Misery

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou Paula po těžké havárii najde jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného "léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky Anniiným šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jehož hrůzu by si nedokázal představit ani v nejbujnější fantazii a o jehož konec se dramaticky zaslouží i tým policistů, kteří po něm pátrají. Stephen King v tomto děsivém příběhu dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořit přesvědčivé postavy, okořenit text suchým sarkasmem a doplnit ho autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu. Podle proslulého románu vznikl neméně slavný film Misery nechce zemřít. Kathy Bates za ztvárnění hlavní role Annie získala Oscara. Hlavní mužskou roli hrál James Caan....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1150/misery-xgk-1150.jpg 4.61946
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Misery

KlariN

Určitě jeden z Kingových románů, vhodný pro začátečníky, hlavně co se přehlednosti děje týče. Potěší pár narážek na kingovské tvůrčí universum, i sebe -ironické narážky na specifika spisovatelské profese. Pomalejší rozjezd, hutný závěr, výborný epilog. V kontextu Kingovy literární tvorby v podstatě jen lehký nadprůměr.

Adellll

Skvělá Kingovka. Narozdíl třeba od It tady není žádný klaun sympaťák, ale dost nasraná psychopatka, která je mnohem horší než třeba Pennywise. Obdivovala jsem, co všechno za tresty je Annie schopná vymyslet, protože třeba useknout člověku chodidlo je trochu zvláštní a zatím v žádné knížce jsem nečetla o tak zajímavých trestech (srovnávala bych asi jenom s uškvaření člověka v Zelené Míli:D)

Pisquosus

Kniha je fakt skvělá, výborně se čte, hodně mě bavila. Příběh má koule, je dost šílený!

A film je taky famózní.

Rozhodně to není ztráta času!

TerkaLangoš199

Kniha, kterou jsem musela přestat číst po cestě v autobuse, protože mi bylo až na omdlení z toho, co se tam dělo.
Postavy šíleně dobře zpracované, místy až jako kdyby to nebyla fikce. Celé prostředí je také skvěle vykreslené, jelikož ho není moc a autor po celou dobu knihy přidává detaily. Skoro si myslím, že bych svůj pokoj dokázala uspořádat úplně stejně (jako Kingova další "fanynka číslo jedna").
Četla jsem hodně Kingových knih, ale tuhle bych zařadila mezi jednu z nejlepších. Na film se bojím podívat. Každopádně - Přečtěte si to!

Olava

Toto je asi moje nejoblíbenější kniha od tohoto autora. Myšlenkové pochody jisté Annie jsou perfektně napsané. King se v takových případech dost vyžívá. Některé pasáže byly možná hodně brutální, ale oproti jiným Kingovým příběhům je to ještě slabé. Kniha mi zpříjemnila dlouhé čekání na ortopedii, kde jsem ji přečetla téměř celou. Film byl také skvělý, Kathy Bates dostala právem za tuto roli Oscara a byla jsem ráda, že některé scény z knihy se ve filmu neobjevily.

kyssling

Moc pěkný napínavý román se skvělými místy černého humoru, kdy jsem se opravdu smál nahlas... Nicméně úplný konec knihy byl možná zbytečně protahovaný ...

Baiba

Horor s velkým H. Neuvěřitelné, jak málo Kingovy stačilo, aby rozehrál tak hrůzyplnou jízdu plnou zvratů a napětí. Stačí jedna šílená fanynka, raněný spisovatel a show může začít. Jedno z jeho vrcholných děl, a to i díky pasážím, ve kterých vysvětluje principy spisovatelské profese a vyznává se z lásky k literatuře.

Kattyka

Jeden z prvých románov, ktoré som od Kinga čítala. Dej je napínavý od začiatku až do konca a hoci to už bolo veľmi dávno, keď som ju čítala, ešte stále mám v živej pamäti, že som ju niekoľkokrát chcela vyhodiť von oknom od zlosti, ale nedalo mi to, musela som ju dočítať :) King je proste king