsem sebrala za chyby. Vážně mi poslední dobou přijde, že to snad nikdo nečte, než to vypustí do regálů knihkupectví. A bylo jich tam dost, bohužel.
Příběhově docela dobré, neodrovnalo mě to tedy tak, jak někteří popisují, ale špatné to rozhodně nebylo. Nenávidím Švindla, nemám ráda ani Arina a nejoblíbenějšími postavami jsou snad Ronan a Jessa. Téma otroctví je zvoleno skvěle, přiblíží nám to problematiku otroků, jak to dřív chodilo atd. Některé situace mi možná přišli až moc přehnané, např. tolik náhod nutných k revoluci.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, čte se fakt rychle a i s chutí.
Rozhodně bych knihu zařadila mezi oddechové série, které neurazí (asi jako Selekce).

Ewilka
02. ledna

Ačkoliv jsem to nečekala, Kletba vítězů mě naprosto odzbrojila. Po dlouhé době je to knížka, která mě nadchla a nedala mi spát.

Sima890
02. ledna

Já úplně zbožňuju tu původní obálku, je moc krásná, líbí se mi víc než ta naše česká, ta také není k zahození, ale ta původní je mnohem hezčí i vevnitř (v těch prvních černých stránkách).Na tuhle knížku jsem se chystala už dlouho, nedávno vyšla i v češtině a já už si řekla, že si ji musím přečíst. A upřímně, nechápu, proč jsem tak dlouho čekala. Podle názvu jsem čekala něco na způsob Hunger Games nebo Skleněného trůnu, ale po přečtení anotace mi bylo jasné, že to tak nebude. Přišlo mi to hodně originální a zajímavé. Kletba vítězů je protkaná politikou, bojem o svobodu, intrik a samozřejmě i romantickou linkou. Je to příběh o tom, jak se výhra proměnila v prohru. To vše se sešlo v téhle krásce.

Svět knihy není příliš popsán, ale společnost a její způsob fungování je. A ta je tak promyšlená.Cítila jsem se jako uvězněná v nějaké historické fantasy fikci. Spousta věcí je tam spojených s historií, ne úplně s historií, ale přišlo mi to tak skutečná, jako by taková společnost skutečně existovala. Úplně jsem se zamilovala do způsobu, jakým vše funguje, do té monarchie, Valorianci jsou vládci, neporazitelní, mocní. Herrani jsou ti poražení, otroci, ti, kteří se musí Valorským uklonit a poslouchat jejich každému příkazu. Což mě hrozně zaujalo, to otroctví získalo v ději hodně pozornosti. A právě zde přichází revoluce. Byla to jen série náhod, která zapříčinila změnu všemu.

Než se cokoliv - jakákoliv akce stala - autorka se většinou soustředila tu společnost a naše hlavní postavy a jejich životy. Takže víte přesně, jaký život žijí a kde stojí a jsou neskutečně reálné. Často se stává, že postavy YA se chovají nesnesitelně a nelogicky, ale tady to tak opravdu nebylo. I když se zdálo, že Kestrel je tohle rozmazlené malé děvčátko, ale zatraceně ... ukázala nám, že je to nebojácká kick-ass drsňačka. Je to dcera generála, ale to z ní neudělá žádného válečníka. I když není zrovna nadaný bojovník, její inteligence a intuita je něco výhodnějšího. Ke knize mám jen jednu výtku, a to je, že díky kapitolám o Arinovi je jeho tajemství je čtenářovi vyzrazeno už na začátku. Ale na druhou stranu jsem si je užila a jen čekala, kdy vše vyjde na povrch. Arin je v podstatě Kestrelininým majetkem, ale ona se k němu tak nikdy nechovala a ani k jeho lidu. A Arin se zase k ní nikdy nechoval s nenávistí.

Denčaa
02. ledna

Tahle kniha se mi úplně trefila do chuti. Hned na první pohled zaujme netradiční grafické zpracování knihy, které je opravdu originální. Co mi trošku chybělo, byla mapa světa. Člověk se ze začátku hůře orientuje v toto světě, má spoustu otázek, ale vše se postupně odkrývalo a už jsem si jen užívala samotný příběh. Byť mi tam přišla určitá podobnost s některými tématy v jiných knihách, tak jde stále o originální námět na knihu. Malinko bych ještě vytkla - přišlo mi, že autorka osekávala určité scény v knize. Například bitva trvala jen krátkou chvilku, přitom šlo o zásadní zvrat v ději. Ale jinak se to opravdu četlo skvěle, všem to moc doporučuji. A hlavní postavy jsou naprosto skvělé. Hlavně se mi líbilo jak se Arin vnitřně pral s tím kdo je a s tím co chce.

Stellia
29.12.2018

Veľmi pekne spracovaná otázka otroctva ako aj polemizovanie o tom, kto je vlastne otrokom?! Ten, čo vlastní druhých?! Alebo ten, ktorý je vlastnený niekým?! A ako rýchlo sa to môže obrátiť naopak. Alebo, obráti sa to naopak?! Rutkoski ma milo prekvapila a budem sa tešiť na ďalší diel série, ale k úplnej spokojnosti mi predsa len chýbalo trošku viac nebojácnosti zo strany hlavnej postavy, keď uvážime, kto ju vychovával. Čo už, archetyp silných ženských nebojácnych postáv, ktorý som si familiárne pomenovala "Lagertha", ma úplne pohltil, takže očakávam silné ženské postavy od každého, a v každej knihe. Aspoň jednu teda... :)

Calla2002
20.12.2018

Ze začátku se to zdálo fajn, potom to začala být nuda a už jsem si říkala „Merline, já už to číst nechci, mě to nebaví” ale stejně sem se dokopala a četla dál už jenom že zvědavosti, jak to s těma dvouma dopadne. Později už se tam konečně začalo něco dít a mě to začalo bavit, těch pár posledních kapitol. Tak čtu a čtu a najednou zaklapnu knihu a mám dočteno. Teď už si jenom říkám „Hm. Podle toho co jsem četla vzadu, se to vydalo v roce 2014. V Česku to ale přeložili až 2018. A vím, že to má být trilogie protože druhý díl se jmenuje 'Zrada vítězů' a třetí 'Polibek vítězů', ale kdy přeloží další díl? Nebo už přeložili?” toť otázka! XD celkem se těším na další díl, ale asi jenom kvůli těm dvěma a chci vědět jak to s nimi dopadne. Ne, že by se mi ten vymyšlený svět nelíbil nebo tak, ale prostě mě to tolik neoslovilo. I tak se těším na další ❤

Alex.Barunka
12.12.2018

Mohlo to být o tolik lepší, tolik nevyužitého potenciálu.
V tomto stavu jako oddechová četba dobré, ale ne působivé.

verulik196
11.12.2018

S touto knížkou neuděláte chybu. Příběh je napínavý, vtipný a jestli se obáváte přílišné romantiky, mohu vás uklidnit, že ta tam nemá hlavní místo. Takže neváhejte a pusťte se do čtení!

JajaCZ
07.12.2018

Bohužiaľ bol za mňa tento príbeh priemer. Síce sa mi páčilo historické pozadie vzťahov medzi Herranmi a národom dobyvateľov, ale vzťahová linka/chovanie Kestrel ma nezaujala. Snaha chovať sa dospelo bola skôr k smiechu a môže mu uveriť snáď len mladší čitateľ. Určite si, ale prečítam pokračovanie. Som zvedavá, ako príbeh dopadne.

A.K.A.R.
05.12.2018

Začátek -průměr a víc. Střed-dost dobrý. Konec- doslova jsem hltala. Toto je kniha , která vás donutí číst až do konce , protože víte , že ten konec bude nejlepší , ale zjistíte to ,až na konci. Miluji a doufám moc , moc v další díl této úžasné knihy se správnou fantasy i dobrým humorem. Je to kniha co má grády i přes svou romantickou stránku . Zkrátka kniha, jak se patří.

Kasandra109
04.12.2018

Takhle by dobrá kniha měla vypadat. Čtivá, dobrý příběh a sympatické, logicky se chovající se postavy. Bála jsem se, že to bude taková typická romantika ale myslím, že akce, rozvoje postav a I té romantiky tam bylo tak akorát. Ale přesto mi tam chyběla taková ta sladká tečka na konec. I přesto se na další moc těším.

Elianor
03.12.2018

Oddychovka, u které se těším na další díl.

SweetKatty
01.12.2018

Celkem fajn kniha, je mi trochu vadí š.osoba (prostě ji nemám ráda :D) Asi jsem od Keltby vítězů čekala trochu víc :/

1259
27.11.2018

Celý příběh se mi velice zalíbil. I když jsem se jím za začátku hodně těžce prokousávala, tak jsem ráda, že sem knihu neodložila. Konec byl velice napínavý a už se těším na druhý díl.

Sima890
18.11.2018

Já úplně zbožňuju tu původní obálku, je moc krásná, líbí se mi víc než ta naše česká, ta také není k zahození, ale ta původní je mnohem hezčí i vevnitř (v těch prvních černých stránkách).Na tuhle knížku jsem se chystala už dlouho, nedávno vyšla i v češtině a já už si řekla, že si ji musím přečíst. A upřímně, nechápu, proč jsem tak dlouho čekala. Podle názvu jsem čekala něco na způsob Hunger Games nebo Skleněného trůnu, ale po přečtení anotace mi bylo jasné, že to tak nebude. Přišlo mi to hodně originální a zajímavé. Kletba vítězů je protkaná politikou, bojem o svobodu, intrik a samozřejmě i romantickou linkou. Je to příběh o tom, jak se výhra proměnila v prohru. To vše se sešlo v téhle krásce.

Svět knihy není příliš popsán, ale společnost a její způsob fungování je. A ta je tak promyšlená.Cítila jsem se jako uvězněná v nějaké historické fantasy fikci. Spousta věcí je tam spojených s historií, ne úplně s historií, ale přišlo mi to tak skutečná, jako by taková společnost skutečně existovala. Úplně jsem se zamilovala do způsobu, jakým vše funguje, do té monarchie, Valorianci jsou vládci, neporazitelní, mocní. Herrani jsou ti poražení, otroci, ti, kteří se musí Valorským uklonit a poslouchat jejich každému příkazu. Což mě hrozně zaujalo, to otroctví získalo v ději hodně pozornosti. A právě zde přichází revoluce. Byla to jen série náhod, která zapříčinila změnu všemu.

alcerka
18.11.2018

Život není ani černý, ani bílý, tak kdo je vlastně vítězem? Skvělé čtení. Nemohla jsem se odtrhnout! :-)

danyinsidebooks
10.11.2018

Od knihy jsem měla dost vysoká očekávání a jsem ráda, že mě nezklamala.
Kestrel jsem si jako hlavní hrdinku docela oblíbila, což se úplně nedá říct o Arinovi. Nebyla to špatná postava, to ne, jen mi prostě nesedlo to, jak se v některých chvílích zachoval.

Co se mi na knize hodně líbilo byl styl vyprávění. Kniha nebyla plná sáhodlouhých a nudných popisů a pozvolna plynula. I když není tak plná akce jako jiné YA fantasy knihy, vůbec mi to nevadilo. Líbilo se mi, jak se autorka zaměřovala na strategii a podobné věci.

Kletbu vítězů určitě doporučuji, čtyři hvězdičky dávám jen proto, že si nechávám nějakou rezervu na další díly. Doufám, že nás autorka nezklame, jak to někdy u trilogií (má to být trilogie, že?) bývá.

simona8126
02.11.2018

Příběh byl předvídatelný a neoriginální. Jednání Valoriánů mi připadalo naivní a nevěrohodné. Opravdu by se nechali tak snadno ošálit? Téma napjatých vztahů mezi nimi a Herrany mi nicméně připadalo zajímavé, stejně jako rozvíjející se náklonnost mezi Kestrel a Arinem. Navzdory výše zmíněným výhradám jsem si čtení užila. Děj byl svižný, stránky mizely jedna za druhou a občas jsem skutečně měla problém knížku odložit.

Baru99
31.10.2018

Může mi někdo říct, jak mám asi tak vydržet čekat než vyjde další díl? ????

Tewi
25.10.2018

Někdo by mohl říci, že jde o jednu z mnoha YA. Tak proč by měla stát za přečtení? Řeknu vám proč.

Jedním z důvodů je skoro naprostá absence zdlouhavých a nudných popisů. V knize je řečeno jen to co je opravdu nezbytně nutné k pochopení tamnějšího světa. Děj tak není ničím zbytečně rozptylován a vy máte pocit jako by čas příběhu ubíhal lineárně s reálným.

Další z důvodů je to, že se nejedná o jednorázovou přeslazenou slátaninu. Daleko více jde o strategii hry a plány boje. Ano romantice se sice nevyhneme, ale není to nic z čeho by si cynikové měli rvát vlasy. Přece nejsme cimprlich. Hlavní postavy jsou sympatické a to i bez ohledu na jejich postavení. Kerstel zase není taková "princeznička" co si libuje v drbech, jak by se mohlo na první pohled zdát a Arin není zase taková nedobytná zeď za kterou se považuje.

Tahle kniha rozhodně neurazí a navíc příjemně zaplní volný čas. mě osobně se velice líbila a už se těším na druhý díl.


Štítky

romantika láska

Autor a jeho další knihy

Marie Rutkoski

Marie Rutkoski
americká, 1977

Kniha Kletba vítězů je:

v Právě čtených3x
v Přečtených141x
v Čtenářské výzvě21x
v Doporučených14x
v Knihotéce97x
v Chystám se číst224x
v Chci si koupit69x
v dalších seznamech1x