Čekanka

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/cekanka-1368.jpg 4.4343

Bridgerton 4.

Vydáno, Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton, 2002

Kniha Čekanka

lusitta05

Taký fajn romantický príbeh, trochu mi vadilo časté "lapanie po dychu" Penelope a zdôrazňovanie "neco se zmenilo", ale vlastne pri takej nesmelej čakanke ma to neprekvapuje. A Colin bol skvelý.

tetepoko

"Neexistovala žena, která by dokázala přejít od bodu A do bodu B, aniž by se cestou nezastavila u C, D, X a 12."
Konečně Penelope dostala příležitost se vybarvit do barev dle svého výběru! A za své zásluhy dostala přesně to, co si zasloužila - zájem, lásku a úctu Colina.
Příběh je čtivý, postupně graduje a finále je naprosto dechberoucí. Trochu to však bere na lesku dalším dílům. Ty jakoby postupně doznívaly, ubíraly na tempu, než pokračovaly ve stejné intenzitě.

Mnaui

Naprosto jedinečná žádost o ruka a následná scéna. Autorka tentokrat zabrousila do komedie a tím kniha získala patřičný náboj. Četlo se velmi dobře

Pouli

Musím říct, že Colinovi více sluší kratší výskyt v ostatních knihách série, než samostatná kniha. Ale Penelope byla super.

Katt15

Opět úžasné

MonaLisa42

Wow… úžasná kniha
Na Colinův příběh jsem se těšila ze všeho nejvíc a skutečně mě nezklamal. Moc se mi líbí, že není popsán jako naprosto dokonalá postava, ale jako obyčejný člověk, který může mít obavy a má i své chyby. O postavě Penelope můžu říci úplně totéž. Uchvátilo mě, že obě postavy mají rádi literaturu, čtení i psaní - to mám s nimi společné. Jen doufám, že další knihy této série mě nezačnou nudit, především proto, aby se z postav nestaly ti "nejnadanější" a "nejúžasnější" bytosti.
Kniha velice rychle utekla a několikrát jsem se přistihla, jak se při čtení usmívám. Ze začátku jsem se zalekla velikého časového skoku od minulého dílu, ale nakonec jsem si zvykla. Jsem nadšená, že se mé podezření z minulých dílů o totožnosti lady Whistledownové potvrdilo :-D
Knihu můžu jedině doporučit a sama jsem přesvědčena, že si ji po čase ráda opět přečtu. Moc děkuji!!!

AnetaKor
23.11.2019

Nejmilejší z celé série...

rampapa
31.08.2019

Příběh Penelope a Colina se mi tak líbil až jsem se do toho příběhu zamilovala.Kniku velmi doporučuji.

Tři přání
Tři přání