Šepotání

Šepotání

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat ... celý text

Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225977/splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4.2558

Šepotání (1.)

Splintered (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Alča003
včera

Kniha mně zaujala už na první pohled a nezklamala mně už jenom proto, že jsem velkou fanynkou Alenky v říši divů. Většinou mi vadí když se přepisuje nebo upravuje již napsaný příběh ale tady s tím nemám problém. Tahle kniha mě po dlouhé době zase donutila číst. přečetla jsem hodně knih ale tahle, spolu z dalšími třemi v této sérii se řadí mezi ty nejlepší.

Lorej
předevčírem

Naprosto úžasně popsaný děj a skvěle vymyšlená zápletka. Detailně vylíčený příběh o trochu temnější a morbidnější Říši divů, jehož kouzlo vás chytí a drží vás do posledních stránek knihy. Zelené písmo tomu všemu dodává šmrnc. Tato knížka nemůže chybět v mé knihovně už jen kvůli krásnému obalu.

Saskia103

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla!!Úplná šílenost.Děj mě pohltil,že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout.

Ewilka

Knížku mi doporučila kamarádka, a tak jsem se na ni hodně těšila. Pak ale přišlo zklamání, jelikož mi přišla úplně průměrná. Četlo se to dobře, ale dobrodružství v Říši divů mi přišlo jako procházka pohádkou. Když do děje vstoupil Morfeus, všechno se změnilo. Říše divů začala být mnohem temnější a příběh mě začal opravdu bavit. Ze začátku bych Šepotání hodnotila 3 *, ale druhá část byla mnohem zajímavější a vtipnější, a proto dávám 4*.

Bettybook

Já nemám slov.Bylo to strašně čtivé a fakt se mi to líbilo.Pořád se tam něco dělo.Pecka.

Vlasta99

Knížka se mi líbila, ale prostě mě neskutečně štvaly vztahy mezi postavami.

Romžiry

Mám ráda fantasy, ale tato kniha byla zklamáním. Ani jsem ji nedočetla. 2* za nápad.

PotterBara

Chvilku mi trvalo než jsem se do toho pořádně dostala,ale pak se to úžasně rozjelo. Děj se pořád a pořád vyvíjí a skoro pořád se tam něco děje. Často mi vadil Morfeus v tom, jak Alysse pletl hlavu,ale jinak jsou postavy vážně skvělé. Moc se těším až si přečtu další díly.

Dakarianna

Musím říct, že kniha mne zaujala už v knihkupectví svým obalem. Za zmínku taktéž stojí, že je napsána zeleným inkoustem (písmo je zelené). Kniha sice nepatří k těm nejkratším, ale pokud máte rádi fantasy, mohla by vás bavit. Kniha je občas lehce zmatená a něco si musíte přečíst dvakrát. Je to zkrátka příjemný útěk od reality.

IvankaM

Přišlo mi, že tam bylo toho trochu moc, ale jinak se mi kniha moc líbila.
Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/07/06/Šepotán%C3%AD

HáTa94

Miluji fantasy. Tahle kniha byla skvělá. Hororová říše za zrcadlem. Hlavní postavy mi sedly, i když Morfeus byl hodně často na zabití :D

patricie7

5 hvězdiček mluví za všechno.
Nevím co říct prostě skvělý.

NikolP.

Kniha krásná, na můj vkus moc romantická, přesto dávám 4* za originalitu a styl psaní. Pěkně propracované postavy! Je to velmi čtivá kniha, na léto optimální oddechovka :). Doporučuji!

surynas

Miluju Alenku v říši divů a tahle knížka byla prostě skvělá!!! Prostředí, postavy všechno bylo dokonalý.

Naluš2115

Kniha mně nadchla! Rozhodovala jsem se jestli si ji mám koupit, nebo to bude nějaká fantasmagorie, ale nakonec jsem si ji koupila a jsem za to jen ráda!

anna1200

tato kniha se mi moc líbí. Na první pohled mě zaujala. Zaujalo mě na ní jak se realita, míchá s fantazií. Všem ji vřele doporučuji. Mám rozečtený i druhý díl. A mám v plánu přečíst všechny.

jana5962

Zajímavá kniha od spisovatelky s budjou představivostí.

CrazyTyna

Knížka je jedna z mých nej. Úplně v prvním díle mi dělalo problém se v tom šílenství vyznat tak jsem se hodně vracela ale i tak jsem jí přečetla za chvíli.

malinkamajinka

Čekala jsem víc. Toto mě vůbec nebavilo

venacava

Bohužel mě tato kniha vůbec nechytila a proto jsem ji nedočetla. Nadchla mě anotace a řekla jsem si to bude bezva! Ale ne, nedokázala jsem se do příběhu začíst a vůbec mě na příběhu nic nebavilo.
Jednu hvězdičku dávám za snahu autorky přivést svět Alenky do dnešní doby...ale žádné nadšení se z mé strany nekonalo.

fvalek

Probuzení moc krásného a bohužel už pomalu opomíjeného tématu Říše Divů oceňuji. Původně jsem s tím měl maličko problém, přišlo mi to jako zneužívání, kradení, ale vlastně to bylo ve výsledku super. Každý motiv byl upravený, převedený do "temného protějšku", což je teď moderní. Četl jsem jen dva díly, další už číst nebudu, přijde mi to už moc nastavované. Ale první kniha opravdu super :)

EvikU.

Na začátku to na mě bylo moc fantasy, ale postupně jsem se do toho začetla a musím říct, že rozhodně není nudná.

notsohappyanny

Upřímně kniha byla super, akorát jsem ji četla hrozně dlouho!! :D Těším se na další díly a doufám, že nejsem jediná team Morfeus! :D

kaca3606

tak jo, ze začátku můj komentář nebyl vůbec kladný, ale později jsem se do knížky začetla a musím říct že Morfeus mě úplně dostal , a děj vůbec nebyl nudný jako ze začátku :) mám přečtené všechny

izfnp

Námet s Krajinou zázrakou je super, postavy sú viac-menej zaujímavé a stále sa niečo deje. Ako prvá knižka série tak vlastne vcelku podarené, samozrejme treba ku knižke pristúpiť s rezervami, ale ak tak človek učiní, príbeh plný nápadov si užije.

Knihomolka225

Knížka byla úžasná a podivná! Na zelené písmo jsem si po pár stránkách zvykla. Opravdu mě mrzí, že se obal i při sebeopatrnějším zacházení oloupe (já knížku měla dva dny doma a už bylo Š skoro celé sedřené) Líbilo se mi, jak byl příběh šílený a momentálněmám rozečtený druhý díl, který je taky úžasný. Šíleně mě ale štval Morfeus, jednu chvíli jsem ho chtěla zabít a druhou jsem ho milovala.

hellena1523

Krásná obálka, ale zelené písmo mi poněkud vadilo...Hodně mi vadil styl psaní...Námět mi přijde dobrý, ale zpracování mě neoslovilo. Ani si nevzpomínám, jestli jsem ji vůbec dočetla...

BetyN.

Úžasná kniha! Bavila mě a přečetla jsem jí jedním dechem. Krásně vymyšlené. Celá kniha je velmi zvláštní. Zelené písmo mi vůbec nevadilo.

Markett

Tak tahle kniha neměla chybu. :) Napínavé, zajímavé čtení plné dost překvapivých zvratů. Můžu říct, že mě kniha skoro nenechala spát a že u některých momentů mi zůstával rozum stát. Ale hluboký obdiv, protože autorka je opravdu dost originální, to klobouk dolů. Je to dost překvapivá kniha, u některých pasáží jsem si řekla, "Jasně, teď to bude takhle...", a ejhle, ono se to úplně otočilo a děj pokračoval úplně jinak, než jsem předvídala, takže velikánské plus za to, že předvídatelnost rozhodně nehrozí. Je to pěkná fantasy knížka, lehká příměs horrorového koření, ale naprosto perfektní.
Co se postav týče, Alyssa je skvělá, žádná ubrečená slepička, ale statečná dívka, která se pustí do nelehkého úkolu kvůli zlomení kletby. Zach a Morfeus... já nevím proč, ale mě se spíš líbil Morfeus, když on byl tak neodhadnutelný, v některých momentech jsem mu chtěla zakroutit krkem, v dalších jsem chtěla být místo Alyssy a být od něj těch pár centimetrů... Zach taky dobrý, ale pro mě je víc zajímavější Morfeus.
Za mě plný počet hvězdiček, protože tohle bylo fakt super a jsem zvědavá na pokračování.
A ještě bych bývala zapomněla... při čtení bylo úplně normální, že se mi o dění v knize i zdálo, opravdu bezkonkurenční. :)

sona8058

Asi jsem ovlivněna tím, že jsem se zamilovala do Pomsty a Rozbřesku a Dvoru trnů a růží, protože to je pro mě TOP! Tohle nebylo ale vůbec špatné čtení! Naopak! Jestli si myslíte, že znáte příběh o Alence, tak tahle kniha vás vyvede z omylu! Tahle knížka prostě baví, čte se dobře a myslím si, že dokáže čtenáře pěkně upoutat. :-) Ale musím se přiznat, že mi dost vadil Morfeus :-D Zach je Zach ;-)

fantasy romantika napětí

Anita Grace Howard