Misery

Misery obálka knihy
Mé hodnocení:

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou Paula po těžké havárii najde jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného "léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky Anniiným šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jehož hrůzu by si nedokázal představit ani v nejbujnější fantazii a o jehož konec se dramaticky zaslouží i tým policistů, kteří po něm pátrají. Stephen King v tomto děsivém příběhu dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořit přesvědčivé postavy, okořenit text suchým sarkasmem a doplnit ho autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu. Podle proslulého románu vznikl neméně slavný film Misery nechce zemřít. Kathy Bates za ztvárnění hlavní role Annie získala Oscara. Hlavní mužskou roli hrál James Caan....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1150/misery-xgk-1150.jpg 4.62372
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Beta-Dobrovský

Misery, 1987

Kniha Misery

TaNya_

Morbidní King, kterej nikoho nešetří. Asi nejbrutálnější knížka co sem od něho četla.

Mikik

Skvělá jízda. Místy nechutné, tísnivé a tak strašně skutečné. To je přesně ten King, kterého mám tak ráda. Sice už jsem viděla film, ale ty jeho popisy, slovní obraty a vykreslení každé situace až úplně do detailu, nemůže žádný film nahradit. Annie, ty jsi ale vážně magor...

KnihoSny

No Misery měla jsem od ní velké očekávání a moc mě to zklamalo musim řict že i film mě bavil víc jak kniha ????

EnaryFeniel

Opět jsem první poznala filmové zpracování.. to se celkem pěkně drželo knižní předlohy, ale zda mě filmová Annie děsila, tak tato knižní byla.. nu, rozhodně si nepřejete aby byla zrovna ona váš zachránce který vám opět vdechne život.. když stačí tak maličko k rozpoutání pekla. Musím říci že v určitých chvílích mi nebylo příliš dobře od žaludku, to i kvůli dobré představivosti.. prostě ten dort.. brr

Erutan

Jedna z top 5 od Kinga. Četl jsem v době kdy jsem měl zlomenou nohu a měsíc nechodici sádru. Dost mě to celé vzalo a musel jsem si od autora dát velkou pauzu. Navíc mi přišlo naprosto šílené, že hlavní postava je spisovatel. Tady si King "ulitnul", utrpení které zažíval Paul je odrazem Stephenova alkoholové deliria. Geniální!

Malá zajímavost:
V roce 1999 šel King po krajnici opilý a srazil ho kamión. Málem to nepřežil a chtěl skončit s psaním, přestal pít a rozhodl se dokončit sérii Temná Věž. Lidé kteří se o něj po nehodě starali měli zakázáno dělat vtípky či narážky o Misery.

natalie8531

Skvělá nechuťárna! Při čtení se mi kroutily všechny orgány v těle. Občas se mi zrychlil tep. Tohle prostě umí jenom King.

CharlotteD

Naprostý masterpiece. Můj nejoblíbenější thriller od Kinga a jedna z mých nejoblíbenějších Kingových knih celkově. Hlavního protagonistu- Paula Sheldona, jsem si zamilovala hned od začátku a fandila jsem mu. Annie jsem zase nesnášela, ač je to jedna z mých oblíbených záporaček (jak tak knižní, tak ta filmová) . Stephen King je právem můj nejoblíbenější spisovatel a Misery rozhodně doporučuji.

Witch2017

Kingovsky mrazivý pohled na spisovatelské trable s Múzou a do mysli jedné šílené čtenářky. Rozhodně jeden z nejlepších výtvorů krále hororu.