Čekanka

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/big_cekanka-9Hp-1368.jpg 4.1913

Bridgertonovi / Bridgertonovci 4.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton, 2002

Kniha Čekanka

Přečti_si
30.12.2022

Asi zatím moje nejoblíbenější kniha z celé série Bridgertonů! Skvělá je nejen romantická linka, která mi nepřijde tak silná jako v ostatních knihách, ale hlavně se odhalí, kdo je ta slavná lady Whistledownová!

Anor505
19.12.2022

Opět milý, romantický příběh, tentokrát s bonusem v podobě lehce detektivní zápletky. Penelope mi byla hodně sympatická, možná i proto, že byla trochu starší než slečny v předchozích dílech. Líbil se mi její nadhled, inteligence i smysl pro humor. Za to mi místy unikaly Colinovy myšlenkové pochody…. Celkově se mi kniha líbila, ale asi si dám od téhle rodinky chvíli pauzu, i když jsem zvědavá na Eloise.

zuzuzajda
28.11.2022

Pokazde si rikam, ze dalsi dil teto sagy cist nebudu, protoze je to ve vysledku porad dokola. Nicmene stejne cist zacnu a moc se mi to libi. Skvela oddechovka, tentokrat rovnou zacnu cist dalsi dil.

KaileyBlot
27.08.2022

Tento díl byl zatím nejslabší, ale stejně to bylo fajn čtení. Jenom ty předchozí díly mě víc chytly a přečetla jsem je v podstatě na jeden zátah. Tento díl jsem četla na hoodně zátahů. Ale stejně je nedílnou součástí série a navnadil mě na příběh Eloise.

petrzel
15.08.2022

Za mě pět hvězdiček a už se těším na další díl.

andreamrs
12.08.2022

(+ SPOILER) Na Čekanku jsem se zatím těšila ze všech dílů nejvíc! Vztahu Penelope a Colina jsem fandila už od shlédnutí seriálu. A i když vysloveně nezklamal, měla jsem výhrady (i když na sérii nedám dopustit).

Postava Penelope mi přirostla k srdci, líbila se mi její inteligence a humor, jak brala i věci, které ji trápily, s nadhledem a elegancí. Celkově mám ráda, když dostanou v příbězích prostor i takové opomíjené nebo podceňované postavy. Kromě toho se v knize dozvíme i její velké tajemství, které mě úplně dostalo!
Co mě ale zklamalo, bylo ješitné, až dětinské chování Colina. Čekala jsem od něj něco trochu jiného… Od začátku byl mým oblíbencem a o to víc mě to mrzelo. Zejména z jeho závisti namířené na úspěchy Penelope mi přišlo až smutno.

U čtení Bridgertonu si člověk krásně odpočine, všechny knihy (zatím) měly takový podobný scénář a už od prvních stránek víte, jak to dopadne. S tím ale do toho čtení musíte jít a přesto si to užijete.

Nelajza
06.08.2022

Já od toho moc nečekala, a byla jsem spokojená. Je jasné, že to je pohádka pro dospělé, ale na léto ideální a rychlost s jakou se to čte je jak mrknutí oka.

Katka_Malfoy
04.08.2022