Nevhodný návrh

Rok 1815. Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s “krásným princem”. Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji odsoudila do role služebné. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí jako princezna. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9515/big_nevhodny-navrh-WoW-9515.jpg 4.3619

Bridgertonovi / Bridgertonovci 3.

Vydáno: , Ikar (ČR)

An Offer From A Gentleman, 2001

Kniha Nevhodný návrh

eliska2126

U téhle knihy se přiznám, že se mi do ní moc nechtělo, protože mě Benedict nezaujal ani v seriálu, ani v předchozích dvou dílech. Navíc, když jsem začal číst a viděla jsem tam to popelkovské schéma, tam jsem si říkala: to nee, to nebude dobrý. Ale světe div se, líbilo se mi to strašně moc.
Benedicta jsem měla za nevýrazného bratra Bridgertona, přesně jak on sám sebe popisuje jako Bridgertona číslo 2. Jenže tady, když jsem ho více poznala, opravdu jsem si ho oblíbila. Překvapuje mě, jak Julia Quinn dokáže každého člena rodiny Bridgerton udělat unikátního. Co se týká Sophie, tak tu jsem podporovala od úplného začátku. Neměla to v životě jednoduché, ale prala se s tím vším opravdu statečně. Bavilo mě i to, že umělá být i hubatá a ne jen taková ta puťka, co drží pusu, když mluví s někým ze smetánky.
Prostředí Anglie na tom zbožňuju asi úplně nejvíc. Autorka dobře zvládá popisy prostředí. Docela tomu pomohl i seriál, který jsem viděla už asi milionkrát.
Já v sérii budu určitě pokračovat, už tu mám nachystaný příběh Colina, Eloise i Francesci.

simík28

Na Nevhodný návrh jsem se nijak zvlášť netěšila, protože jsem Benedicta už od Vévoda a já nijak moc nemusela a hlavně jsem se těšila na Čekanku, protože Colin a Penelope. Ale Julia mě úplně překvapila! Nevhodný návrh se stal mojí nejoblíbenější knížkou z celé série! Benedicta jsem si strašně oblíbila a Sofie byla úplně skvělá! Když jsem to četla tak jsem si připadala jako v pohádce a místama i červenala......

marara

Příjemné čtení. Tak nějak přirozeně mi zakončilo vánoční období, bylo to, jako kdybych se koukala na nové zpracování pohádky o Popelce. Jen pro dospělé :)

MarkétaI.
31.12.2021

Sophie jako nemanželské dítě, macecha, dvě nevlastní sestry, maškarní ples a Benedict. Začátek knihy jako příběh o Popelce.
I když příběh o Popelce miluju, tak tady mi to nějak nepasovalo. Jako bych ani nečetla knihu o Bridgertonovi.
Kniha vůbec nebyla špatně, ale zatím nejslabší.

EleaMcKey
27.12.2021

Mám přečtených zatím pět knih ze série a musím říct, že na Benedicta jsem se vážně těšila, ale paradoxně mě bavil nejmíň :( Doufám, že příběh Hyacinth nebude stejný zklamání, protože na tu se těším taky. Knihy jsou jinak fajn, příjemný oddychovky :)

clarkens
23.12.2021

Skvělá sladká oddychovka. Čte se samo!

Lutzinka
20.12.2021

Popelka Bridgertonová. Klasika. Slaďák jako vždycky. :-)
Sophie nám pěkně zapadla do rodiny.
Benedict v knižní verzi je mnohem větší sympaťák, než v té filmové. Stejně tak Anthony.
Místo tří oříšků je tady Colin :-)

Mi--LADA
23.11.2021

Laskavá romantika s pohádkovým motivem jak má být. Osvěžující styl, ne že by to byla originální story, nicméně ta sympatie k nějaké rodině a snaha k ní patřit a hlavně najít toho pravého, která z nás to nezná? Zasmála jsem se, slaďáček pro dobrou náladu s jak jinak než dobrým koncem. Sympatické postavy s princem, který včas všechno zlé v dobré obrátí. Pohodička. Dávám 3,5*.