Šepotání

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225977/splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4.1740

Šepotání (1.)

Splintered (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Charmedka
18. listopadu

Šepotání je ale něco úplně jiného a i když to není ta barevná, kouzelná Říše divů, tak musím uznat, že A. G. Howard stvořila něco naprosto jedinečného, originálního a geniálního, z čeho jsem fakt nadšená, i když jsem zrovna tohle nečekala.

Tahle Říše divů je opravdu hodně děsivá, tajemná a kolikrát až hororová, což mě překvapilo, protože jsem měla za to, že se jedná primárně o knihu pro mladší čtenáře, ale jsem překvapená moc příjemně.

Jsem fakt nadšená, mám ráda horory a spojení s pohádkou, kterou zná snad každý, mě bavilo. Říše divů si zachovává svůj základ i postavy, jen detaily jsou ponurejší.

Yuuki24
13. listopadu

Novodobá Alenka nebo spíš její pra pra předek? Naprosto skvělý a originální nápad, který opravdu u mě dopadl naprosto úžasně. Spousta dobrodružství, zvratů a zajímavých bytostí. Knihu jsem odložila až nad ránem. Opravdu doporučuji.

andrejci

Dočteno. Slyšela jsem na to dobré recenze a že to zkusím. Alenka v říši divů se mi vždy líbila a tohle je skvělé převyprávění. Bylo to opravdu dobře napsané. Morfeus je mi sympatický, ale Zach zas moc ne. Proč si vždy nejlepší knížky přečtu až když to mají všichni přečtené?Opravdu se těším na další díl.

Knihomolkajá

Docela pěkně napsaná kniha. Začetla jsem se hned a po celou dobu jsem nepřestávala být napnutá.
Bohužel jsem znovu v knize viděla něco víc. Něco, co mi asi žádná nikdy nedopřeje. Tím něčím je plné využití nápadu. Myšlenka toho, že se na vzpomínky malé dívenky nemůžeme úplně spoléhat a že Říše divů je vlastně v celku temné, smrt přinášející místo, je přece skvělá. No, tak bohužel. Z temného místa se nám nic zvláštního nevyklubalo, hlavní postavy příběhu se v knížce jen párkrát mihly a celé to na mě ke konci začínalo působit až trochu nudným dojmem. Navíc speciálně mé oblíbené postavy (Kloboučník a Šklíba) měli za celou knihu dohromady asi tři věty. To mě zklamalo.
Abych pořád jen nekritizovala, naprosto mě dostal bílý Vzteklíček. To je prostě geniální.
Kniha skončila happy endem, ale podle toho, kolik dílů mě ještě čeká mi je jasné, že to takhle asi neskončí. Snad se k druhému dílu brzy dostanu a třeba změním názor na věc, ale prozatím vyhodnocuji jako v celku průměrnou knihu s dobrým vyprávěním.

adelka12

Jedno velké WAU. Jinak prosím, kdo je na téhle obálce?

silvinka12

Tohle bylo vážně úžasný! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, pro který si půjdu až někdy v srpnu. Kniha je originální, napínavá, promyšlená do posledního detailu a musí te u ní trochu více přemýšlet. A taky je čtivá, od první stránky jsem se cítila, že jsem s Alyssou v Říši divů.

AbigailM.M.

Šepotání mě bavilo. Už dlouho jsem nenarazila na nic , co by mě tak vtáhlo do děje. Souhlasíms tím, že autorka má bujnou představivost a pěkně ztvárnila říši divů. Na další díly se těším =)

mialine

Tato kniha mě opravdu ale opravdu dostala. Moc se mi líbila, v pár chvlílích to bylo opravdu napínavé a ta kniha se stala součást mého dne .... Lidé se mě ptali co dělám a lidé na tuto knihu měli opravdu ponížlivý názor .... Chci je napsat že tato spisovatelka má dost bujnou představivost a chctěla bych aby jí rozvíjela dál... Všem lidem co se tato kniha líbila jsou TOP :)

Kačkaknihomol

Na tuhle jsem byla dlouho zvědavá. Zaujala mě svým hezkým zpracováním (neobvyklá lesklá vazba a zelené písmo) a vychvalováním Markét.
Nadchlo mě to svojí první větou, načež jsem si řekla "hm, kniha o deratizaci". Vtáhlo mě to do děje, jak Alyssu vcucla Říše divů a pak to byla jedna velká jízda. Jen jsem u knihy často nahazovala ksichty "jakože co to sakra...". Autorka ty grimasy asi taky občas nasadila, protože mi přišlo, že se v tom sama občas jaksi ztrácela.
Milostný trojúhelník. Je stejně divnej jako celá kniha, jeden je můra se zvláštníma kloboukama a popravdě dost ujetejma úmyslama, druhej je typickej žárlivec, kterýho člověk chce přetáhnout lopatou a zároveň ho lituje. Nevím, kdo se k Alysse hodí víc, a popravdě to ani vědět nechci. Kdoví, mohla by skončit s tím divným kostnatým králíkem.

Julinka679

Na knihu jsem se velmi těšila. Hodnocení napovídalo, že to bude stát za to, proto jsem neváhala a knihu vzala co nejdříve do ruky... Ze začátku mě příběh zaujal a četl se "dobře", ovšem po asi 50 stranách své kouzlo ztratil a já se přistihla, že otáčím stránky s tím, že nevím, co bylo na té předchozí... Celkem mě to mrzí ale končím při "nedočteno", po dalším dílu raději nesáhnu...

juni

Líbil se mi návrat do Říše divů. Alenku prostě miluju, je to moje nejoblíbenější pohádka ze všech. Když jsem zjistila, že je to něco jako pokračování Alenky, hned jsem se pustila do čtení. Moc se mi líbila a doporučuju všem přečíst, co milujou Alenku, stejně jako já.

Mitculka

Prvních pár stran mi nebyla hlavní hrdinka příliš sympatická, to se ale změnilo jako mávnutím kouzelného proutku. Příběh většinu času působil jasně a přímě, až asi ve třech čtvrtinách najednou nabral spád zvláštně jiným směrem a já byla nucena číst a číst až do poslední stránky. Příběh to byl pěkný, kouzelný, velmi čtivý a velmi romantický. Jsem zvědavá, co přinesou další díly, když už tenhle by se sám dal příběhově pokládat za kompletní.

Jo a intenzivně mi u čtení zněl v hlavě soundtrack z filmu Kvaska...hlavně Můra a motýl. :-D

pink_ivy

Tahle knížka měla potenciál. Anotace mě zaujala, proto jsem se do toho pustila. Nápad byl docela zajímavý, ale bylo to sepsané tak naprosto.. nezáživně, že jsem se občas přistihla, že čtu jenom proto, že čtu a vůbec nevnímám co se děje. Navíc jsem se nedokázala vžít a sympatizovat ani s jednou postavou, takže když je vám ještě k tomu úplně jedno, jestli všichni umřou strašlivou smrtí, není to dobré znamení.

Přiznám, že jsem to nakonec vzdala a ani nedočetla.

mStationka

Abych pravdu řekla,tuto trilogii jsem si koupila hlavně kvůli obálkám a až doma zkoumala co to vlastně vlastním. Kniha byla velmi čtivá a zase je to něco jiného...

Kaky

Tato knížka se mi moc líbyla. Mám ráda Alenku z Říše divů. Líbý se mi že tato knížka s příběhem pracuje.

zuzi509

Vyjádřím se k celé trilogii. Nebylo to špatné, ale mě to nijak neuchvátilo.
Bylo to zdlouhavé a už mně nudilo jestli Morfeus nebo Zach, ale nápad autorky mi přišel skvělý. Ale bylo tam hodně napětí to oceňuji. Co mě hrozně mrzí je to, že jsem si neoblíbila hlavní hrdinku( což je hodně špatný) nějak mi prostě nesedla.
Ze čtvrtého dílu mi přišla nejzajímavější poslední povídka ty první dvě tam být ani nemuseli. Tu poslední bych více rozvinula. Tahle série nebyla výborná ani nejhorší proto 3 hvězdičky za celou sérii.

tereza7914

Kniha se mi líbila. Ale musím říci, že jsem nevěděla jestli dát 5 hvězd nebo jen 4. Příběh je super. Je originální, zajímavý a... divný :D Občas jsem si říkala jako co to je?...
Rychle to utíkalo, že byste ani neřekli, že má kniha 400 stran. Měla jsem jí přečtenou během 3 dnů. Ale často jsem se ztrácela a něco mi ani nedávalo smysl. Něco se stane, pak otočíte stránku a je to všechno jinak...až jsem si někdy říkala, že mi snad chybí stránky :D
Nicméně se mi to líbilo i přes drobné nedostatky a určitě se vrhnu na další díl.
Btw. Morfeus nebo Zach? Noo za mě zatím spíše Zach, i když Morfeus má taky něco do sebe, ale zatím mě moc neokouzlil :D

MaléZlo

Alenku v říši divů jsem nečetla, bohužel autorka stavěla hlavně na této knižní předloze a nijak se nezaobírala přílišným vysvětlováním pro ty, co knihu nečetli. Není to ale žádná věda, nějak se tím přelouskáte.
Začátek knihy se mi hodně táhnul, dokonce jsem v polovině přemýšlela, že se do pokračování ani nepustím, ale celý závěr mě nadchnul, takže se určitě do dvojky pustím.
Hlavní hrdinka mi přišla klasická, nijak extra zajímavá. Taky jsem čekala trošku větší zvrat - něco jako: že celou dobu byl Zach zavřený v kleci a místo něj Alyssu doprovázel Morfeus, který měl pouze Zachovu podobu. I tak jsem byla ale závěrem překvapená.
Kniha se dá přečíst rychle, takže žádné zbytečné natahování nečekejte.

Obálka se mi absolutně nelíbí, připadne mi jako by na obrázku bylo 12tileté zmalované děvčátko.

wildXchos

Úžasná kniha na téma Alenky z Říše divů, mě osobně se doopravdy líbila.

ArceeKokoro

Tahle kniha se mi opravdu líbila. Sice mě štvalo to, jak Alyssa pořád přebíhala od Morfea ke Zakovi a také pomalý rozjezd, ale jinak se mi to dost líbilo.

Anet14

Panebože, tahle knížka je tak zvrácená a šílená, až je to skvělý. Morfeus úžasně tajemný, Zach arogantní a majetnický co se týče Alissy. Ačkoli Zacha nenávidím, bez něho by to nebylo ono. A Morfeus... To je kapitola sama o sobě, takže... Kniha mě velmi potěšila a zplnila má očekávání.

4laras

Pěkná kniha.
Na začátku jsem se trochu bála, ale jakmile Alyssa začala pátrat vrhla jsem se do toho s ní po hlavě.
Postavy byly podle mě super. Morpheus, byl prostě má láska, ačkoliv mi dost často zlomil srdce stejně jako Alysse, ačkoliv slíbil, že to neudělá.
Podle mě byla kniha moc krátká, tak se musím hned vrhnout na Divotání.

Horselen
29.12.2017

Samotné zpracování vzhledu knihy musím ohodnotit velmi kladně. Obálka mě zaujala a líbil se mi i nápad s barevným písmem. Ale tím to asi končí.
Nejdřív se přiznám, že původní Alenku v říši divů jsem nikdy nečetla a neviděla ani film.
Prvních pár stránek mě absolutně nadchlo, ale potom se mi kniha četla hůř a hůř. Někde u stránky 200 nastal zlomový bod, nicméně knihu už bych do ruky znovu rozhodně nevzala. Vyskytuje se tu hodně popisných pasáží, bez kterých bych se určitě obešla.
Navíc nepatřím mezi obdivovatelky Morfea, celou knihu mě lezl na nervy. Nechápala jsem nerozhodnost hlavní hrdinky, ani její přelétavost. Chvílemi bych na ní nejradši zakřičela: "Probuď se!".
Zásadně nenechávám knihy a série rozečtené, ale obávám se, že tentokrát udělám výjimku.

Jolana777
07.12.2017

Nelíbila se mi. Nudila mě, hlavní postava mi nebyla sympatická...asi jsem jí začala číst s moc velkým očekáváním.

Denisa153
01.12.2017

Alenku v říši divů mám hrozně ráda v jakémkoliv podání, takže z knihy jsem naprosto nadšená. Moc se mi líbí říše divů jako taková, některé pasáže jsem dokonce četla dvakrát abych to lépe pochopila a lépe si to představila, ale na některé věci nestačila ani moje představivost (i když si myslím, že je hodně velká). Jediné co bych vytkla je to, že Zach mi občas lezl na nervy. Kniha se mi tak hrozně líbila, že jsem se ji snažila šetřit, ale stánky se tenčili až jsem najednou byla na konci. jen doufám, že ostatní díly jsou taky tak skvělé. Už se těším až se ponořím opět do té tajuplné říše divů. Kniha má své čestné místo v mé knihovně hned vedle originálu Lewise Carrolla.

Dragell
28.11.2017

Fantasy příběh s jedním velkým dobrodružstvím v tak trochu jiné Říši divů. Trošku mne mrzelo, že hlavní hrdinka celým světem a úkoly procházela zcela bez obtíží, ačkoliv to bylo na závěr vysvětleno, přesto mne to ochudilo o prožitek z dobrodružství.
Pro příběh je velmi podstatná milostná dějová linie, kde o Alyssino srdce bojují rovnou dva chlapci. Ta se náhodně střídavě přiklání k jednomu a k druhému. Mnohdy všechno to hašteření probíhá na úkor samotné výpravy po novém světě.
Pozor, v knize se nachází i více méně morbidnější výjevy.
I přesto byl závěr překvapivý a uspokojující.

Jostik_21
12.11.2017

Kniha mě bavila. Ale...... je to tu, to slovíčko ALE. Ale, po 200 stránkách u kapitoli 14 (hostina), mě to přestalo bavit. Bylo to už takové o ničem. Ale pak jsem jela na Humbookfest, zjistila jsem jak tu knihu spisovatelka psala, a řekla jsem si, že to dočtu. Teď mi chybí cca 50 stránek a dá se to číst. Je to dobrý.

ajak
08.11.2017

Knihu jsem dočetla a říkám si že autorka udělala zajímavý konec. Je uspokojivý pokud se knížka moc nelíbila, ale stále je nádech na pokračovaní. Osobně jsem to zhltla jedním dechem, ikdyž je to dle některých lidí moc teenagerovské mě se to líbilo. Pravá Alenka mě moc nebavila takže se mi do této knížky ani moc nechtělo, ale z nudy jsem si ji přečetla a rozhodně nelituji. Doporučuji :)

IYv
02.11.2017

asi nejsem cílová skupina, přišlo mi to moc teenagerovské, původní Alenka pro mě neznamená mnoho a spíš je pro mě nesrozumitelná. Odložila jsem to. Z části mě nudily detailní popisky toho, co má Alyssa na sobě a jak se musí učesat, z části jsem tomu fakt nerozuměla. Vracím s lehkým srdcem do knihovny.

tyjá
28.10.2017