Běsnění

Běsnění https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308793/bmid_besneni-WXZ-308793.jpg 4 215 37

Šepotání série

Soubor povídek z alenkovského světa Šepotání Alyssa Gardnerová prošla králičí dírou a rozhodla o svém osudu. Přežila bitvu o Říši Divů i bitvu o své srdce. V tomto povídkovém souboru se můžete společně s ní a její rodinou vrátit do Říše Divů. Zároveň si můžete přečíst i několik vymazaných scén z předešlých knih! V povídce s názvem Šest nemožných věcí Alyssa vzpomíná na nejvzácnější okamžiky svého života předtím, než přišlo Zrcadlení, a na to, jak velkou roli hrají kouzla ve štěstí těch, které miluje. Alyssina matka pak v povídce Kluk v pavučině nostalgicky vypráví o čase, který strávila v Říši Divů, a zachraňovala muže, jenž se následně stal jejím manželem. A Morfeus v povídce Můra v zrcadle pátrá v Zachových vzpomínkách na Šepotání.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Untamed , 2015

Radějka
13.07.2022 4 z 5

Povídky z Říše Divů mě opravdu překvapily, i když nejsem zrovna zarytým fanouškem série Šepotání. Krásně se to četlo, zejména se mi líbila první a poslední povídka. Bohužel stále nějak bojuji s milostným trojúhelníkem a způsob, jakým Alyssa vyřešila svou ,,dvojitou” lásku, se mi vůbec nezamlouvá.

Charmedka
21.08.2021 4 z 5

Rozhodně nejhezčí povídkou je poslední a zároveň nejdelší. Tato povídka se odehrává po konci Zrcadlení, ukazuje dobu, kterou Alyssa strávila jako člověk se Zachem a poté s Morfeem v Říši divů. Tahle povídka mě skoro rozbrečela, byla neskutečně dojemná, smutná, ale zároveň romantická. Opravdu mě zasáhlo to, že se Zachem mohla strávit pouze jeho smrtelný život, byla s ním v době nemoci, viděla ho umírat. A pak má věčnost na život s Morfeem.

Luigi1
19.08.2021 5 z 5

Opět velice pěkně podané a doplnění všech dílú,které se taky velice pěkně četly.

knizninadsenec
25.06.2021 5 z 5

Tři dokonalé povídky doplňující příběh, které jsou rozdělené ještě do kapitol.
Moc se mi líbily, hezky se četly.
Byl to hezký návrat do Říše divů, života postav, lidí...
Nejhezčí mě osobně přišla povídka třetí.

Moc se mi kniha líbila.

vera4097
19.04.2021 3 z 5

Hezké doplnění příběhu, série :)

Andreanis
16.04.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem doma měla již rok a nějak jsem se prostě nemohla dokopat k jejímu přečtení. A hned po prvních pár stránkách jsem si začala nadávat :D

Všechny povídky jsou správně rozpustilé, romantické a prostě takové divutvorné. Přesně takové jako celá série. Nádherné rozloučení se sérií.

werush
20.03.2019 5 z 5

Za mě tedy palec nahoru

andrejci
06.12.2018 5 z 5

Tohle bylo skvělé zakončení série. Všechny tři povídky se mi líbilo. Ta poslední byla asi nejlepší. Vůbec jsme nebyla zklamána

ame
14.06.2018 3 z 5

Na to kolik miluji celou sérii a jak úžasně se dokáže autorka vyjadřovat jsem zklamaná není to tak že by kniha byla plná bezcenných příběhů nebo její vyjádření bylo nejasné, jen mi přišlo že nebylo nutné, zvláště poslední příběh byl byzardní a přemrštěný, nechci o tom psát tak abych toho moc neprozradila, takže to tak úplně nejde, ale pokud sérii milujete a dokážete ji číst zas a znova jsem si jistá že knihu si přečtete a možná i oblíbíte, čekala jsem že si hlavní hrdinka udrží své vlastní kouzlo, ale to jakoby doopravdy vymizelo stářím a zkušeností, to kouzlo se po přeměně( kdo knihy zná tak pochopí) znovu oživilo, toho si cením

Denisa153
30.05.2018 3 z 5

Jako doplnění série je to OK, ale znovu číst bych to nemusela.

TakumiMisaki
28.02.2018 5 z 5

Celá série Šepotání byla opravdu úžasná. Mně osobně vždycky dělalo problém při knížkách, které obsahovaly takové pohádkové a celkově neobvyklé prostředí (Nebo jak bych to měla popsat) si je představit. Ale při této celé sérii má fantazie fungovala na plné obrátky a nedělalo mi nejmenší problém si představit prostředí a další různé detaily jako třeba neobvyklé oblečení. U knížky jsem se hodně zasmála, ale přišly i ty chvíle, kdy i kapka slzy ukápla.
Občas mě Alyssa trošku štvala jak zacházela s Morfeem a Zachem. Když už to třeba mezi jedním párem začne jiskřit, tak rázem se něco pokazí a většinou za to může ten druhý.
Jinka tato série mě opravdu nadchla a určitě si jí přečtu znova.

any333
10.02.2018 5 z 5

Tyhle povídky mě jen usvědčily v tom, že sérii Šepotání prostě úplně zbožňuju. Taková kouzelně skrytá tajemství jsem ještě nikde neviděla v tak hojném počtu jako tady, navíc to celé bylo v šíleném morbidním obalu, kterému kraloval Morfeus, takže myslím, že jeho fanoušci si u těhle povídek nemají na co ztěžovat.
Před začátkem čtení jsem si myslela, že se náš drahý můrák objeví až v souvislosti s Alyssou, ale on tam byl takmerně pořád. Čili bez občasných výbuchů smíchu se to prostě občas neobešlo a navíc to místy vypadalo, jako by za vše mohl právě Morfeus.
Z první povídky mě nejvíc bavila část s Alisoniným dětstvím, druhá povídka slabě pokulhávala, takže jsem se na chvíli zasekla, zato začátek třetí byl famozní. Jako, kolik autorů si trumfne na to popisovat, jak se cítí mrtvola v rakvi? No, v některých případech by se to pojalo z jistých důvodů velmi lehko, avšak to nebyl tenhle.
Pak mě taky nutilo, jak si to Alyssa urovnávala v hlavě, se hodně zamyslet nad životem. To rozhodování mezi konečností a trváním navěky mi přišlo úžasně realistické.

Venny345
29.01.2018 4 z 5

Výborný nápad jak ukončit sérii, ale některé historky tam nemusely být:)
Za mě 4☆

MirijamFrankl
18.01.2018

Úžasná sbírka povídek, které mě vrátily do divuplného světa Šepotání a dodala mi chuť přečíst si sérii znovu. Zároveň mne donutila zamyslet se nad tím, jak trávím svůj krátký pobyt tady a příjemně mne rozesmutnila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha, dost toho vysvětluje k celé trilogii Šepotání.

Miss.hell
28.10.2017 4 z 5

Krásné doplnění me zvědavosti. Jsem ráda, že spisovatelka doplnila zbývající mezeru v příběhu, po které jsem toužila. Jen přeskakování v příběhu a zbytek povídek nebyl tak hezky napsaných.

Adriana21
25.10.2017 4 z 5

Parádní doplnění série :)
Čtivá knížka a člověk se dozvěděl detaily, které v posledním díle série nejsou.

IvankaM
27.09.2017 3 z 5

Docela velké zklamání.
První povídka byla naprosto zbytečná, protože to všechno už víme z předchozích knih.
No ta druhá... bože já Zacha nemám ráda.
A ta třetí... co mi nejvíc přijde nesmyslný: chodili spolu rok a nespali spolu. Dobře. To ještě chápu. Pak se zasnoubili... a 4 roky nic? :)))) Jasně. Takový velký kulový.

Až když byla Alyssa zpátky v Říši divů a rodila, tak se mě to konečně bavilo. Morfeus je prostě úžasný.

Áňa 998
29.08.2017 5 z 5

Čekala jsem změnu od Šepotání, a Běsnění mě velmi mile překvapilo. Skvělé dokreslení série!

chanahd
26.08.2017 1 z 5

Zklamání. Část knihy je o tom, jak každý ujišťuje každého, že ho zachránil. A zbytek o umírání hlavních postav. Tak nějak to pokazí dojem ze série.

povídky pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Část díla

A.G. Howard (p)