Šepotání

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/big_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4906

Šepotání 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Splintered, 2013

Kniha Šepotání

Luigi1

Alyssa zjistí,že svět pohádek,které slýchala v dětsví není daleko od pravdy.Příběh Alissy "plynule"navazuje.Uvidíme jak budou obou aktérů pokračovat.

Lokina

Musím se přiznat, že velká fanynka této série nebudu. Co se týče grafické stránky knihy, tam nemám, co vytknout. Krásná, bláznivá a tajemná obálka a k tomu v barvě ladící text.
S tím abych se do knihy začetla, jsem neměla problém. Kniha je čtivá, napínavá se zajímavým a pestrobarevným prostředím.
Alyssa mi k srdci nepřirostla, někdy mě její dětinské chování až odrazovalo od čtení. Co se týká milostného trojúhelníku, tak z toho jsem asi vyrostla, protože mě nijak nezaujal. Morfeus byl asi nejzajímavější postavou v příběhu, ale k tomu abych si knihu oblíbila, to nestačí. Konec byl kupodivu velmi dobře vymyšlen a nemusela bych ani pokračovat v dalších dílech.
Nemám ráda ale nerozečtené série, takže ji dočtu a poté ji pošlu dál.

Nikkey

Kniha mě zaujala už jen svým vzhledem. Každý díl této série je "barevně sladěný", což je dost originální a hodně se mi to líbí (tehle měl např. zelenou obálku a uvnitř zelený text). Příběh navazuje na Carollovu Alenku, ale vyvrací tak nějak vše, co Caroll ve svém původním díle napsal. Zajímavé byly části o psychických poruchách všech žen z rodiny Lidellových a Alyssin koníček ve tvoření morbidních obrazů z brouků. Autorka hezky popsala akční scény i vzhled podsvětníků. Dávám 3.5*

Zumaan

Co říct a neurazit?
-Pointa příběhu by byla dobrá, jenže není. Ale i tak to počítám do plusu, protože to bylo minimálně dobře vymyšlený.

- Postava Alys. matky je úžasné napsaná
-Naprostá nenávist k Zachovi, tak trošku jsem jsem počítala s tím, že autorka snad chtěla, aby ho lidé neměli rádi, jinak by ho nemohla napsat tak dokonale nesympaticky

- Knížku jsem četla tak v době, kdy mi bylo asi tak 11? Tehdy jsem ještě měla ráda Alyssu. Želbohu, když jsem se ke knize v rámci Výzvy vrátila, zjistila jsem, že už ani tu Allysu nemusím. Nevím. Zpětně se mi zdá, že se chová až moc dětsky :/

-Možná bych si i přečetla další díly, kdyby mi tehdy inteligentní lidé kolem mě neprozradili konečný děj série. Nevím proč, ale to vědomí, že to skončí tak, jak to skončí, mě naplnilo takovou neochotou to dál číst- takže ofic. prohlašuji:::

Toto je první (a doufám že poslední) série, kterou nedočtu.
Konec.
Kapituluji.
Prostě nemám chuť.

Ale i přes to všechno si pamatuji, že se mi 1. díl v dětství líbil.
Takže NEzasLoUŽeNÉ 2 a 1/2 *.

roso.mak

Tato kniha netrpí nemocí jiných převyprávěných příběhů díky tomu, že předloha sama je dost dlouhá. Převyprávění pohádky o pár stránkách na knihu jsou jinak dost peklo. Také napomáhá, že původní kniha je dost šílená, takže dát tomu nějaký řád vlastně není na škodu. Akorát Alyssa měla být postava trochu víc sama za sebe, takto je (pravda jako původní Alenka) jen vláčena okolnostmi a iniciativu převezme až na konci.

Kniha funguje absolutně samostatně, příběhu tady měl být viditelně původně tady konec. Takže komu se do ní nechce pouštět, protože se jedná o trilogii, o nic nepřijde.

MikasaKubickov

Už od prvních stran jsem věděla, že se jedná o fantasy, které není jako to, se kterým jsem se v posledních měsících setkávala. Konečně něco originálního.
Poprvé jsem se setkala s Alenkou v jiném pojetí. Celý příběh byl děsivě krásný. Při čtení v noci mi mrazilo, a to je, myslím, dostatečným znakem, jak je kniha dobrá. Barevné písmo mi nijak nevadilo, přišlo mi, že k podivnosti knihy sedí a líbilo se mi, jsem zvědavá jestli bude i v dalších dílech.
Dávám 4/5 prakticky jenom z důvodu, že si chci nechat nějakou rezervu na další díly, do kterých se snad pustím co nejdříve.

DreamerX9

Tak to je fantazie když někdo klasickou pohádku povýší ještě výš. Autorka ma úžasnou představivost a jsem ráda že se s námi o ní podělila. Za mě pro mladší čtenáře ale krásné a milostný trojúhelník tomu dodal zábavu tak uvidíme jak vše dopadne

baji42

Zajímavá kniha, která se ovšem nemusí líbit všem.