Čekanka

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která ... celý text

Rok 1824.

Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1368/cekanka-1368.jpg 4.5231

Bridgerton (4.)

Romancing mister bridgerton (2002)

Vydáno:, Ikar (ČR), Euromedia

bezzink
včera

Kniha je skvele napsana, stejne jako predchozi...clovek nemuze poprit spisovatelsky talent autorky ALE! SPOILER: proc proboha udelala z Colina takoveho osla? Colin, ktery byl ze vsech bratru nejokouzlujici, nejvtipnejsi, vzdy nad veci, sarmantni atd atd, tak v knizce o nem je z nej normalni buran, chvilemi az nasilnicky. Proto dve hvezdy. Colin mel byt top, misto toho zbyla jen jeho nahrazka...skoro se mi ani nechce cist dal. Proste za me se toto vubec nepovedlo.

Turiel11

Mám slabost pro příběhy "ošklivých kačátek", ze kterých se stávají krásné labutě. Penelope mi byla svou povahou velmi sympatická a bavila mě.
!!! SPOILER !!!
Trošku mě mrzelo, že ačkoliv se Colin v předchozích knihách prezentoval jako muž "stále nad věcí", tak v konečném důsledku "ve své knize" pro mě vyzněl jako veeelký cholerik... Ještě štěstí, že je autorka, tak šikovná a příběhu to neubralo na přitažlivosti. :-D ;-)

katkaq

Tak za mě tahle knížka stála za to. Po minulém zklamání jsem čekala něco podobného, ale kniha mě mile překvapila.
Každá nová knížka z řady a s ní nový krásný hlavní hrdina. Proč mi to Julia dělá?
Když si vzpomenu na všechny ty poznámky lady Whistledownové, tak se musím smát. Neříkám, že jsem to nečekala, ale daná osoba si tímhle u mě vysoce šplhla.

PerlaZP

Na tento příběh jsem se těšila, asi úplně nejvíce. Colin mě totiž velice bavil i v předchozích knížkách a docela jsem si přála, aby ho autorka dala dohromady právě s Penelope...
Nemám ráda zelenou barvu, ale jinak je obálka knihy opět skvělá. Nejzajímavější část příběhu: Tajemství...
Knížce dávám čtyři hvězdičky…

michaela8804

Moje čtvrtá kniha od této autorky a z této série. Přijde mi zatím nejslabší. Čekala jsem kopec srandy vzhledem k tomu jaký je Colin vtipálek, ale nesmála jsme se tolik. Byly tam vtipné pasáže, ale opravdu opravdu pomálu. Penelope je skvělá postava, Colin taky, ale nechytlo mě to natolik, abych nešla během čtení dělat jinou aktivitu. Tohle mě vážně neuchvátilo.

janik27
24.11.2016

teprve, teď zjištuji, že jde o serii... :) nevadí, zkusím si půjčit další díly, ale tohle bylo víc než dobré...

jitka7
04.10.2016

Pro mě trošku zklamání. Colina jsem si z prvních knih oblíbila nejvíce a tak jsem čekala, že tato kniha bude bomba, ale bohužel. Jakobych nečetla ani o Colinovi. Trošku mě to zklamalo. Přesto je to pořád hezké a vtipné počtení, akorát to trošku ztratilo šmrnc.

romany.pro.zeny
27.08.2016

Jedna z nejvtipnějších vikrotiánských romancí, které jsem kdy četla. Škoda že si, co se vtiposti týče, kniha neudržela stejné tempo jako v první čtvrtině. Vtipných narážek totiž postupně ubývá a prostor je věnovám hlavní záplatce a mírně vážnějším momentům ( ne příliš). Dokonce jsem ani nečekala, že v knize bude erotika, která se nakonec objeví. I kdyby ne, určitě bych tuto romanci doporučila. Příběh hodně staví na dobře vykreslených a hlavně neotřelých charakterech. V knize jsou vtipné momenty, dialogy a zábavný je tu a tam i styl, kterým je příběh vyprávěn:

Colina poznala v pondělí.
A políbila ho v pátek.
O dvanáct let později.

Rozhodně nečekejte nic akčního, napínavého nebo bolestně dojemného :) Za to se však zasmějeje a příjemně si odpočinete.

Nejvtipnější pasážě:
- Hrdina přišel požádat hlavní hrdinku o ruku zrovna ve chvíli, kdy má u nich sešlost celá rodina včetně psa - což netušil.
- Hrdina se s hrdinkou snaží vytratit z večírku, když ji předtím vyruší natolik, že ji upadne zákusek na zem a následně tuto nehodu maskují tak, že zákusek nacpou do květináče ( snaží se tak předejít společenskému zněmožnění).

havrmoni
29.07.2016

Nádhera a ještě jednou nádhera. První díl srovnatelný s tímto a za mě minimálně 7*. Penelope a Colin si získali mé sympatie už v předchozích dílech. Bohužel antipatii jsem získala k jedné z jeho sester a to Eloise ( dotírala,otravovala,zkoumala,vyptávala se a říkala svoje názory každému ať chťěl či ne ) a to dost velkou v závěsu s Hyacinth.

PriyaTv
09.07.2016

Moje druhá nejoblíbenější kniha z celé série. Penelope jsem držela palce už v dřívějších knihách.

kenyska
15.04.2016

Trochu som precenila očakávania, ale vcelku doporučujem, číta sa veľmi dobre.

Karolína18
22.02.2016

Ačkoli jsem ještě nepřečetla celou sérii, myslím, že se oprávněně domnívám, že tato kniha bude mojí nejoblíbenější. Strašně jsem si oblíbila hlavní hrdiny a moje sympatie ani jedinkrát nezakolísali a to ani kvůli jejich různým neřestem. Autorka zde předvedla svůj talent v nejdokonalejší podobě, se kterou jsem se u ní - alespoň prozatím - setkala. Rozhodně budu pokračovat ve čtení, protože mi přeci jen zbývá přečíst příběh o Eloise, Francisce, Gregorym a Hyacinth.

LimedkaMikki
31.01.2016

Tohle je top v mých románech. Vždycky, když zatoužím sáhnout po nějakém romantickém příběhu, tohle spolu ještě s jednou je jasná volba. Je mi to sympatické i proto, že to není jen fádní a nudné, jaké obvykle ženské romány bývají.

Tynyton
13.01.2016

Musím uznat, že trošku ujíždím na Julii Quinnové. Hrozně mi sedl její styl a série Bridgertonů mě prostě baví. Dokáže mě to ponořit do děje. Tato knížka mi přijde o trošku slabší než Vikomt, který mě miloval a Vévoda a já, nicméně i tak jí musím dát pět hvězdiček, protože si je rozhodně zaslouží.

Katka313
07.11.2015

Na Penelopu a Colina jsem se obzvlášť těšila. Jsem ráda, že mě moje intuice ohledně Penelope nezklamala. Od Collina jsem čekala trošku více, v předchozích dílech mi byl hodně sympatický a výřečný, ale v tomhle díle z toho trošku ztratil. Ale opět příjemný a čtivý příběh.

Kamiliana
24.10.2015

Aneb když se z myšky vyklube sebejistá dáma s nadhledem a sebeironií a osud ji za její odvahu odmění. Vtipné, dojímavé, pravdivé... viz.: "Když to odpustíš sama sobě, odpustím ti to taky".

TaLu
26.08.2015

Pro mne nejpovedenější kniha celé velmi povedené série.
A to mluví za vše.

Hřibče
17.08.2015

První polovina knihy je nesmírně vtipná, hodně jsem se u ní nasmála. Druhá už je krapet vážnější, ale pořad se to četlo dobře. Pro mě to bylo první setkání s autorkou a určitě nebude poslední. S chutí si od ní zase někdy něco přečtu. :)

zp87
15.12.2014

Série Bridgertonů je skvělá celá. A celou si ji budu chtít zas někdy přečíst. Těžko říct, který díl je nejlepší - každý má něco.

Za mě ale pořád vede 1. díl. - a ty další, ač pořád skvělé, jsou chloupeček za ním.
Příběh jako takový byl v Čekance možná pro mě nejzajímavější, nejlepší... ale postavy jsou pro mě stále top Daphne a Simon.
Colin je super - jako všichni bratrové Bridgertonové, ale Penelope mi moc nesedí. Vůbec mě nepřekvapilo, že je to Whistledownová, to se dalo čekat (takže mě překvapilo, když to tak lehce popřela... a taky mě překvapilo, jak psala sama o sobě...). Ale moc mi nesedělo, že poté, co se s Colinem znali více než 12 let, on se do ní zamiloval až po takové době. Neříkám, že láska na první pohled je reálnější, ale tento druh lásky mi připadá takový trochu "přechozený".

V každém případě - i čtvrtý díl je dokonalý, hledat chyby (nebo spíš drobnosti, co mi nesedí) je hnidopišství...
Knížku bych k přečtení rozhodně doporučila!

Osobně bych dala 5 a čtvrt HVĚZDIČKY.

Pořadí oblíbenosti je pro mě zatím: 1 díl, 3. díl, 4. díl, 2. díl ...

mac.martina
09.12.2014

moc pěkný příběh... nejvíc se mi líbilo a zaujalo odhalení Lady Whistledownové, na tu jsem byla zvědavá z předchozích autorčiných románů :-)

Mh200877
09.10.2014

Najprv ma to nejak nechytilo, ale potom pribeh nabral spad a vela som sa nasmiala. No a zaver tomu dodal tu spravnu ceresnicku na torte :) Urcite stoji za precitanie.

BlueIvy
30.08.2014

Tri. Aj to len preto, že je to Julia a Bridgertonovci. A pritom to malo taký potenciál!

NikinkaFantasy
22.08.2014

Tahle knížka je moje neoblíbenější z celé série Bridgerton. Proč? Jak Colin, tak Penelope jsou moje nejoblíbenější postavy. Colin mě vždy (i když zuří) rozesměje a Penelope je chytrá, vtipná, skvělá spisovatelka a překonává očekávání. Navíc ten jejich konec . . . wow! Totálně mě to dojalo, Colin se zachoval absolutně skvěle. Nepřekvapilo mě, že Penelope je Whistledownová, chytrá je na to dost. Krásně to nandala Cressidě. Jsem na ní pyšná. Colin a Penelope je takový bezvadný páreček spisovatelů. Nemohli se zpárovat líp! Knížku doporučuju.

hrubik
01.08.2014

Moc pěkná romantická knížka, která mě bavila od začátku do konce. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí už od prvních dílů této série a tak jsem se na jejich příběh těšila. Navíc zápletka mi nepřišla ani trošku trapná, jak u některých předchozích dílů, takže jsem nemusela protáčet oči v sloup a říkat si, že holt když čtu tento typ literatury nemůžu se divit... prostě se mi to líbilo, pro mě to byl nejlepší díl z celé série.

hortenzie
19.07.2014

Pěkné romantické čtení. Jedno z nejlepších z této série - Penelope jsem fandila už od počátku.

jaja1989
27.05.2014

nejlepsi knizka z cele serie

věra
01.01.2014

Tak tahle kniha ze série Bridgerton mě vůbec nenadchla,musela jsem se hodně přemáhat,
abych ji dočetla.

malazluta
29.07.2013

U této autorky se mi moc líbí to, že v každé knize ze série "Bridgerton" je nějaký nápad, který činí ten či onen díl nezapomenutelným. V tomto díle je to jednoznačně Lady Whistledownová a tajemství kolem ní. Colin a Penelope jsou moc sympatický pár.

Mikeila
28.07.2013

Zábavná, překvapivá, vtipná, moc hezká. Knížky od této autorky mě moc baví.

miruska1
21.07.2013

Jednoduchy pribeh,ale kniha je veľmi čtiva a mne sa pačila.