Snílek Neznámý

Snílek Neznámý https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365475/bmid_snilek-neznamy-2ly-365475.jpg 4 341 83

Sen si vybírá snílka, nikdy naopak. Sirotek a knihovník Lazlo se celý život bál, že si ho vybere nějaký obyčejný sen. Už odmala je navíc posedlý mytickým ztraceným městem Pláč. Ale na to, aby ho vyrazil hledat přes půl světa, je příliš zbabělý. A tak o městě hledá každou zmínku v knihách, dokud se mu nenaskytne příležitost vyrazit se skupinou legendárních válečníků. S nimi si může konečně splnit svůj sen… nebo o něj navždy přijít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Strange the Dreamer , 2017

Klarsik3
14.09.2018 2 z 5

Za mě to bylo celkem zklamání.. Čekala jsem asi úplně něco jiného a nebo prostě jen mnohem víc.. Tak nádherná obálka a tak krásný název.. Prvních 150 stran se nic neděje ale vážnně vůbec nic se neděje až když dorazí delegace tak se začne něco dít a začíná to být zajímavé..Myslela jsem že mě to v tu chvíli už začně bavit... No nezačlo... Dočetla jsem to asi jen proto že jsem byla zvědavá na Thyona Nera jenže ten byl pořád stejně "záhadný" jako na začátku.. U téhle knihy vím že si jí podruhé nepřečtu

Airin
26.08.2018

Musím říct, že doslova první půlka knihy mě nebavila. Vůbec. Bylo zde až příliš zdlouhavého popisování naprosto o ničem, nudné pasáže o Lazlově dospívání, které by autorka mohla klidně vynechat a nahradit je akčnějšími scénami. Na druhou stranu je autorka vynalézavá. Vymyslela originální příběh. Od druhé půlky se příběh rozjel a já jsem byla zvědavá na další kapitolu. Kniha se četla i přes pár nedostatků dobře.

AllyKumari
30.06.2018

Knihu jsem četla v originální angličtině a tak doufám, že i čeští čtenáři budou moci ocenit lehkost, s jakou Laini Taylor píše. Pouze musím říci, že mne irituje způsob zakončení knihy. Protože vlastně vůbec zakončená není. A i když jde o počátek série, useknout scénu v polovině bez jakéhokoliv konce.... to se prostě nedělá a upřímně mi to přišlo poněkud laciné. To už se totiž pohybujeme na úrovni telenovel.