Čekanka

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/big_cekanka-9Hp-1368.jpg 4.2572

Bridgertonovi 4.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton, 2002

Kniha Čekanka

girdi
včera

Čtu postupně a říkala jsem si, že tentokrát už mi dojde dech, zvlášť proto, že každý tuší, jak tohle musí skončit ;-) Ale autorka mi zase učarovala, bylo to prostě opět milé a Penelope byla báječná, odvážná a inspirativní a Colin uvěřitelně zápolil s vlastním životem a budoucností. Jedna hvězda chybí, protože mě zase trošku chybělo nějaké to překvápko ;-)

Luccinda
24. listopadu

I po čtvrtém setkání se sourozenci Bridgertonovými můžu říct, že mě tahle série stále baví. Těžko byste hledali odpočinkovější knihy než jsou ty od Julie Quinn. Na Čekanku jsem se těšila obzvlášť, protože Colin a Penelope dosud patřili k mým nejoblíbenějším postavám a byla jsem zvědavá, jak se jejich milostný příběh bude vyvíjet a jaké překážky jim autorka postaví do cesty.

No a nakonec jsem vcelku zklamaná. Vlastně úplně poprvé, co se série Bridgertonovi týče. Asi jsem měla od Colina a Penelope přece jen příliš velká očekávání. Colin v tomto díle neměl ani zdaleka takovou jiskru jako v předchozích dílech, nejvíce mě ale mrzelo, že mezi ním a Penelope nebyla žádná chemie. Prostě jsem jim tu lásku nevěřila. A když to srovnám s příběhy všech předchozích dílů, tak z toho Čekanka bohužel vychází jako nejslabší.

Přesto jsem přesvědčená, že autorka zvládne znovu navázat na své minulé příběhy, které mě dokázaly pohltit a okouzlit natolik, že jsem prakticky nedokázala myslet na nic jiného, dokud jsem knihu nedočetla. Čtivost se téhle sérii ostatně nedá upřít. Pátý díl už na mě čeká doma a já se moc těším, až se blíže seznámím s dalším sourozencem z rodiny Bridgertonových.

Nattali.ka
24. listopadu

Čtvrtou knihu ze série hodnotím o něco slabší než předchozí díly. Zpočátku mi dlouho trvalo se začíst a kniha mě začala bavit až v druhé polovině. Náhlé zamilovaní z čista jasna ze strany hlavního hrdiny mi přišel trošku přehnaný a nereálný.

Arlienen
18. listopadu

Kniha splnila všechna moje očekávání. Moc jsem se těšila, až si ji budu moct přečíst a jsem z ní nadšená!
Colin a Penelope jsou mé oblíbené postavy. Fandila jsem jim od prvního dílu ( Vévoda a já ).

Lutzinka
10. listopadu

Colina mám ze všech bratrů nejraději, ovšem tady úplně nedostál své reputaci z předchozích dílů. Jinak klasika. Příjemná oddechovka na dva večery.

lucie.dc
08. listopadu

Oproti predchozimu dilu musim hvezdy ubrat. Jednak za vetsi mnozstvi preklepu a vcelku se to tahlo pomerne nudnym scenarem. Zpocatku byly fajn i slovni hricky, ale nejak to nefugovalo dal. Namet pekny, postavy sympaticke, ale... nenadchlo.

Andynka
07. listopadu

Zatím nejslabší díl s Bridgertonů , co jsem četla.
Ač miluji tu jednoduchost příběhu, ve směs pořád ta stejná romantická linka, jen je lehce něčím ozvláštněna.
Tak tady ta kniha už mi přišla skoro jak přes kopírák. I ta slova : Proč jsem si nikdy nevšiml, jak je krásná a chytrá a moudrá. To už jsme bohužel v Bridgertonech párkrát četli. A chtělo by to trochu změny.
A co se tedy autorce povedlo, bylo změnit mi kompletně názor na Colina. Kterého jsem měla vždy ráda, ale tady v knize mi byl opravdu protivný.
Takže proto dávám poprvé Bridgertonům 3* a jen doufám, že to nepůjde takhle dolů i se zbytkem série. Že autorka si ještě schovává pár triků, čím to obohatit.

Paintka01

Opět příjemné čtení jako předešlé díly! Colina jsem si oblíbila už v předchozích knihách, ale trochu mi v Čekance chyběl jeho vtip... byl spíš takový vážný.

Je zde už menší množství romantických scén, ale zase se můžete těšit na odhalování totožnosti tajemné lady Whistledownové, což bylo příjemné zpestření!