Běsnění

Soubor povídek z alenkovského světa Šepotání Alyssa Gardnerová prošla králičí dírou a rozhodla o svém osudu. Přežila bitvu o Říši Divů i bitvu o své srdce. V tomto povídkovém souboru se můžete společně s ní a její rodinou vrátit do Říše Divů. Zároveň si můžete přečíst i několik vymazaných scén z předešlých knih! Například povídce s názvem Šest nemožných věcí Alyssa vzpomíná na nejvzácnější okamžiky jejího života před tím, než přišlo Zrcadlení a na to, jak velkou roli hrají kouzla ve štěstí těch, které miluje. Alyssina matka pak v povídce Kluk v pavučině nostalgicky vypráví o svém čase, který strávila v Říši Divů, a zachraňovala muže, který se pak stal jejím manželem. A Morfeus se v povídce Můra v zrcadle pátrá v Zachových vzpomínkách na Šepotání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308793/besneni-I6a-308793.jpg 4.4165

Šepotání

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Untamed, 2015

Kniha Běsnění

Andreanis
16.04.2019

Tuhle knihu jsem doma měla již rok a nějak jsem se prostě nemohla dokopat k jejímu přečtení. A hned po prvních pár stránkách jsem si začala nadávat :D

Všechny povídky jsou správně rozpustilé, romantické a prostě takové divutvorné. Přesně takové jako celá série. Nádherné rozloučení se sérií.

werush
20.03.2019

Za mě tedy palec nahoru

andrejci
06.12.2018

Tohle bylo skvělé zakončení série. Všechny tři povídky se mi líbilo. Ta poslední byla asi nejlepší. Vůbec jsme nebyla zklamána

ame
14.06.2018

Na to kolik miluji celou sérii a jak úžasně se dokáže autorka vyjadřovat jsem zklamaná není to tak že by kniha byla plná bezcenných příběhů nebo její vyjádření bylo nejasné, jen mi přišlo že nebylo nutné, zvláště poslední příběh byl byzardní a přemrštěný, nechci o tom psát tak abych toho moc neprozradila, takže to tak úplně nejde, ale pokud sérii milujete a dokážete ji číst zas a znova jsem si jistá že knihu si přečtete a možná i oblíbíte, čekala jsem že si hlavní hrdinka udrží své vlastní kouzlo, ale to jakoby doopravdy vymizelo stářím a zkušeností, to kouzlo se po přeměně( kdo knihy zná tak pochopí) znovu oživilo, toho si cením

Denisa153
30.05.2018

Jako doplnění série je to OK, ale znovu číst bych to nemusela.

TakumiMisaki
28.02.2018

Celá série Šepotání byla opravdu úžasná. Mně osobně vždycky dělalo problém při knížkách, které obsahovaly takové pohádkové a celkově neobvyklé prostředí (Nebo jak bych to měla popsat) si je představit. Ale při této celé sérii má fantazie fungovala na plné obrátky a nedělalo mi nejmenší problém si představit prostředí a další různé detaily jako třeba neobvyklé oblečení. U knížky jsem se hodně zasmála, ale přišly i ty chvíle, kdy i kapka slzy ukápla.
Občas mě Alyssa trošku štvala jak zacházela s Morfeem a Zachem. Když už to třeba mezi jedním párem začne jiskřit, tak rázem se něco pokazí a většinou za to může ten druhý.
Jinka tato série mě opravdu nadchla a určitě si jí přečtu znova.

any333
10.02.2018

Tyhle povídky mě jen usvědčily v tom, že sérii Šepotání prostě úplně zbožňuju. Taková kouzelně skrytá tajemství jsem ještě nikde neviděla v tak hojném počtu jako tady, navíc to celé bylo v šíleném morbidním obalu, kterému kraloval Morfeus, takže myslím, že jeho fanoušci si u těhle povídek nemají na co ztěžovat.
Před začátkem čtení jsem si myslela, že se náš drahý můrák objeví až v souvislosti s Alyssou, ale on tam byl takmerně pořád. Čili bez občasných výbuchů smíchu se to prostě občas neobešlo a navíc to místy vypadalo, jako by za vše mohl právě Morfeus.
Z první povídky mě nejvíc bavila část s Alisoniným dětstvím, druhá povídka slabě pokulhávala, takže jsem se na chvíli zasekla, zato začátek třetí byl famozní. Jako, kolik autorů si trumfne na to popisovat, jak se cítí mrtvola v rakvi? No, v některých případech by se to pojalo z jistých důvodů velmi lehko, avšak to nebyl tenhle.
Pak mě taky nutilo, jak si to Alyssa urovnávala v hlavě, se hodně zamyslet nad životem. To rozhodování mezi konečností a trváním navěky mi přišlo úžasně realistické.

Venny345
29.01.2018

Výborný nápad jak ukončit sérii, ale některé historky tam nemusely být:)
Za mě 4☆

pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970