Čaropisci

První díl nové výpravné fantasy série Roberta Jacksona Bennetta, autora úspěšné trilogie Božská města. Ve městě poháněném industrializovanou magií vypukne válka, která změní realitu. Sancie Gradová je zlodějka, a setsakra dobrá. Vloupat se do přísně střeženého skladiště v docích města Tevanne je pro ni hračka. Sancie ovšem netuší, že artefakt, který má ukrást, v sobě skrývá nepředstavitelnou moc. Dokonce by mohl vyvolat revoluci v magické technice zvané skribování — tato metoda mění vlastnosti běžných předmětů pomocí kódovaných nápisů. Soupeřivé korporace, které tuto magii ovládají, už díky ní přeměnily Tevanne v ohromný nemilosrdný stroj na peníze. Pokud se však zmocní ukradeného artefaktu, přepíšou samotný svět tak, aby sloužil jejich záměrům. Korporace teď jdou Sancii po krku. A ve městě Tevanne není síly, která by je dokázala zastavit. Má-li Sancie přežít — a má-li zastavit vražednou proměnu světa, k níž se schyluje —, musí shromáždit nepravděpodobné spojence, ovládnout moc artefaktu a projít svou vlastní proměnou, která ji přetvoří v cosi, o čem se jí nikdy dřív ani nesnilo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428814/big_caropisci-KLF-428814.jpeg 4.5144

Záhutí 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

Foundryside, 2018

Kniha Čaropisci

luthien

Úžasná originální fantasy, kterou jsem přečetla jedním dechem. Hned jsem byla vtažená do děje a ani chvilku jsem se nenudila. Ze všech sil jsem fandila Sancii a moc mě bavilo objevování nového světa a dozvídat se, jak funguje skribování. Klef je parádní postava a jeho hlášky mě moc bavily. Líbí se mi spojení magie s technologií, to bylo opravdu nezvyklé a vedlo to k zamyšlení, jak moderní technologie ovládají náš svět.

Awča

To bylo počtení!
Svěží, milé a originální. Pěkně popsaný svět i postavy. Oblíbila jsem si ty kladné a u těch záporných jsem neměla problém porozumět jejich pohnutkám.
Bavily mě dialogy Sancie a Klefa. Opravdu se těším na další díl.

M.C.SMITH

(+ SPOILER) Tahle kniha mne nesmírně překvapila. Bylo to skvělé, naprosto dokonalé čtení. Knihu jsem četla s radostí, celá byla nabitá informacemi a akcí. Sancie mi padla do noty hned od začátku, Orso si ke mne také našel cestu, ale nejvíce se mi vloudil do srdce Klef. Jeho konec mne velmi mrzel a chvilku jsem tomu nechtěla ani věřit.
Bylo to parádní čtení a já jsem naprosto spokojená. Bylo zajímavé sledovat spojení magie a strojů, nic takového jsem nečetla a zamlouvalo se mi to.
Ihned se pustím do druhého dílu, chci vědět, jak to bude pokračovat.
Za mne deset z deseti. Byla to pecka!

ElessaRiverbow

(+ SPOILER) Tohle bylo něco úžasného! Trochu mi to připomínalo Arcane - technologie spojená s magií. Už od začátku se tam něco dělo a stránky mi utíkaly až moc rychle. Svět byl dokonalé vymyšlený, stejně tak i jeho minulost. Sice mi tam možná chyběla mapka, protože někdy mi dělalo problém se orientovat, na kterém místě se zrovna hrdinové nacházejí. Moc jsem si oblíbila Sancii, ale moje nejoblíbenější postava je Klef, kterého mi pak na konci bylo líto. Ke knize mám jen jediné mínus, ale není to chyba knihy, ale tisku - zhruba uprostřed chybí přibližně 20 stran a opakuje se tam pozdější text. A jelikož se tam jedná o přípravy na hlavní akci, přijde mi to celkem jako důležitá věc (navíc se tam asi odehrál polibek, protože Sancie tam o něm později mluví, ale číst jsem o něm nečetla ).

parvitas

Ďakujem banskobystrickým martinusáčkám za pokec o knihách a tiež za skvelé odporúčanie, naozaj je kniha trochu podobná seriálu Arcane a svetu Dishonored. Urban fantasy s prvkami technologickej mágie, ktorá sa istým spôsobom ohýba realitu, keď sa správne "naprogramuje". No oproti minulým znalostiam je to len zlomok, čo teraz ľudia využívajú. Avšak tí, ktorí tieto znalosti majú, z nich brutálne profitujú.
Hlavná hrdinka je zlodejka, ktorá žije v najchudobnejšej mestskej časti, ktorú nespravuje žiadny kupecký spolok. Jej úlohou je vykradnúť dobre strážený trezor, no nie je to jednoduché. Artefakt, ktorý k nej prehovorí, zmení všetko...
Bavil ma príbeh, jazyk a novotvary, takisto aj hrdinovia, ktorí boli trochu iní, ako som čakala. Napínavé čítanie, teším sa na pokračovanie!

LenkaPet

Kniha se mi moc líbila, potřebovala jsem si odpočinout od všech těch kouzelnic, víl a elfů. Příběh je super a jdu hned na druhý díl

terinkha

Myslela jsem si, že po třech dílech Dvorů budu mít fantasy až po krk, ale tuhle knihu jsem našla manželovi v knihovně a on ji doslova zhltnul a řekl, že si ji musím přečíst taky, takže bylo jasno.
Bavilo mě to velmi - líbil se mi neotřelej nápad, líbily se mi dialogy Klefa a Sancie a Klefa a věcí, který chtěl otevřít, líbily se mi postavy, líbila se mi nepředvídatelnost děje. Jasný, Sancie je takovej trochu Tom Cruise v Mission Impossible, dneska se vloupu do skladu na nábřeží a zejtra do sejfu ČNB, ale co už. Těším se na Světatvůrce, už čekají v knihovně.
Za mě 90 % a doporučuju moc!

sArKa236

Kniha mě velmi bavila. Byla jsem mile překvapena stylem psaní - s mužskými autory píšící ženské postavy nemám dobré zkušenosti, ale v tomto případě se jedná a skvělé podání. Příběh a fungování světa je velice zajímavé, i když se nad tím musíte občas zamyslet. Co se mi líbilo je to, že jsem nevěděla kdy knihu odložit, protože se neustále něco dělo - nějaké akce, zlodějina, důležitá vsuvka.
Doporučuji, pokud máte rádi akci, tajemství, dobré postavy a upřímně... steam punk. Takový pocit ve mě kniha vyvolávala. Některé z vás upozorním, že kniha se nesoustředí na romanci /ta se děje/bude dít) spíše na pozadí, centrum knihy je akce.