Vikomt, který mě miloval

kniha od:

Vikomt, který mě miloval https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9514/bmid_vikomt-ktery-me-miloval-XFC-9514.jpg 4.3 1238
Koupit Koupit eknihu Bazar

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech... Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym nejen sestru, ale i samu sebe? Zvlášť, když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si už jistá ničím...... celý text

Série:

Bridgertonovi / Bridgertonovci 2.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Viscount Who Loved Me , 2000


více info...

Komentáře (212)

Komentáře 212 Recenze 7

Mishi
Mishi
18.09.2023 4 z 5

Musím říct, že první díl se mi líbil o něco víc. Tady jsem měla trošku problém se začíst a taky "chemie" mezi Simonem a Daphne prostě fungovala lépe než mezi Anthonym a Kate.
Ale jinak opět příjemná, romantická oddechovka, což je přesně to, co jsem od toho očekávala.

katerina3368
katerina3368
08.09.2023 4 z 5

Miluju Kompromitující scénu s včelou :D Bylo to tak debilní až to bylo fakt vtipný :D


veruptackova
veruptackova
02.09.2023 4 z 5

Série Bridgertonových vám asi nezmění život, ale jsou to knihy, u kterých já vždy bezpečně vypnu a prostě mě baví. Ano, i když se nejedná o žádnou vysokou literaturu a spadá spíše do sekce guilty pleasure, rozhodně za přečtení stojí.
Druhý díl Vikomt, který mě miloval používá podobný vzorec jako první díl Vévoda a já. Přesto mě příběh Anthonyho a Kate bavil snad ještě víc. Tyhle knihy mají silnou hlavně první polovinu, příběh vás okamžitě chytne, jiskření mezi hlavními hrdiny umí autorka podat excelentně a stejně dobře zvládá zakomponovat erotiku do děje. Ano, i doba - počátek 19. století, kdy se děj odehrává mi velmi imponuje a příspěvky Lady Whisteldown jsou už jen třešničkou na dortu. Což jsou důvody, proč této sérii dávám přednost před současnou romantikou. Za sebe rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

Ailee
Ailee
15.08.2023 3 z 5

Uf... to bylo tak patetické. Druhý díl se drží naprosto stejné šablony jako ten první, ale na ten nemá. A může za to Anthony. Všechno ostatní fungovalo skvěle, ale je "důvod", proč nikoho nemilovat, byl tak strašně směšný, až to zkazilo celý příběh. Nebýt toho, byl by příběh dokonalý.

Lucyeinstory
Lucyeinstory
15.08.2023 5 z 5

Antonyho jsem v prvním dílu moc nemusela a říkala jsem si, že je to takový podivín, který se nechce vázat. Díky tomuto dílu jsem na něj ale úplně změnila názor a mám ho mnohem raději, než Saimona.

Antony se v této sezóně hodlá oženit (jak jistě víte z ukázek od Netflixu), ale nechce ženu, do které se zamiluje. Edewina je proto jako stvořená. Je hezká, mladá, a Antony k ní nic necítí. Perfektní partie. Ale na scénu přichází její sestra Kate, která by nikdy nedovolila, aby si její mladší sestřička vzala muže, který je jako Antony.

Tenhle příběh je ještě lepší, než Vévoda a já. Antony a Kate se nemusí, jeden do druhého nenápadně rejou a Kate Antonyho dohání k šílenství. Mě to hrozně bavilo a vztah, který se vytváří mezi budoucími manželi je uvěřitelný, což je super.

Je to červená knihovna, tudíž musíte počítat s určitými scénkami, které do ní patří, ale rozhodně to není TAK MOC, jak ve Dvorech.

EvelineGray
EvelineGray
14.08.2023 4 z 5

Ani mě ne nevyhnula netflixová senzace Bridgertonů, a tak když jsem potřebovala nějakou historickou oddechovku, sáhla jsem po příběhu Kate a Anthonyho. Docela mě překvapilo, že se asi od půlky začal děj odvíjet trochu jinak než v seriálu a nakonec jsem za to celkem ráda. Zdá se mi totiž, že se v knize výrazněji řeší i trochu těžší témata, který tomu všemu propůjčují hloubku. Celkově bych to hodnotila jako nenáročnou a poměrně zábavnou romantiku, která vás na chvíli přenese do ideálního světa regentské Anglie. Btw. Díky bohu, že se díky Netflixu změnily ty příšerný obálky s polonahými chlápky, které vůbec neodpovídaly obsahu.

Kira283
Kira283
31.07.2023 4 z 5

Za mě povedenější než první díl. Sice jsem knihu četla, když jsem měla zhlédnutou už druhou žadu Bridgertonů na Netflixu, ale osobně mě to nerušilo. Ba naopak se mi knižní verze líbí víc.

Sice se nemohu zbavit dojmu, že určité rysy z prvního dílu se zde opakují, ale na celkovém hodnocení to nemá vliv. Bavilo mě to :)

Senza Jenka
Senza Jenka
21.07.2023 4 z 5

Zajímavější, než první díl. Zábavnější, byť opět celkem průhledné. Palec nahoru za vysvětlující stať na konci knihy.

Luciee113
Luciee113
26.06.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem také četla až po zhlédnutí 2. série Bridgertonových a to si myslím, že už mě ovlivnilo. Nedokázala jsem si tuto knihu užít a vytvářet si vlastní představy dle popisu v knize. Hodně mě zfilmovaná verze rušila. Nicméně jsem tuto knihu přečetla jedním dechem a také jsem se u ní pobavila.

katerina4564
katerina4564
19.06.2023 3 z 5

Anthony Bridgerton dospěl k rozhodnutí, že se musí oženit. Jeho požadavky na budoucí nevěstu jsou vskutku zarážející, když vezmeme v potaz, že nežije životem v celibátu. Do cesty mu připadne letošní debutantka Edwina Sheffieldová, kterou se rozhodne pojmout za ženu. Plány mu však komplikuje sestra Edwiny, Kate. Kate s Anthonym se celým příběhem škádlí, dráždí, nesnáší a právě tímto chováním komplikují plány na sňatek. Co se ale škádlívá, rádo se mívá, proto tato jejich hra pěkně zamává příběhem

Luci-_-
Luci-_-
18.06.2023 5 z 5

Druhý díl romantikou rozhodně překonal první. Líbí se mi, jak moc se druhá polovina liší od seriálu, kde je Kate vyobrazena jako žena bez strachu, což v knize rozhodně není, v knize postavy působí lidštěji.

Kami97
Kami97
30.05.2023 5 z 5

Druhý díl tentokrát s vikomtem Anthonym. I když jsem nejdříve viděla seriál, tak se mi předloha moc líbila a ústřední dvojice Kate a Anthony byla skvělá

Fidibus
Fidibus
07.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tentokrát je hlavním hrdinou bratr Anthony, který se rozhodl oženit, a to s údajně nejkrásnější Edwinou. Ta ovšem chce, aby jejího ženicha schválila nevlastní sestra Kate a v tom je ten problém, protože mezi Kate a Anthonym to od počátku jiskří. Oba mají své kostlivce ve skříni a perou se s tím. Postupně k sobě nachází cestu a pak stačí jedno včelí píchnutí a je z toho svatba. Ovšem ani pak to nemají snadné a Anthony si musí uvědomit, že láska je nade vše.
Vtipné dialogy a scény, kromě bodnutí včelou i akce se psem nebo rodinný turnaj sourozenců. Jako bonus stále novinové glosy tajemné ženy... Doporučuji, oddechové, dobře se čte.
"... soupeření mezi Bridgertonem a slečnou Sheffieldovou bude jediným světlým bodem, který oživí jinak běžnou sezónu."

6493
6493
05.05.2023 3 z 5

O fous lepší než předchozí díl, ale opět se zde neudálo nic mimořádného a já pro trochu té romanitky na úrovni 19. století raději sáhnu po Austenové.

majc
majc
30.04.2023 5 z 5

Prvně jsem viděla seriál a tak mě potěšilo, že v knížce se děj odehrával jinak. V seriálu mi to přišlo už dost na sílu překombinované. V knize se to vyvinulo jednoduše, přirozeně a četlo se to jedna báseň.
Začala jsem číst večer a vydržela jsem až skoro do půl druhé do rána. Přemohl mě spánek a tak jsem knížku dočetla ráno u šálku kávy.

Výborný odpočinek. Dvě postavy, které se přitahují jako magnety, ale zprvu se nesnáší. Jejich vzájemné provokování se, postupné zamilovávání se .. aaaah. Sladší už to být nemůže. :)
Nemám co vytknout. Už se těším na další díl. Je to fajn odpočinek po náročném dni v práci. O:)

Per-quiee
Per-quiee
06.04.2023 3 z 5

Tak oproti seriálu je kniha dost slabá.

saez
saez
13.03.2023 5 z 5

Je to teda dost sladký, ale aspoň se po tom netloustne.

tessie_m
tessie_m
26.02.2023 5 z 5

Skvělý, lepší než seriál. Příběh byl úplně jinak a bylo to takto lepší. Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla to za dva večery, výborné️. Bylo to vtipné, místy smutné, dokonale vyvážené. Těším se až si přečtu další díl.

Marfuška89
Marfuška89
18.02.2023 5 z 5

Opět jsem viděla první seriál a pak jsem si přečetla knihu.
Zatím co u Vévoda a já jsem byla mile překvapená, že seriál (1. série) je velmi podobný knize, tak u Vikomta, který mě miloval mě překvapilo, že druhá polovina knihy i seriálu (2. série) nemají spolu snad nic společného. Zvláštní...
To ale nemění nic na tom, že se mně kniha moc libila a že seriál i knihy stále miluji.

Ivet_V
Ivet_V
11.02.2023 4 z 5

Nemůžu si pomoc, ale první díl se mi líbil víc. Simon mi sedl víc, přišel mi vtipnější. Proti Anthonymu nic nemám, ale neokouzlil mě tolik jako Simon. Kate mi příjde pokrokovější než Daphne. Je velmi tvrdohlavá a realistická. Bylo to vtipné a opět mě ohromilo rodinné pouto. Tentokrát nejen v rodině Bridgertonových, ale i Sheffieldivých.

cukrovka
cukrovka
04.02.2023 5 z 5

Příjemná a čtivá romantika. Pěkný příběh plný vtipných dialogů a sympatických hlavních hrdinů.

Neluš
Neluš
02.01.2023 5 z 5

Kniha mě překvapila, asi hlavně proto, že jsem nejdříve viděla seriál. Nečekala jsem až tak velkou odlišnost. Jinak pěkné, pohodové čtení.

Fortuna7
Fortuna7
30.12.2022 4 z 5

Druhý díl mě nebavil tolik jako 1. díl, víceméně jsem neměla problém knihu odložit... Rozhodně jsem ale byla nadšená z druhé poloviny a konce knihy, to se autorce opravdu povedlo a já se posledních 100 stran uculovala jako měsíční na hnoji. Už jsem zvědavá na další díly :-).

Tereziee
Tereziee
30.12.2022 3 z 5

Druhý díl Bridgertonů mě nechytl tolik, jako díl první. Do čtení jsem se musela místy nutit a teď cca měsíc po přečtení si ani většinu knihy nepamatuji. I tak se ale pustím do dalších dílů, zajímá mě co bude dál.

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Druhý díl Bridgertonových, tentokrát jsme s Anthonym a Kate. Zase masakr! Přečteno za den, skoro jedním dechem. Miluju ty rozhovory a Katinu drzost.

Andrée
Andrée
25.12.2022 2 z 5

A tímto se loučím s celou famílií Bridgertonovic. Já už další díly jednoduše nezvládnu. A už se prostě nenechám zlákat, když to všichni v mém okolí vychvalují do nebes… Ono to není špatné čtení, jen příliš naivní a věřím tomu, že další díly nic extra nového nepředvedou.
Ovšem ze série nechci nikoho zrazovat, fanouškovská základna bude jistě velká. U mne nebodoval ani seriál.

Maki21
Maki21
19.12.2022 5 z 5

Moc příjemná, romantická kniha. Krásný příběh, malá dávka psychologie. Nebyla to nudná kniha kde od začátku víte jak to dopadne, ale příběh se pomalu odvíjel až měl dojemný konec.

karamelka57
karamelka57
16.12.2022 5 z 5

Pekny pribeh, romanticky, epilog dojimavy... Krasny opis toho, kolko trapeni si clovek nesie cele roky na chrbte a ako s nimi (ne)bojuje... Zatial velmi fajn seria. Zo serialu som videla zatial iba jednu cast, ale knihy sa mi pacia viac.

Anor505
Anor505
06.12.2022 4 z 5

První díl série mi moc nesedl a nebyla jsem si jistá, jestli mám ve čtení pokračovat. Nakonec jsem po delší pauze vzala do ruky druhý díl a dobře jsem udělala. Dostala jsem milý, zábavný, romantický příběh se sympatickými hlavními hrdiny. Za mě spokojenost. =)

Nika151
Nika151
30.11.2022 5 z 5

Bohužel nebo bohudík (?) jsem dříve viděla seriál a tato skutečnost částečně ovlivnila můj náhled na celou knižní sérii. V seriálu se mi více líbil příběh Daphne, tudíž jsem předpokládala, ze druhá knížka bude slabší. Nicméně jsem mile překvapena.

Edona
Edona
23.11.2022 4 z 5

Jak já jsem se na Anthonyho těšila! Zamilovala jsem si jeho příběh díky námětu hate-to lovers. Hlavní hrdinové byli lidští, zábavní a milí. Tento příběh pohladí duši, při čtení vypnete a najednou se uculujete, protože tak to zkrátka u takových romantik je.

Kackac77
Kackac77
30.08.2022 3 z 5

Druhý díl se mi líbil míň než první. Možná že jsem u prvního byla v náladě na romantiku a druhého tolik ne...nevím. Každopádně děj naprosto předvídatelný, některé popisy sexuálních scén hraničily s debilitou, už mi to hodně připomínalo Harlequin. Jinak čte se to rychle a dobře. Ale dám si teď na chvíli s romantikou pokoj a vrhnu se asi na Hru o trůny ať to sladidlo něčím přebiju..

Aveli
Aveli
25.08.2022 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Co se týká seriálu, kniha je od něj velmi odlišná, což ji však neubírá na kráse, naopak. Dialogy a to, jak byl příběh řešen v knize, mi přišlo mnohem logičtější a reálnější než v seriálovém zpracování. Líbila se mi trochu odlišná zápletka a hlavně jsem zbožňovala dostávat se víc a víc do mysli Anthonyho. Kde postupně zjišťuje, že mu na Kate opravdu záleží a že ji miluje, i když si to zakázal.

_Knihomolka_
_Knihomolka_
17.08.2022 4 z 5

Ani příběh o Antonym a Kate nebyl vůbec špatný. Antony mi přirostl k srdci už od doby, co jsem ho viděla v seriálu Vévoda a já, a proto jsem se nemohla dočkat, až si přečtu o něm a další blížící se plesové sezóně, kdy si vybere svou polovičku tentokrát on. Spolu s Kate byli skvěle sehraná dvojka, které nechyběla soutěživost, humor, ani ta správná jiskra. S nadšením jsem hltala každou stranu a teď mě nezbývá nic jiného, než si pustit film :).

petrzel
petrzel
15.08.2022 5 z 5

Nádherná kniha.

Anie94
Anie94
12.08.2022 5 z 5

Hned na uvod musim pochvalit tyhle paperbackova vydani.. I kdyz jsem rozhodne tym hardback.

Autorka se v tomto dile drzela stejne sablony jako u dilu predchoziho, coz ji trosku ubira na krase, ale zase to vyvazuje lepsim charakterem postav nez v 1.dile. Postavy mani lepsi charakter a jednani logicteji nez v prvnim dile. Presto mi tam chybelo vice toho popichovani a jiskreni mezi postavami.

Knizka se dobre cetla, byl to jednoduchy a predvidatelny pribeh, e nekdy tohle proste a jednoduse potrebujete. Nakonec hodnotim 4⭐/5⭐ a doporucuji.

Evka27
Evka27
06.08.2022 3 z 5

Druhý díl už mě tak nezaujal, je to takové na jedno brdo, nic překvapivého.

zuzuzajda
zuzuzajda
03.08.2022 4 z 5

Lepsi nez prvni dil. Serial stale lepsi. Chybi mi vykreslovani dalsich postav. Kniha se ale opet skvele cetla. Tesim se na treti dil.

KnihomolkaKatka
KnihomolkaKatka
29.07.2022 5 z 5

Seriál je jiný než kniha. Úplně. Je v něm toli vynechaných, změněných scén, že si jedou prakticky každý na samostatné vlně. A mě to mrzí, štve, zároveň i dává naději k tomu, že si třeba milovníci seriálu skočí pro knihu a přečtou si jí. :)
Druhý díl - Vikomt se mi líbil o něco víc než Vévoda. Prostě Anthony mi tak nějak víc sedl. Je vidět, že autorka posunula psaní o něco výš. Jasně, pořád se jedná o jednoduchou romantiku na jedno až dvě odpoledne, přesto je na něm patrné zlepšení. Knihu jsem si zvolila k přečtení po Mizejících dívkách a nemohla jsem si vybrat lepší knihu na uklidnění a pohlazení po duši. Skvělé čtení pro všechny romantiky. :)
PS. Na druhou řadu seriálu koukám až po přečtení této knihy.

Sarka14
Sarka14
14.07.2022 4 z 5

Srovnávat tuto knihu se seriálem už je asi zbytečné. Je jasné, že je příběh trochu jiný. V seriálu se mi zápletka líbila trochu víc, ale knížka není vůbec špatná. Sice je déj jasný, konec předem daný, ale má vtipné dialogy a celkově se knížka velmi dobře čte.

Štítky knihy

Anglie láska 19. století milostné romány rodina historické romance zfilmováno – TV seriál

Autorovy další knížky

Julia Quinn
americká, 1970
2005  83%Nevhodný návrh
2005  85%Vikomt, který mě miloval
2006  82%Čekanka
2008  77%Před svatbou
2007  84%Poznáš to z polibků

Kniha Vikomt, který mě miloval je v

Právě čtených16x
Přečtených1 807x
Čtenářské výzvě92x
Doporučených85x
Knihotéce533x
Chystám se číst158x
Chci si koupit58x
dalších seznamech16x