Láska mezi písmenky

Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejným klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. Hranice mezi stránkami knihy a skutečností je sice průchozí, ale může najít princ z pohádkového příběhu svůj šťastný konec v našem světě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286247/laska-mezi-pismenky-1E2-286247.jpg 3.8241

Láska mezi řádky (2.)

Off the page (2015)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

LuScha

Spíš pro mladší

Orange8knihomol

Wow! Pokračování moc krásné. Zápletka originální a děj částmi nepředvídatelný, tedy až na konec... Jsem moc ráda, že jsem si tuto duologii přečetla. Rozhodně velké DOPORUČENÍ všem, kteří milují pohádky a vše, co k nim patří, jako já.

TimetoStyle

Tuhle knížku jsem si šla hned po dočtení prvního dílu koupit. Ulovila jsem ji dokonce ve slevě :-)
Ze začátku jsem se začetla docela rychle, ale potom jsem knížku na měsíc odložila, protože nebyla stejně tak dobrá jako její první díl. Po téhle ,,pauze“ jsem si na ni vzpomněla a přečetla ji opravdu rychle, protože se konečně něco dělo.
V postavách jsem se vyznala dobře, kapitoly byly středně dlouhé a taky se tam střídali vypravěči.
Moc se mi líbila scéna v obchoďáku s princeznou, to jsem se fakt pobavila. Taky se mi moc líbilo, jak se Oliver musel učit věci v našem světě. Nejvtipnější to bylo podle mě ve škole – nevěděl, jak napsat test (začal do něj kreslit draka :-)).
A ten konec? Překvapil, to jo, ale byl předvídatelný.

any333

Knihu mi doporučila kamarádka s tím, že se mi to určitě bude líbit. Viděla jsem v tom zamíchanou tu pohádku, tak jsem si řekla, že by to nemuselo být špatné a pustila jsem se do čtení. Chvilku jsem se chytala, protože mi v té chvíli nikdo neřekl, že se jednalo o druhý díl.
Když jsem knize přišla na kloub, připadalo mi to všechno až moc sluníčkové a nepomáhal tomu ani fakt, že jsem mohla od romance dvou školáků přeskočit do příběhu na papíře, kde se vše najednou začalo bortit. Vážně oceňuji nápad autorek popsat, jak se cítí postava z knihy, když ji nikdo zrovna nečte, ale jinak jsem zde zaznamenala spoustu už vážně ohraných témat; papíry o rakovině, zlá haterská holka, co je nakonec v pohodě, autonehoda... Myslím ale, že kniha se dala pojmout jako oddechovka, nic moc složitého k zamyšlení a občas se člověk i pobavil(viz. návštěva Seraphimy).
Kromě nápadu se mi také neskutečně zamlouvaly ty úryvky k zamyšlení, co byly vždy označeny kurzívou. Zvlášť ten poslední o smrti. Ten mě možná rozesmutnil víc než samotná účast brzkého odchodu v příběhu. Tam se to seběhlo tak rychle, že jsem se musela po citátu vrátit na předchozí kapitolu.
I tak se mi však kniha docela líbila, Edgar a Jules byli fajn a Delilah a Oliverovi jsem fandila, aby to vydrželo. No, ten zvrat ale mohl být trochu víc u konce, protože snad každého by napadlo, že za tak moc stránek by bylo podezřelé, kdyby se to ještě nějak nevyřešilo.

xSimaix

Musím říct, že tato kniha pro mě byla nesmírným oříškem a to ne v dobrém slova smyslu. Nepíšu kritiku moc často, ale bohužel si zde nemohu pomoct a musím se rozepsat:
- některé pasáže knihy mě nesmírně nudily, vážně jsem se přemáhala, abych je přečetla
- jeden z hlavních problémů pro mě byl ten, že mi vše připadalo moc urychlené, převážně vztahy (hlavně Jules/Edgar. Vážně chtějí autorky, aby kdokoliv nad 10 let bral vážně jejich velikou lásku, která se zrodila snad za 20 stránek a tři vtipy?)
- některé věci jednoduše nedávaly smysl. Život v knize se má prezentovat jako život bez možnosti vlastní volby, jako by postavy v ní neměly vlastní mysl a názory. Pravda je ale taková, že si postavy klidně mohly povídat se čtenářem a mohly si dokonce pořádat narozeninové oslavy. Jednoduše "???"
- postavy v knize jsou jedno velké chodící klišé každé průměrné středoškolské fanfikce.
př. hlavní dívčí postava - neoblíbená knihomolka / hlavní mužská postava - chrabrý princ / drsná kamarádka hlavní postavy, která je ve skutečnosti velmi citlivá / postava kluka zabraného do počítačových her, ze kterého se vyklube hrdina / princezna blondýnka, která se sice 300 stran chová hloupě a otravně, ale posledních 20 ji nejspíše osvítí duch svatý / namyšlená královna školy s gangem svých poskoků.. a mohla bych takto popsat snad každou postavu, jež se v příběhu objevila.
Originalita postav a jejich charakterů je vážně pod bodem mrazu.
- kniha je jednoduše předvídatelná a nelogická. Královna z pohádky se dostane do reálného světa a za dva měsíce se z ní stane vyhlášená cukrářka? Princ z pohádky (který se učil ve škole pouze pár měsíců a do testu si maloval obrázek draka, za který nejspíše dostal těch 2400 bodů hodných Harvardu) se dostane na prestižní školu? A samozřejmě si nikdo nevšimne, že se vymění postavy z knihy (jež v případě matek vypadají odlišně) s postavami z reality.

Předvídatelnost a nelogické stránky této knihy mě jednoduše ubíjí. Myslím, že tuto knihu si může užít snad jen nesmírně, ale nesmírně nenáročný čtenář, který dosud četl pouze knihy typu "100 + 1 pohádek" a nebo snad leporelo.
Vážně nerada něco kritizuji, ale nemohu jinak. Pokusím se tento komentář ukončit teda aspoň trochu pozitivně:
Prvních 50 stran bylo velmi povedených a několikrát jsem se vážně nenuceně zasmála a pokud pominu příběh, kniha byla poměrně čtivá.

EvkaB7

Krásný a čtivý pohádkový příběh, a i když už dávno nejsem cílová skupina, líbilo se mi to a časem se pustím i do prvního dílu.

Voluta852

Námět určitě zajímavý, ze začátku mě moc nebavila, ale pak BUM!!! Oliver naprosto legrační a bombový... Pěkná pohádka!!!;-)

Zuzu23
31.12.2017

Pěkná knížka

Katka010
30.12.2017

Předchozí díl sem sice nečetla, nevšimla jsem si ze je to už druhy díl ale nevadilo mi to. Všechno sem během čtení v pohodě pochopila. Spisovatelky to napsaly originálně. Za mě úplně skvělá kniha.

book123
19.12.2017

Po zjištění, že je to druhý díl jsem knihu vrátila zpět do knihovny.

Irsaf
09.12.2017

Tahle se mi líbila víc nez první díl.

Beky
29.11.2017

Mne kniha nijak nezasáhla, naopak jsem se nudila a kniha zůstala nedočtena ...
Na můj vkus poněkud chaotické a nezáživné.

Veruu95
25.11.2017

Kniha se mi moc líbila - originální námět i zpracování - jediné, co mě trošku mrzelo bylo zjištění, že se jedná o druhý díl, a tak byly některé věci zmiňované v knize chvílemi nejasné.
Celkovému dojmu to ale nijak výrazně neubralo, klidně bych si ji přečetla znovu! :)

Žožik
15.11.2017

Knihu jsem již jednou četla a tehdy i teď mě moc bavila. Příběh je zajímavý, pořád se něco děje a kniha je tak velice čtivá.

verca65
06.11.2017

Nechtěla jsem se od ní odtrthout.

Macawi
04.10.2017

Hezká pohádka, kupodivu ne komplet předvídatelná. Myslím, že kdybych knihu četla kolem 13 let, byla bych nadšená. Však která dívka nikdy nesnila o tom, že se její hrdina z knihy objeví i ve skutečném světě?

Adelin239
03.10.2017

Podle mě byl tento díl lepší, jak první. A nebyl dokonce ani potřeba. Tento by úplně stačil, ale i tak musím dát palec nahoru za originalitu. Prozatím jsem žádný podobný příběh nečetla :-)
Ale stejně to nebyla až taková WAU kniha, kterou jsem očekávala. I tak se to četlo dobře.

Aquilla
19.09.2017

NUDA!!!!! To je jedno slovo, kterým bych popsala tuhle knihu. Opravdu jsem počítala kapitoly a stránky do konce.... Má sice několik světlejších chvilek , ale rozhodně jich není dost na to , aby to vynahradilo zbytek. Ani mi moc nesedl styl psaní a postavy také ne. Jediná postava , kterou jsem si zamilovala byla Jules. Celkově je to skvělý nápad, ale netuším, jak se autorkám povedlo ho takhle pohřbít.

markulka
14.09.2017

Kniha nebyla vůbec špatná. Myšlenka, že postavy z příběhů mohou ožít a mluvit s vámi, je naprosto okouzlující. Bohužel se mi kniha nečetla moc dobře. Nejspíš mi nesedl styl psaní... Někdy se děj vlekl, ale například konec mi přišel uspěchaný. Nicméně romantické chvilky si mě celou získaly.

SábaLišková
06.09.2017

Zvláštní kniha :D ale dobře se čte :)

Aivinka
22.08.2017

Krásná pohádková kniha o lásce a přátelství. Některé pasáže se mě opravdu dotkly. Knihu vřele doporučuji pro všechny dívky které čekají na svého pohádkového prince.

Layss
26.05.2017

Jodi Picoult patří mezi mé nejoblíbenější autorky a když jsem objevila tuto knihu, musela jsme ji mít. Už před nákupem jsem pochopila, že to bude díky spojení dvou autorek kniha trochu jiného žánru, kterému jsem se věnovala v dospívání. To ale nevadí, jednou za čas není odpočinková kniha vůbec na škodu. I mě zamrzelo zjištění, že se nejedná o první knihu ze série a jsem zvědavá, kdy první díl konečně vyjde. Za mě hodnotím knížku průměrně.

Eleanor-ka
01.05.2017

Nebudu lhát, zpočátku jsem si říkala, že jsem narazila nejspíše zase na jednu z těch béčkových knih pro dospívající holky, ale jelikož kniha byla velmi hezky psaná a čtivá, dostala jsem se k závěru, kdy jsem četla posledních sto stránek a říkala jsem si, že kniha s tak obyčejným a jednoduchým námětem je podána opravdu kouzelným způsobem. Prosté, jemné, s několika úžasnými filozofickými otázkami. Odpustím i rychlé a místy až nereálné rozvoje vztahů, jelikož se vesměs jedná o pohádkový příběh a jmenujte mi jedinou pohádku, kde jsou vztahy krok po kroku rozvíjeny. Pro mě krásné počtení, která vás, byť to nečekáte, okouzlí svou jednoduchostí.

hanča34
19.04.2017

Spíš než přečteno bych měla zaškrtnout nepřečteno, ale tato kategorie chybí. Asi je tato kniha spíše pro nějaké náctileté.

KnihomolkD
18.03.2017

Začátek a až do strany 255,mně to nebavilo. Každopádně si to zaslouží hodně těžký průměr.

triatlet
18.03.2017

Kouzelně pohádkový příběh bez patosu. Picoultovské schéma v podobě různých vypravěčů zaručuje spád.
Bavily mě výměny, charakteristiky postav i prostředí. Líbil se mi přesah v podobě smrtelné nemoci jedné z postav.
.................................................
"Po týdnu na střední škole jsem se naučil 5 základních věcí:
1. Nosit si vlastní oběd je mnohem lepší než jíst ty pochybné výtvory v jídelně.
2. Ve studovně si nikdy nikdo neučí.
3. Ve třídě máme 6 kluků, kteří do každé týmové hry dávají všechno, jako kdyby na tom závisel jejich život. Je jedno, jestli se zrovna hraje hokej, vybíjená nebo badminton.
4. Všichni mají telefon, ale nikdo ho nepoužívá k telefonování.
5. Existuje něco, co se jmenuje facebook, ale s obličeji a knížkami to nemá nic společného." (s. 64)
.................................................
"Komu příběh vlastně patří? Spisovateli, který jej vytvořil? Postavám, které ho rozvíjejí? Nebo snad vám, čtenářům, kteří mu vdechnete život?" (s. 10)

Anne Leyyd
14.03.2017

Hmm, tato kniha byla velmi... odpočinková :-)

V první řadě mě opravdu naštvalo, že se jedná o 2. díl série a ten 1. bude vydán až někdy teď později. Co to zase nakladatelství napadlo?

Pokud ale pominu toto, tak se mi příběh Delilah a Olivera opravdu líbil. Sympatické postavy, vtipné situace, nenáročný a velmi pohodový děj. Na jednu stranu mě trochu mrzelo, že příběh nebyl více dramatický a nebyl v něm nějaký ten "padouch", na stranu druhou (když se nad tím člověk zamyslí), tak by se tenhle příběh takhle klidně mohl odehrát v reálu. A na stranu třetí mi vůbec nevadilo odpočinout si od složitých zápletek.

Pokud máte chuť přečíst si velmi pěkný, romantický, pohádkovo-reálný příběh se sympatickými postavami, pak je Láska mezi písmenky přesně pro vás. Čte se sama a skutečně si u ní odpočinete ;-)

Poznámka: vážně jsem čekala hrozící katastrofu za každou zmínkou o vysypaných koších, na okamžik ztracených knihách... Asi už mě všechny ty jiné děsivě dramatické knihy tak zblbly, že jsem u této zblbla málem já :D

martina5069
21.02.2017

Krásná pohádka, která je sice smutná ale šťastně skončí. Líbila se mi od začátku do konce a to že byla podle jiných čtenářů až moc sladká? Mě to nevadilo kdyby tak sladká nebyla tak mě to docela i naštve :-D Byl to prostě krásný příběh vykládaný ze 3 pohledů hlavních postav. Prince Olivera jeho lásky Delilah a kluka Edgara, který si s oliverem vyměnil role v pohádkové knížce Mezi řádky která je předešlím dílem téhle pohádky. Docela mě mrzelo že první knihu coobo nevydalo a možná ani nevydá protože přece jen v knize je popsáno hodně věcí které se děli v knize první ale ztrácet se nebudete jenom vám přijdou některé pasáže "prázdné". Pokud první díl vyjde tak si ho určitě pořídím a znuvu se ponořím do tohohle krásného pohádkového světa plného lásky i smutku. Za mě si určitě zaslouží 5*

warca
05.02.2017

Celou dobu mi přišlo, že nás trošku šidí o nějaké informace... měla jsme v příběhu trochu mezery (ty mi ale nevadí, alespoň mě zbytečný detaily nezdržovaly) a teď jsem zjistila, že to má nepřeloženy díl :D už to aspoň dává smysl...
Jinak byla kniha čtivá. Taková pohádka pro větší :)
Opravdu se mi líbil ten text napsaný kurzívou před kapitolami.

DancaBart
14.01.2017

Nejdříve mě překvapilo, že je to druhý díl série a ten první není ani přeložený. Sice jsem se ze začátku maličko ztrácela, ale rozhodně to zastínila vtipnost knihy. Číst o tom, jak se princ z pohádky snaží naučit chemii? Vážně super! :D Knihu jsem dostala k Vánocům a mamka si ji přečetla dříve než já.... překvapivě se i jí líbila. Takže asi můžu jenom doporučit jako oddychovku, když nechcete přemýšlet nad ničím důležitým.

láska střední škola

Autoři knihy