Běsnění

Soubor povídek z alenkovského světa Šepotání Alyssa Gardnerová prošla králičí dírou a rozhodla o svém osudu. Přežila bitvu o Říši Divů i bitvu o své srdce. V tomto povídkovém souboru se můžete společně s ní a její rodinou vrátit do Říše Divů. Zároveň si můžete přečíst i několik vymazaných scén z předešlých knih! Například povídce s názvem Šest nemožných věcí Alyssa vzpomíná na nejvzácnější okamžiky jejího života před tím, než přišlo Zrcadlení a na to, jak velkou roli hrají kouzla ve štěstí těch, které miluje. Alyssina matka pak v povídce Kluk v pavučině nostalgicky vypráví o svém čase, který strávila v Říši Divů, a zachraňovala muže, který se pak stal jejím manželem. A Morfeus se v povídce Můra v zrcadle pátrá v Zachových vzpomínkách na Šepotání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308793/besneni-I6a-308793.jpg 4.4143

Šepotání

Untamed (2015)

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

adelka12

prossím kdo je na té obalce

ame

Na to kolik miluji celou sérii a jak úžasně se dokáže autorka vyjadřovat jsem zklamaná není to tak že by kniha byla plná bezcenných příběhů nebo její vyjádření bylo nejasné, jen mi přišlo že nebylo nutné, zvláště poslední příběh byl byzardní a přemrštěný, nechci o tom psát tak abych toho moc neprozradila, takže to tak úplně nejde, ale pokud sérii milujete a dokážete ji číst zas a znova jsem si jistá že knihu si přečtete a možná i oblíbíte, čekala jsem že si hlavní hrdinka udrží své vlastní kouzlo, ale to jakoby doopravdy vymizelo stářím a zkušeností, to kouzlo se po přeměně( kdo knihy zná tak pochopí) znovu oživilo, toho si cením

Denisa153

Jako doplnění série je to OK, ale znovu číst bych to nemusela.

TakumiMisaki

Celá série Šepotání byla opravdu úžasná. Mně osobně vždycky dělalo problém při knížkách, které obsahovaly takové pohádkové a celkově neobvyklé prostředí (Nebo jak bych to měla popsat) si je představit. Ale při této celé sérii má fantazie fungovala na plné obrátky a nedělalo mi nejmenší problém si představit prostředí a další různé detaily jako třeba neobvyklé oblečení. U knížky jsem se hodně zasmála, ale přišly i ty chvíle, kdy i kapka slzy ukápla.
Občas mě Alyssa trošku štvala jak zacházela s Morfeem a Zachem. Když už to třeba mezi jedním párem začne jiskřit, tak rázem se něco pokazí a většinou za to může ten druhý.
Jinka tato série mě opravdu nadchla a určitě si jí přečtu znova.

any333

Tyhle povídky mě jen usvědčily v tom, že sérii Šepotání prostě úplně zbožňuju. Taková kouzelně skrytá tajemství jsem ještě nikde neviděla v tak hojném počtu jako tady, navíc to celé bylo v šíleném morbidním obalu, kterému kraloval Morfeus, takže myslím, že jeho fanoušci si u těhle povídek nemají na co ztěžovat.
Před začátkem čtení jsem si myslela, že se náš drahý můrák objeví až v souvislosti s Alyssou, ale on tam byl takmerně pořád. Čili bez občasných výbuchů smíchu se to prostě občas neobešlo a navíc to místy vypadalo, jako by za vše mohl právě Morfeus.
Z první povídky mě nejvíc bavila část s Alisoniným dětstvím, druhá povídka slabě pokulhávala, takže jsem se na chvíli zasekla, zato začátek třetí byl famozní. Jako, kolik autorů si trumfne na to popisovat, jak se cítí mrtvola v rakvi? No, v některých případech by se to pojalo z jistých důvodů velmi lehko, avšak to nebyl tenhle.
Pak mě taky nutilo, jak si to Alyssa urovnávala v hlavě, se hodně zamyslet nad životem. To rozhodování mezi konečností a trváním navěky mi přišlo úžasně realistické.

Venny345

Výborný nápad jak ukončit sérii, ale některé historky tam nemusely být:)
Za mě 4☆

MirijamFrankl

Úžasná sbírka povídek, které mě vrátily do divuplného světa Šepotání a dodala mi chuť přečíst si sérii znovu. Zároveň mne donutila zamyslet se nad tím, jak trávím svůj krátký pobyt tady a příjemně mne rozesmutnila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

wildXchos

Skvělá kniha, dost toho vysvětluje k celé trilogii Šepotání.

Miss.hell
28.10.2017

Krásné doplnění me zvědavosti. Jsem ráda, že spisovatelka doplnila zbývající mezeru v příběhu, po které jsem toužila. Jen přeskakování v příběhu a zbytek povídek nebyl tak hezky napsaných.

Adriana21
25.10.2017

Parádní doplnění série :)
Čtivá knížka a člověk se dozvěděl detaily, které v posledním díle série nejsou.

IvankaM
27.09.2017

Docela velké zklamání.
První povídka byla naprosto zbytečná, protože to všechno už víme z předchozích knih.
No ta druhá... bože já Zacha nemám ráda.
A ta třetí... co mi nejvíc přijde nesmyslný: chodili spolu rok a nespali spolu. Dobře. To ještě chápu. Pak se zasnoubili... a 4 roky nic? :)))) Jasně. Takový velký kulový.

Až když byla Alyssa zpátky v Říši divů a rodila, tak se mě to konečně bavilo. Morfeus je prostě úžasný.

Áňa 998
29.08.2017

Čekala jsem změnu od Šepotání, a Běsnění mě velmi mile překvapilo. Skvělé dokreslení série!

chanahd
26.08.2017

Zklamání. Část knihy je o tom, jak každý ujišťuje každého, že ho zachránil. A zbytek o umírání hlavních postav. Tak nějak to pokazí dojem ze série.

Jahoda197
24.08.2017

Části vypravěné Alyssou mě nebavily, za to bych se ráda víc dozvěděla o její mamince a jejích dobrodružstvích v Říši Divů.

Alethea_k
23.08.2017

Tohle já můžu. Dozvídat se víc a víc o Říši divů v podání A. G. Howard. Díky této autorce asi nikdy úplně nedospěju. A nevadí mi to :D
Naštěstí je tady dost často Morfeus, takže moje dušička zaplesala.

Bettybook
31.07.2017

Jakože WOW! Nemám slov fakt super!!

Princezna22
05.04.2017

Povídky jsou krásné. Všechny mají nějaké to kouzlo. Nelze hodnotit každou povídku zvlášť,jelikož jak už jsem psala každá byla něčím výjimečná. Obálka knihy je naprosto nádherná!! Kniha je to čtivá a určitě pokud máte rádi Sepotani a celou sérii tahle kniha by měla být pro vás povinnost.. Doporučuju ji přečíst až po přečtení těch třech dílů,jelikož tato kniha je prakticky ukončení a navazuje na dej v knihách. . Za mě spokojenost.

Jakahol
05.04.2017

První dvě povídky mě bohužel zklamaly. V první jsme se nového nedozvěděli skoro nic a ta druhá na tom nebyla o moc lépe. Celou dobu jsem se těšila, až se jimi prokoušu k té poslední, ve kterou jsem vkládala naděje na záchranu knihy. Naštěstí nebyly plané a závěrečná povídka mne potěšila natolik, že knize odpouštím prvotní zklamání. Takže pokud se ještě na chvíli chcete vrátit do říše divů, tato kniha by vám neměla chybět.

SBH
17.03.2017odpad!

Nemohla jsem se zbavit pocitu, že se autorka pokusila z jednoho sáčku čaje udělat další (už několikátý) nápoj. V LSD Říši divů se navíc všichni plácali po ramenou, jak jsou skvělí a každý z nich ten svět vlastně zachránil. Hrůza. Krásná obálka v tom kontextu působí jako klamavá reklama.

Pedruska01
16.03.2017

Bylo příjemné se po takové době opět alespoň částečně podívat do Říše divů. Kniha obsahuje povídky, kde je pokaždé někdo jiný vypravěčem. Nejvíce se mi líbila ta poslední - Šest nemožných věcí. Hodně mě dostalo, až k slzám, vyprávění o jejím lidském životě a nakonec i jejím stáří a lidské zákonnitosti, tedy smrti svých nejbližších. Z těch tří povídek se tato opravdu povedla excelentně. Za to nejméně povedenou je povídka první - Kluk v pavučině. Ano, je dobré znát pohled Alyssiný matky, ale dle mého kapku zbytečná věc. To už se místo toho autorka mohla rozepsat někde jinde - za mě škoda.
Však četlo se to krásně, takže kdo je skalním fanouškem, nemůže se bez přečtení této knihy obejít. :)

LuCyMcLy
15.02.2017

Nemůžu ani slovy popsat, jak úžasné bylo se zase po tak dlouhé době vrátit zpět do Říše divů. Jsem neskutěčně šťastná, že jsem se dozvěděla, jak to bylo v minulosti, a co se potom odehrálo v budoucnosti. Všechny tři povídky, které se v knížce vyskytovaly, mě bavily. Každá byla svým způsobem vtipná, poutavá a hezká. Přiznávám ale, že povídku třetí - Šest nemožných věcí - jsem si užila ze všeho nejvíc, jelikož jsem se těšila na Morfea a Alyssu v Říši divů.
Už od začátku téhle dokonalé série jsem si všechny zamilovala, ale tahle poslední možnost "setkat" se s nimi ještě jednou, mě donutila je milovat ještě víc.

Děkuji autorce za to, že všem fanouškům této dokonalosti dala možnost prožít neuvěřitelný napínavý příběh, plný zvratů, akce a napětí.
I když Howardová Říši divů a její tajemný svět nevymyslela, myslím, že jí patří velká poklona za to, jakým neuvěřitelným způsobem dokázala svět zdokonalit a vylepšit.
Tato knížka byla konečnou zastávkou po cestě za něčím šíleně skvělým. Už to skončilo, ale já jsem naprosto spokojená. Vše je hezky uzavřené a myslím, že pokračování už není třeba. Už se jen stačí vracet ke starým dílům a číst je znova a znova. (Což já bez pochyb udělám!!)
A nic bych nevyměnila za možnost poznat nejen obyvatele Říše divů, Zacha, Alyssu, nebo její matku, ale hlavně Morfea, naprosto dokonalého, vychytralého a prohnaného můráka ♥

KateChatt
14.02.2017

Když jsem v Divotání přečetla epilog, byla jsem naštvaná, že tam toho bylo tak málo. Proto jsem tak šťastná z tohoto dílu. Ty povídky byly navíc velmi úžasné.
Nejvíc se mi překvapivě líbily povídky se Zachem (mám raději Morfea), přijde mi hrozně nefér, že s Morfeem bude Alyssa už opravdu navěky a navždy mladá, zatímco Zach s ní byl jen 60 let. Pro Alyssu se obětoval víckrát než M a to že hned jakmile Alyssa přijde do Říše divů a skoro na něj zapomene, je hnusné. Zach si to nezasloužil.

Bookgirl
01.02.2017

krásná kniha! Když jsem ji viděla, musela jsem si ji hned koupit. Rozhodně toho nelituji. Kniha byla opravdu skvělá. Možná ne tolik, jako samotná série, ale i tak super!

FreeDragon
01.01.2017

Na Běsnění jsem se opravdu těšila. Opravdu hodně. Šepotání patří mezi moje nejoblíbenější série a byla jsem celá žhavá na to, až si počtu o něčem, co se nedostalo do této úžasné trilogie.
SPOILER?
Běsnění rozhodně naplnilo má očekávání. Ráda jsem se podívala do dětství Allyssininy maminky, vžila jsem se do Morfeových pocitů a prožívala s Alyssou krušné chvilky jejího lidského života, když přišla o milovanou osobu, dokonce jsem si pobrečela.
Stejně se mi ale nejvíce líbila část "Šest nemožných věcí" - už jen kvůli tomu, že jsem se octla zpět v Říši divů se svým oblíbencem.

Myslím, že Běsnění je perfektní zakončení celého Šepotání. Teď už můžu umřít spokojená :))

Arya26
27.12.2016

U některých prekvelů a nebo povídek napsaných ke knižní sérii máte ten pocit, že by jste se bez nich i obešli a jsou spíše taháním úspor z fanoušků. To ovšem není případ Běsnění..... Myslím si, že je to čtenářská povinnost pro všechny milovníky Howardové. Děj se skládá ze třech povídek (Kluk v pavučině, Můra v zrcadle, Šest nemožností) z toho první dvě jsou spíš doplňky a popisují momenty, které jsme předtím jaksi nemohli zažít a to z jiného úhlu pohledu. Třetí je spíš o Alyssině budoucnosti, jak té lidské se Zachem, tak i v roli šílené podsvětnické vladařky po Morfeově boku. Ta se mi ze všech líbila nejvíce. Díky této knize jsem po dlouhé cestě konečně dospěla k poznání, proč byl právě obyčejný a lidský Zach pro Alyssu tak nezbytný, když měla k dispozici originálního a neobyčejného Morfea. Zacha jsem delší dobu neměla ráda a nemohla jsem si k němu jako k postavě najít cestu, teď jsem ho i ,,možná´´ začala mít i ráda, ale stále stojím na opačné straně propasti, jejíž okraje se aspoň přiblížili k sobě. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že nakonec přeci jenom definitivně zvítězil Morfeus, protože získal Alyssu a její srdce navždy.

Aivinka
26.12.2016

Užasné, tuhle triologii jsem upřímě milovala a tohto bylo nádherné a čarovné zakončení u kterého jsem si ráda pobrečela. :)

K.Lara
28.11.2016

Příšerné. Radši bych znovu přečetla všechny učebnice fyziky než tohle...

maca1245
19.11.2016

Suprové čtení. Dokonce to vykompenzuje krátký epilog v Zrcadlení. Super závěr celé série.

adela3429
15.11.2016

Tak tohle byla opravdu nádhera! Nejsem žádná cíťa, ale i mně při čtení nějaká ta slzička ukápla... :)

Ni_kita
04.11.2016

Bylo opravdu krásné moct se zase vrátit do Říše divů. Po Zrcadlení, mi trilogie opravdu chyběla, takže jsem strašně moc šťastná že mi bylo umožněno, se ještě jednou (a snad ne naposled) naprosto dokonale vžít do příběhů, a dozvědět se jak to bylo dál. :)

pro dospívající mládež (young adult)

Anita Grace Howard

A.G. Howard (p)