Kletba vítězů

Kletba vítězů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384949/bmid_kletba-vitezu-keY-384949.jpeg 4 414 105

Kletba vítězů série

Některá vítězství stojí víc, než jen velký balík peněz... Jako dcera mocného valoriánského generála si Kestrel užívá bezstarostného života. Její osmnácté narozeniny se ale blíží a ji čeká zásadní rozhodnutí: buď se přidá k armádě, nebo se vdá. Když jednoho dne míjí na trhu místo, kde právě probíhá prodej otroků, upoutá její pozornost mladík hrdě vzdorující ponížení, kterému je vystaven. Kestrel se impulzivně pustí do dražby a vyhraje. Vítězstvím však na sebe přivolá kletbu, jejíž následky ji budou stát mnoho. Zakázané přátelství, které mezi nimi záhy vznikne, se stane nebezpečným nejen pro ně, ale i pro celou zemi. Kestrel – představitelka silného národa dobyvatelů a válečníků, a Arin – otrok z pokořeného národa Herranů, se totiž stanou důležitými figurkami ve vysoké politické hře plné intrik, tajemství a zrady... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Winner's Curse , 2014

Skalníková
12.05.2019 3 z 5

Na tuto sérii jsem byla obzvlášť zvědavá, protože slibovala zajímavou, netradiční dějovou linku. Začátek byl pomalejší a v podstatě do té doby, než došlo na zápletku v podobě Herranské revoluce, se nic nestalo.
Přeházený slovosled v textu snad na každé páté stránce mě neskutečně iritoval a opravdu hodně to knize ubírá na poutavosti. Já vlastně ani nechápu, jak u nás mohla vyjít kniha, která snad ani neprošla korekcí...

maja11231
23.04.2019 5 z 5

Super kniha, už se těším na další díly

šneki
25.03.2019 3 z 5

Pár zajímavých chvilek by se tam možná našlo, ale jinak průměrná YA. 2,5*

Kathleen
19.03.2019 5 z 5

Ze začátku jsem knihu ani moc číst nechtěla. Bohužel naše knihovna má malý počet výtisků nových YA a tak mi tak nějak spadla do ruky. DÍKY ZA TO! Kniha je na začátku trochu pomalejší, ale aspoň měla autorka více času na vyobrazení světa, do kterého děj zasadila. Poté se rozběhne a je to jen další a další zápletka.
Kniha Vás vtáhne do děje a jen tak lehce nepustí...

Jsem neskutečně ráda, že druhý díl vychází již v dubnu a budu mezi prvními, která ji okamžitě poběží koupit.

Slugterra
16.03.2019 5 z 5

Panebože. To bylo ÚŽASNÝ! Fakt skvělá kniha, příběh, no prostě všechno! Po celou dobu čtení jsem se od knihy nemohla pomalu odtrhnout. Já osobně nevím celou knihu popsat jedním slovem, jelikož takové slovo neexistuje. Slova jako boží, úžasný nebo super dle mého dostatečně NEvystihuje celé dílo.

Příběh byl jednoduše úžasný. Byl velice zajímavý. Dobře se četl. Námět na knihu byl dobře sepsán. Alespoň mne tam nic nechybělo. No přečtěte si ho a zhodnoťte sami.

Kestler a Arina jsem si zamilovala. Jsou výborně vymyšlení. Autorka nás s nimi v knize skvěle seznámila. Víc je mi však sympatičtější Arin, jelikož má skvělé připomínky. Má velice zajímavý charakter. Je to takový ten typ člověka, se kterým bych, alespoň já, vůbec nenudila. Na Kestler se mi zase líbí její koníčky. MENŠÍ SPOILER! Miluje hudbu (stejně jako já) a svého koně. Já sice koně nemám, ale strašně ho chci. A kůň, jako je Oštěp by byl dokonalý.

Knize dávám 5 hvězd, což je ale hodně málo ale co nadělám. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly. Potřebuji je, jelikož ten konec byl teda něco....

Astra2019
15.03.2019 5 z 5

Recenzentka Maaruska1 hodnotí korekturu a překlad knihy, a sama ve svém projevu napíše několik hrubých chyb, to nejde nekomentovat...
Naštěstí, Marie psát umí, na rozdíl od naší Marušky.

Damonka12
12.03.2019 4 z 5

Další začátek poměrně zajímavé série. Začátek knihy se mi zdál malinkou nudnější, ale poté se to zlepšilo, určitě se těším na další díly.

Maaruska1
05.03.2019 3 z 5

Knihu jsem dostala a moc se na ni těšila, nebyla špatná, ale bylo tu několik nedostatků.
- Chyby v textu: přeházený slovosled, věty které nedávali smysl... = hrůza a děs.
- Hlavní hrdinka: ukňouraná holka a mě se z ní už nakonci ježily chlupy. Zprotivila mi YA hrdiny.
- Klišé: strašně moc a to knize nemohu odpustit
Přílišná chvála na tuto knihu je přehnaná a nejhorší pro mě byla právě KOREKTURA a PŘEKLAD, to bere knize opravdu hodně!!

polaris
04.03.2019 2 z 5

Na tuto knihu jsem byla velice zvědavá. Neslyšela jsem na ní žádné ohlasy, ať pozitivní nebo negativní, ale bohužel musím říct, že mě kniha zklamala. Příběh je originální, ale děj byl celkově pořád o tom samém, dokud se nedostalo na zápletku. Ta byla napsaná až moc komplikovaně na to, jak byl příběh z počátku jednoduchý.
A co se týče postav, ty byly příjemné překvapení, dokud nedošlo na lásku mezi hlavními postavami (Kerstel a Arin), která se nedá vůbec považovat za nějakou lásku, když tedy došlo na nějaké ukázky toho, že by se ty dva mohli dát dohromady, tak vždy přišlo nějaké naprosto zbytečné vyrušení. Autorka je buď chtěla dát dohromady, nebo si to v půlce průběhu rozmyslela.
Příběh byl celkově neobsáhlý a zápletka zvláštní. Takže nic moc kniha za mě.

LillyGrace
02.03.2019 5 z 5

Trochu jsem se bála do knihy pustit a vlastně ani nevím proč. Příběh mě okamžitě pohltil, i když se na začátku skoro nic neděje a pořádné akce se dočkáme až někde v půlce. Autorka má zajímavý styl psaní, který vás prostě donutí číst dál.
Kestrel. Vlastně ani nevím, co si o ní mám myslet. Na jednu stranu je strašně super a na tu druhou mě strašně štve. U Arina to mám podobně, ale rozhodně mě štval méně než Kestrel.
Děj je opravdu zajímavý, místy však poněkud nudný. Dobyvačný národ Valoriánů a poražený národ Herranů, který musí Valoriánům sloužit. Sice trochu klišé, ale tady mi to nevadilo.
A ten svět. Ten je prostě úžasný, možná je to tím, že je inspirován Starověkým Římem a ten já mám ráda.
A konec mi vyrazil dech. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Blahona
18.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha, která mě úplně pohltila. Hlavní postavy jsou výborně vyvážené. Kestrel je sice velmi slabá bojovnice, ale vyvažuje to svou bystrostí a úskočností. Také Arina jsem si zamilovala. A ten konec!

Efeméra
12.02.2019 4 z 5

Přestože jsem doufala, že se autorka pokusí zpracovat zápletku složitěji, po dočtení můžu říct, že je kniha opravdu docela prvoplánová. Děj je tedy poměrně předvídatelný. Jedna z věcí, která mi při čtení taky vadila, byla skutečnost, že si autorka s postavami dělala, co zrovna potřebovala, ačkoliv to leckdy nedávalo smysl. Například Valoriáni tu jsou od začátku líčeni jako neporazitelný dobyvatelský národ. Brzy nato nám však autorka jejich chováním dokazuje opak, když generál a všichni válečníci odjíždějí z poloostrova a nechávají ho nechráněný, což je hloupé a hlavně nevěrohodné. Stejně tak mi připadaly úsměvné některé pasáže, kdy autorka chtěla ukázat, jak dobré má hlavní hrdinka strategické myšlení. Věci, které navrhovala a byla za ně obdivována, rozhodně nebyly tak závratné, aby nenapadly všechny okolo a obzvlášť jejího otce, který byl velmi zkušený generál. Na druhou stranu je však Kletba vítězů bezesporu čtivá a má krásný jazyk. Stránky mi ubíhaly, ani nevím jak. Stejně tak se mi líbilo, že se autorka při tvorbě svého světa nechala inspirovat antikou. Romantický vztah hlavních hrdinů zpracovala výborně a taky se mi líbilo, že se příběh potýká s problematikou otroctví. Rutkoski ukázala, že dříve stačilo opravdu málo, aby se z mocného národa stali lidé na dně společenského žebříčku. Za mě pozitiva určitě převážila, takže s přivřenýma očima hodnotím 4 hvězdičkami a těším se na pokračování.

Tesset
10.02.2019 4 z 5

Ze začátku nic moc, ale pak mě to vtáhlo do příběhu a super. Krásný nový svět a jeho příběhy, skvělé postavy, co víc si přát. Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

ammehrdlička
30.01.2019 5 z 5

Naprosto bezchybná kniha! Kestrel jsem si velice oblíbila... Pro její nadšení z hudby i pro její osobnost. Arin, zvláštní chlapík:)

RájKnihoHolky
27.01.2019 2 z 5

Od této knihy jsem asi čekala něco trochu jiného. Námět je podle mě dobrý, ale něco tomu prostě chybělo. Nedokážu tak úplně popsat své pocity z této knihy. Je to takové zmatené zklamání. Čekala jsem velké věci, ale ve finále mi příběh přišel plytký, prostě bez akce. Hlavní hrdinka Kestrel je mi stále záhadou. Nevím, co si o mám myslet, nebyla mi míč sympatická a od první až po poslední stránku jsem nechápala její chování. Její charakter mi zkrátka zůstal utajen. Asi neumím číst mezi řádky, nevím. Další minus má kniha za spoustu překlepů a slov navíc. Sumasumarum největší dojem na mě udělalo grafické zpracování. Do dalších dílu se pouštět nehodlám.

LilianaFalcon
19.01.2019 5 z 5

Ano, překlepů a chybek tam bylo opravdu hodně. Vypadá to, že nakladatelství šetří čím dál tím víc.
Jinak knížka byla čtivá, skvěle vtáhla do děje. Příběh nádherně vystavený na rozporuplných pocitech a křehké romantice. Závěr pro mě hodně nečekaný. Tedy furt jsem si říkala, s jakým "WAU" autorka přijde, protože z každé situace, ve které jsem si myslela, že by mohla příběh utnout, se našlo nějaké východisko.
To WAU fakt přišlo. Ale nejsem si jistá, jestli se mi chce ve čtení pokračovat. Protože tímhle WAU může další díl buď rovnou úplně zazdít nebo naopak z něj udělat další parádní knížku.

Magdyla.8
16.01.2019 4 z 5

Slyšela jsem na knihu mnoho názorů. Mě tenhle příběh zcela zaujal a pohltil. Bylo to něco nového, zcela nový svět plný otroků a intrik, romance se tam objevuje postupně a nenásilně. Kdežto války a umírání je tam popsána naopak dost násilně. Stále jsem ale nepochopila problém zmíněné "kletby" a občas jsem se v příběhu ztrácela kdo je kdo. Nicméně si přečtu další díly jakmile u nás výjdou.

RubyReed
12.01.2019 4 z 5

Objednávala jsem knížky k Vánocům a vedle těch, které jsem určitě chtěla, jsem sáhla také po Kletbě s tím, že zkusím něco jiného. A té volby rozhodně nelituji. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem, během týdne.
Bylo to skvělé, celou dobu se něco dělo, člověk se při čtení nenudí, nejsou tam takové ty obvyklé nudné pasáže, jako ve většině knih, kdy člověk čtení odloží na jindy, protože ho to prostě nebaví a potom se k němu třeba měsíc nevrátí. To v Kletbě chybělo a já z toho byla nadšená. Skvěle vykreslené postavy, chápala jsem, kdo zastává jakou roli a rozhodnutí byla pochopitelná. Velmi často jsem souhlasila jak s Kestrel, tak s Arinem. Ani jeden z nich mě nerozčiloval a oba byli velmi příjemní.
A ten konec... No... Wow. To jsem nečekala.
Už se těším na další díl.

vandalindakova
04.01.2019 4 z 5

Rovnou ze začátku říkám, že jednu hvězdičku jsem sebrala za chyby. Vážně mi poslední dobou přijde, že to snad nikdo nečte, než to vypustí do regálů knihkupectví. A bylo jich tam dost, bohužel.
Příběhově docela dobré, neodrovnalo mě to tedy tak, jak někteří popisují, ale špatné to rozhodně nebylo. Nenávidím Švindla, nemám ráda ani Arina a nejoblíbenějšími postavami jsou snad Ronan a Jessa. Téma otroctví je zvoleno skvěle, přiblíží nám to problematiku otroků, jak to dřív chodilo atd. Některé situace mi možná přišli až moc přehnané, např. tolik náhod nutných k revoluci.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, čte se fakt rychle a i s chutí.
Rozhodně bych knihu zařadila mezi oddechové série, které neurazí (asi jako Selekce).

Ewilka
02.01.2019 5 z 5

Ačkoliv jsem to nečekala, Kletba vítězů mě naprosto odzbrojila. Po dlouhé době je to knížka, která mě nadchla a nedala mi spát.

přátelství mořeplavba láska romantika

Marie Rutkoski