S láskou, Eloise

Série Bridgertonovi - 5. díl: Rok 1824. Ovdovělý sir Phillip ví, že Eloise Bridgertonová je stará panna, a tak ji požádá o ruku. Domnívá se totiž, že je to prostá, nenáročná dívka, která zoufale čeká na nabídku k sňatku. Avšak krásná žena na jeho prahu rozhodně není nesmělá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, on ji tolik touží políbit… To si myslí, že jí přeskočilo? Eloise Bridgertonová by se rozhodně neprovdala za muže, jehož nikdy neviděla! Ale potom začne přemýšlet… a pochybovat… a než pochopí, jak se to stalo, sedí uprostřed noci v pronajatém kočáru a jede za mužem, jenž, jak doufá, se k ní skvěle hodí. Jenže tomu tak není. Dokonalý manžel by se nechoval tak náladově a nevycválaně, a přestože je sir Phillip bezesporu pohledný, je to tupec, hrubián a neotesanec zcela se lišící od londýnských džentlmenů, kteří se předhánějí v žádostech o její ruku. Jakmile se však usměje… a políbí ji…, okolní svět zmizí a ona jen žasne…, může pro ni být tento nedokonalý muž dokonalým? Série Bridgertonovi 1. VÉVODA A JÁ 2. VIKOMT, KTERÝ MĚ MILOVAL 3. NEVHODNÝ NÁVRH 4. ČEKANKA 5. S LÁSKOU, ELOISE 6. NEČEKANÁ LÁSKA 7. POZNÁŠ TO Z POLIBKŮ 8. PŘED SVATBOU...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47052/big_s-laskou-eloise-GfV-47052.jpg 4.1689

Bridgertonovi / Bridgertonovci 5.

Vydáno: , Ikar (ČR)

To Sir Phillip, With Love, 2003

Kniha S láskou, Eloise

petrzel

Perfektně to k Elois sedlo.

Surikatka2308

Na příběh Eloise jsem se hrozně těšila. Zajímalo mě, kdo zkrotí tu ženu s ostrým jazykem (původně jsem vycházela ze seriálu). Příběh je zajímavý... Není to, co jsem úplně čekala, ale ani nejsem zklamaná... Zajímá mě, jak to uchopí scénáristé... :)

andreamrs

(+ SPOILER) Společně s třetím dílem se stal pátý mým nejoblíbenějším. Eloise Bridgertonová patří k mým aktuálně nejoblíbenějším knižním ženským hrdinkám. Mám ráda silné ženské hrdinky, které mají vlastní názor, a nespokojí se s rolí, kterou jako ženy ve viktoriánské Anglii dostaly. Moc jsem se těšila na moment, kdy se Eloise setká se svým vyvoleným Philipem, kterého přes rok znala jen prostřednictvím dopisů. Škoda, že ty dopisy mezi nimi nedostaly víc prostoru. Obecně se tam několik věcí docela zazdilo, a naopak to, co šlo zkrátit, dostalo prostoru až moc.

Jinak jsem si čtení ale moc užila a zejména to, jak se Eloise postavila k dvojčatům a k nové roli matky a manželky. Líbilo se mi, že tam autorka zakomponovala i vážnější problémy jako ztrátu a psychické zdraví, o kterém se v té době moc nemluvilo. Ale co nechápu vůbec je to, jak mohla autorka zazdít odhalení Lady Whistledown a reakci Eloise! To mi tam opravdu chybělo a i mě to vzhledem k totožnosti L. W. i naštvalo.

Sarka14

(+ SPOILER) Jestli můžeme něco v celé sérii vyzdvihnout tak to, že každý příběh je trošku jiný. Příběh Eloise mě trošku zklamal. I když nakonec to nebylo tak zlé, jak to ze začátku vypadalo. Co můžeme dát jaké velké plus autorům seriálu je to, že museli znát všechny díly celé série, když se pouštěli do natáčení. Protože postavu Mariny už jsme v seriálu viděli. Možná trochu smutné je to, že se víc těším na filmové zpracování, než to knižní. Což se mi nestává příliš často. Nicméně mám v úmyslu celou sérii dočíst.

Katka_Malfoy

Další díl a zatím největší zklamání. Žádná láska! Jen si rok psali dopisy, což uběhne během jedné kapitoly. On jí naznačí možný sňatek, Eloise je "stará panna" a tak prostě řekne jo a kvůli skandálu se vezmou. A ani to nebyl velký skandál. Od Eloise jsem čekala víc. Ne jen botanika.

Všechnu naději dávám seriálu.

Angie.D

Po tom sklamaní akým bola štvrtá časť som sa obávala pustiť do ďalšej. Bála som sa, že to pôjde ďalej dolu vodou a aj kvôli tomu, že už tu nebude to tajomno okolo Lady Whistledown.
Ale knižka ma pozitívne prekvapila, bola oveľa lepšia ako predošlá, z hlavných postáv mi ani jedna nevadila, ich správanie bolo realistické, uveriteľné, s veľa ľudskými chybami a i napriek tomu (alebo práve vďaka tomu?) ma ich príbeh bavil a fandila som im :)
Knižná Eloise mi je oveľa viac sympatická ako tá seriálová.
Na začiatku každej kapitoly nás namiesto stĺpčeka lady W. čaká úryvok z listu Eloise pre niekoho z jej blízkych, čo mi príde ako dobrá náhrada.

Zuzi04

Ale jo, nakonec to za to stálo. Trošku jsem se vyděsila v první půlce, kde mi Phillip moc nesedl, ale jakmile se na scéně objevili bratři Bridgertonovi, už se vše zase vrátilo do těch dobrých starých kolejí.
Druhá polovina už pak obsahovala všechno, co na Bridgertonech miluju: rodinné diskuze, romantiku, humor a emoce. Phillip se pochlapil a stal se mým oblíbencem.
Knižní Eloise sice nebyla přesně jako seriálová Eloise, již absolutně zbožňuji, ale i tak knižní Eloise nezklamala.
Každopádně si dám asi chvilku pauzu a než se vrhnu na šestý díl, zkusím sérii Rokesby.

knihomolka27

(+ SPOILER) I přes opravdu velké očekávání, jsem nakonec nebyla zklamaná. Přiznávám, že jsem asi čekala, že Eloisin příběh bude trochu o něčem jiném.....ale to co autorka napsala bylo prostě krásné. Mělo to zase jinou atmosféru než ostatní díly...přišlo mi to i takové trochu dospělejší než ty první díly....asi to bylo tím, že se tam dost řešilo téma ztráty, sebevraždy, rodičovství. Jako obvykle u knížek co mám moc ráda nevím co říct....nevím jak slovy vyjádřit, že pro mě ta knížka měla význam, a jak velký, jak moc mi vlastně byla blízká a přirostla k srdci. Opravdu se mi strašně ulevilo že 28 letou Eloise mám stejně néli více ráda než její mladší naprosto báječné já a snad ještě radši jsem za její protějšek, který se k ní skvěle hodil a jejich vztah jsem jim opravdu přála....lord Crane co se týká zajímavosti za Eloise určitě nezaostával. Jejich výměny názorů, které jsou u autorky už skoro pověstné...OPĚT překypovali vtipem, ale také se lišili tím pojetím a uchopením od ostatních dílů, což mě vedu k tomu, že zatím mám ze série nejradši právě druhý a tento díl, ale každý tak nějak jinak. Málomluvnost Lorda Crane v kontrastu s Eloisinými představami a netrpělivostí byl ten nejlepší náboj knihy od začátku až do konce...vlastně si i říkám, že bych snad nenašla pro Eloise nikoho lepšího . Prostě překypuju ted úplným štěstím, že ta kniha byla prostě krásná svým vlastním komorním způsobem, miluju to téma, zbožnuju ty dialogy, pořád i žasnu nad tím přesahem co tahle kniha vlastně má, nad tím rodinným poselstvím, stále se uculuju nad těmi erotickými scénami, který mi pořád přišly v mezích slušnosti a nad těmi všemi kontrasty, které jsem v knize objevila....třeba kdo by to byl čekal, že zrovna tento pár bude tak náruživý a vášnivý, a že místo postelových hrátek jim hůře půjde mluvení. To mě fakt dostalo, ale bylo to opravdu fajn, jelikož to bylo zas něco nového a taky to co jste moc nečekali.

Na závěr si nemůžu odpustit malou seriálovou vsuvku. Asi nejsem jediná, která doufá, že i Eloise se dočká své chvíle slávy v podobě vlastní série....upřímně si myslím, že s tím potenciálem a oblíbeností této postavy by bylo do nebe volající to nenatočit, ale ....radši s tím nebudeme vyloženě počítat. Každopádně je vtipné jak mi vůbec nedocvaklo, že postava Mariny a DOKONCE i Phillipa jsme už v seriálu vlastně viděli. A mě by jen zajímalo, jak moc tvůrci vlastně mysleli dopředu a upřímně mě to trochu znepokojuje, jestli si tou Marinou už od první sérii tak trochu nepodkopali nohy...jelikož postavy s minulostí se hůř zabíjejí, navíc mě vyděsilo, že jsem si na Phillipa pomalu ani nevzpomínala jak vypadá, ale potom když jsem si vygooglila jak herec na Phillipa vlastně vypadá....tak už strach nemám, spíš bych měla strach kdyby ho přeobsadili, jelikož si myslím, že by mohl být přinejmenším ucházejícím panem Cranem, a kdyby si nechal narůst ještě vousy a měl kudrnatější vlasy, tak bych už neměla vůbec pochyb...no uvidíme kam až to povede, možná že by to mohlo působit i uceleněji, že už tam ty postavy jako byly a my je pak uvidíme ve vlastním příběhu, upřímně v tom doufám, protože žádná jiná varianta by nebyla tak uspokojivá....ted už jen zbývá otázka, jakým způsobem se zbaví Mariny, jestli to vůbec vznikne a asi tisíc dalších. Ale tak snad 5 sérií by mohlo projít.