Čekanka

Čekanka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/bmid_cekanka-9Hp-1368.jpg 4 1151 185

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton , 2002

marianna7090
včera 3 z 5

(SPOILER) 3,5*
Táto časť bola trochu slabšia, oproti predchádzajúcej. Opäť oceňujem jednoduchý dej, ako sa príbeh číta sám, rýchlo napreduje, a samozrejme, vždy skončí šťastne.
Colin je sympatický, vzdelaný, ale veľmi nevšímavý muž. A Penelope je síce milá, inteligentná, ale je aj trochu otravná. Avšak #Polin má niečo do seba a prajem im to.
Táto séria (rovnako ako seriál) je moja guilty pleasure. Keď začnete, hovoríte si "taká sladká hlúposť" a ku koncu chcete byť súčasťou dvora a rozmýšľate v akej farbe by boli vaše šaty pri vstupe do spoločnosti.

zatoulane_knihy
06.04.2024 4 z 5

BRIDGERTONOVI ČEKANKA

Jako zatím všechny díly této série i čtvrtý díl, se mi četl velice dobře a jedním dechem. Beru to jako krásný oddych od fantasy do doby, kdy se zdálo vše jednoduché, ale přesto složité, být ženou v době 1813.

Ve čtvrtém díle jsou hlavními hrdiny Colin Bridgerton a Penelopé Featheringtonova. Můžeme zde vidět pasáže z obou dvou pohledů, kdy oboum došlo že přesně cítí určité náklonnosti k tomu druhému. V předešlých dílech jsem Colina moc neměla v lásce, ale na konci tohoto dílu si získal moje sympatie.

Nechybí zde humor a sourozenecká rivalita. Je zde úžasným způsobem ukázáno jak je důležitá podpora rodiny a její nekonečná láska.

Vyjdou zde určité tajemství a názory na povrch, ale vznikají i nové ohledně Elois Bridgertonove, sestry Colina a nejlepší kamarádkou Penelope.

Prostředí se opět nachází v Anglii a v plesové sezóně. Vidíme zde dějovou linku od roku 1812 do roku 1825 a jak naší hrdinové dospívají.

Začíná mě mrzet že jsem už v půlce této krásné série, ale těším se na další díl, který se bude týkat Elois Bridgertonove. Určitě po tomto díle, bych chtěla za dobrou přítelkyni Lady Danburyovou.

Miluju zde intimní scény v každém díle jsou popsány do posledního doteku a přitom s grácií té doby.

Martina852
04.04.2024 4 z 5

Seriál už nám odhalil, kdo je Lady Whistledownová, takže mě žádné překvapení v knize moc nečekalo. Na rozdíl od předchozích dílů jsem odebrala jednu hvězdičku, protože se nějaká velká zápletka moc nekonala a děj lehce plynul a naše dvojce si hledala k sobě cestu.
Je trochu úsměvné, že takový bulvární plátek dokázal někdo tajit dlouhých deset let.
Ale stále je série Bridgertonů velice odpočinková a příjemná četba.

roman9276
03.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Na Čekanku jsem se hodně těšil, protože Penelope je jedna z mých oblíbených postav. Mrzí mě, že v seriálu nám odhalili Lady Whistledown tak brzy, tudíž jsem přišel o moment překvapení, a to mě mrzí, protože to si myslím, že bych opravdu nečekal, kdo by to mohl být. Linka s Colinem mě bavila, oproti předchozím dílům byla lehce uspěchanější, což nevadilo, příběh i tak byl hodně napínavý.

_Žanet_
25.03.2024 4 z 5

Další díl ze série Bridgertonů přečten a musím říct, že jsem ho přečetla jedním dechem. Už dlouho jsem nečetla takhle příjemnou oddechovku, přesto přiznávám, že jsem možná čekala něco víc. Ničím jiným, než oddechovkou totiž čtvrtý díl téhle romantické série není.
Děj v knize ubíhá velmi plynule, téměř až bezstarostně. Collin si postupně uvědomuje, co pro něj Penelope znamená a ta se zase učí milovat i sebe samotnou, protože jeho už dávno miluje. Slow burn romantika je vyobrazená krásně, obě hlavní postavy jsou pro mě osobně jedny z nejlepších v celé sérii, ale bohužel mi v knize chybělo větší drama. V předchozích dílech byla hlavní překážka vždycky mnohem výraznější, kdežto tady v podstatě hrozně rychle vznikla a stejně rychle se i vyřešila, čímž autorka svému dílu trošku ubrala na napětí. Za můj dojem možná částečně může i seriál, kde se toho mezi Penelope a Colinem odehrává mnohem víc, ale protože seriál i knihy hodnotím odděleně, pořád si tenhle něžný příběh plný lásky a poznávání zaslouží vysoké hodnocení a už teď se těším, až si přečtu příběh dalšího sourozence.

LahoferRose
19.03.2024 3 z 5

Seriál jsem neviděla, Knihy čtu po pořádku a musím říct, že jsem dost zklamaná. Jak se vždy muži při polibku neudrží a derou se za živůtek mne už docela štve. Jinak, přerod přátelství v lásku mi nepřišel uvěřitelný. Nejvíc mne zatím bavil 2. díl s Anthonym.

MishRarach
10.03.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem otevřela jako první hlavně proto, že se nemůžu dočkat seriálu a chtěla jsem vlastně vědět, co by se mělo dít. Kniha mě ale velmi příjemně překvapila svým humorem a tím, jak je napsaná. Takže mám v plánu si přečíst i další díly.

haWranka
07.03.2024 2 z 5

V minulých dílech mi byl Colin asi ze všech nejmilejší, na Penelope jsem se taky moc těšila a tajemství okolo lady W. mě bavilo (i když jsem vše tušila správně). Proto bylo tohle čtení pro mě veliké zklamání. Humoru pomálu, děj prakticky nulový, romantické pasáže zbytečné a jako přes kopírák s předchozími díly. Jako já tu sérii asi ze setrvačnosti dočtu, ale pokaždé si říkám “zlatá Lisa Kleypas a její romance.

Medvědářka
23.02.2024 5 z 5

Colin Pen - ti dva prostě museli být nakonec spolu. Moc hezký díl z téhle série.

Michelle13
21.02.2024 5 z 5

Další díl série Bridgertonů a musím říct, že to opět nezklamalo. Od začátku do konce je to srandovní, tak trochu i napínavé a nutí Vás to přečíst na jeden zátah. Už se těším až vezmu do ruky další díl, protože je to jedna z nejlepších sérií, kterou jsem četla. Kdo ještě nečetl tak opravdu nad ničím neváhejte a běžte do toho, bude Vás to hodně bavit.

miskaseverliska
17.02.2024 4 z 5

Jsem nadšená. Miluji bratry Bridgertonovi a Colin je jeden z mých největších oblíbenců. Penelope jsem měla ráda i v předchozích díle, je to moje oblíbená postava!! Já se při čtení tak culila <3 jasně, je to prostě romanťárna ale když k tomu budete jako k romanťárně přistupovat, budete nadšení.

evismaior
10.02.2024 2 z 5

(SPOILER) 50% - tady jsem určitě hodně ovlivněná seriálem, podle kterého na mě Penelope působí jako manipulativní, zakyslá a zbabělá intrikánka, zvlášť po tom, co na konci druhé série provedla jako všichni-víme-kdo svojí údajně nejlepší kamarádce Eloise. Takže jsem už dopředu ke knížce přistupovala bez valného očekávání a nebyla jsem nijak překvapená, že na mě Penelope nezapůsobila ani v románové podobě. Pokaždé, když ji někdo po pronesení průměrné repliky prohlásil za vysoce inteligentní, jsem si říkala, že to tedy ostatní dámy v té domě asi musely být vážně totálně nedovtipné (čemuž se mi nechce věřit), a zázračnému Colinovu prozření a zamilování se mi nechtělo věřit už vůbec, protože proč tak najednou?
Jinak se celý děj točí kolem odhalování totožnosti lady Whistledownové, kdy se znalostí skutečnosti je vtipné sledovat, jak se autorka snaží mlžit, byť docela často za účelem zmatení čtenáře ne zcela poctivě (věty typu, že si Penelope neuměla představit, že by lady Whistledownová to či ono, ve mně vzbuzovaly naopak ještě větší pochybnosti o její inteligenci - to jako sama sebe nezná?) A pak to neustálé zdůrazňování úspěchů, jakých Penelope dosáhla, když vydávala ty své noviny, které ze všeho nejvíc připomínají dnešní Blesk nebo Aha. No tak dobře, asi mám jiný vkus, ale živit se psaním drbů o ostatních není něco, na co bych byla zrovna pyšná. Premiéra série o Penelope se blíží, tak jsem docela zvědavá, co z téhle knížky scénáristi dokážou navařit.

BellaBernasconi
23.12.2023 3 z 5

Vztah Colina a Penelope se zdá na začátku, tak moc odlišný než na konci, že je to člověka až zaskočí. Je to zatím jediná série kterou mám doma celou a je to opravdu krásně barevné.

jana1874
14.11.2023 4 z 5

4,5
Tenhle díl se trochu liší, jelikož oproti minulým dílům známe nejenom člena Bridgertonovic rodiny, ale i druhou hlavní postavu. V tomto případě je to Penelope Featheringtonová, která se také objevila už v minulých dílech.

Colin je velmi oblíbený, okouzlující se svým úsměvem a vyřídilkou, málokdy mu dojde řeč. Líbila se mi ta jeho neustálá chuť k jídlu, i jak to o něm valná většina věděla a jednala dle toho Na všechny kolem působí jako někdo, kdo nemá vůbec žádné starosti. Ale je tomu opravdu tak?

Oproti němu Penelope je ve společnosti skoro neviditelná, nikdo si ji moc nevšímá, ani vlastní rodina. Jelikož přesáhla určitý věk, je z ní oficiálně stará panna. Avšak ve společnosti lidí, která má ráda a cítí se s nimi dobře, je úplně jiná. V tomhle Penelope úplně chápu, jelikož to mám podobně.

Ti dva se znají už velmi dlouho, zatímco Penelope miluje Colina už od začátku jejich seznámení, Colin ji bere jen jako nejlepší kamarádku své mladší sestry. Ale po několika jejich setkání se něco změní a Colin na ni začíná pohlížet jinak.

Tahle dvojice se mi líbí, některé jejich rozhovory, pár trapasů – u knihy jsem se často usmívala díky tomu. Naopak Penelopina rodina – divím se, že z nich už dávno nezblbla. V tomhle díle jsem si ještě víc oblíbila lady Danburyovou.

Je tu hezky vidět, že v každém z nás se může skrývat víc, než je na první pohled patrné.

Kira283
27.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Ach... :) Lepší reakce mě asi nenapadá :) Je to hezká oddychová romanťárna. Na příběh o Penelope a Colinovi jsem se těšila zatím asi nejvíc. A knížku jsem chtěla mít přečtenou před 3. řadou seriálu na Netflixu.

Nejvíc se mi na tom líbilo asi to, že nikdo v sobě zbytečně nepotlačoval city a nepřesvědčoval sám sebe, že se o lásku nejedná. Jakmile si Colin své vzplanutí citů k Penelope uvědomil, nic nepotlačoval a nechal je plynout. A konec... BRAVO! Až mi málem slza ukápla :)

Well done, Lady Whistledown :)

Fortuna7
08.10.2023 4 z 5

Další povedená kniha z této série. Čekanka vypráví a Penelope, která mě upřímně nikdy moc nebavila, ale nakonec jsem ráda, že jsem jí díky této knize dala šanci :-). Na celé knize je nejlepší psychologický vývoj postav a samozřejmě romantická linka. Colin je úžasný a líbilo se mi jeho realistické chování, i když vždycky nebylo zrovna sympatické. Druhá polovina knihy je daleko záživnější než ta první a já se těším, až si zase někdy odpočinku u čtení dalšího dílu.

Bell@
25.09.2023 3 z 5

Docela fajn oddechovka, i když jsem čekala více napětí.. Neurazí, ale ani příliš nenadchne..

Fidibus
28.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Zdlouhavý díl - Penelope milovala Colina od dětství, vlastně jiného nechtěla. Colina matka pořád tlačí do ženění, takže radši cestoval, ale stále hledá smysl života. Když se vezmou, závidí Penelope, že něco dokázala, a dokáže se za ni i s celou rodinou postavit. Ona naopak pomůže jemu najít smysl života spolu s vydáním jeho cestovatelských deníků.
Vlastně je to detektivka - pátrání po autorce novinových komentářů lady W., kdy je nakonec kvůli sokyni donucena, i když je nakonec ráda, se přiznat.
Děj oživují vtipné dialogy rodiny a hlavně staré lady D., která se spřátelí s Penelope. Colinovy pocity mi přišly chvílemi dost naivní.

jajcak
11.08.2023 3 z 5

Lehké letní čtení, už někde za půlkou bylo téměř vše vyřešeno, byla jsem zvědavá, o čem zbytek knihy bude, ale nakonec to bylo v pohodě. Postava Penelope je trochu známá už z předchozích dílů, je to sympaťanda. Od Colina jsem moc nevěděla, co čekat, ale i on se nakonec vyšvihl na úroveň bratrů. Už se těším na seriálovou verzi.

fle.urinka
11.08.2023 4 z 5

Klasický román ze série Bridgertonových. Asi jako všichni jsem byla zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah Penelope a Colina a musím říct, že se vyvinul hezky, tak mile. V určitých recenzích jsem narazila na to, že se Colin chová divně, což musím uznat, na stranu druhou ho chápu a ve výsledku si jeho postava také prošla přerodem, akorát potřeboval čas.