Snílek Neznámý

Sen si vybírá snílka, nikdy naopak. Sirotek a knihovník Lazlo se celý život bál, že si ho vybere nějaký obyčejný sen. Už odmala je navíc posedlý mytickým ztraceným městem Pláč. Ale na to, aby ho vyrazil hledat přes půl světa, je příliš zbabělý. A tak o městě hledá každou zmínku v knihách, dokud se mu nenaskytne příležitost vyrazit se skupinou legendárních válečníků. S nimi si může konečně splnit svůj sen… nebo o něj navždy přijít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365475/snilek-neznamy-2ly-365475.jpg 4.4196

Snílek Neznámý 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Strange the Dreamer, 2017

Kniha Snílek Neznámý

kajka.bhlv

Snílek je moje nejoblíbenější divnokniha. Je krásně přeložená, zápletka s bohy a zapomenutým městem fascinující. Lazlo jako hlavní postava je velmi příjemná změna od všech těch fantasy překrásných vílích mágů a rytířů. Je to obyčejný kluk (postupně muž), který si splní sen, jen trochu jinak, než by se očekávalo. To je další věc, která se mi na téhle knize líbila. Některé knihy jsou předem předvídatelné, očekávatelné. U Snílka Neznámého jsem to naprosto nečekala. Patří mezi nejlepší knihy, které jsem kdy četla.

marina4088

Snílek byl pro mě ze začátku trošku oříšek, protože se tam nic nedělo, nebylo tam nic zajímavého. Pak nastane totální zlom a během chvíle začínáte objevovat světy, o kterých jste si mysleli, že neexistují a knížka díky tomu nabrala správný spád. Lazlo je prostě od začátku sympaťák a to zůstane až do konce duologie a postupně nám společně s několika dalšími postavemi provádí tímhle světem. Jak Pláčem, tak citadelou, tak ostatními místy, která jsou neméně zajímavá. Jde vidět, že autorka to měla všechno krásně promyšlené, protože nám sice nabízí hodně otázek, ale na všechny postupně odpoví a nezůstane snad jediná nezodpovězená, což mi dělá neskutečnou radost a dává mi to pocit klidu, fakt. Děj vás vtáhne a nepustí, budete se cítit jako v pohádce, vše prožívat s hrdiny. Obrovské plus za naprosto krásnou obálku, protože to je fakt masterpiece.

Anastazie0810

Tak co si budeme první věc co Vás upoutá je dechberoucí obálka a záhadný název.
Co se tyče děje jako takového tak je hodně o popisech jak světa tak i postav a hlavně o snech a emocích.
Přiznám se že hlavní postavy se mi líbily a přišel mi i krásný námět knihy.
Co mě však nekonečně zklamalo bylo to jak sem se do toho nedokázala ponořit. Netvrdím že ty zdlouhavé popisy jsou špatné, ale díky nim mě to asi úplně nepohltilo.
A ten konec?!!! Ten mě tak strašně naštval,..no těžko jsem ho zpracovávala.
Dám druhému dílu šanci, ale tento i přes svůj obrovský potenciál, mě spíše zklamal.

andrejci

Páni. Tohle jsem nečekala. Moc se mi to líbilo. Sice to bylo trošku pomalejší, ale to vůbec nevadilo. Ze světa jsem byla trošku zamotaná, ale potom se to spravilo.
Hlavně to spravili sny. Krásný popis snů. Ty byly opravdu nádherné. Stejně jako celá knížka a její popis. Hlavní postavy mi byly sympatické. Hlavně hlavní Lazlo. Toho jsem si opravdu oblíbila. Je pravda, že hlavní zápletka nebo aspoň část byla mi byla celkem jasná. Ale to ostatní ne.
Hodnotila bych tak 4,5. Ale obálka byla krásná

marina4088

Ani832
05.12.2020

Na začátku jsem byla docela zmatená. Potřebovala jsem se zorientovat v tom fantasy světě a v jednu chvíli mi připadalo, že je to na mě celé nějak moc komplexní. To se ale naštěstí po pár desítkách stránek změnilo a já už se u čtení nemusela tolik soustředit a mohla si příběh víc užívat.

Nejlepším aspektem knihy je rozhodně jazyk. Ten je tak krásný, květnatý a poetický, bohužel ale občas na úkor akčních scén. Celý ten fantasy svět je opravdu originální a neuvěřitelně mě bavilo se o něm dozvídat čím dál tím víc.

Negativa tu ovšem jsou taky, respektive jedno: chvílemi se to neskutečně táhne. Tohle je jednoduše jedna z těch knížek, na které musíte mít náladu a trochu se na ně naladit.

V knize se zároveň nachází spousta krásných myšlenek a citátů - rozhodně si Snílka hodlám někdy přečíst znova už jen kvůli nim, ale předtím se chci navodit do té správné nálady. Věřím, že napodruhé se to bude číst mnohem příjemněji.

A ještě si dovolím pronést komentář k té obálce, jelikož ta je naprosto dokonalá a stala se jedním z grafických skvostů mé knihovny.

Suma sumárum, i když to nebylo úplně to pravé ořechové, do dalšího dílu se hodlám pustit a Snílka Neznámého vám mohu s klidným srdcem doporučit.

3,5*/5*

Libris_Na_Ex
29.10.2020

V mnoha ohledech je tahle kniha nádherná. Postavy, svět, děj. To jsem si zamilovala.
Bohužel mi zážitek strašně zkazil styl psaní. Vím, že pro většinu to bylo to nejlepší, ale já bych si to užila mnohem víc, kdyby tam nebyli tak dlouhé popisy. Většinou jsem pak už ani nedočítala odstavce a musela jsem se do čtení nutit, protože to na mě bylo prostě moc zdlouhavé. A myslím, že kdyby to bylo napsané aspoň takovým stylem, jako Dcera kostí a dýmu, mnohem víc bych si to užila.

Luc.i
18.10.2020

Páni... Pro začátek, překvapilo mě o čem knížka vůbec byla, to jsem podle anotace vůbec nečekala. Většinou mě začátky knížek nebaví ale tohle bylo skvělý, ten začátek je moje asi nejoblíbenější část to bylo tak hezký. Líbí se mi jazyk ,jak je to poeticky psané. Když už jsem teda pochopila o čem to zhruba bude tak mě stejně spousta věcí překvapila. Knížka je delší takže jsem ji četla déle než jsem zvyklá ale vůbec mi to nevadilo. Autorka měla celý svět promyšlený, vlastně pokaždé když jsem začala přemýšlet nad něčím co mi nebylo úplně jasné tak mi na to autorka časem odpověděla. Postavy byly sympatické jak Sarai tak Lazlo. Konec mě překvapil čekala jsem to trochu idyličtější ale to by pak nemusel být druhý díl. Na můzu se moc těším. Celkově 4,5/5*