Čekanka

Čekanka
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1368/bmid_cekanka-9Hp-1368.jpg 4 1242 1242

Rok 1824. Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Romancing mister bridgerton , 2002

dana_vrana
včera 5 z 5

Ačkoliv je celá série velice čtivá, tenhle díl byl konečně! taky o něčem jiném než o tom, že si někoho nemůžu vzít, protože mám tajemství. I když tahle kniha byla vlastně celá o tajemství. Romantická linka prima, ale zápletka kolem lady Whistledown mě velmi bavila. A jsem ráda, že se můj tip (už od prvního dílu) potvrdil.

milena8281
21.07.2024 4 z 5

Příběh Colina a Penelope se mi moc líbil. Colin byl v knize mnohem lepší postava než v seriálu, hlavně na konci, kdy se postavil za svou ženu. To bylo nádherné, romantické a v seriálu mi to chybělo. Penelope se konečně vyloupla ze své ulity a jako nádherný motýl předvedla svoji pravou tvář. Colin po boku své ženy taky dospěl. Jsou pro sebe jako stvoření, podporují a motivují jeden druhého, a to mi přijde sympatické.

andrejci
17.07.2024 5 z 5

Po minulém díle jsem se příběhu Čekanky trošku bála. A musím říct, že to bylo lepší než jsem čekala. Hlavně když jsem poměrně nedávno viděla i jejich sérii v seriálu.
Penelope za mě byla skvělá hlavn postava, která prošla určitým vývojem a dostávala se ze své slupky. Moc se mi líbila. Colin mi byl trošku sympatičtějš než v seriálu. Každopádně tuto dvojici jsem si oblíbila hlavně kvůli jejich výměně názorů. Když se navíc k tomu přidali i ostatní sourozenci tak bylo hodně veselo. Navíc se zde častěji vyskytla i lady Danburyová, kterou jsem si oblíbila.
Za mě byl, ale z knihy nejlepší závěr, tedy Colina reč. Byla to krásná tečka za příběhem. Navíc Eloise se chovala ke konci knihy záhadně, takže se hned pouštím do její knihy a doufám, že nebudu zklamaná.

jitka_dankova
13.07.2024 audiokniha 5 z 5

Vrátila jsem se k této milé historické romanci, tentokrát v podobě audioknihy. Bylo to nádherné překvapení. Hlas Lucie Pernetová je krásný a pohodový a prostě tomu příběhu náramně sednul. Naprosto jsem si ten poslech užívala a ničemu nevadilo, že už knížku znám a vím, jak to dopadne. Všechny ty roztomilé slovní obraty a milá mluva ještě víc v poslechu od paní Pernetové vynikly! Prostě tohle se vážně hodně povedlo! Navíc mám tento díl opravdu ráda, protože hlavní hrdinové nejsou žádné vyumělkované super miloučké postavy, ale prostě normální, občas vzteklí lidé, kteří dělají chyby a umějí se urážet a zlobit se a hledají si k sobě cestu. Hezky je v knížce zpracovaný motiv, když si někdo někoho staví na piedestal a pak pochopí, jaký opravdu je... a přijme ho takového, jaký je. A stejně jako v jiných knihách série Bridgertonů, příběh doplňují krásně prokreslené sourozenecké vztahy. Osvěžující, milé a odpočinkové poslouchání, které můžu doporučit například na dlouhou cestu autem z dovolené.

Romaticka.4ever
25.06.2024 4 z 5

Na příběh Penelope jsem se velmi těšila, ale byl pro mě menším zklámáním. Nemůžu si pomct, ale chemii mezi hlavními postavami jsem tentorktát necítila a přišlo mi, že tomuto dílu něco chybělo. Každopádně autorka umí psát velmi čtivě a knihu jsem přečetla za jeden den.

BlaTer
21.06.2024 5 z 5

Tato kniha pro mě je momentálně jedinou přečtenou ze série Bridgetonů. Ostatní díly mě momentálně ani nelákají, ale příběh Penelope a Colina jsem si přečíst prostě musela. A nebyla jsem zklamaná. Přečteno jedním dechem, užívala jsem si to naprosto.

Luna5000
16.06.2024 4 z 5

Knihu jsem přečetla na popud seriálového zpracování na Netflixu a musím říct, že se mi popravdě líbil více ten knižní konec než ten seriálový. Kniha se četla báječně a ať už pro fanoušky seriálu Bridgertonovi nebo pro oddechové čtení pro každého je to určitě skvělá volba, mohu jen doporučit. Žádné jiné knihy ze série od autorky jsem nečetla, ale určitě si přečtu všechny ostatní, protože jsem už prostě fanoušek Bridgertonů. :D

Jenny46
14.06.2024 5 z 5

Tady jsem byla hodně zvědavá jak to všechno dopadne, i když trochu máte představu...
Penelope jsem si oblíbila a moc jí fandila, aby se na ni štěstí obrátilo. Já jsem spokojená a tentokrát mě vůbec nevadí, že kniha má jiný děj i seriál...
Propadla jsem sérii, ale přitahuje mě období nebylo jednoduché,ale ty nádherné plesy, atmosféra;0)
Pro mě super oddechové čtení

Jane2016
12.06.2024 5 z 5

Colin Bridgerton a Penelope Featheringtonová, přátelství, které přerostlo v lásku.

Tento příběh jsem četla ještě v době, kdy na světle světa nebylo pokračování třetí série Bridgertonových na Netflixu. Čili jsem hltala stránku za stránkou, jen abych věděla, jak tento příběh dopadne!

Líbila se mi odlišná linka kolem lady Whistledownové. Překvapilo mě, že v knihách o tomto tajemství věděl dříve Colin než Elois.

Ačkoliv za mě pořád vyhrává dějová linka s Anthonym a Kate, tak tento díl hodnotím rovněž pozitivně!

LenkaStr
08.06.2024 4 z 5

Penelope Featheringtonová, CEO všech přehlížených podceňovaných holek od vedle. Kdo by jí nefandil, že? Místy vtipné, místy dojemné, tak akorát v tom správném poměru. Nemůžu se rozhodnout, jestli to předčilo Nevhodný návrh. Možná o fous.

vercatko20
27.05.2024 3 z 5

Pár dní zpět jsem dokoukala zatím vyšlou polovinu 3. série na Netflixu a dnes jsem dočetla Čekanku.
Dala bych jí asi průměr. Trochu mi vadilo, že to nebylo tak dramatické a fňukající Colin mi taky nebyl po chuti.
Ale možná je to holt tím, že v seriálu se vše vyvíjelo krapet jinak. Ač si vždy říkám, že se tím nenechám ovlivnit, alee :))
Jen mě teda zajímá, jak v seriálu vyřeší odhalení sloupkařky-drbny! Seriál si děj poskládal jinak, takže očekávám, že to bude větší změna oproti knize..

May
20.05.2024 4 z 5

Za mě rozhodně nej kniha z celé série. Osobně do série počítám i sérii Rokesby, která patří i nepatří k Bridgerton sérii, asi záleží na osobním názoru, přičemž svůj nikomu nevnucuji.... Sérii jsem četla poprvé tak jak se má, od Vévoda a já atd...., díl po dílu. Nyní čtu opětovně Čekanku a ano na opětovné čtení mě nalákalo uvedení seriálu, ale není to tak jak to vypadá, uvedení seriálového zpracování knihy Vikomt, který mě miloval, mě k opětovnému čtení nenalákalo. A to rozhodně nemůžu říct, že by se mi první dvě filmové série líbili o tolik méně než nyní uváděná série třetí. Od první knihy Vévoda a já mám z celé série nejraději postavu Penelope a jako jedinou knihu čtu Čekanku znovu a obávám se, že v budoucnu se to bude opakovat :)

Tereziee
09.05.2024 3 z 5

Čekanka pro mě byla slabší oproti předcházejícímu dílu. Asi vystupuji z davu, ale Colin je pro mě jeden z těch méně oblíbených Bridgertonovic dětí. Hrozně mě štvalo, jak velký ignorant byl vůči Penelope. Ale samozřejmě jsem jim ten happy end přála. Celá tahle série je taková sladká třešnička a oddechovka, takže se určitě pustím do dalších dílů až bude ta správná nálada.

MartinaCh27
28.04.2024 5 z 5

V knize se znovu vrháme do světa Bridgertonových, tentokrát následujeme příběh Colina Bridgertona, který se vrací z cest po světě. Zdánlivě okouzlující floutek zjišťuje, že jeho stará kamarádka Penelope má mnohem víc, než na první pohled vidět. Mezi těmito dvěma postavami se rozvíjí napínavý a zároveň chytlavý vztah, plný tajemství a nečekaných obratů. Jakým směrem se bude vyvíjet jejich příběh? To je otázka, která čtenáře drží v napětí až do poslední stránky.

Ailee
25.04.2024 audiokniha 4 z 5

Celkově milá a povedená "Bridgertonka". Ano, předvídatelná, ale myslím, že nikdo jiný by to ani jinak nechtěl. Postavy, na něž se autorka tentokrát zaměřila, měly naštěstí odlišný charakter od předchozích knih, což do série přineslo novou svěžest, kterou oceňuji.

kurama45
25.04.2024 4 z 5

Prvé tri štvrtiny sú zatiaľ z celej série najlepšie. Tá posledná to trochu domrvila, akoby autorka nevedela, ako z toho vykorčuľovať, ale zo sentimentality nechávam štyri hviezdičky. Skrátka to bolo sladučké, aj keď vo finále nedokonalé. Ako ten úbohý venček, ktorý skončil v palme.
Na druhej strane scény s odhalením lady Whistledownovej, kočiarom a Penelopinou rodinou sú vyšperkované do dokonalosti, hotový romanticko-komediálny materiál.
Teším sa na príbeh Eloise, na ktorý si už autorka nenápadne pripravila pôdu.

marianna7090
23.04.2024 3 z 5

(SPOILER) 3,5*
Táto časť bola trochu slabšia, oproti predchádzajúcej. Opäť oceňujem jednoduchý dej, ako sa príbeh číta sám, rýchlo napreduje, a samozrejme, vždy skončí šťastne.
Colin je sympatický, vzdelaný, ale veľmi nevšímavý muž. A Penelope je síce milá, inteligentná, ale je aj trochu otravná. Avšak #Polin má niečo do seba a prajem im to.
Táto séria (rovnako ako seriál) je moja guilty pleasure. Keď začnete, hovoríte si "taká sladká hlúposť" a ku koncu chcete byť súčasťou dvora a rozmýšľate v akej farbe by boli vaše šaty pri vstupe do spoločnosti.

zatoulane_knihy
06.04.2024 4 z 5

BRIDGERTONOVI ČEKANKA

Jako zatím všechny díly této série i čtvrtý díl, se mi četl velice dobře a jedním dechem. Beru to jako krásný oddych od fantasy do doby, kdy se zdálo vše jednoduché, ale přesto složité, být ženou v době 1813.

Ve čtvrtém díle jsou hlavními hrdiny Colin Bridgerton a Penelopé Featheringtonova. Můžeme zde vidět pasáže z obou dvou pohledů, kdy oboum došlo že přesně cítí určité náklonnosti k tomu druhému. V předešlých dílech jsem Colina moc neměla v lásce, ale na konci tohoto dílu si získal moje sympatie.

Nechybí zde humor a sourozenecká rivalita. Je zde úžasným způsobem ukázáno jak je důležitá podpora rodiny a její nekonečná láska.

Vyjdou zde určité tajemství a názory na povrch, ale vznikají i nové ohledně Elois Bridgertonove, sestry Colina a nejlepší kamarádkou Penelope.

Prostředí se opět nachází v Anglii a v plesové sezóně. Vidíme zde dějovou linku od roku 1812 do roku 1825 a jak naší hrdinové dospívají.

Začíná mě mrzet že jsem už v půlce této krásné série, ale těším se na další díl, který se bude týkat Elois Bridgertonove. Určitě po tomto díle, bych chtěla za dobrou přítelkyni Lady Danburyovou.

Miluju zde intimní scény v každém díle jsou popsány do posledního doteku a přitom s grácií té doby.

Martina852
04.04.2024 4 z 5

Seriál už nám odhalil, kdo je Lady Whistledownová, takže mě žádné překvapení v knize moc nečekalo. Na rozdíl od předchozích dílů jsem odebrala jednu hvězdičku, protože se nějaká velká zápletka moc nekonala a děj lehce plynul a naše dvojce si hledala k sobě cestu.
Je trochu úsměvné, že takový bulvární plátek dokázal někdo tajit dlouhých deset let.
Ale stále je série Bridgertonů velice odpočinková a příjemná četba.

roman9276
03.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Na Čekanku jsem se hodně těšil, protože Penelope je jedna z mých oblíbených postav. Mrzí mě, že v seriálu nám odhalili Lady Whistledown tak brzy, tudíž jsem přišel o moment překvapení, a to mě mrzí, protože to si myslím, že bych opravdu nečekal, kdo by to mohl být. Linka s Colinem mě bavila, oproti předchozím dílům byla lehce uspěchanější, což nevadilo, příběh i tak byl hodně napínavý.